Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2242 odpowiedzi w tym temacie

#1741 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • SkądPodhale

Napisano 14 wrzesień 2021 - 19:22

Fajny sklep "nie znaleziono" :-) ok np w Castoranie nie znalazłem ale mam jeszcze jeden i zegarmistrz z małymi śrubkami.


Facebuk i  YT  Strava


#1742 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 14 wrzesień 2021 - 21:31

Zegarmistrza też trzeba trafić. Zaszedłem do trzech jak szukałem śrubki do czujnika tętna - dwóch powiedziało z góry że nie mają czegoś takiego (pewnie nie chcieli szukać), jeden fiut powiedział że dla jednej śrubki nie będzie nawet otwierał szuflady i żebym przyszedł jak zegarek lub radio mi się zepsuje (w radiach też coś grzebie).

#1743 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 14 wrzesień 2021 - 22:32

Zegarmistrza też trzeba trafić. Zaszedłem do trzech jak szukałem śrubki do czujnika tętna - dwóch powiedziało z góry że nie mają czegoś takiego (pewnie nie chcieli szukać), jeden fiut powiedział że dla jednej śrubki nie będzie nawet otwierał szuflady i żebym przyszedł jak zegarek lub radio mi się zepsuje (w radiach też coś grzebie).

 

Na chińskim ali dostaniecie całe zestawy śrubek do zegarków itp. za paręnaście zł.

Sam nie raz kupowałem tam rzeczy u nas praktycznie niedostępne, lub dostępne tylko dla dużych firm.

Śrubki również, ale też np. magnesy z diametralnym kierunkiem magnesowania o odpowiednich parametrach. Do dostania może w Niemczech jak bym wiedział gdzie. Oni łaski nie robią i sprzedają nawet po parę sztuk różnych rzeczy za parę zł i nie mam u nich zwrotów jak na allegro.

 

To co zrobił ten zegarmistrz to jest zwykłe chamstwo. Mógł chociaż paszczy nie otwierać.
Jak nie zgłodnieje to nie zmądrzeje.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1744 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • SkądPodhale

Napisano 15 wrzesień 2021 - 01:12

Serio? Na chińskim Ali? I będę czekał miesiąc z wypiekami na twarzy czy śrubka pasuje do gniazda czy będzie za duża lub za mała :-) i to gniazdo zniszczy

Facebuk i  YT  Strava


#1745 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 wrzesień 2021 - 07:14

Co do tych wypieków to pewno sarkazm, z drugiej strony jak normalna śrubka ma zniszczyć gwint? Nie spodziewam się kosmicznej technologii czy gwintu calowego/lewostronnego/itd. Drobnozwojowego raczej też nie, choć nie do końca, ale z takimi gwintami po prostu nie wkręcisz... I tak Made in P.R.C. pomimo, że designed in USA.

 

Z drugiej strony zamawianie pudła śrubek w celu wyłuskania jednej właściwej to "lekka" przesada. Po prostu weź suwmiarkę, sprawdź średnicę otworu i sam rozwiążesz zagadkę:

animacja-2.gif

Przy gwintach wewnętrznych metrycznych, można przyjąć, że średnica gwintu D jest pomniejszona o jego skok P, czyli przy M10
 
Średnica gwintu=D-P
 
Średnica gwintu=10mm-1,5mm=8,5 mm
 
Żeby się nie zastanawiać jaki jest skok P, wystarczy zmierzyć średnicę wewnętrzną i sprawdzić w tabelce jaki M będzie odpowiadać dla danej średnicy wewnętrznej np. z pomiar średnicy fi 2,5mm to śruba M3.
 
Jedynie problem może być z ustaleniem skoku gwintu. Tu może być wybór pomiędzy skokiem zwykłym lub drobnozwojowym (calowe - rurowo/walcowe pomijam). Aczkolwiek nawet nie trzeba liczyć zwojów, bo wystarczą same pomiary:
gwint zwykły M3: 0,5 - 2,5 - 2,92 [mm]
gwint drobnozwojowy M3×0,35: 0,35 - 2,65 - 3,43 [mm]
kolejno: oznaczenie, skok gwintu, średnica wewnętrzna (nakrętka), średnica wałka (śruba)
 
czyli jeśli pomiar suwmiarką (dokładność 0,05 mm - w zupełności wystarczająca) wykaże 2,5mm to należy dobrać śrubę M3 z gwintem zwykłym, gdy 2,65mm (całe 0,15mm więcej!) to z drobnozwojowym. 
Długość śruby dobrać wg grubości uchwytu (też pomiar suwmiarką).
 
Śruba ma najprawdopodobniej gniazdo imbusowe (2,5mm?), aczkolwiek tu istnieje dowolność czym to wkręcisz.
 
Oczywiście najłatwiej byłoby gdyby w/w pomiar średnicy i długości dokonał posiadacz urządzenia i przekazał te informacje...

  • qzn lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1746 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 15 wrzesień 2021 - 09:19

O pudle różnych wspominałem tylko dlatego żeby pokazać jak tanie to jest. Wspomniałem też że u nich nie ma problemu z wysłaniem paru sztuk (np 10).  Spodziewałem się że ktoś wpadnie na pomysł ściągnięcia wymiarów o którym wspomniał @Prozor :) Widocznie rada nie jest dla Ciebie, ale może ktoś inny skorzysta.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1747 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 304 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 wrzesień 2021 - 12:20

:arrow: manfred spacja mi się wkradła. :(

 

 



#1748 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • SkądPodhale

Napisano 15 wrzesień 2021 - 19:30

Prozor umiem mierzyć suwmiarką :-). Tyle,  że to gniazdo w Roamie jest o średnicy otworu 1,5 mm i głębokie na 3 mm nie ma żadnego gwintu. Dlatego wolałbym aby ktoś życzliwy zmierzył oryginalną śrubkę i wtedy chciałbym dokupić o możliwe takich samych wymiarach. Jedno wkręcenie zbyt dużej śrubki zniszczy to gniazdo na amen


Facebuk i  YT  Strava


#1749 hubertgal

hubertgal
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądWarszawa/Suchedniów

Napisano 15 wrzesień 2021 - 19:38

https://www.thingive...m/thing:3807421

 

"1x sheet metal screw 2x3.5mm"

 

 

https://www.ebay.co....tm/293622245537

 

"1x M2 x 6mm countersunk screw."


  • manfred lubi to

#1750 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 wrzesień 2021 - 19:51

https://www.thingive...m/thing:3807421

 

"1x sheet metal screw 2x3.5mm"

 

 

https://www.ebay.co....tm/293622245537

 

"1x M2 x 6mm countersunk screw."

 

No nie. To wygląda na wkręcenie wkręta w Roam (nie śruby!) w celu umocowania zacisku smyczy o którym producent zapomniał wychodząc widocznie z założenia, że zamiast smyczki ludziska będą przykręcać komputerek śrubką. A w wielu przypadkach smycz jest zdecydowanie bardziej praktyczna.

 

 

Prozor umiem mierzyć suwmiarką :-). Tyle,  że to gniazdo w Roamie jest o średnicy otworu 1,5 mm i głębokie na 3 mm nie ma żadnego gwintu. Dlatego wolałbym aby ktoś życzliwy zmierzył oryginalną śrubkę i wtedy chciałbym dokupić o możliwe takich samych wymiarach. Jedno wkręcenie zbyt dużej śrubki zniszczy to gniazdo na amen

 

Nie o otworze w Roamie pisałem (bo w niego tylko wchodzi śruba wkręcana w uchwyt), a o gwincie w uchwycie "areło". 

Niestety, jak widzisz użytkownicy albo nie mają urządzeń pomiarowych typu suwmiarka (w ostateczności linijka), albo po prostu są mało życzliwi lub najzwyczajniej w świecie im się nie chce...  


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1751 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 15 wrzesień 2021 - 21:47

Mam taką śrubkę od roam. Znalazłem przypadkiem w narzędziach.

W piątek wracam do domu- jak się przypomnisz to ci wyślę za koszt wysyłki.

#1752 adam1920

adam1920
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 17 wrzesień 2021 - 10:11

Witam

po 25 miesiącach wahoo elemment bold nie podświetla. Nie pomaga reset, producent odmówił naprawy. macie jakieś sugestie?



#1753 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 wrzesień 2021 - 07:09

24.09.2021 udostępniono aktualizację oprogramowania:

 

ELEMNT ROAM WR18-13539 - 24 September, 2021
  • Feature: Map Pan and Zoom functionality for the new ELEMNT BOLT
  • Fixed: Strava segment text overlapping
  • Fixed: Temperature missing from ride summary screen

Pierwszy punkt wydaje się czymś, na co od dawna czekali użytkownicy: przesuwanie i powiększanie/zmniejszanie mapy. Niestety, dostępne obecnie dostępne to tylko na nowego Bolt, dla użytkowników Roam (a tym bardziej starego Bolt) funkcja... nie jest dostępna. Czy będzie dostępna dla starszych urządzeń (przynajmniej dla Roam?) - nie wiadomo...

 

Przy okazji wprowadzenia w/w funkcjonalności użytkownicy (nowy Bolt) meldują o problemach z wyświetlaniem mapy:

Since the update to firmware WA20-13424, the route page is empty (ie, no map) when starting a ride

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1754 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • SkądPodhale

Napisano 27 wrzesień 2021 - 07:41

Brak przesuwania mapy to największa bolączka tego licznika Roam jesli chodzi o nawigację. Bez telefonu ani rusz.


Facebuk i  YT  Strava


#1755 bzx

bzx
  • Użytkownik
  • 199 postów

Napisano 28 wrzesień 2021 - 20:41

--



#1756 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • SkądPodhale

Napisano 28 wrzesień 2021 - 21:00

Działa Ci to? Bo u mnie pomimo tego oprogramowania brak tej funkcji. No chyba że to uaktywnia się dopiero po wybraniu trasy do nawigacji w co wątpię.


Facebuk i  YT  Strava


#1757 bzx

bzx
  • Użytkownik
  • 199 postów

Napisano 28 wrzesień 2021 - 21:03

Sorry, dostałem cynk o tej aktualizacji od kumpla, ale dopiero po wrzuceniu doczytałem, że to tylko na nowego Bolta (dlatego wymazałem treść wcześniejszego posta). U niego pan/zoom działa bardzo dobrze, i ogólnie urządzenie śmiga elegancko bez żadnych czkawek.



#1758 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 28 wrzesień 2021 - 22:02

Co chwila update, a od wiosny planned workouts jak źle działało, tak źle działa nadal. Używacie?
Chodzi mi o odliczanie przed kolejnym blokiem treningu. Tj brak odliczania
Edit - doprecyzuję: w prawidłowo działających "workoutach" na 10s przed kolejnym etapem na ekranie wyskakiwał pop-up z info. A na 4s przed kolejnym etapem było dźwiękowe odliczanie.
Od kiedy (wiosna 2021) któryś update to popsuł, nie ma żadnego odliczania. W momencie początku etapu jest po prostu komunikat (Lap ** i piknięcie).

W przypadku krótkich interwałów jest to wkurzający błąd.
Wielokrotnie pisałem do Wahoo, bez efektu do dzis

#1759 Enddy

Enddy
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 05 październik 2021 - 21:01

witajcie

zostałem szczęśliwym posiadaczem Elemnt bolt v2, czy możecie mi podpowiedzieć, co mam zrobić żeby go zaktualizować? Krzyczy, że jest nowa wersja, ale za każdym razem mam komunikat Error: install failed....ręce już mi opadają, usunąłem mapy ale nie pomogło. Wygląda to tak,: ściąga aktualizację, resetuje się i wywala błąd.



#1760 hi_im_krzysiu

hi_im_krzysiu
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 05 październik 2021 - 22:35

witajcie

zostałem szczęśliwym posiadaczem Elemnt bolt v2, czy możecie mi podpowiedzieć, co mam zrobić żeby go zaktualizować? Krzyczy, że jest nowa wersja, ale za każdym razem mam komunikat Error: install failed....ręce już mi opadają, usunąłem mapy ale nie pomogło. Wygląda to tak,: ściąga aktualizację, resetuje się i wywala błąd.

zrób hotspot wifi w telefonie i podłącz do tego wifi Wahoo z poziomu aplikacji ELEMNT i wtedy próbuj aktualizować





Dodaj odpowiedź