Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#61 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 03 sierpień 2017 - 10:44

Wahoo ma podejście - jak ja to nazywam "ajphonowskie". Jednym to pasuje, innym nie. Mnie Elemnt Bold spasował pięknie. Miałem wcześniej Lezyne. Dramat. Nie chciało się łączyć z telefonem, przyciski trzeba było naciskać z siłą niedźwiedzia, itd. Wahoo - zero problemów. I ten "ajphonowski" emejzig.

Co do Mini. Zgadzam się z Tobą w wielu aspektach. Ale to licznik kierowany zdecydowanie do niedzielnych rowerzystów. I im - choć niekoniecznie w Polsce - będzie to pasowało.

Na Zachodzie wygląd, łatwość obsługi i marka się liczą. Dlatego tam Mini będzie się dobrze sprzedawał. U nas ludzie wybiorą najprostszą Sigmę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#62 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 03 sierpień 2017 - 11:24

Wahoo Mini jako dodatkowy wyświetlacz do telefonu jak najbardziej ok. Ruch z obsługą jedynie czujników Wahoo może rozczarowywać ale podejrzewam, że grupą docelową tego urządzenia są rowerzyści, którzy póki co posiadają jedynie telefon bez żadnych sensorów. Tak więc dodając do licznika w zestawie czujnik prędkości zapewne próbują zachęcić/zmusić do zakupu swoich pozostałych produktów (pasek tętna, czujnik kadencji).



#63 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 sierpień 2017 - 16:17

Wygląda na odświeżenie RFLKT z dodaną możliwością pracy bez telefonu, a z zabranymi funkcjami nawigacji. Kupowanie specjalnie do niego sensorów wydaje mi się głupotą. Wybrałbym wtedy zwykły licznik bezprzewodowy typu Sigma albo dołożył do jakiegoś GPSa, żeby nie trzeba było bawić się z telefonem.

RFLKT wspominam nieźle. Największą wadą była dla mnie właśnie konieczność zabawy z dwoma urządzeniami.

#64 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 03 sierpień 2017 - 16:24

Patrzyłem na tego mini ale to sprzęt nie dla mnie.
Za to mam wrażenie że będę zadowolony ze starszego brata ;)

#65 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 03 sierpień 2017 - 16:24

Jak napisałem. Mini jest dla początkujących rowerzystów. Target jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#66 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:11

Mój bolt już dojechał, mega szybka przesyłka z mantel.com :)

Właśnie bawię się w ustawienia i działa to rewelacyjnie z poziomu telefonu z systemem android, może poprawili ;)

Planowanie tras w ridewithgps też działa super. Wieczorem pierwsze jazdy :)


  • MarekB lubi to

#67 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 06 sierpień 2017 - 18:07

Podłączę się pod wątek jako coraz mniej zadowolony użytkownik Edge 810 ;)

1. Jakie jest źródło map dostępnych w licznikach Wahoo Elmnt i jaka jest ich dokładność w porównaniu z OSM, które przeważnie wgrywa się do Garmina?
2. Czy można nawigować po trasie stworzonej na Stravie? Tzn czy licznik będzie wyświetlał wskazówki co do zbliżających się zakrętów?

3. Jaka jest stabilność podczas nawigacji na dłuższych trasach rzędu 200-300 km? Garmin lubi się w takich sytuacjach po prostu wyłączyć w najmniej nieoczekiwanym momencie.

4. Ile i jakie pola danych są możliwe do wyświetlania w widoku mapy?

5. Czy podczas nawigacji licznik potrafi się sam przełączyć na widok mapy gdy wyświetla wskazówki nawigacyjne, a potem wrócić na poprzedni ekran "licznikowy"?

Jak widać licznika używam głównie do jazdy po wcześniej przygotowanych trasach i chciałbym w końcu znaleźć stabilne urządzenie, które mi to będzie ułatwiać, a nie utrudniać. Reszta funkcji i ogólna koncepcja Wahoo mi się bardzo podoba, dlatego pytam tutaj :)


  • Kresowiak lubi to

#68 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 06 sierpień 2017 - 18:14

Kilka spostrzeżeń na szybko.
Jak dla mnie rewelacja, łatwość obsługi, całe menu w telefonie ustawiane ekrany w dowolny sposób do tego mega czytelny wyświetlacz i mapy.
Synchronizacja z czujnikami załatwiona w kilka sekund ( czujnik kadencji/prędkości, pasek tętna Adidas )
Segmenty stravy działają rewelacyjnie, to samo podłączenie z telefonem i informacje o połączeniach i smsach. Nawet jak segmenty się nakładają to i tak wszystko działa.
Fajna opcja to współpraca z ridewithgps, rysujemy sobie trasę naciskamy save w komputerze a po sekundzie trasa jest z komputerku bez żadnych kabli i szukania ;), na liczniku widać całą trasę łącznie z profilem. To samo jest ze strava, dodajemy trasę do ulubionych i już jest w bolcie.

Diody powiadomień to też bardzo fajna sprawa. 
Z wad znalezionych na szybko to pomiar nachylenia w %, myślałem że garmin jest tu powolny i oprony, w bolcie jest jeszcze gorzej :)
Reasumując jestem bardzo zadowolony :)



#69 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 06 sierpień 2017 - 18:24

1.Źródło map to też OSM
2. Można, wyświetla wskazówki.
3. Wczoraj jechałem tylko 100 i wszystko działało.
4. Chyba jedno ale jakie chcesz.
5. Sprawdzę ;)
Przeczytaj tą recenzję.
http://hop.net.pl/wahoo-elemnt/

#70 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 06 sierpień 2017 - 18:29

Dzięki za linka. Chyba jednak będę musiał poczekać, aż Wahoo dopracuje obsługę map. Możliwość przesuwania mapy jest czasem niezbędna, a sensowne zoomowanie też by się przydało :/



#71 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 06 sierpień 2017 - 18:32

No to faktycznie działa kiepsko, pojechałem gdzieś poza wyznaczoną trasę żeby sprawdzić jak będzie z powrotem i jechałem trochę na czuja ;) 

Tutaj telefon działa zdecydowanie lepiej. Ale do samej jazdy po narysowanej trasie nie mogę się przyczepić. 


  • seb2k6 lubi to

#72 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 06 sierpień 2017 - 18:39

Trasy utworzone w Stravie nie maja opcji nawigacji turn-by-turn, czyli nie beda wyswietlac sie komunikaty o zblizajacych sie np. zakretach.
Licznik nie przelancza sie sam na widok mapy.
  • seb2k6 i MarekB lubią to

#73 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 06 sierpień 2017 - 19:40

Zgadza się. Nie ma turn by turn ze Stravy. Natomiast jest z ridewithgps. I naprawdę działa idealnie. Na ekranie pojawiają się informacje o zbliżającym się skręcie. Nie da się pogubić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#74 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 07 sierpień 2017 - 10:30

Myślałem że andriod jest bardziej okrojony ale widać wiele poprawili, tej opcji też nie mogłem znaleźć ale doszedłem do tego że jest w zakładce Routs - klikamy + i jest wszystko :)

Fajnie, coraz bardziej mi się podoba :)

 

Brakuje mi jeszcze synchronizacji z endomondo, w garmin express było, tu niestety nie ma:(

Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?



#75 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 07 sierpień 2017 - 11:28

Podłączę się pod wątek jako coraz mniej zadowolony użytkownik Edge 810 ;)


4. Ile i jakie pola danych są możliwe do wyświetlania w widoku mapy?

 

 

W widoku mapy można ustawić 4 dowolne pola z danymi.


  • seb2k6 lubi to

#76 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 07 sierpień 2017 - 17:07

No nie ma synchro z endo i nic nie zrobisz dopóki endo nie zrobi takiej opcji. Rozwiązanie jest jedno: ściągać plik gpx ze Stravy i wrzucać manualnie do endo. Minutę zajmuje, ale trzeba odpalić łapka niestety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#77 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 07 sierpień 2017 - 17:08

Ewentualnie jest możliwość automatycznego uploadu do endo każdego treningu ze Stravy. tapirik.com to się nazywa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#78 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 07 sierpień 2017 - 20:05

Tapirik nie działa ;)
Znalazłem SyncMyTracks na androida i jak na razie synchronizuje :)

#79 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 07 sierpień 2017 - 22:51

Garmin szykuje się na kolejny serwis więc ten bolt kusi coraz bardziej, stąd pytania:

1. Czy po załadowaniu większej trasy urządzenie zwalnia jeśli chodzi o responsywność obsługi oraz tempo wskazań na mapie. W garminie dłuższe trasy to raz lekka zmuła, dwa potrafi informować o skręcie po jego przejechaniu.

2. Czy jest opcja załadowania trasy, ale żeby nic nie informował o skrętach itd. Niech wyświetla tylko kreskę trasy na mapie.

3. Auto-start live trackingu z predefiniowanymi odbiorcami? 

4. Na DCR w komentarzach pojawiła się informacja jakoby nie było dostępnego pola moc chwilowa (nie ta uśredniania). Prawda/fałsz?

5. Można ładować bolta używając powerbank w trakcie aktywności?

6. Czy to planowanie trasy z poziomu telefonu preferuje jakieś główniejsze drogi przy wyznaczaniu trasy czy raczej najkrótsza opcja polami i bagnami?

7. Oryginalne pliki .fit aktywności są dostępne z pamięci urządzenia po podłączeniu czy tylko przez tą platformę wahoo? 



#80 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 sierpień 2017 - 07:34

1. Nie wiem co masz ma mysli piszac wieksze trasy. 100-140km zadnych problemow. Pisalem juz o tym, na klubowym solstice wyjeździe 100km, 140km z dojazdami i rozjazdami. 7 podjazdow na ten sam punkt z ronych stron swiata, gdzie trasa wila sie i przecinala wielokrotnie (stad octopusy). W przeciwieństwie do Wahoo, Garminy totalnie glupialy.
2. Chyba nie ma opcji wlanczajacej i wylanczajacej turn by turn. Jak nie chcesz zeby ci urządzenie sygnalizowalo, to robisz trase w Stravie (nie wspiear tej funkcji). A jak chcesz pełną nawigacje to trasy robisz w RidewithGPS.
3. Sa rozne ustawienia trackingu. Ostatnio ta funkcja dostala spory upgrade. Mozesz ustawic konkretne osoby, ktore za kazdym razem beda dostawaly linka jak tylko zaczniesz jazde, ovzywiscie majac sparowany komputerek z apka na telefonie.
4. Nie sprawdzalem, nie uzywam, bo to do niczego sie nie nadaje.
5. Chyba tak, bo ladujac baterie w domu moglem obslugiwac orzadzenie.
6. Tak jal w Google maps. Ale mozesz zronic to ze Stravy lub RWGPS. Musisz tylko zsynchronizowac z poziomu komputerka zeby przeslac trasę.
7. Przez platforme automatycznie, po zakonczeniu trasy, sa zrzucane do wybranych apek. Lub tez, chociaz to podobno przestalo dzialac z automatu, bez wahoo apki, poprzez wifi. Teraz trzeba recznie synchronizowac. Nie sprawdzalem jak to teraz dziala.





Dodaj odpowiedź