Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2261 odpowiedzi w tym temacie

#2181 matomi

matomi
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 02 styczeń 2024 - 18:32

Pytanie do posiadaczy Roam v2. Czy u Was też wskaźnik poziomu baterii reaguje jakby z opóźnieniem? To znaczy przykładowo wyjeżdżam i mam 45%, jadę 2h, wracam i mam dalej 45%, ale jak wyłączę urządzenie i włączę kolejny raz, to już tam zjedzie te 10 czy 15%. Miałem wcześnej bolta v1 i tam baterii ubywało sobie płynnie przez cały czas (mniej więcej 10% na godzinę, ale płynnie, 98, 97, 96 i tak dalej). Teraz mam Roama i tutaj wskaźnik zachowuje się zupełnie inaczej. Pytanie czy wszędzie, czy tylko u mnie?



#2182 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 317 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 styczeń 2024 - 18:57

Chyba tak. 
A i najczęściej po naładowaniu do 100% i włączeniu ponownym okazuje się że jest 90%.


  • heniek58 lubi to

#2183 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 544 postów

Napisano 26 luty 2024 - 10:39

Postanowiłem zrobić porządek w routach w Bolt v.1 bo już miałem ich za dużo. I pojawił się problem z routami pochodzącymi z RWGPS. Po odpinowaniu na stronie i po synchronizacji w liczniku nie znikają z licznika. Nie mają tylko gwiazdki. Dopiero permanentne usunięcie trasy znika je w liczniku. Mam pewne podejrzenia co może być powodem. Ostatnio pojawiła się podczas zapisywania trasy nowa opcja Send to Device z której z wygody korzystam.

Czy możliwe jest, że ta opcja wysyła trasę w jakiś inny sposób niż stawiając tylko przy niej pinezkę i dlatego nie da się jej w prosty sposób usunąć z licznika?

A może ktoś zna metodę jak odczarować te trasy by znikały z licznika?



#2184 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 317 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 luty 2024 - 18:49

Ale to tak działa. 

Trzeba usunąć fizycznie ze źródła wtedy znika z komputera. Strava tak ma, RWGPS tak ma.


  • bzx i Jaca911 lubią to

#2185 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 544 postów

Napisano 26 luty 2024 - 20:08

Ale to tak działa.
Trzeba usunąć fizycznie ze źródła wtedy znika z komputera. Strava tak ma, RWGPS tak ma.

Strava chyba nie. W liczniku mam tylko te z gwiazdkami. Jak usunę gwiazdkę to znikają.

W RWGPS wydaje mi się, że jak zrobiłem trasę to była tylko tam. Gdy dałem pinezkę to pojawiała się w liczniku. Gdy usunąłem pinezkę to czyściła się z licznika ale dalej była w RWGPS.

Chyba, że mam omamy

Dzisiaj już mi się nie chce, pobawię się jutro.

#2186 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 317 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 luty 2024 - 19:22

W nie mam żadnej zagwiazdkowanej stravovej i wszystkie (ponad 40) mam w komputerze (Roam 2). 
Gwiazdki obowiązkowo gdy odcinek ma być widoczny w KOM.


  • bzx i Jaca911 lubią to

#2187 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 544 postów

Napisano 09 marzec 2024 - 09:58

W nie mam żadnej zagwiazdkowanej stravovej i wszystkie (ponad 40) mam w komputerze (Roam 2).
Gwiazdki obowiązkowo gdy odcinek ma być widoczny w KOM.

I dokładnie tak jest. Widocznie wcześniej nie zwróciłem na to uwagi.
Dzięki

#2188 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 marzec 2024 - 14:43

Roam v2 + Varia - jak długo trzyma bateria? Jestem mocno znudzony Garminem i chciałbym sprawdzić Wahoo. Jak wygląda żywotność baterii z korzystaniem z Varii?



#2189 bzx

bzx
  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 13 marzec 2024 - 21:28

Aktualizacja softu z 5-go marca wprowadza ciemny tryb dla Bolt v2 + Roam v2:
 
Home-IMG-9269-Large.jpgIMG-9265-Large.jpgIMG-9266-Large.jpgIMG-9267-Large.jpg


  • piotrkol i impa lubią to

#2190 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 marzec 2024 - 19:03

Pierwsza styczność z Roam v2 dzisiaj podczas jazdy testowej.

 

Co fajne: 

- diody na górze do alertów - szczególnie wykorzystywane jako info z Varii albo w nawigowaniu

- ładna grafika, fajnie wyglądają pola danych

- zwiększanie i zmniejszanie liczby pól danych na ekranie guzikami góra - dół

- matowy ekran jest super

 

Minusy

- guzikami z przerzutek można przesuwać ekrany tylko w prawo.

- guzikami z przerzutek chyba nie da się zdjąć alertu z ekranu (ustawiłem sobie np. alert, żeby pić co 10 minut). 

- o wiele ubogie sterowanie Varią - np. nie widzę opcji ustawienia trybu świecenia jak w Garminie;

- Varia nie wyłącza automatycznie światła wraz z zakończeniem jazdy i wyłączeniem Wahoo. 

- bardzo głośne alerty dźwiękowe, bez możliwości dostosowania głośności;

- przy Varii pasek z pojazdami nie znika nawet jak pojazdów z tyłu nie ma - nie pojawia się tak jak w Garminie, po prostu cały czas jest, choćby pusty 

 

  • piotrkol i artho lubią to

#2191 HSM

HSM
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 16 marzec 2024 - 12:52

Minusy

- o wiele ubogie sterowanie Varią - np. nie widzę opcji ustawienia trybu świecenia jak w Garminie;

- Varia nie wyłącza automatycznie światła wraz z zakończeniem jazdy i wyłączeniem Wahoo. 

 

 


Wahoo (każde - nie tylko Roam v2) jest kompletnie niekompatybilne z oświetleniem... Ludzie czekają - niestety bezskutecznie - od lat na dodanie obsługi profili Ant+ związanych z oświetleniem, ale nic z tego. Pojawienie się obsługi Varii w zakresie radaru napędziło nieco oczekiwań, że w końcu... już za momencik Wahoo da też sterowanie światłami, ale nic z tego...

Dziwne, że Cię to zaskoczyło bo to jest raczej powszechnie znane ograniczenie tych komputerków, a przynajmniej powszechnie w sieci krytykowane.


  • artho lubi to

#2192 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 marzec 2024 - 13:53

dubel 2



#2193 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 marzec 2024 - 13:58

Masz rację, ja po prostu nie zrobiłem solidnego researchu.

Dzisiaj zrobiłem 4 godzinki i jednak ten brak ustawień varii nie przeszkadza. I tak jeżdżę na jednym trybie. Jedynie szkoda, że varia nie przestaje świecić wraz z pauzą jazdy.

Nawigowanie - wielki plus. W mojej ocenie wskazówki, powiadomienia nawigacji działają lepiej niż na garminie. Albo są przyjemniejsze w odbiorze.

Cała oprawa graficzna Wahoo przypada mi do gustu o wiele bardziej niż garminowska - to chyba po prostu kwestia znudzenia garminem.

Bateria jest oczywiście mniej wydajna niż w Garminie, ale jest lepiej niż sądziłem. Dzisiaj po tych 4 godzinach wracam z 77%.

Nie wiem dlaczego, ale nie Wahoo nie gasi się na długich postojach tak jak Garmin. Miałem pauzę 20 minut na kawkę i Wahoo świecił - nie przeszedł w uśpienie (gdyby się uśpił, pewnie dowiózłbym do domu jakieś 80% baterii).

Strona treningu z interwałami jest fajna, czytelna - brakuje tylko tego wykresu z linią mocy.

Chyba zostanę z Wahoo na dłużej, podoba mi się.

Dziwne tylko odczyty mocy maksymalnej dzisiaj - Wahoo odczytało 1291 watów max, a Strava pokazuje 1266. Dziwne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • piotrkol, bzx i artho lubią to

#2194 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 317 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 marzec 2024 - 18:46

Udało się komuś zainstalować FW 16736? Mój Roam2 pobiera, pyta czy chcę, potwierdzam. Pojawia się komunikat Updating ale nawet się nie uruchamia ponownie tylko na chwilę pojawia się nowy duży napis starting i nic się nie zmienia. Całość trwa może 3-4 sekundy.



#2195 HSM

HSM
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 21 marzec 2024 - 19:23

Były problemy, ale się udało... Pacjent: Roam v. 1, objawy: jak wyżej. Nie wiem, czy to było decydujące, ale wkurzony kilkukrotnym pobieraniem uaktualnienia do instalacji, potwierdzaniem instalacji i odkrywaniem po restarcie, że wciąż jest stara wersja firmware'u (początkowo z poziomu aplikacji, a potem z poziomu samego Roama), w końcu podłączyłem Wahoo do komputera i poszperałem po katalogach. W system_update_elemnt znalazłem dziwny folder 16750 (dziwny bo najnowsza wersja firmware'u ma numer 16736). folder skasowałem i ponownie zleciłem sprawdzenie uaktualnienia z poziomu Roama. W końcu poszło, ale nawet nie zanotowałem, czy od razu po skasowaniu zawartości tego system_update_elemnt, czy teżpo kilku kolejnych próbach, więc nie mogę jednoznacznie potwierdzić, że to był właściwy trop.


  • sargento lubi to

#2196 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 marzec 2024 - 22:34

Jeżeli to ten update sprzed tygodnia, to u mnie się zainstalował bez problemu. 



#2197 Gregor75

Gregor75
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 22 marzec 2024 - 12:57

W końcu można na Wahoo przesyłać treningi z Intervalsc.icu.

Trzeba tylko sparować Intervalsc.icu z wahoo, zaznaczyć w opcjach upload i gotowe.

Po wciśnięciu synchronizacji, przenosi nasze treningi na licznik wahoo do zakładki workout.

 


  • bzx lubi to

#2198 HSM

HSM
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 22 marzec 2024 - 13:19

Jeżeli to ten update sprzed tygodnia, to u mnie się zainstalował bez problemu. 

 

Aktualizacja 16736 jest z 20 marca, więc mało prawdopodobne, by to ona zainstalowała Ci się tydzień temu. Zapewne piszesz o 16708 z 5 marca, z którą też nie miałem wcześniej żadnych problemów.



#2199 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 544 postów

Napisano 26 marzec 2024 - 10:25

Udało się komuś zainstalować update:
- 16736 z 20 marca
Bolt v1

#2200 liftlodz

liftlodz
  • Użytkownik
  • 228 postów

Napisano 26 marzec 2024 - 11:35

Mnie nie



Dodaj odpowiedź