Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ehh, Co To Sie Robi Na Tym Świecie...


1447 odpowiedzi w tym temacie

#301 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 09:29

Oho merytoryczne argumenty jak zawsze.

#302 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 12:19

Gdy zostałem przekonany, że wszechświat jest naturalny, że wszystkie duchy i bogowie to mity, do mojego mózgu, do mojej duszy, do każdej kropli mojej krwi wtargnęło wrażenie, uczucie, radość wolności. Ściany mojego więzienia skruszały i runęły. Loch zalało światło i wszystkie śruby, kraty i kajdany obróciły się w proch. Nie byłem już służącym, pańszczyźnianym chłopem czy niewolnikiem. Na całym szerokim świecie nie było dla mnie pana, nie było go nawet w nieskończonym wszechświecie.

Miałem wolność myślenia. Wolność wyrażania moich myśli, wolność życia według moich własnych ideałów. Wolność życia dla siebie i dla tych, których kocham. Wolność użycia wszystkich moich zdolności i zmysłów. Wolność rozpostarcia skrzydeł wyobraźni, wolność badania świata, zgadywania, wolność śnienia i wolność posiadania nadziei. Wolność osądzania i oceniania samemu. Wolność odrzucania wszelkich ignoranckich i okrutnych wyznań, wszystkich natchnionych ksiąg wyprodukowanych przez dzikusów, wszystkich barbarzyńskich legend z przeszłości. Wolność od uświęconych błędów i „świętych” kłamstw. Wolność od lęku przed wiecznym bólem, wolność od uskrzydlonych potworów nocy. Wolność od diabłów, duchów i bogów. Po raz pierwszy w życiu byłem WOLNY.

W sferze myśli nie było miejsc zakazanych. Żadnych błędów, żadnej przestrzeni, w której fantazja nie mogła by rozwinąć swych barwnych skrzydeł. Żadnych łańcuchów na me członki. Żadnych batów na me plecy. Żadnych płomieni trawiących moje ciało. Żadnego oburzenia pana, żadnej jego groźby, żadnego podążania cudzymi krokami. Żadnej potrzeby by się kłaniać, kulić, pełzać czy wyrzucać kłamliwe słowa. Byłem wolny; stałem wyprostowany i nieustraszony, z radością w obliczu wszystkich światów.

Moje serce wypełnione po brzegi było wdzięcznością i podziękowaniem. Wyrywało się z piersi w miłości do wszystkich herosów, myślicieli, którzy oddali życia za wolność dłoni i umysłu, za wolność pracy. Do tych herosów, którzy padli na okrutnych polach wojny. Do herosów, którzy zginęli w lochach spętani łańcuchami, do tych strawionych przez ogień, do wszystkich mędrców, dzielnych i dobrych ludzi wszystkich ziem, których myśli i czyny dały wolność ich synom. I wtedy przysiągłem chwycić pochodnię, którą dzierżyli, i nieść ją wysoko. Te światło wciąż ma moc pokonania ciemności.

AdamKrz94, gdy się coś cytuje, to wypadałoby podać autora i dać cudzysłów.



#303 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 12:26

Robert G. Ingersoll

#304 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 13:35

" Modlitwa posiada moc po­równywalną do broni nuklearnej i stanowi naj­lepsze, jakie mamy do dyspozycji, narzędzie do rozwiązywania problemów świata” Ronald Reagan ,40 prezydent Stanów Zjednoczonych

#305 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 13:44

To obroń się modlitwą chociaż przed wsciekłym sloniem mając gołe ręce. Litoooości. Masz ograniczony umysł, ale to z powodu wychowania w wierze katolickiej. Nie Twoja wina.

To te biedne kraje wydają setki miliardów na zbrojenia a wystarczyło kupić biblie. Ludzie ja to czytam serio?

#306 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 11 styczeń 2019 - 13:48

Wnioskuje o zakończenie tego tematu i usunięcie z forum kolegi który obraża innych już nawet na tle wyznaniowym.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#307 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 13:49

Ja obrażam? Zacytuj. Wiem że na tym forum nie jestem mile widziany, ale bez przesady że nie mogę mieć zdania innego niż Wy.

#308 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 13:56

Efekty ? Poprzez zaostrzenie zimnej wojny i nowy wyścig zbrojeń doprowadził do pogłębienia kryzysu gospodarczego w ZSRR, który doprowadził do upadku tego państwa. Opierał swoją politykę na powstrzymywaniu komunizmu i wspieraniu sił antykomunistycznych. Przyczynił się do upadku muru berlińskiego a po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego wprowadził sankcje gospodarcze wobec PRL.
Religijny ,oddany Ewangelii,często to zaznaczający i powołujący się na to ,wychowany w wierze katolickiej :) wg wielu najwybitejszy prezydent USA XX wieku

#309 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 14:04

Zrozum że to było pomimo a nie dzięki temu. Napisałem wyraźnie co mysle. Nawet gdyby istniał bóg co jest tak samo sensowne jak istnienie różowych latających pingwinów, to jeśli jest kibolem na scenie politycznej i podniecają go tylko wyniki walk z krzyzakami itd podczas gdy miliony niewinnych ludzi cierpi, to ja bym brzydzil sie stać koło takiego boga.

Serio jesteś tak ograniczony? Dowód na ist ienie boga to sankcje wobec komuny i wygrana Jagiełły? Co to ma do tego? Wstyd.

Nawet nie odpisałeś na to co pisalem wczesniej tylko bezczelnie odwracasz kota ogonem. I ciagle polityka i polityka.przez politykę miliony cywili ginie. Serio wy tu wstydu nie macie.


Islam można tu obrażać a ja patrze z boku i smieje sie z was wszystkich, z waszych wojenek religijnych, i z tego że kazda religia mówi że ma racje a innowiercy pojda do piekla.

#310 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 14:14

"moralność jest nierozłączna od religii i polityki " Tomasz Jefferson, Jerzy Waszyngton

#311 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 14:19

No czyli sam się wkopałeś bo polityka nie ma moralności.

"Bardzo mi przykro jeśli moja obojętność względem Twoich przekonań obraża Cię. Ale wiesz co – Twoje religijne wojny, dżihad, krucjaty, inkwizycje, cenzurowanie wolności wypowiadania się, pranie mózgu dzieciom, zmuszanie dziewcząt do zawierania małżeństw jeszcze jako dzieci, okaleczanie żeńskich organów rozrodczych, kamienowanie homoseksualistów, homofobia i odrzucanie nauki i rozsądku obrażają mnie. Jesteśmy więc kwita." – Anonim

"Nigdy nie widziałem najmniejszego nawet naukowego dowodu na religijne idee nieba i piekła, życia pozagrobowego czy osobowego Boga. O ile rozpatrujemy współczesną religię, jest cholernie fałszywa…Religia to kłamstwo." – Thomas Edison

#312 Gosc_Kobretti_*

Gosc_Kobretti_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 14:29

Wnioskuje o zakończenie tego tematu i usunięcie z forum kolegi który obraża innych już nawet na tle wyznaniowym.

 

Jest tu więcej takich osób, które notorycznie obrażają innych, nawet w zupełnie błahych sytuacjach, jak choćby Dari czy kugel i jakoś nikt nie wnioskuje o ich usunięcie, czy nawet nie wyraża swojej dezaprobaty. Jeśli komuś nie odpowiada aktywność jakiegoś użytkownika, to proponuję zgłaszać takie wpisy moderatorowi, albo po prostu je ignorować. Prowadzicie panowie ożywioną dyskusję z tym użytkownikiem i sami ją napędzacie.



#313 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:07

 Prowadzicie panowie ożywioną dyskusję z tym użytkownikiem i sami ją napędzacie.

Może na tym polega ich gra :D


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#314 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:28

Reagan komunizm i ateizm nazywał "dziwacznym rozdziałem historii ludzkiej, którego ostatnie strony są obecnie zapisywane "a kiedy stało się to już faktem
„Świątynia komunistycznego ateizmu została przez Reagana zdruzgotana ” - napisał sowiecki tłumacz Igor Korcziłow o jego religijnej mocy

#315 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:42

Kończ waść wstydu oszczędź

#316 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:52

Pomijając osobisty pogląd na sprawę:

 

Kończ waść wstydu oszczędź

Przeczytaj sobie z łaski swojej, kto i w jakich okolicznościach to powiedział, i co tak naprawdę oznacza ten cytat.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#317 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 16:08

Ważne że to zdanie może działać w obie strony.

Zaraa zacznie się analiza ortografii i interpunkcji. Kwintesencja for internetowych gdy argumentów brak :)

#318 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 16:15

Pomijając osobisty pogląd na sprawę:

Przeczytaj sobie z łaski swojej, kto i w jakich okolicznościach to powiedział, i co tak naprawdę oznacza ten cytat.

Właśnie sam nie wiem czy on mówi do Reagana ,Waszyngtona ,Korcziłowa do Paula Kengora czy może po prostu uzewnętrznia swoje własne potrzeby i marzenia mówiac sam do siebie

#319 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 16:26

Skoro bog tworząc rzekomo ziemie i wszechświat jara sie polityką ludzików to coś jest nie halo😂 a jakiej druzynie kibicuje?

I ciekawi mnie.. Co robił przez długie lata ery paleozoiku? Pewnie planował jak zwalczy PRL i kto wygra pod Grunwaldem w końcu zna przyszłość.

PS. Już wtedy zanim dinozaury powstały wiedział o Twoim wypadku grzesiek32, i że przeżyjesz skoro jest wszystkowiedzacy. To po co Ty sie modliłeś skoro znał każdy dzień twojego przyszłego życia przed dinozaurami? No i zaorane. Po dyskusji. :)

#320 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 17:33

Jest tu więcej takich osób, które notorycznie obrażają innych, nawet w zupełnie błahych sytuacjach, jak choćby Dari czy kugel i jakoś nikt nie wnioskuje o ich usunięcie, czy nawet nie wyraża swojej dezaprobaty. Jeśli komuś nie odpowiada aktywność jakiegoś użytkownika, to proponuję zgłaszać takie wpisy moderatorowi, albo po prostu je ignorować. Prowadzicie panowie ożywioną dyskusję z tym użytkownikiem i sami ją napędzacie.

Kolego od...czep się łaskawie ode mnie.

Byłoby dobrze, żebyś chociaż raz napisał coś sensownego na tym forum. ,,Nikt nie wyraża dezaprobaty'' wobec moich wypowiedzi, bo też nikogo nie obraziłem i nie obrażam.Jeżeli jest inaczej przytocz moje rzekomo obraźliwe wypowiedzi. Tobie nie przeszkadza, a wręcz bronisz osobników, którzy na tym forum notorycznie bluzgają wulgaryzmami. O co więc chodzi - o moje rzekomo obraźliwe wypowiedzi, czy też - i miej odwagę powiedzieć to wprost - nie podobają ci się moje poglądy, więc starasz się dopiec wysługując się moderatorem. 





Dodaj odpowiedź