Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#1341 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 06 wrzesień 2020 - 11:00

nie wiem co mu się stało, jak dałem przywróć ustawienia fabryczne i miał sie wyłaczyć działo się tak samo. W końcu przytrzymałem przycisk wyłączenia ok 10s albo i lepiej i się wyłączył, jak włączyłem był cały zrestartowany, a tyle co się cieszyłem, że po 5 m-cach wystawił wszystkie  strony z danymi, że nic mi nie brakował :)



#1342 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 19:47

Z dnia na dzień mój Bolt przestał się łączyć z aplikacją. Po przeinstalowaniu aplikacji wszystko znowu działa, live tracking również, ale...

Potwierdziło się to co pisaliśmy powyżej, jeżeli w trakcie jazdy odpalimy link na telefonie i sprawdzimy położenie to już tyle. Na tym live tracking kończy współpracę. Porażka.



#1343 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 20:24

Otwierasz na telefonie sparowany?

Dodałem swój adres do listy i live track działa bez zarzutu.

Ja mam od początku problem z moim szajsungiem A6. Trasy zrobione w aplikacji Wahoo dłuższe niż ~50km nie wysyłają się po BT. Muszę synchronizować przez Wi-Fi. Stawiać router w telefonie i wymusić synchronizację z bolta.
Już przywykłem tym bardziej że to zbędny bajer bo rowerem szosowym wysyłka mnie trasami MTB.
Co ciekawsze na starym szajsungu J5 wszystko działa jak trzeba. Na Xiaomi tak samo.

#1344 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 21:52

Otwierasz na telefonie sparowany?
 

 

Paruję przed startem. Ruszam, wciskam start, jadę. Zona przysyła sms-a, że live tracking działa. W trakcie jazdy zatrzymuję się, otwieram maila na telefonie, klikam link od Wahoo, widzę poprawne przekierowanie. Moja pozycja i przebieg jest OK. Wychodzę, ruszam dalej. Ciągle sparowany. Od tego momentu live tracking nie rusza, zostaje na tej pozycji.



#1345 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 23:08

Takiej figury nie robiłem.
Znaczy, że w czasie jazdy nie sprawdzałem.
Czyżby znaczenie miało, że to ten sam telefon? Może telefon ubija jakiś proces z apki Wahoo? Np. lokalizację, albo transmisję z serwerem live track?

Chociaż pamiętam, że przy jakiejś dłużej jeździe (sporo ponad 100km) żona wspomniała, że ślad się gdzieś zatrzymał, ale nie przy pierwszym sprawdzaniu.

Muszę ja sprawdzić to co piszesz i żonie kazać sprawdzać kilka razy czy jadę

#1346 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 wrzesień 2020 - 07:15

Może się komuś przyda: sposób wykonania kopii konfiguracji urządzenia Wahoo:

źródło: https://groups.googl...d4/auJ5GhxtAgAJ

 

Utwórz kopię zapasową

  1. Podłącz urządzenie do komputera
  2. Utwórz nowy katalog o nazwie „config_backup” (bez cudzysłowów). Powinien znajdować się w „/sdcard/”
  3. Poczekaj kilka sekund, a plik elemnt_config.zip zostanie utworzony, jeśli nie, uruchom ponownie urządzenie
Przywracania kopii zapasowej
  1. Podłącz urządzenie do komputera
  2. Utwórz nowy katalog o nazwie „config_restore” (bez cudzysłowów). Powinien znajdować się w „/sdcard/”
  3. Umieść plik elemnt_config.zip w katalogu i zrestartuj urządzenie
Zip zawiera kilka plików konfiguracyjnych w specjalnym strukturalnym formacie binarnym.
888aa2c592195cb19584f597bd68cf8b.jpg
bolt-65535.conf zawiera ustawienia urządzenia (dla roam może będzie roam.conf?)
comp.conf ma ustawienia apki companion 
Poi.cfg i routes.cfg są często puste - o no chyba, że ktoś ma POI (a routes być może kursy?)
 
Struktura zapisu kopii zapasowej jest dostępna do przeglądu tu: https://gist.github....f57adcb70a11453
 
Powyższe może przydać się IMHO w paru przypadkach:
  1. Zmiana urządzenia na inne, żeby nie bawić się w ponowną konfigurację ekranów.
  2. Chyba również przy parowaniu z innym smartfonem - przynajmniej tak wynika z powyższego forum (ale głowy nie daję).
  3. Czasami zdarza się (rzadko, ale zdarza się), że dane ustawień szlag trafia - wtedy trzeba bawić się od początku parowania ze smartfonem.
  4. Jeśli chcemy mieć różne ustawienia ekranów dla różnych rowerów - co innego dla szosy, co innego dla MTB (pierwsze z miernikiem mocy, drugie bez). Wtedy mając kopie na komputerze po prostu wrzuca się plik do przywrócenia z odpowiednią konfiguracją i jest to jakieś obejście ograniczenia. 

  • Arked, StefanX i manfred lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1347 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 09 wrzesień 2020 - 08:02

Do użytkowników "starego" elemnt'a i Bolta - dostajecie jakiekolwiek aktualizacje map (Polska)?

 

Wcześniej (2017-2019) używałem bolta i, o ile dobrze pamiętam, raz do roku jakiś update map się pojawiał.

 

Roam mam od lipca 2019 i żadnej aktualizacji od tego czasu. A w swojej okolicy całkiem sporo brakujących leśnych dróg i ścieżek dodałem na OSM.

 

Oczywiście kilkukrotnie do wsparcia Wahoo pisałem w tej sprawie - i jakimiś śmiesznymi regułkami ctrl+c ctrl+v jestem zbywany..

 

 



#1348 adam1920

adam1920
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 09 wrzesień 2020 - 20:59

dalej brak live trackingu...

zamontowana na nowo apka na telefonie, ponowne sparowanie wylogowanie sie i zalogowanie, reset live track link...ponowna autoryzacja strava, koomot relive iii:

brak emaili, brak trackingu

ktoś coś jakieś porady



#1349 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 09 wrzesień 2020 - 21:30

Brak live trackingu. Nawet maila.



#1350 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 10 wrzesień 2020 - 08:43

U mnie live track działa jak trzeba. Dwa maile wysłane, śledzić można na bieżąco na obu telefonach. Ja otworzyłem 2 razy. Raz w trakcie i drugi raz po zakończeniu żeby sprawdzić do którego miejsca działało. Żona sprawdziła w trakcie 2 razy.
Cała trasa 75km się zapisała.

Telefon: Szajsung A6
Trening 9.9.2020

#1351 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 10 wrzesień 2020 - 08:44

Brak live trackingu. Nawet maila.

u mnie wczoraj także nic nie wysłał.
Korzystam z fajfona, jeśli to ma znaczenie.

#1352 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 wrzesień 2020 - 08:59

 

 

Zip zawiera kilka plików konfiguracyjnych w specjalnym strukturalnym formacie binarnym.
888aa2c592195cb19584f597bd68cf8b.jpg
bolt-65535.conf zawiera ustawienia urządzenia (dla roam może będzie roam.conf?)
comp.conf ma ustawienia apki companion 
Poi.cfg i routes.cfg są często puste - o no chyba, że ktoś ma POI (a routes być może kursy?)
 
 

Dla Roam też jest plik bolt-65535.cfg


  • Prozor lubi to

#1353 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 14 wrzesień 2020 - 08:13

U mnie w Bolcie live track działa normalnie. Co prawda mam udostępnione forever dla jednej osoby, ale działa mimo pauz, autopauz itd. Włączam trening, odpalam na telefonie i wszystko ładnie liczy i rejestruje aż do końca. W trakcie nie dłubię telefonem, bo służy tylko do kontaktu.


  • Jaca911 lubi to

#1354 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 14 wrzesień 2020 - 16:18

Wczoraj działało normalnie. Nie wiem czy była jakaś aktualizacja, ale działało i Live track i synchronizacja.

#1355 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 wrzesień 2020 - 06:42

Aktualizacja apki Companion na iOs wprowadziła zmiany:

ELEMNT App for iOS 1.34.3 - 9 September, 2020

  • Improved: workout sync & upload to third party sites

Na Androida:

ELEMNT App for Android 1.34.1.2 - September 2, 2020

  • Added: Stability improvements 

(czyli tu chyba nie było problemów z synchronizacją i przekazywaniem do serwisów zewnętrznych)

 

No i aktualizacje samych urządzeń:

BOLT (Elemnt/Roam też) WB15-8226 - 1 September, 2020

  • Added: Stability improvements

 

Jak widać to poprawki sprzed 2 tygodni... Wyjątek apka dla iOS (synchronizacja).

 

Na grupie dyskusyjnej: https://groups.googl...HE/hbN-SNMXAwAJ

Henk wrzucił bardzo ciekawy post:

 

Since I bought my Elemnt I started to look at how it all works. It runs Android and with some information from the internet and trail and error I almost successfully 
 flashed my Elemnt with a custom system image (missing a lot of free space, need to figure out how to fix that). 
Updates are disabled in my custom image and the .apk files are resigned with my own key. Every update for the Elemnt need to be resign with my key. With that I can change the code, resign and install the modified .apk on my Elemnt.
 
There are 2 applications, BoltLauncher and BoltApp. The Launcher is started after the device is booted. It handles some stuff, checks if the App is installed, installs it when needed, and starts the App. The App is what you see and use. The App contains most of the interesting code. There are hidden features you can enable by creating files and directories or by sending commands with ADB (Android Debug Bridge). More about those later. Some are:
Config:
  • create a directory "config_backup" to get a backup of the configuration
  • create a directory "config_restore" to restore a backup
Restart the device to create or restore a backup. More info here (incomplete) https://gist.github....f57adcb70a11453
 
Logs:
  • create a file "cfg_StdFileManager_LogToSD" to get some log output
Don't share the log file, maybe there is a plaintext password in there. I know for sure that a plaintext username and password is send over bluetooth when the Companion app connects to a device.
 
ADB Commands:
The commands require ADB and a device connected to you pc (please don't ride outside with your pc!).
"adb shell am broadcast -a com.wahoofitness.bolt.service.BLedManager." Add CHASER, CHASEG or CHASEB after the dot to make led do stuff. CLRALL to make it stop.
"adb shell am broadcast -a com.wahoofitness.bolt.service.BBuzzerManager.MARIO" :D. If anyone from Wahoo reads this, A5 should be B#880 ;)
 
Maps:
Maps are last updated on aug 2019(or not?) and created using https://github.com/mapsforge/mapsforge.
Custom map:
You can make your own maps using the map-writer plugin with osmosis and openstreetmap data. 
Maps looks:
By changing a .xml file you can change how the map looks. Unzip the BoltApp.apk and find the correct .xml file for your device in "assets/maps/mapsforge-[device]", make changes and copy it to the "maps" directory on your device and restart.
Maps download:
In the "assets/maps/" directory there is a "mappack-gzip.json" file that you can use to manually download the maps. 
- find the version, 9 in version 8226 (there is 10 last updated sept 2019 but not used?)
- zoom is the zoom level found in the .json file, 8 in version 8226
- x and y come from tile_coordinates. https://wiki.openstr...y_map_tilenames
 
TODO list:
- Create a program to read and write config files
- Create instructions about manual map updating
- Document all features
- Document all ADB commands
- Fix my Elemnt (need to get all the disk space back)
- Document how to flash a device. Need to fix mine first
 
Links:
Current BoltApp.apk versions: http://bolt.wahoofit...pp/version.json (don't install alpha or beta)
BoltApp changelogs :
App changelogs:
 

Może nie zachęcam do próbowania wersji alfa (8841/8858/9201 - właśnie umieszczają nową alfę 9201, na razie bez dostępu), ale widać, że jednak coś tam robią, a że zmian w beta chyba nie widać, to może jak ktoś chce zaryzykować i spróbować bety, to jest taka możliwość ;).

 

Poza tym, na powyższym widać jak są robione (i czym) mapy i jeśli komuś - a takie sygnały się pojawiły) brak jest aktualizacji map, których samo Wahoo nie aktualizowało od roku, to może spróbować zrobić to samodzielnie. Ewentualnie dostosować wygląd mapy pod swoje potrzeby.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1356 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 07:00

Prozor - ciekawe informacje zapodałeś. Tyle, że jest to "wiedza dla odważnych" (czytaj, dla tych, którzy jakieś pojęcie w tej materii mają).

Ja nie kupuję (nietaniego przecież urządzenia), żeby takie operacje przeprowadzać. Zresztą - nie mam do tego wiedzy.

Za to sukcesywnie piszę do wsparcia wahoo z opisem problemów, które spotykam.

Niestety, wiele nie osiągnąłem do tej pory. Ale łudzę się, że dział oprogramowania bierze pod uwagę powtarzające się zgłoszenia.

Z tymi mapami to przegięli. Sporo edytuję lokalne drogi na OSM, a na moim Roam od roku zero aktualizacji. 

Ostatnia odpowiedź Wahoo w tej sprawie:

 

 

Thank you so much for taking the time to provide us feedback on our current maps. I have passed this on to the product managers to evaluate for future updates, and you will be notified in the ELEMNT app when there are new map versions for your region. 

 

Ogólnie bierne jest podejście Wahoo na sugestie. Profile rowerów olali całkiem. 

Ostatnio zgłaszałem moje niezadowolenie z "polityki" dotyczącej live segments. Wiem, że taka jest polityka Stravy. Ale na Garminie 1030 wszystkie segmenty można synchronizować. Na tych "downhill" nie można ustawić celu (goal) i to wszystko.

Wahoo bezwzględnie nie synchronizuje segmentów, które Strava zalicza, jako "downhill segments".

Rozumiem troskę o bezpieczeństwo, ale ja mieszkam w naprawdę płaskiej okolicy (Bory Tucholskie) i pełno mam tu segów tego typu:

https://www.strava.c...egments/8646469

A takie segmenty z automatu wylatują z zabawy liveseg.

Wahoo odpisuje, że taka polityka Stravy i to do nich mam zgłaszać uwagi. A tam na społeczności Stravy wątki w tym temacie od czterech lat rozbudowane i nic się nie zmienia.



#1357 ljack71

ljack71
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądChojnice

Napisano 16 wrzesień 2020 - 21:11

Z aktualizacji na aktualizację coraz gorzej działa GPS jeśli chodzi o odczyt prędkości(jeżdżę bez czujnika prędkości)

 

Wystarczą jakieś gęste drzewa przy drodze i raz jest 20km/h a raz 40km/h.

Ktoś coś takiego zaobserwował. 

Kiedyś tego nie było.

 

Mamy niestety tak samo. Porazka Gubienie GPS nawet na szosie zdarza się coraz częściej.



#1358 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 21:16

Jechałem drogą asfaltową przez gęsty las po serpentynach dosyć duże różnice poziomów. I co chwila ostrzeżenie i zjechaniu z trasy.
Porażka.

#1359 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 wrzesień 2020 - 07:31

Spotkałem się z tym niedawno, dwa dni z rzędu, na stałej trasie. Teraz jest ok, może jakaś chwilowa niedyspozycja tam na górze?



#1360 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 20 wrzesień 2020 - 07:55

Jechałem drogą asfaltową przez gęsty las po serpentynach dosyć duże różnice poziomów. I co chwila ostrzeżenie i zjechaniu z trasy.
Porażka.

To może nie być wina licznika, tylko jakiś chwilowy problem z satelitami. W zeszłym tygodniu jeździłem po Karkonoszach i też miałem komunikaty o zejściu z trasy podczas jazdy po serpentynach. Mam Garmina

 

Mam też niedaleko domu kręty odcinek 2 km szosy przez las, lekko się wznosi (1.5-2%), jest na nim wyznaczony segment, i w tym tygodniu na trzy przejazdy, licznik nie załapał mi go dwukrotnie. Do tej pory to się nie zdarzało. 





Dodaj odpowiedź