Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2242 odpowiedzi w tym temacie

#781 takietam

takietam
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 06:39

W przypadku używania dwóch nawigacji, to jest np. Yanosika i Google Maps różnica jest spora, więc podejrzewam, że tu będzie podobnie. A w jakim celu?

Yanosik nadaje się jako nawigacja rowerowea ? zawsze myslalem że lepiej już zapłacić za komoota . A może coś innego jest wartego uznania?



#782 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 06:56

To nie było w odniesieniu do zastosowań rowerowych, tylko do korzystania z kilku aplikacji w telefonie, gdzie każda korzysta z GPS.

#783 gello1

gello1
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądLublin/Kraśniczyn

Napisano 29 lipiec 2019 - 07:43

Witam, pytanie o reklamację!

załatwialiście przez sklep czy bezpośrednio przez Wahoo?

Odkleił mi się przycisk boczny.

 

Przy wymianie na nowy chciałbym(jeśli to możliwe) dopłacić do ROAMa.

 

 



#784 Orzecho

Orzecho
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 08:04

Ja rekalmowalem pulsometr przez sklep. Wysłałem do nich paczkę. Wszytko poszło bardzo sprawnie. Przysłali nowy pulsometr bezpośrednio od wahoo. Jeśli chodzi o obsługę gwarancyjna duży plus.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

#785 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 08:07

Nie wiem jak Wahoo, ale podejrzewam, że tak jak każda inna firma nie wymieni Ci tego na inny produkt. Wymienią Ci na to, co kupiłeś. Często nie dostajesz nowego kompletu, tylko samo urządzenie, bez pudełka, ładowarki itd. No i często też to są refurby.

#786 Orzecho

Orzecho
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 08:11

Nie wiem jak Wahoo, ale podejrzewam, że tak jak każda inna firma nie wymieni Ci tego na inny produkt. Wymienią Ci na to, co kupiłeś. Często nie dostajesz nowego kompletu, tylko samo urządzenie, bez pudełka, ładowarki itd. No i często też to są refurby.

Też jestem tego zdania że mogą wymienić na nowy jakby była taka potrzeba. Ale raczej nie pozwolą dopłacić do modelu nowszego. Jedyna opcja jakby nie był w sprzedaży już stary model. Wtedy tak. Ale tak nie ma Opcji IMO. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

#787 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 lipiec 2019 - 08:36

Reklamowalem kickr snap bezpośrednio w wahoo (u nich też kupowałem) poszlo bardzo sprawnie. Przy okazji spytałem czy możliwa jest wymiana na wyższy model z dopłatą ale nie zgodzili się :(

#788 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 01:00

A mnie przeciwnie. Reklamacja bolta uznana. Zrobiłem dopłatę i mam ROAM. Ogólnie bardzo elastyczny dystrybutor w tym temacie.

#789 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 sierpień 2019 - 03:49

U kogo kupowałeś?

#790 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 06:04

Bolta w UK w wiggle. Reklamację w ttm roku zgłosiłem bezpośrednio do Wahoo, to mnie odesłali do polskiego dystrybutora: PRO BIKES z Wieliczki. I właśnie z tym dystrybutorem bezproblemowo się dogadałem.

#791 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 sierpień 2019 - 11:01

Widocznie im się opłacało: otrzymują bolta, którego odsyłają do z innymi (koszty wysyłki pewno przez Wahoo pokrywane) więc kosztów nie ponoszą. Dostają w zamian nówkę funkiel, który i tak sprzedadzą, a od ręki mogą sprzedać Roam, zysk będzie zyskiem ze sprzedaży Bolta plus zysk na Roam (część dopłaty). Gdyby Bolt był niechodliwy, to na taki układ raczej by nie poszli ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#792 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 11:32

No wiadomo, że do takiej transakcji nie dopłacają.
Ale ja patrzę na to wyłącznie ze swojej strony.
Wyszło sporo taniej, niż gdybym miał sprzedawać nowego bolta i dołożyć do zakupu nowego roam.
Na marginesie: warto było dopłacić do ROAM. Zmiany względem bolta wyłącznie na korzyść ROAM
  • sargento lubi to

#793 gello1

gello1
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądLublin/Kraśniczyn

Napisano 01 sierpień 2019 - 23:04

Bolta w UK w wiggle. Reklamację w ttm roku zgłosiłem bezpośrednio do Wahoo, to mnie odesłali do polskiego dystrybutora: PRO BIKES z Wieliczki. I właśnie z tym dystrybutorem bezproblemowo się dogadałem.


Witam już rozmawiałem z polskim dystrybutorem z Pro bikes. Złożyłem wniosek reklamacyjny. Zabieram bolta w góry i zostaje na TDPA. Będą mieli stoisko. I wymienią na Roam'a plus doplata.

#794 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 598 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 03 sierpień 2019 - 13:21

Jest gdzieś jakieś porównanie, dokładnie chodzi mi o różnice w funkcjach pomiedzy wahoo Bolt vs. Wahoo elemnt?

Dobra znalazłem
https://eu.wahoofitn.../bike-computers

Z tego co przeczytałem do różnica jest tylko w wielkości ekranu i ilości diod?

#795 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 03 sierpień 2019 - 14:22

Duży Elemnt ma:

1. Większy ekran.

2. Dwa ciągi diod, które można ustawić.

3. Więcej pól danych na ekranie (11 vs 9).

4. Więcej pól danych na ekranie mapy (6 vs 4).


  • pan_piotr lubi to

#796 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 11:16

Zauważyliście, że ROAM umożliwia podłączenie pod router WiFi uruchomiony na telefonie, z którym jest sparowany? To chyba nowość, bo na bolt nie było takiej opcji.



#797 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 15:35

Bolt też tak się umie połączyć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#798 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 sierpień 2019 - 10:50

Do posiadaczy ROAM: 

Faktycznie z tym podświetleniem jest taki duży problem? Znaczy tak kiepsko podświetla ekran? 

a015d8fee7290fbccff0a8e4cdc65c34.jpg

https://www.youtube....eature=youtu.be

https://youtu.be/MBYnwiVGHj4?t=303

2 poziomy automatycznego podświetlenia niewiele różniące się od siebie są powodem narzekania wielu użytkowników, co ma również swoje implikacje:

When on a sunny day, with backlight always on and you can't see what the next turn is going through shady areas with sunglasses on, it's a problem that needs to be addressed. One of the reasons I bought the Roam was because the prompts were too dark, the fonts too small and narrow on the Bolt. Now I get just as bad, or worse in some cases, route profile doesn't work correctly, no cue sheet page and twice the weight and too big of a bevel,too small of a screen, at this time, I don't think it's worth the $379 "upgrade". Tomorrow comes the second ride/test to see if I'm going to keep it or return it. 

 

na dodatek automatyczne przełączanie poziomu ma błąd:

Zgłosiłem błąd Wahoo: jeśli ZMIENISZ ustawienia podświetlenia i wybierzesz (lub ponownie wybierzesz) AUTO w ciemnym otoczeniu, podświetlenie zgaśnie całkowicie i pozostanie tak, dopóki nie przejdziesz do jasnego oświetlenia otoczenia warunki lub do momentu włączenia i wyłączenia zasilania ROAM.

 

No i często narzekania są na zbyt małe podświetlenie w nocy"

I also start my tours when it is still dark and since I have the Roam, it's really no fun. [...]

admittedly I come from a Garmin Edge 810, which has a completely different display, but I have used this synonymous only at 25-30% brightness.   
What surprised me the most is that in all reviews of the device nobody has criticized the display.  It seems as if the reviews were all done in good weather and during the day.

 

Na dodatek to durnowate działanie automatycznego podświetlania w mieście, jak tylko lampa poświeci to się na chwilę wyłącza, no i nic na ekranie nie widać:

https://www.youtube....h?v=27c5mH_RO1U

jakby nie można było przewidzieć, że w nocy jednak należy pozostawić choć minimalny poziom podświetlania w auto, chyba, że użytkownik świadomie wyłączy podświetlanie. No ale może na to wpadną sami... Fakt, można włączyć ręcznie stałe podświetlenie, ale chyba nie o to chodzi, prawda?

 

Źródło: https://groups.googl...ers/NPNBjkLX8uY

 

Dalej w tym wątku zwracają uwagę na to, że mapy co prawda dostały kolorków, ale w terenie i tak nie zapewniają wyświetlania tras singlowych (Single Track), bo po prostu nie ma ich na mapach Wahoo. Właściwie to nie byłby problem, gdyby można było nakładać je w postaci np. kursów na mapę, na dodatek taka nakładka miałaby określony kolor, najlepiej zgodny z kolorem singla czy trasy turystycznej. Nawiązanie współpracy z Trailforks (wzorem Garmina) mogłoby rozwiązać ten problem. 

Co prawda powyższe dla szosowców raczej nie ma znaczenia, ale jeśli ktoś jeździ również po tego typu trasach, to może mieć spore.

 

#523

I replaced my Garmin 1000 with Wahoo Elemnt Bolt – That Bolt delivered flawless functionallity but I missed a bigger display so I bought a Roam.
However – The Roam is useless riding MTB in the woods as it cannot match Strava segments at all. The GPS performance is so poor that even on the road my speed is not stable when I ride along trees.
Anybody else with that experience or is it just me?
Looks like Glonas and Galileo cannot be configured for redundancy like the Garmin 1000 – I suspect the Roam for not using all GPS systems to keep battery performance longer

Kiepsko - sam odbiornik GPS dupy nie urywa, brak wsparcia dla glonass/galileo dobija.

 

Map po prostu nie można wymienić na inne, niż te co oferuje Wahoo. Nie odpowiada kolorystyka (choć tu szału i tak nie ma), pokrycie, szczegółowość? Wkurza brak widoczności nazw ulic, czy nawet miast? Albo nawigacja "Take me to..." z wyborem albo do zapisanych lokacji (większość o identycznej, nic nie mówiącej nazwie), albo celownikiem na mapie. O wyborze miasta i ulicy zapomnij. Fakt, łatwiej zrobić to na smartfonie.  No cóż, nic sam nie poradzisz, może dostaniesz coś w kolejnych aktualizacjach. A może nie. Tak jak wprowadzenie nieco większej ilości obsługiwanych języków, w tym polskiego. Choć Wahoo to firma hamerykańska, widocznie biorą dobry przykład z polityków od lat obiecujących wizy dla Polaków. Tu podobnie - ponoć obiecują, że wprowadzą obsługę języka polskiego. Mają problem z tłumaczami? Jeśli skąpią na profesjonalnych tłumaczy, to daliby jakieś urządzenie, najlepiej komplet Roam + trenażer w full wypasie (znaczy najwyższy model z wentylatorem i windą) zapalonemu rowerzyście - tłumaczowi angielskiego i dostaliby profesjonalne tłumaczenie urządzenia i apki. 

A może w plikach Bolta są pliki translacyjne dla obsługiwanych języków, podobnie jak jest to w urządzeniach Garmina (przynajmniej w Edge), które można nawet ręcznie przetłumaczyć? Chociaż wątpię, gdyby tak było, to pewno pliki językowe miałby już wszystkie języki krajów gdzie to urządzenie się sprzedaje...  

 

Kolejny problem: https://groups.googl...ers/VHbcsUg5z7c

czyli większy ekran, ale czcionki pozostały małe i wąskie, zwłaszcza na wyskakujących powiadomieniach.

Nie każdy ma sokoli wzrok.

 

Ciężko działające przyciski ROAM to chyba znany problem?

 

Zdziwiło mnie również, że brak jest w urządzeniach Wahoo (wszystkich) możliwości manualnej kalibracji wysokości. 

https://groups.googl...ers/0OQomG6e7gk

 

Dla kogoś mieszkającego na wysokościach np. 400 m npm +/- 50m to może mały problem, ale jak ktoś jeździ w okolicach np. 10 - 30 m npm to raportowane wysokości od -60 do +80 zamiast +30m npm mogą być wkurzające. Oczywiście późniejsze korekty np. w Strava nieco poprawiają ten błąd, ale przy okazji dodają metrów...

 

Uchwyt na wysięgniku - wiadomo, że na jakiś czas wstrzymano dystrybucję z jego powodu. "Nowy" to właściwie stary z dodaną odrobiną gumy dla stabilności. Efekt? Prędzej czy później grzechocze na nierównościach. 

 

Tak, wiem - marudzę. Ale trochę dla uświadomienia potencjalnych użytkowników, żeby byli świadomi w co mogą się wpakować. 

Od dawna twierdziłem, że nowych urządzeń zaraz po ich wypuszczeniu na rynek po prostu nie warto kupować. Niektórych premiera jest przedwczesna (tak jak ROAM był wypuszczony na rynek w odpowiedzi na premierę Edge 830/530). Przede wszystkim z uwagi na niedopracowane oprogramowanie, które dopracowywane jest dopiero po gruntownych testach... samych użytkowników. Na dodatek niektórzy producenci wypuszczają swoje urządzenia wiedząc, że wprowadzenie niektórych funkcji jeszcze sporo czasu im zajmie, ale sprzęt już się produkuje więc warto zacząć sprzedaż. Jeśli jeszcze lojalnie informują o terminach wprowadzenia funkcji i dotrzymują ich to jest to w miarę uczciwe postępowanie, chociaż cena urządzenia nie w pełni funkcjonalnego powinna być raczej obniżona, a ewentualnie podwyższona po wprowadzeniu pełnej funkcjonalności. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#799 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 09 sierpień 2019 - 11:24

Ale nie rozumiem, Garmin płaci ci za tą krytykę Wahoo? Tym bardziej, że nie jesteś użytkownikiem tych urządzeń, nie sprawdziłeś, a tylko opierasz się na wyczytanych opiniach. A tych krytycznych jest jednak zdecydowanie więcej po stronie Garmina



#800 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 13:04

Nie rozumiem po co podświetlenie ekranu w dzień... Generalnie jest tak, że im jaśniej tym lepiej widać wszystko na ekranie. Jeśli rzeczywiście czegoś nie widać, to może trzeba zmienić sposób wyświetlania komunikatu (odwrócić kolor tła i czcionki, zwiększyć rozmiar czcionki itd.)





Dodaj odpowiedź