Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mio Cyclo


1162 odpowiedzi w tym temacie

#1101 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 05 wrzesień 2017 - 04:19

Po aktualizacji CycloAgenta do wer. 2.2.13.1 program nie widzi Mio Cyclo 205 mimo, że na urządzeniu jest pokazane połączenie z PC przez USB. O co kaman?



#1102 SNJ

SNJ
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2017 - 17:16

Urządzenie posiada "trochę" więcej parametrów aniżeli pokazuje to Mio Share.

 

Funkcje Mio Cyclo 315 HC

1)      Kadencja

a)       Kadencja

...

 

W jaki sposób można uzyskać dostęp do tych informacji? Rozumiem, że są one zapisane w pliku .gpx



#1103 Massive

Massive
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 21:04

W jaki sposób można uzyskać dostęp do tych informacji? Rozumiem, że są one zapisane w pliku .gpx

To są parametry, które możesz sobie ustawić w urządzeniu (m.in. Cyclo 315HC), wówczas widzisz dane, ale tylko w urządzeniu. A mi chodziło (o czym pisałem kilka postów wcześniej) żeby te dane można było przeglądać na komputerze.



#1104 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 21:32

Napisz jakie?
Kadencja bieżącą, średnia i maksymalna.
HR bieżące, średnie i maksymalne.
Temperatura.
Wysokość.
Czas całkowy, aktywności.
Prędkość średnia, maksymalne i bieżącą.
Wszystko to jest w pliku.

#1105 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 21:11

Czy ktoś może używa Smart Tacx paska do pomiaru HR ? mam zegarek Polar M400 + pas H7 jednak to sprzęt na bluetooth smart, a w 105 jest ant+ więc nie zadziała, Smart Tacx z tego co wyczytałem ma i bluetooth i ant więc obsłużył by mi dwa urządzenia ... tylko jak z jakością ? lub może jest inny sposób aby nie koniecznie mieć dwa paski (jeden do polara drugi do mio) ?



#1106 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 15 październik 2017 - 08:50

Od tygodnia używam MIO105, kupiłem używkę bo było tanie z czujnikami i uchwytami na 2 rowery, z założenia tymczasowo ale można się z tym polubić - wszystko mam w jednym miejscu, moja lampka w końcu nie zakłóca sygnału, można włączyć podświetlenie ekranu na stałe no i rejestruje to co ma rejestrować. Jest jedno ale:

 

Czy ma ktoś starą wersję programu Magellan PC Tool (tę, w której można ręcznie wkazać plik z softem do aktualizacji a nie jest już dostępna do pobrania), albo soft Globalsat z instalatorem .exe jak ten od MIO, a nie tylko plikiem .ghx?

 

Wszystko ogólnie działa, ale śmiech mnie ogarnia gdy okazuje się, że licznik podaje prędkość chwilową z czujnika dobrze, ale o jakieś 7-10% zawyża dystans i średnią i chyba nic się z tym nie da zrobić poza podmianą softu. Jak nie to trudno, upload na Stravę załatwia temat bo tam dystans jest brany z tracka (po wczytaniu którego manualnie do dowolnego serwisu dystans jest inny niż podawany w liczniku), ale i tak trochę wstyd i kiła.



#1107 dari37

dari37
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 29 październik 2017 - 21:13

transfer treningów ze stravy do mioshare  czy da się to jakoś zrobić, czy jest jakiś programik?



#1108 Cinek

Cinek
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 00:07

Cześć, mam MIO 105HC i mały problem. Jak wgrać trening odbyty na trenażerze? Mam firmware Mio i treningi zgrywam przez MioShare, ale treningi zrobione na trenażerze oznaczone są jako pliki uszkodzone i nie można podejrzeć jaką miało się kadencję, tętno itd. Czy wgranie jakiegoś innego oprogramowania np. GlobalSat, albo zgrywanie treningów przez inne oprogramowanie pomoże?

 



#1109 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 14 listopad 2017 - 06:54

Golden Cheetah odczytuje te wszystkie uszkodzone pliki bez problemu, tyle wiem na pewno :)



#1110 Cinek

Cinek
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 22:59

Golden Cheetah odczytuje te wszystkie uszkodzone pliki bez problemu, tyle wiem na pewno :)

 

Dzięki za odpowiedź, ale przy pomocy programu Yarex'a udało się zgrać trening do Endomondo i Stravy.



#1111 grzans

grzans
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 listopad 2017 - 12:30

Mam problem z cyclo 105 HC podobny miał kolega w tym wątku chyba w 2014 roku.

Prędkość podczas jazdy co jakiś czas spada poniżej rzeczywistej np jadę 30, spada do 20 i po chwili znowu wraca na 30. Jest to również widoczne po zgraniu treningu w mioshare.
Wymieniłem baterię, próbowałem różnych odległości do magnesów i niestety bez zmian. Druga sprawa czujnik kadencji po ostatnim treningu podaje na mioshare i stravie max 240 rpm czyli kompletne bzdury.

Ktoś się spotkał z takimi problemami i wie jak je rozwiązać?

 

 

Mam to samo. Mniej więcej co 30 sekund prędkość spada przykładowo z 30 do 20, po paru sekundach mam 25 i po paru sekundach mam rzeczywistą prędkość 30. Też próbowałem różnych kombinacji, bez efektu.

Wysłałem licznik do serwisu, wymienili na nowy i dalej jest to samo. Z tym, że doszedł problem z wysokością i nachyleniem, bo średnio co drugi trening pokazuje mi nieprawdziwe dane, np. wysokość -60, albo nachylenie 50%.

Teraz mam ponad miesiąc urlopu, jeżdżę często, więc nie wysyłam znowu na serwis, bo przynajmniej zapisuje mi trasy i mogę wrzucać na Strave. A Strava oblicza sobie trasę po swojemu, więc wszystko chyba jest ok. Chociaż zawsze mam na Stravie dystans krótszy o 1-7 km w porównaniu z licznikiem. Przykładowo wg licznika przejechałem 144 km, a na Stravie mam 138 km.

Gdybym wiedział, że tak to będzie działało, to pożyczyłbym drugie tyle i kupił Garmina.

 

Witam, czy rozwiązaliście Wasz problem, bo zakupiłem Mio 105 i mam to samo? Kombinowałem z ustawieniami licznika i ustawieniami czujnika i magnesu ale nic to nie dało.



#1112 piotrek1906

piotrek1906
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 18 listopad 2017 - 21:54

Czy ktoś używa Mio Cyclo 405 hc? Chcę kupić, ale w sieci krążą informacje o problemach z oprogramowaniem.

#1113 Troy

Troy
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 19 listopad 2017 - 19:59

Witam, czy rozwiązaliście Wasz problem, bo zakupiłem Mio 105 i mam to samo? Kombinowałem z ustawieniami licznika i ustawieniami czujnika i magnesu ale nic to nie dało.

 

Wysłałem licznik po raz drugi. Za pierwszym razem wymienili tylko licznik i nie pomogło to nic. W zeszłym tygodniu wysłałem licznik po raz drugi, w piątek otrzymałem przesyłkę. Tym razem wraz z nowym licznikiem otrzymałem też nowe czujniki. Wypróbowałem na trenażerze i prędkość jak spadała, tak dalej spada. No, może jest mała poprawa i te spadki następują trochę rzadziej. Będę wysyłał do serwisu pewnie po raz kolejny.



#1114 nogger

nogger
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 15:40

Tak ku przestrodze/poinformowania użytkowników mio 105 (mio 100 zapewne też). Moje mio 105 przestało łapać sygnał gps. Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych, podegrałem inne oprogramowanie i dalej nic. Zadzwoniłem do serwisu mio i usłyszałem tylko tyle że to jest sprzęt nie wspierany i pan nie może przyjąć zgłoszenia naprawy pogwarancyjnej. Także po gwarancji już nie macie czego szukać w serwisie.



#1115 piotrek1906

piotrek1906
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 05 grudzień 2017 - 21:29

Czy ktoś używa Mio Cyclo 405 hc? Chcę kupić, ale w sieci krążą informacje o problemach z oprogramowaniem.

 

Ktoś coś?



#1116 Gosc_marcino_*

Gosc_marcino_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2017 - 15:00

Był chwilowy problem z aktualizacja segmentów strava live ale ostatnia aktualizacja go rozwiązała. Innych problemów w ciągu mojego kilkumiesięcznego użytkowanie nie zauważyłem. Ekran 4 cale daję radę, a bateria spokojnie wytrzymuję całodniową wycieczkę.



#1117 piotrek1906

piotrek1906
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 16:53

Dzięki serdeczne za odpowiedź!

#1118 piotrek1906

piotrek1906
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 10 grudzień 2017 - 18:17

Był chwilowy problem z aktualizacja segmentów strava live ale ostatnia aktualizacja go rozwiązała. Innych problemów w ciągu mojego kilkumiesięcznego użytkowanie nie zauważyłem. Ekran 4 cale daję radę, a bateria spokojnie wytrzymuję całodniową wycieczkę.

Marcino mam jeszcze pytanie o nawigację, czy jest opcja wyłączenia ekranu i jego aktywacji tylko w momencie kolejnych manewrów (waypointów) ? Nie znalezłem tego info w sieci, a urządzenia potrzebuję głównie jako nawigacji w całodniowych wyjazdach w nieznany mi teren.



#1119 Cinek

Cinek
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:42

Witam, czy rozwiązaliście Wasz problem, bo zakupiłem Mio 105 i mam to samo? Kombinowałem z ustawieniami licznika i ustawieniami czujnika i magnesu ale nic to nie dało.

 

Wgrałem oprogramowanie FW GlobalSat i podczas jazdy na trenażerze, prędkość na liczniku jest brana z czujnika na kole i co najważniejsze nie spada co kilka sekund.

Po zgraniu treningu programem GS-Sport Training Gym Pro nie ma widocznych żadnych dużych wahnięć prędkości, ale gdy trening zostanie zgrany przez program Yarex'a to po wysłaniu go do Endomondo są nadal widoczne duże spadki prędkości. Po wyeksportowaniu treningu przez GS-Sport Training Gym Pro do pliku .gpx, Endomondo nie widzi żadnej trasy i dodaje trening z wartością 0. Jak poprawi się pogoda spróbuję zarejestrować trening na zewnątrz.



#1120 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 07:55

Witam,

 

Czy w cyclo 405 lub 605 jest możliwość tworzenia treningów interwałowych wg własnych potrzeb? Tj. określony czas w określonej strefie przez x powtórzeń/bloków itd.





Dodaj odpowiedź