Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#1781 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 grudzień 2021 - 14:08

Manfredowi chodziło raczej o to, że w jego Roam możliwość przesuwania i powiększania mapy powinna być tak samo, jak jest w Bolt v2. O ile niemożliwość przesuwania mapy w starszych urządzeniach z trudnością daje się zaakceptować, to Roam jest dość  słabe. Marna pociecha w tym, że będzie to możliwe, jak wymieni urządzenie na nowe...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1782 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 10 grudzień 2021 - 23:31

Koledzy pomóżcie, bo mnie zaraz krew zaleje.
Pacjent Wahoo roam.
Cały układ:
trenażer elite nero sparowany z miernikiem mocy w korbie. Obciążenie kontrolowane przez miernik w korbie (elite nero nie ma własnego miernika, ale ma fajną funkcję PML - power meter link).
Roam ma sparowane wszystkie sensory, w tym trenażer (wcelu kontroli mocy w trybie ERG).
Obok telefon z apką zbierająca bezpośrednio z miernika z korby moc.
No i moc z korby pokrywa się z zadaną mocą treningu. Ale moc rejestrowana przez roam to jakieś bzdury. Wygląda, jak moc estymowana przez trenażer bez udziału miernika mocy w korbie.
Macie jakiś pomysł, jak wybrać w roam źródło danych mocy bieżącej?
Przed ostatnią aktualizacją roam czytał moc z miernika. Po ostatniej aktualizacji wróży z gwiazd

#1783 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 14 grudzień 2021 - 16:16

Pomóżcie.

Od kilku miesięcy nie działa mi w Bolcie "Live Tracking", który wcześniej śmigał bezproblemowo. Obecnie nie wysyła linków. Próbowałem wszystkiego: przeinstalowanie apki, ponowne wklepywanie maila, a po drodze również zmiana telefonu. Wszystko bez skutku.

Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tej materii?



#1784 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 24 grudzień 2021 - 08:44

Czy ktoś używa funkcji treningów na wahoo? Chodzi mi o odliczanie przed następnym etapem. Kiedyś było. Jakaś wiosenna aktualizacja popsuła i nie ma. U was też?

#1785 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 25 grudzień 2021 - 12:08

Cześć,

Ja używam i mi normalnie odlicza, ale w opcjach da się to chyba wyłączyć, więc może masz tak ustawione.

Ja znowu mam problem po ostatnich aktualizacjach, że licznik muli jak nie wiem co :( czasem trzeba czekać z 30 s żeby zatrybił. Chyba przywrócę mu ustawienia fabryczne, bo nie wiem o chodzi.



#1786 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 28 grudzień 2021 - 15:57

Co ciekawe reset do ustawień fabrycznych "naprawił" ten bug. Odlicza przed następnym krokiem.
Ale dalej jest problem ze współpracą z trenażerem elite. Używa ktoś licznik Wahoo (Elemnt, Bolt, roam) z trenażerem smart Elite?
Jest problem z poprawnymi wartościami odczytu mocy. Temat próbowałem rozwiązać zarówno ze wsparciem Elite, jak i Wahoo. Bez skutku.

Wahoo poprawnie steruje trenażerem, tj. zmiany obciążenia są zgodne z zaplanowanym treningiem.

Niestety moc rejestrowana przez Wahoo jest z kapelusza.

W załączeniu wykres tego co zbiera wahoo i Garmin

Pod nogami czuję to, co zbiera Garmin.

Wsparcie Wahoo poleciło mi....przesiadkę na ich trenażer :-)

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  wahoo.jpg   30,37 KB   26 Ilość pobrań
  • Załączony plik  garmin.jpg   34,21 KB   27 Ilość pobrań


#1787 Łukaszcycling

Łukaszcycling
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 02 luty 2022 - 21:10

Co sądzicie o nowej nawigacji od wahoo? Nawigacja jest od kilku miesięcy na rynku, pewnie macie już jakieś opinie

 

 


Użytkownik Prozor edytował ten post 03 luty 2022 - 07:24
Usunięte odnośniki reklamowe - odnośnik do sklepu. Wątek połączony z dotychczasowym wątkiem Wahoo.


#1788 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 luty 2022 - 23:05

nic nie sądzę ale mocno się nad nią zastanawiam jako że w moim Bolcie ułamały się te plastikowe dinksy do mocowania i teraz muszę kleić taśmą licznik do uchwytu, ale z tego co wiem to w nowym nie poprawili tego badziewnego mocowania, ani nawet nie zrobili żeby było wymienne :/

 

druga bolączka to w tym nowym w zestawie nadal nie ma uchwytu na mocowanie gopro / lampki? dalej trzeba szukać alternatyw? to też lipa



#1789 mager

mager
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądKórnik

Napisano 20 luty 2022 - 20:39

Witam .

Mam pytanie odnośnie wahoo roama ( przepraszam jeżeli ten temat był już poruszany, a ja nie odszukałem)

Używam komputerka roama do trenażera wahoo kick core wybierając sobie z menu komputerka plany treningowe. Diody na liczniku umieszczone po lewej stronie wyświetlacza które pokazują czy kręce  z mocą mniejszą lub większą jaka zadana jest w danym planie treningowym raz świecą i pokazują, a innym razem (tzn częściej). nie świecą. Czy możecie mi pomóc od czego to zależy.

Bardzo dziękuję za pomoc.



#1790 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marzec 2022 - 14:45

Niepotrzebnie się chwaliłem w Zakupach nowym Boltem bo będzie zwrot. Takiego elektronicznego gniota nie miałem chyba nigdy w swoim życiu, pierwsza spokojna jazda po mieście i po lesie - nie dał rady i ostatecznie nie dokończył zapisu trasy.

Szybkość działania, płynność i niezawodność porównywalna do pierwszych symbianów. Mamy 3cią dekadę XXIw, i ja już nie mam cierpliwości do takich rzeczy. Dla mnie elektronika albo działa albo nie działa. Nowy Bolt nie działa. Nie chcę ryzykować jadąc z nim w trasę.

 

jak macie cierpliwość to obejrzyjcie jak to cudo (nie)działa ;)

 

 

 

 


  • artho lubi to

#1791 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2830 postów

Napisano 08 marzec 2022 - 15:51

Pewnie, że nie działa. DCR-owi od premiery nie udało się zakończyć recenzji - podobnie jak Edge-owi 520 i 820 tak Boltowi V2 daje szansę (i szacun, ja bym tym o ścianę cisnął), tylko ta szansa trwa już rok i praktycznie końca tych problemów nie widać. Zresztą wszelkie updaty w postępie recenzji też już ucichły.

 

Zgaduję, że wybór u Ciebie był po prostu naturalny, bo przechodziłeś z Bolta V1 ale skoro lubisz eksperymentować to może jednak sprawdź Karoo? Dwójka wydaje się obecnie być naprawdę ciekawą alternatywą dla Garmina. Może troszkę droższy od Bolta V2, ale jednocześnie sto razy ciekawszy. Tutaj recka: https://www.dcrainma...pth-review.html



#1792 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 marzec 2022 - 16:01

Cierpliwość Twą cnotą
A miałeś z zakupem poczekać na nowego Roam?

Też proponował bym sprawdzenie Karoo 2 (sam chętnie bym go przetestował, po Wahoo wiem czego się spodziewać).

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1793 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marzec 2022 - 16:10

chciałem się przesiąść bo w starym Bolcie uchwyt zakupiony w shapeways urwał mi uchwyty i teraz go montuję na taśmy :P poza tym chciałem mieć jakiś uchwyt żeby lampkę pod spodem doczepić

 

właśnie chodzi o to, że jeśli bym decydował się na zwrot to teraz bo w sobotę wylatuję i nie ma mnie do wielkanocy :/ śmignę nim może jeszcze jutro, ale te 5-10sek lagi przy przełączaniu stron tak mnie irytują że masakra :P klikam i nie wiem czy kliknąłem czy nie

 

EDIT właśnie obejrzałem reckę tego gościa DCR.. mam dokładnie to samo. Jeszcze sprawdziłem firmware - up to date. Naładowałem baterię na full, restartowałem kilka razy. I nic.



#1794 FigoiFago

FigoiFago
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 08 marzec 2022 - 21:23

Głupie pytanie,czy robiłeś aktualizację oprogramowania? Jak nie Wahoo to zostaje Garmin.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#1795 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marzec 2022 - 21:24

Kolarstwo romantyczne możesz uprawiać :) Na Majorkę lecisz? To na „cap de formentor” i na „sa calobra” nie ma szans się zgubić - nawigacja jest zbędna :P
  • cauchy lubi to

#1796 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marzec 2022 - 22:07

wszystko jest up to date according to inner information :P

jak nie wahoo to zostaje stary Bolt, z którym pewnie jeszcze ten rok przehulam o ile mi nie padnie :P

dzięki Marcin, to pokrzepiające :D



#1797 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 marzec 2022 - 08:09

chciałem się przesiąść bo w starym Bolcie uchwyt zakupiony w shapeways urwał mi uchwyty i teraz go montuję na taśmy :P poza tym chciałem mieć jakiś uchwyt żeby lampkę pod spodem doczepić

 

Zawsze można sobie takie coś wydrukować. Znaczy tak uchwyt z mocowaniem lampki, ale również nakładkę na uszkodzony uchwyt Bolta do mocowania w standardowym uchwycie (często robi się tak do uszkodzonych uszu w mocowaniu garminowskim) np. https://www.thingive...m/thing:4621563 czyli z jednej strony to wygląda tak:

303d48474774ab6f8ecedf69baaee743.jpg

a z drugiej tak:

14176ea0cf1d26efadc2dc321ea08061.jpg

Drukarka powinna być dość dobrej jakości, podobnie jak filament, przy tak małym elemencie raczej wypełniałbym w całości (również dla wzmocnienia konstrukcji). Otwory tu służą do klejenia (epoxy). Ewentualnie dodać do projektu zaczep do pozostałych zaczepów oryginalnego mocowania, choć autor zaleca ich usunięcie i przyklejenie.

 

Alternatywnie wydrukowanie takiego uchwytu: https://www.thingive...m/thing:3698726(mocowanie 35mm) lub  https://www.thingive...m/thing:3698742 (31,8mm)

4893afac2bc61ac5cce288894d4bdeeb.jpgb55ab96de6ad3f5f09e47e1debea4cce.jpg

 

standardowy uchwyt nie jest potrzebny, choć może służyć do mocowania uchwytu zabezpieczającego https://www.thingive...m/thing:4543095albo mocowanie smyczki uchwytem do śruby wahoo, chociaż i bez tego trzyma się nawet w ekstremalnych jazdach:

 

Oczywiście nie ma potrzeby kupowania drukarki 3D do wydruku 1 elementu, nie powinno być problemów ze zleceniem komuś wydruku tego typu elementów, wystarczy drukującym odnośnik do projektu i po problemie. Aczkolwiek jak ktoś lubi się bawić i majsterkować (np. modele czy zabawki), to drukarka 3D jest bardzo przydatnym narzędziem, każdą potrzebną pierdołę można sobie zrobić - albo szukając gotowców, albo lepiej projektując  własnoręcznie od podstaw (np. Fusion 360) czy po prostu przerabiając dostępne modele (tu przydaje się Tinkercad, nie tylko dla dzieci).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1798 bzx

bzx
  • Użytkownik
  • 199 postów

Napisano 09 marzec 2022 - 08:35

Niepotrzebnie się chwaliłem w Zakupach nowym Boltem bo będzie zwrot.....


To mi wygląda na wadliwy egzemplarz (Może moduł GPS) - ja bym reklamował. Znam kilka osób z nowym Boltem i nie mają żadnych problemów. Ale fakt faktem Wahoo mogło się bardziej postarać jeśli chodzi o QA...

#1799 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marzec 2022 - 18:20

Licznik pojechal do sklepu. Ten sezon jeszcze przekulam na starym bolcie.

#1800 hubertgal

hubertgal
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądWarszawa/Suchedniów

Napisano 09 marzec 2022 - 18:54

Jak dla mnie jakiś problem egzemplarza. Kupiłem w zeszłym roku po premierze, nie miałem żadnego problemu póki co. Wszystko działa zadowalająco.


  • bzx lubi to



Dodaj odpowiedź