Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ehh, Co To Sie Robi Na Tym Świecie...


1447 odpowiedzi w tym temacie

#321 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 17:52

Panowie ja już skończyłem. To nie forum religijne. Jedynym dowodem jak narazie na istnienie Boga były sankcje wobec PRL więc zaorane.

#322 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 18:00

Skoro bog tworząc rzekomo ziemie i wszechświat jara sie polityką ludzików to coś jest nie halo😂 a jakiej druzynie kibicuje?

I ciekawi mnie.. Co robił przez długie lata ery paleozoiku? Pewnie planował jak zwalczy PRL i kto wygra pod Grunwaldem w końcu zna przyszłość.

PS. Już wtedy zanim dinozaury powstały wiedział o Twoim wypadku grzesiek32, i że przeżyjesz skoro jest wszystkowiedzacy. To po co Ty sie modliłeś skoro znał każdy dzień twojego przyszłego życia przed dinozaurami? No i zaorane. Po dyskusji. :)


Pytasz odpowiadasz, winszujesz sobie :/

"Gallus in suo sterquilinio plurimum potest " - Seneka

#323 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 18:12

quidquid Latine dictum sit, altum videtur

Po prostu spójrz w lustro i powiedz sobie "Tak kurwa po miliardach lat ewolucji życia stoję tu ja homo sapiens który tu jest dzięki szczęściu że spadł meteoryt i wymieraniu kredowemu inaaczej by mnie w planach nawet nie było, jestem ssakiem zwierzeciem z lepiej rozwinietym mózgiem a jak umrę użyźnie glebę i nie będę wierzył w bajki jakichś niepiśmiennych żydów"

A teraz mówisz tak:

"Jestem wyjatkowy boska istota na wzór i podobieństwo Boga, pójdę do raju. Ziemia zostala stworzona specjalnie dla mnie i ludzi a bog jest oatriota kocha Polskę slucha moich modlitw i dzieki niemu nie ma już PRL. Normalnie aż mam aureolę"

Osoby z kompleksami wybiorą wersje nr 2. Ja wybieram 1 i jestem z tego dumny. Umarłbym z zażenowania gdyby ziemia miała 6 tysiecy lat została stworzona specjalnie dla ludzi ktorzy sa na wzór boga, a Bóg zaglądał by mi do sypialni i kiwal palcem straszac pieklem.

#324 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 18:21

Zrobiłem screnna gdzie napisałes że wybierzesz 2 :) czyli jednak rozum i ukryte marzenia przemówiły pierwsze

#325 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 18:26

Literówka. Nie nie marze o tym. Brutalny ale piekny w swej bezwzglednosci swiat wygrywa z naiwnymi bajkami o krasnoludkach z happy endem

#326 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 18:33

Zastanawiam się co chcesz osiągnąć.
Nie uświadomisz, nie oswiecisz tu nikogo.
Twoja prawda jest tak samo ważna i dobra jak czyjaś prawda.
Chyba że czujesz się "dotknięty" czyimś sposobem patrzenia na Twoją wersję świata.
Dobrze byłoby jednak założyć że MOŻESZ się mylić.
  • Yar_Tur lubi to

#327 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 20:22

@tobo
Najsensoeniejszy wpis w tym wątku, proszę tylko nie doprecyzowuj adresata, pasuje on do wszystkich Twoich przedmówców

#328 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 21:20

Ja jestem adresatem :)

#329 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 21:52

No tak chodziło mi o odbiorców

#330 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2019 - 00:00

patrzycie ze swojej ludzkiej perspektywy ludzkiwj dlugosci zycia waszej biedy itd nie patrzac obiektywnie na nic...

A z jakiej innej perspektywy mamy patrzeć, jeśli jesteśmy ludźmi? Cały świat wkoło postrzegamy z ludzkiej perspektywy.

Bo co to znaczy patrzeć obiektywnie? Potrafisz oderwać się od swojego istnienia i spojrzeć na świat z zewnątrz?

https://www.gotquest...biblijnego.html



#331 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2019 - 00:06

"Jednak nie zostali pozbawieni zdolności otrzymania, zrozumienia i bycia posłusznym Bogu.".

Ciekawe stwierdzenie.
Nie byłoby dobrze pozbawić kogoś zdolności bycia posłusznym. Dobrze jestmu stworzyć przekonanie że jest do tego zdolny.
Nazywanie czegoś "zdolnością" niesie w sobie pozytywne zabarwienie, dzięki temu ktoś zdolny postrzega to potem jako coś wartościowego.

#332 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2019 - 16:03

Pewnie większość kojarzy "Frytkę" z Big Brothera i sceny w wannie, więc nie będę tej sceny przypominał.

Z "kobiety wyzwolonej" Maja (bo takiego imienia teraz używa) stała się kobietą wyzwoloną przez Jezusa.

 

Poniższy film (z programu Bar) zawiera dużo wulgaryzmów (mam nadzieję, że mi wybaczycie), ale jest to świetny materiał ilustrujący, do czego prowadzi życie w pozornej wolności, niezależności od Boga. Pomimo tego, że ci ludzie są jakimiś chwilowymi celebrytami widać, jak wiele mają problemów ze sobą, ze swoją psychiką, przeżyciami rodzinnymi, panowaniem nad emocjami. Z ich ust wylewa się czysta nienawiść, czasem wręcz diabelska.

 

Patrząc na Maję dzisiaj ja widzę w niej inną osobę i to jest cud. 

http://www.biblia-in...zech/36/26.html

 



#333 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2019 - 17:33

A dinozaury wyginęły bo biblii nie czytały? Serio uważasz że bardziej rozwiniety CUN(sama fizjologia nic więcej, ewolucyjny wymóg z powodu słabości fizycznej żeby to zrekompensować) to kwestia "boskości"?

Facet który prawdopodobnie nigdy nie istniał nawet jako zwykły człowiek a Wy wierzycie że jest synem Bożym z dziewicy... Bo tak jest napisane w książce zresztą modyfikowanej setki lat.

Ciekawe kiedy sie dowiem że Ziemia ma 6 tysięcy lat...

#334 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2019 - 18:29

Pewnie większość kojarzy "Frytkę" z Big Brothera i sceny w wannie, więc nie będę tej sceny przypominał.
Z "kobiety wyzwolonej" Maja (bo takiego imienia teraz używa) stała się kobietą wyzwoloną przez Jezusa.
https://www.youtube....h?v=IAQMMU2rxB8

Poniższy film (z programu Bar) zawiera dużo wulgaryzmów (mam nadzieję, że mi wybaczycie), ale jest to świetny materiał ilustrujący, do czego prowadzi życie w pozornej wolności, niezależności od Boga. Pomimo tego, że ci ludzie są jakimiś chwilowymi celebrytami widać, jak wiele mają problemów ze sobą, ze swoją psychiką, przeżyciami rodzinnymi, panowaniem nad emocjami. Z ich ust wylewa się czysta nienawiść, czasem wręcz diabelska.
https://www.youtube....h?v=4EAjSM1zd-I

Patrząc na Maję dzisiaj ja widzę w niej inną osobę i to jest cud.
http://www.biblia-in...zech/36/26.html


Nie znasz w swoim otoczeniu żadnego człowieka który wierzy w siebie a nie w siłę wyższą, jest szczęśliwy i potrafi czerpać z życia, tu i teraz, pełną satysfakcję? Szkoda.
Wolę wierzyć że to cobsie dzieje dzieje się dzięki mnie, nie "dzięki Bogu", przyjmuję 100 % odpowiedzialności za moje życie.

#335 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 12 styczeń 2019 - 19:33

,

Ciekawe kiedy sie dowiem że Ziemia ma 6 tysięcy lat...

Dlaczego miał byś się dowiedzieć?

 

"Nie ma konfliktu między religią a nauką",

Georges Lemaitre

 

Bardzo ciekawa postać i wnosząca sporo do nauki. Twórca teorii Wielkiego Wybuchu, matematyk, astronom, profesor,ksiądz.



#336 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2019 - 20:09

Facet który prawdopodobnie nigdy nie istniał nawet jako zwykły człowiek a Wy wierzycie że jest synem Bożym z dziewicy...
 

Tak jest, podobnie jak nie istniał nigdy Piłat, który skazał tego ,,faceta'' na śmierć, Barabasz i powstanie żydowskie, a w Jerozolimie Via Dolorosa to znana żydowska trasa rowerowa. Po raz kolejny proszę, żebyś cokolwiek przeczytał, zanim będziesz przekraczał kolejne granice żenady.



#337 jacekj

jacekj
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 styczeń 2019 - 20:27

Nie wydaje mi się by Bóg odbierał nam jakąkolwiek cząstkę odpowiedzialności za nasze szczęście, dobrobyt, zdrowie itd. czy też usprawiedliwiał nasze działania. Tak, mamy wolną wolę. To niezrozumienie wg mnie bierze się m.in. z rego że postrzegamy Boga i boskie działanie w ludzkich, racjonalnych, materialnych kategoriach. Na co dzień wiara działa bardziej subtelnie, zmienia twoje myślenie, podejście do zdarzeń, ludzi. Czasem tylko na tyle byśmy mogli w miarę normalnie żyć, czasem na tyle byśmy potrafili kierować się dobrem, itd., a czasem byśmy potrafili powiedzieć "weźcie mnie, a jemu pozwólcie żyć".

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka



#338 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2019 - 20:31

Nie znasz w swoim otoczeniu żadnego człowieka który wierzy w siebie a nie w siłę wyższą, jest szczęśliwy i potrafi czerpać z życia, tu i teraz, pełną satysfakcję? Szkoda.
Wolę wierzyć że to cobsie dzieje dzieje się dzięki mnie, nie "dzięki Bogu", przyjmuję 100 % odpowiedzialności za moje życie.

Satysfakcja i szczęśliwość we własnej interpretacji mogą być to różnie definiowane pojęcia a w ogóle czy to wyłączność zarezerwowana dla braku wiary? Np jeden może być milionerem a nie być szczęśliwym ,a drugi biedakiem a nim właśnie być ,być szczęśliwym .Taka też właśnie rola wiary by nie pogubić się we własnej interpretacji satysfakcji .Gdyby podejśc do bezdomnego przekonać go by wierzył w siebie,czerpał satysfakcję ze swojego życia i był szczęśliwy ,już to widzę jak uwierzy. Wiara w Boga,myśle będzie miała jednak większy skutek i na tym polega jej wielkość

#339 m.arek

m.arek
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 21:04

Panowie ja już skończyłem. To nie forum religijne. Jedynym dowodem jak narazie na istnienie Boga były sankcje wobec PRL więc zaorane.

Serio jesteś skłonny poświęcić tyle energii na coś, co nie istnieje?



#340 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2019 - 22:44

quote name="grzesiek32" post="390232" timestamp="1547321505"]

Satysfakcja i szczęśliwość we własnej interpretacji mogą być to różnie definiowane pojęcia a w ogóle czy to wyłączność zarezerwowana dla braku wiary? Np jeden może być milionerem a nie być szczęśliwym ,a drugi biedakiem a nim właśnie być ,być szczęśliwym .Taka też właśnie rola wiary by nie pogubić się we własnej interpretacji satysfakcji .Gdyby podejśc do bezdomnego przekonać go by wierzył w siebie,czerpał satysfakcję ze swojego życia i był szczęśliwy ,już to widzę jak uwierzy. Wiara w Boga,myśle będzie miała jednak większy skutek i na tym polega jej wielkość[/quote]

Dlaczego mam się pogubić?
Masz intuicję?
To pierwotny, bardzo skuteczny mechanizm. Miałeś go od poczęcia, razem ze zmysłami. Resztę dostałeś od rodziców, szkoły, społeczeństwa.

Intuicja była pierwsza, wrodzona, reszta to pranie mózgu, w dobrych intencjach oczywiście. A pranie było i jest PO tym z czym przyszedłeś na świat. Jesteś prany prawie tyle czasu ile żyjesz.
Zastanawiasz się dlaczego robisz wiele rzeczy? Nie. Bo robisz je od ZAWSZE. A zapytałeś się czy one mają sens?

Skąd założenie ze musisz przekonywać bezdomnego do czegoś? Skąd wiesz co myśli? Myślisz że wiesz co myśli bo patrzysz na jego byt przez pryzmat Twojego systemu wartości i przekonań. Ale to jest WYŁĄCZNIE Twój system.



Dodaj odpowiedź