Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2242 odpowiedzi w tym temacie

#761 Orzecho

Orzecho
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 18 lipiec 2019 - 10:16

Pozostaje test krzyżowy. Ten pasek na innym urządzeniu, inny pasek na tym urządzeniu.

Właśnie o tym pomyślałem. Bo inaczej się nie sprawdzi.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

#762 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 21 lipiec 2019 - 13:59

To ja jeszcze wrócę do funkcji "Take Me To..." W drodze chciałem zrobić mały skrót przy użyciu tej funkcji. Niestety nie udało się przesłać wytyczonej trasy do licznika po Bluetooth. Czyżby potrzebne było Wi-Fi? A może coś źle robię?

1. Bolt jest sparowany 9inaczej ta funkcja jest niedostępna.

2. Dane komórkowe są aktywne.

3. W komórce trasa jest wyznaczona.

4. Jak naciskam ikonę prowadź w aplikacji niby następuje ładowanie trasy do Bolta ale po 100% komunikat:

SELECT ROUTE ON ELEMENT

The requested route not found on the ELEMENT

 

O co biega?



#763 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 22 lipiec 2019 - 12:26

Update.
Robiłem różne próby. Przesyłanie trasy w pewnym momencie się udało. Potem znowu lipa. Kolejne próby doprowadziły mnie do wniosku, że bez problemu przesyłają się trasy do około 10km. Przy dłuższych wspomniany w poprzednim wpisie błąd. Nie pomaga zabicie wszystkich aplikacji poza apką Element.
Co może byś problemem? Telefon? Bluetooth? Bolt?

#764 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 lipiec 2019 - 12:29

Zgodnie z instrukcją (jak już wspominałem instrukcja do mocnych stron Wahoo nie należy, tu jakaś chyba nie bezpośrednio od producenta, bo tam posucha, już w 2017 roku ludzie marudzili:

"Wahoo, the implied "You'll figure it out," or perhaps, "Ask the forum" is NOT equivalent to an instruction manual. And no, that half-baked online "instruction" page at http://uk.wahoofitne...uctions/elemnt/doesn't qualify, either. When you buy a $400 item this complex, a thorough, professionally written instruction manual is a necessity - not a frill. What WERE you thinking? Hire a good technical writer and get it done. Please. Also, I'd appreciate a reply if any Wahoo staff are reading this. Thank you." od tego czasu chyba nic się nie zmieniło):

 

Czyli przyjmij filozofię Wahoo i "domyśl się jak to działa":

 

To make a new route:

1. Use the search tab to look for a location or tap a spot on the map to create a route.

2. Tap Select to sync the selected route with the ELEMNT.

NOTE:The ELEMNT must be turned on and connected via wifi in order to receive routes

from the app.

 

Czyli, tak, wymagane jest połączenie WiFi do transmisji danych ze smartfona. BT widocznie służy tylko do wysyłania powiadomień ze smartfona, do wysyłki danych służy WiFi. Szczerze mówiąc jest to dobra opcja jeśli chodzi o stabilność połączenia i szybkość transmisji danych. Gorzej z energooszczędnością, ale jeśli dane są wymieniane incydentalnie nie wpływa znacząco na zużycie energii.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#765 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lipiec 2019 - 12:35

Hej,
Jaki masz telefon? U mnie na iPhone SE wgrywają się trasy po BT do bolta bez żadnych problemów. Wygrywałem trasy > 200km

#766 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 22 lipiec 2019 - 12:37

Wszystko dobrze tylko skąd w polu wi-fi ;)
Odpaliłem router w telefonie ale nie można wejść w ustawienia wi-fi w trakcie rejestracji treningu. I była lipa.

Na spokojnie dodałem sieć Wi-Fi z routera w telefonie, sprawdzę nastepnym razem w polu. Na szybko bez problemu na tym routerze synchronizuje trasy ze stravy i Ride With GPS.

#767 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 22 lipiec 2019 - 12:39

Dzionka: Samsung Galaxy A6

#768 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 lipiec 2019 - 12:49

Wszystko dobrze tylko skąd w polu wi-fi ;)

 

Z telefonu właśnie. Musisz mieć to skonfigurowane wcześniej. 

 

Jakbyś się dogrzebał na ich stronie z opisami "instrukcji", to byś zobaczył:

 

8. Connect the ELEMNT to a wifi network to enable essential services such as:

  • update of your device
  • upload rides
  • download maps & load routes

7. Connect the ELEMNT to a wifi network to enable essential services such as update of your device, upload rides, download maps & load routes.

 

WIFI: The ELEMNT requires access to a wifi connection in order to perform automatic workout uploads, firmware updates and download routes. Access to wifi is essential for proper functioning of the ELEMNT

 

I tak dalej... w paru miejscach wyraźnie zaznaczone, że wifirifi jest niezbędne do należytego funkcjonowania urządzenia ;)

 

Ale jeszcze to może pomóc bez WiFi:

You can't sync the Bolt via bluetooth but you should be able to send an individual route from the app via bluetooth. From the Ride page select Route and the desired route. If the Bolt is connected via bluetooth there should be a SELECT ROUTE button at the bottom. That will send the route to the Bolt. Although the route appears to be on the phone, it needs to be connected to the internet for the transfer to work.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#769 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 22 lipiec 2019 - 13:26

No dokładnie jak na końcu napisałeś powinno działać. Telefon z internetem żeby wyznaczyć trasę i BT żeby wysłać do bolta. Na krótkich trasach mi działa wysyłanie.
do 10km za każdym razem. Dłuższe za którymś razem ale tu granica jest płynna od 30 do 50km.
BT wystarcza też do wysłania zakończonej jazdy do stravy, trening peaks itp. do ustawiania bolta (pages, diody, alerty itp.)
Powinno się dać też wysłać po BT ślad zaimportowany bezpośrednio do aplikacji Element.

Ale już do synchronizacji segmentów, tras zrobionych w RWGPS, kalendarza treningów z treningpeaks routes, segnents ze stravy potrzebne jest Wi-Fi.

Nic poczekam do wieczora jak wróci żona i jej telefon sparuję.


Update:

Na 4 letnim nieużywanym J5 który jest wyzerowany do fabrycznych dnia aż miło. Wysyłka trasę z Krakowa nad morze.
Nie pozostaje nic innego jak czyszczenie swojego telefonu.

#770 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 04:18

to prawda, co piszesz, że do synchronizacji segów, potrzebne jest dla wahoo WiFi. Ale niestety nie można skorzystać z routera WiFi utworzonego na telefonie, z którym wahoo jest sparowany z aplikacją. A treningi z training peaks, albo trasy z rwgps/komoot już WiFi nie wymagają. Wystarczy, że telefon jest "on-line". Apka synchronizuje to przez jakikolwiek dostęp do neta i bezproblemowo przesyła po BT na urządzenie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • Jaca911 lubi to

#771 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 05:57

Czyli u mnie jest problem z telefonem :(

Jazda pojawia się na stravie praktycznie w momencie naciśnięcia przycisku czy zakończyć? Zmiany na stronach dzieją się równolegle w appce i w bolcie. Na tym kończy się u mnie użycie BT.

Synchronizacja że strava, RWGPS, TreningPeaks itp. dopiero po wymuszeniu i po połączeniu z Wi-Fi.

Będę to męczył bo spodobał mi się bardzo.

#772 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 16:21

To jeszcze was pomęczę ;) 

Czy tylko ja czy wszyscy dzisiaj maja problem z wysłaniem treningu z Wahoo Cloud do STRAVA? 

Do TraningPeaks poszło, do Ride With GPS poszło a do STRAVY nie. Gdy wchodzę w apce do historii i chcę zrobić upload "ręcznie" to pojawia się komunikat o błędzie: "We've encountered an error". 

Chodzi mi o to czy ja coś pokręciłem i mam kilka boltów połaczonych ze stravą przez różne parowania z dzikimi telefonami, czy to problem globalny? Jak pisałem wczoraj trochę go pomęczyłem i dzisiaj taki zonk.



#773 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 16:31

U mnie nie było dzisiaj żadnego problemu.



#774 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 lipiec 2019 - 06:57

Pewno tylko u Ciebie - odłącz konto Strava, połącz i spróbuj raz jeszcze.

 

Z innej beczki - GP Lama (Shane Miller) wczoraj potwierdził, że dziś (może jutro?) powinien mieć firmware obsługujące garminowski radar Varia. Tak wiem, że część twierdzi, że jest to całkowicie zbędny gadżet - pewno nigdy z niego nie korzystali (przy jazdach grupowych znajomi podłączają się pod mój radar i każdy ma sytuację za nami na ekranie), a ci którzy korzystali (korzystają) i chcieliby jednak zamienić Edge na coś z Wahoo, to brak obsługi radaru jest dla nich ścianą nie do przeskoczenia.

No więc wygląda na to, że po wielu zapowiedziach i bardzo długim oczekiwaniu wreszcie uda się im wprowadzić aktualizację oprogramowania, która radar obsłuży. Z dużym zainteresowaniem czekam na pierwsze testy Millera.


  • joesatch i Orzecho lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#775 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 08:37

O nie, wiele można powiedzieć o radarze ale nie to, ze to zbędny gadżet. Nie widziałem zbyt wielu negatywnych opinii od ludzi, którzy naprawdę go używali (ok, nie widziałem żadnej negatywnej opinii). Czekałem na ten update bo dobrze jest mieć taką opcję. Zobaczymy czy będzie to sensownie działać. Diody mogą znaleźć sensowne zastosowanie.


  • Prozor i beskidbike lubią to

#776 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 10:18

Ja będę czekał na update, które wprowadzi wyścig z cieniem/zającem albo przynajmniej ETA. Z radarem nie miałem styczności to się wypowiem: fajnie ;)

Co do uploadowania na stravę już temat ogarnąłem. Musiałem jeszcze raz zainstalować aplikację Element na tym starym testowym telefonie i z niego wywalić połączenie ze Strava. Już działa bez zająknięcia.

#777 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 lipiec 2019 - 11:59

Na wyścig z cieniem to raczej nie licz, co do ETA to zgłaszaj zapotrzebowanie do supportu, czym więcej zgłoszeń, tym szybciej powinni to zaimplementować, bo akurat zrobienie tego jest relatywnie proste, nawet w wersji uproszczonej typu: pozostała droga do celu i prędkość średnia.

 

O nie, wiele można powiedzieć o radarze ale nie to, ze to zbędny gadżet. Nie widziałem zbyt wielu negatywnych opinii od ludzi, którzy naprawdę go używali (ok, nie widziałem żadnej negatywnej opinii). Czekałem na ten update bo dobrze jest mieć taką opcję. Zobaczymy czy będzie to sensownie działać. Diody mogą znaleźć sensowne zastosowanie.

 

 

Dokładnie, marudzą tylko ci, którzy nie używali tego urządzenia. Warto jadąc w grupie włączać odbiór danych z radaru we wszystkich urządzeniach, które to umożliwiają (raczej nie ma ograniczeń do ilości, tylko do zasięgu w okolicy 10m od nadajnika działa). Wzrośnie bezpieczeństwo, a i w konsekwencji ilość użytkowników tego przydatnego gadżetu.

Przy okazji - sam radar starszej generacji RTL 500 można kupić na alli za ok. 260 zł z wysyłką. Z kompletem 2 (różnych) uchwytów cena wzrasta do ok. 4 stów, ale radar można zamocować do standardowego uchwytu garminowskiego, nawet takiego za parę zł na gumki, tylko tyle, że trzeba wypoziomować np. odpowiednio przyciętą gumą dopasowaną do sztycy. Ewentualnie oryginalny uchwyt do sztycy za 7 dych...

Akumulator do RTL 500 (gdyby po paru latach wymagał wymiany) jest identyczny jak w Edge 1000 i w Polsce można go kupić za 42 zł (plus 8,5 przesyłka). 

Wykorzystanie diod może być dobrym pomysłem, o ile są dobrze widoczne w słońcu. W końcu zewnętrzny wyświetlacz radaru RDU działa podobnie. W przypadku Bolta należałoby status zbliżających się pojazdów wyświetlać na linijce poziomej, mniej intuicyjnie, ale do zaakceptowania. Jeśli tak, to nawet nie byłoby potrzeby wykorzystywania wyświetlacza do tego celu, czekam z niecierpliwością jakie rozwiązanie zostało zastosowane i jak będzie to tam działać.


  • Arked lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#778 takietam

takietam
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 21:15

pytanie odnosnie aplikacji na smartfony. Z ilu naraz średnio korzystacie?

 

Ja sam aktualnie testuje chyba z 10 aplikacji równocześnie aby sprawdzić która działa najstabilniej by móc wybrać później 2-3 odpowiednie.

 

A może wszystkie włączać zawsze? Jak myślicie. Skoro i tak juz GPS i Dane Kom itp są włączone to jaka jest różnica w oszczędzności baterii korzystając wtrakcie jazdy z 1/3/20 aplikacji naraz ? Jakiś znaczący procent ?? Ciekawe.



#779 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 21:26

W przypadku używania dwóch nawigacji, to jest np. Yanosika i Google Maps różnica jest spora, więc podejrzewam, że tu będzie podobnie. A w jakim celu?

#780 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 304 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 lipiec 2019 - 11:33

Ale wtedy nie ma nawigacji turn-by-turn ;)

Turn by Turn (TBT) w Wahoo Elemnt i Bolt działają tylko z RideWithGPS i Komoot, natomiast w Roam z każdej aplikacji, nawet ze Strava, bez różnicy w jaki sposób dostarczyłeś do komputera.  





Dodaj odpowiedź