Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aplikacja Treningowa Powerpeaks

powerpeaks erg ant+ trenażer FE-C strukturalny

300 odpowiedzi w tym temacie

#81 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 12 lipiec 2017 - 17:46

W tym jedym przypadku z zejsciem czy schyleniem po bidon wystarczy pauza.

Na resztę wydaje się że wystarczył by filtr wygładzający :) ale i tu pojawia się problem,
bo krótkie interwały o dużym natężeniu nie bedą możliwe do wykonania.
Chyba ten sposób z kadencja wydaje się tu ok.

Zostawił bym ten temat aż aplikacja będzie:
- mogła zapisywać dane z treningu to pliku
- działała w tle jako serwis
- pozwalała na eksport do strava
- pozwalała na kalibrację miernika z trenażerem w czasie poniżej 2min

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#82 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 lipiec 2017 - 18:53

Jasne, jasne - zresztą pauza nawet i w rozpędzaniu powinna pomóc.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#83 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 12 lipiec 2017 - 20:07

W każdym razie każdy pomysł się liczy i jak je czytam to działa bardzo motywująco :)
Priorytety już opisałem.
Dodał bym jeszcze do tego plany treningowe. Tu sytuacja wyklaruje się w tym tygodniu.
Pogoda nie dopisuje więc będzie szansa wygospodarować czas w tym miesiącu.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#84 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 lipiec 2017 - 07:17

No to jeszcze jeden pomysł podrzucę.

  1. W aplikacji smartfonowej tacx'a jest trening wg pulsu, reguluje opór tak żeby uzyskać puls możliwie zbliżony do założonego. Działa to nawet dość sprawnie i uwzględnia dość dużą bezwładność tętna i czas potrzebny na dojście do tętna docelowego, czyli nie tak że tętno niskie to opór na maksa żeby szybko dociągnąć do założonego, tylko opór jest zwiększany powoli, po dojściu do założonego niewielkie korekty wraz ze zmianami tętna. Opcja dobra zwłaszcza dla treningu regeneracyjnego, choć nie tylko - niektórzy mają problem z wkręceniem powyżej określonego tętna, inni woleli by nie przekraczać. 
  2. Coś co mi po głowie chodziło (nie, nie insekty :P) bazujące na podobnej zasadzie co wyżej, ale trening na zwiększenie kadencji. W tym przypadku docelowy trening bazujący na mocy i kadencji, z priorytetem kadencji. Upraszczając: ustawiam moc treningu i pożądaną docelową kadencję np. 200W / 100 obr/min. Początek interwału: łagodniejsze dojście do mocy docelowej (choć to można uwzględnić w treningu), a w przypadku problemów z utrzymaniem kadencji aplikacja zmniejszała by opór (z jednoczesnym komunikatem typu: "zwiększ kadencję!" itp.) tak żeby ćwiczący miał możliwość łatwiejszego utrzymania właściwych obrotów. Po zwiększeniu obrotów przez ćwiczącego do wymaganego poziomu (można założyć niewielką tolerancję np. do minus 2 - 5 obr/min) obciążenie wracałoby do założonego (stopniowo lub skokowo) poziomu. W założeniu opcja do treningu kadencji nie niższej niż XX, tak więc raczej obroty większe niż założone nie powodowałyby zwiększenia oporu trenażera, jednak ewentualnie można byłoby przemyśleć opcję zwiększania obciążenia tak żeby wymusić zmniejszenie kadencji (choć może tu przekombinowuję ;))
  3. Kolejny "pomysł" - właściwie to przypomniało mi się, że treningi na Garmin Edge można było w TC (aktualnie w webowym connect chyba już tak się nie da?) układać z możliwością uwzględniania długości danego interwału do czasu uzyskania określonych parametrów. Wykorzystanie: "When my heart rate gets below a certain level" i podawało się strefę lub tętno w bmp. Czyli wykonuj określony interwał (dla uproszczenia parametrem jest tu czas np. 5 minut) o zdefiniowanej mocy, odpoczynek aż tętno będzie niższe niż XXX (lub poniżej X strefy), kolejne powtórzenie interwału. Albo interwał określona moc, długość trwania aż do przekroczenia określonego tętna, odpoczynek do spadku tętna poniżej określonego. Choć bardziej sensownie byłoby chyba tylko przyjęcie możliwości dynamicznej przerwy wypoczynkowej. Tylko tyle, że standardowe pliki pliki treningowe tego by nie uwzględniały, należałoby pomyśleć albo o rozszerzonych, albo użyciu TCX...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#85 wojtekkom

wojtekkom
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 11:34

Czy można zapisywać wynik z treningu w PowerPeaks w jakimkolwiek formacie?



#86 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 02 sierpień 2017 - 19:29

Na jesieni będzie taka funkcjonalność. W tej chwili pozostaje korzystanie z drugiej aplikacji lub licznika.

Na pierwszej stronie znajdziesz więcej info o planowanych funkcjonalnościach.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#87 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 wrzesień 2017 - 17:55

Jak postępy w pracach?

Może jednak pomyślisz o czujnikach BTLE, autor iPbike jakoś sobie poradził z odczytem danych z BTLE w iPsensor Bt LE Beta

Bo mnie do szewskiej pasji zaczyna doprowadzać ANT USB service (android 6), co prawda uruchamia się, ale tak jakby niczego nie obsługiwał, ANT+ Plugin Manager ma pustą listę urządzeń, niczego nie można dodać, próba dostępu do miernika mocy (czy czegokolwiek innego) kończy się komunikatem RequestAccess Failed. See logcat for details. Gdzie ten dziennik logów? Jak to obejść czy zmusić do pracy? Co prawda mam jeszcze starsze smartfony/tablet i na tych działa, no ale pewno nie tylko u mnie będzie tego typu problem... Zastosowanie BTLE mogłoby obejść problem, na dodatek nie wymagałoby wtyczek ANT. Przynajmniej opcja bez sterowania trenażerem przez BTLE, czyli sam odczyt danych? Do wielu urządzeń byłoby to w zupełności wystarczające...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#88 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 wrzesień 2017 - 08:57

Hej! Pogoda nastraja żeby ruszyć z tematem dalej :)
 
Co do BTLE to jestem w stanie zrobić tylko dla tych czujników jakie zgłasza Elite Rampa.
Nie mam opaski i gdyby ktoś poratował to chętnie dodam bo symulatorów urządzeń BT nie znalazłem (może coś się zmieniło)
 
Co do ANT+ to używam na androidzie 4.0.3 (Sony), 6 (Moto), 7 (Nvidia Shield) i wszędzie działa.
Sprawdził bym czy kabelek nie jest uszkodzony.
 
Podaj na priv.
1. model tel
2. wersje ANT+ Radio Service
3. wersję ANT+ Plugins Service
 
Próbowałeś zrobić Clear Data na tych aplikacjach?
No i najważniejsze, czy nie masz włączonych zaawansowanych ustawień o których piszę na pierwszej stronie.
 
Na Android 7 jest problem z domyślnym menedżerem urządzeń ANT+ w przypadku gdy włączyliśmy w androidzie opcję zaawansowaną "Don't keep activities"
 
Ale to dotyczy chyba każdej wersji gdzie takie opcje można ustawić.
Developer options -> Apps -> Don't keep activities

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#89 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 wrzesień 2017 - 11:27

Opaski BT nie mam, ale mogę udostępnić Misuro, załatwiłoby sprawę chyba dla większości urządzeń Elite.

Na 2 kablach sprawdzałem. W opcjach programistycznych (co ja się naszukałem, a tu okazuje się, że trzeba sobie podotykać do skutku numer kompilacji...) "zachowanie działań", przełącznik nie aktywny https://photos.app.g...LHg7vEVoWcFTZe2

 

Bardziej wygląda mi to na brak uruchomionej usługi ant usb, choć za każdym razem przy włożeniu kabla pyta się czy otworzyć ant usb service (wersja 1.4.0) po podłączeniu tego urządzenia usb, zatwierdzenie, żeby za każdym razem to robił nie zmienia problemu. 

Na dwóch donglach to samo, jedyne czego brak to ANT Hal service: https://photos.app.g...N59u3GkLSmz45h1

ale tego nawet na xperii S nie mam i działa poprawnie.

 

Może problem jest z dostępem do samego urządzenia ant, bo komunikat z ANT+ demo Accessing Device failed. Gdzie ten dziennik błędów znaleźć? 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#90 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 wrzesień 2017 - 11:45

Czy inne aplikacje z ANT+ działają?
np https://play.google....s.pluginsampler

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#91 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 wrzesień 2017 - 11:48

Problem dotyczy wszystkiego, bo wszystko obsługuje ten sam manager ant.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#92 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 wrzesień 2017 - 12:07

Podaj tylko jaki to telefon. To może mieć znaczenie.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#93 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 wrzesień 2017 - 12:09

Jak w stopce 😃

Wysłane z mojego AllView P9_Energy_Lite przy użyciu Tapatalka

 

Widzę, że jest aktualizacja OTG, jedyne 2GB do pobrania. Sprawdzę jak będzie działać po aktualizacji.
 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#94 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 wrzesień 2017 - 12:21

Ten telefon podobno nie obsługuje OTG. Znaczy jest ale zablokowane i podobno trzeba jakąś aplikacja odblokować.

W razie gdyby nie był to ten problem to pozostaje pisać do producenta.
Tyle że takie firmy praktycznie nie rozwiązują problemów a skupiają sie na wprowadzaniu nowości.
To samo sony ;)

Najlepszy androidowy suppoort jaki spotkałem i poprawili jako jedyni 3 zgłoszenia jakie wysłałem to nvidia :)

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#95 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 wrzesień 2017 - 12:22

Nie czytałem tylko wklejam pierwszy lepszy link z G https://androidtutor...huawei-p9-lite/
Aplikacje lepiej pobieraz ze sklepu google albo jakiegoś wiarygodnego źródła.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#96 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 wrzesień 2017 - 12:27

Jak najbardziej obsługuje OTG, nawet w komplecie ma przewód OTG, bez problemu czyta pamięci USB, zasilanie nawet na tyle mocne, że można garminy podłączać. Pociągnie nawet dysk HDD 2,5", o takich pierdołach jak mysz czy klawiatura nie wspominając.

Tak więc to na pewno nie to. Zobaczę co się zmieniło po aktualizacji systemu...

 

Ps. Pisać do producenta to nawet nie ma co, bo co prawda rumuński Allview to niby EU, ale taki z niego producent, jak z Manty czy innego K-M. Czyli rebrandowana chińszczyzna, w tym przypadku jest to Gione M6 Mini ;), no ale dla mnie najważniejsze było, żeby przy w miarę przyzwoitych parametrach dał radę wytrzymać bez ładowania więcej niż dzień. Przy programowym wyłączaniu na wieczór i włączaniu rano bez ładowania do 6 dni (włącznie), choć średnio to ok. 4, co i tak jest dobrym wynikiem. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#97 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 wrzesień 2017 - 12:36

Skoro tak. Tyle akurat znalazłem w sieci wpisując P9_Energy_Lite OTG.
Znajomemu P9 nie chce obsługiwać czujnika prędkości na BT a na innych mu działa.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#98 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 wrzesień 2017 - 12:38

Powiadasz chińszczyzna a ja myślałem że to P9 z jakiegoś sklepu Allview :D
Może tam nie być odpowiednich sterowników dla urządzeń OTG.
Trudno powiedzieć.
Na pewno nie jest to problem serwisów ANT+

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#99 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 wrzesień 2017 - 12:38

E... Coś szukałeś po manowcach, oficjalna specyfikacja wyraźnie określa: USB Type and Version: Micro USB v2.0 With OTG, Charging and Mass Storage Function

 

Z oficjalnej polskiej dystrybucji, a że produkowane w China, no cóż - znajdź coś z elektroniki użytkowej (smartfonowej), co nie pochodzi z Azji ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#100 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 wrzesień 2017 - 12:41

OTG to nie tylko Charging and Mass Storage Function
Są inne urządzenia do których system musi mieć sterowniki.
Np USB Audio tj zewnętrzna karta dzwiękowa lub DAC.
To samo może się tyczyć ANT+

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: powerpeaks, erg, ant+, trenażer, FE-C, strukturalny