Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ehh, Co To Sie Robi Na Tym Świecie...


1447 odpowiedzi w tym temacie

#781 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2019 - 06:08

Wiem czym jest wszechwiedza albo nieomylność osądu. Taka katolicka, religijna, pod przykrywką rzekomej wiary.

#782 Gosc_Kobretti_*

Gosc_Kobretti_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2019 - 08:57

Wiem czym jest wszechwiedza albo nieomylność osądu. Taka katolicka, religijna, pod przykrywką rzekomej wiary.

 

„Modli się pod figurą, a diabła ma za skórą” - to stare porzekadło, chyba najlepiej definiuje ludzi z przegięciem religijnym, często dwulicowych, którzy nie stosują się do głoszonych przez siebie szlachetnych zasad.



#783 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2019 - 11:12

Jeśli ktoś jest autentycznie wierzący nie będzie religijny, religia została stworzona dla realizacji bardzo ludzkich, materialnych i płytkich celów.

#784 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2019 - 14:23

Czyż Jezus przed tym wszystkim nie ostrzegał, przed obłudnikami i faryzeuszami?

http://biblia.deon.p...zial.php?id=266

Większość zarzutów jakie tu padło pod adresem chrześcijaństwa należy raczej skierować do instytucji kościoła rzymskokatolickiego (choć kościoły reformowane też nie są bez winy).

Cały brud, który się tam wkradł wynika z odejścia od czystych nauk biblijnych i wprowadzania ludzkich modyfikacji i przepisów i narzucania sztucznego jarzma, np. celibatu na duchownych.

 



#785 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 lipiec 2019 - 14:24

Jeśli ktoś jest autentycznie wierzący nie będzie religijny, religia została stworzona dla realizacji bardzo ludzkich, materialnych i płytkich celów.

:D

https://pl.wikipedia.org/wiki/Religia


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#786 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2019 - 15:17

Wiem czym jest wszechwiedza albo nieomylność osądu. Taka katolicka, religijna, pod przykrywką rzekomej wiary.

 

 

Art.257 k.k. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności (...)  wyznaniowej (...)podlega karze pozbawienia wolności do lat 3



#787 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2019 - 17:24


Poza tym nadal nie piszesz co z twoją wiarą. Taką prawdziwą, wynikającą ze zrozumienia nauk Jezusa.
Miłość do bliżniego, miłość do wrogów, najwyższy poziom wolności od ludzkich przywar; nienawiści, gniewu; chęci zemsty ("albowiem nie wiedzą co czynią"). Wybaczenie.
Jeśli jest w tobie wiara to są to przymioty twojej osoby. Ego pod kontrolą świadomości.

#788 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2019 - 20:55

Złodzieja jak złapiesz za rękę to powie że to nie jego ręka. Ateiści sekciarze mają podobny styl , najpierw zaczynają od prowokacji, gestykulacji, że wiara jest zła, potem że to religia jest zła i czekają na odpowiedź , by wejść w dyskusję o wierzących, o to im chodzi :) by im oswiadczyć że właściwie to oni są źli . A kiedy człowiek połapie się w tym wszystkim i spróbuje zauważyć to wszystko połapać, okazuje się że jest fanatykiem, ortodoksem,pisowcem, kibolem, moherem itd itp a jego wiara jest omylna .Stare i niemodne zagrywki lewicówki. Szkoda czasu bo im o to właśnie chodzi, pozbawiac rozmówcę własnej wartości.. Ateizm to taki FC Naprzód Gwizdołki w sporcie . Tworzą tylko image i szukają chętnych by dźwigać brzemie porażki . Tak było, tak jest i tak będzie. Przykro mi.

#789 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2019 - 21:21

Złodzieja jak złapiesz za rękę to powie że to nie jego ręka. Ateiści sekciarze mają podobny styl , najpierw zaczynają od prowokacji, gestykulacji, że wiara jest zła, potem że to religia jest zła i czekają na odpowiedź , by wejść w dyskusję o wierzących, o to im chodzi :) by im oswiadczyć że właściwie to oni są źli . A kiedy człowiek połapie się w tym wszystkim i spróbuje zauważyć to wszystko połapać, okazuje się że jest fanatykiem, ortodoksem,pisowcem, kibolem, moherem itd itp a jego wiara jest omylna .Stare i niemodne zagrywki lewicówki. Szkoda czasu bo im o to właśnie chodzi, pozbawiac rozmówcę własnej wartości.. Ateizm to taki FC Naprzód Gwizdołki w sporcie . Tworzą tylko image i szukają chętnych by dźwigać brzemie porażki . Tak było, tak jest i tak będzie. Przykro mi.

Nie karm troli. Poglądy takich typów trzeba zwalczać, bo reprezentują lewicowy totalitaryzm. Kiedyś komunizm niszczył klasę, hitleryzm rasę, a teraz postępaki,- totalitaryści, którym z dobrobytu i braku obowiązków poprzewracało się w główkach, bo nie muszą już, jak dawniej ciężko pracować dzięki pracy - w Polsce -pokoleń ludzi wierzących, za cel wybrali sobie właśnie ludzi wierzących - niezależnie od religii. Okazuje się, że prywatność poglądów i wolność wyznania, przepisy prawne dla nich nie istnieją. Jak widać, choćby po tym wątku na tym forum, z takimi osobnikami nie warto rozmawiać. Im nie chodzi o rozmowę, nie mają żadnej wiedzy, żadnych argumentów. Chodzi wyłącznie o wyśmianie kogoś, o kim wyrażają się tak jak dawniej naziści i komuniści o swych przeciwnikach: głąby, ludzie mali, ciemniaki itd. itp. Z takimi osobnikami można rozmawiać wyłącznie na dwa sposoby: nasi dziadkowie takich typów trzymali krótko, ale te sposoby są dziś uznawane za zbyt drastyczne. W niektórych stanach USA, zwłaszcza w tzw. pasie protestanckim, po kilku takich tekstach w necie forumowe pajace mieli by w domu najazd policji. Poznali by wtedy standardy amerykańskiej wolności słowa. W Polsce prywatność i poszanowanie poglądów religijnych nie jest jeszcze dostatecznie chronione, co jest głównie skutkiem czerwonych złogów w wymiarze sprawiedliwości. Ale to się powoli zmienia, o czym nasi mili koledzy będą mieli się okazję przekonać. Nadawajcie dalej.



#790 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 06 lipiec 2019 - 01:17

Strzelać, wieszać, ścigać, sądzić.

Naziolki widzę od ponad pół wieku bez zmian, jak zdarta płyta.


Jesteście zabawni, nadawajcie dalej.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#791 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2019 - 06:55

Nie karm troli. Poglądy takich typów trzeba zwalczać, bo reprezentują lewicowy totalitaryzm. Kiedyś komunizm niszczył klasę, hitleryzm rasę, a teraz postępaki,- totalitaryści, którym z dobrobytu i braku obowiązków poprzewracało się w główkach, bo nie muszą już, jak dawniej ciężko pracować dzięki pracy - w Polsce -pokoleń ludzi wierzących, za cel wybrali sobie właśnie ludzi wierzących - niezależnie od religii. Okazuje się, że prywatność poglądów i wolność wyznania, przepisy prawne dla nich nie istnieją. Jak widać, choćby po tym wątku na tym forum, z takimi osobnikami nie warto rozmawiać. Im nie chodzi o rozmowę, nie mają żadnej wiedzy, żadnych argumentów. Chodzi wyłącznie o wyśmianie kogoś, o kim wyrażają się tak jak dawniej naziści i komuniści o swych przeciwnikach: głąby, ludzie mali, ciemniaki itd. itp. Z takimi osobnikami można rozmawiać wyłącznie na dwa sposoby: nasi dziadkowie takich typów trzymali krótko, ale te sposoby są dziś uznawane za zbyt drastyczne. W niektórych stanach USA, zwłaszcza w tzw. pasie protestanckim, po kilku takich tekstach w necie forumowe pajace mieli by w domu najazd policji. Poznali by wtedy standardy amerykańskiej wolności słowa. W Polsce prywatność i poszanowanie poglądów religijnych nie jest jeszcze dostatecznie chronione, co jest głównie skutkiem czerwonych złogów w wymiarze sprawiedliwości. Ale to się powoli zmienia, o czym nasi mili koledzy będą mieli się okazję przekonać. Nadawajcie dalej.

Miejsca w których stykasz się na co dzień z ludzmi, miejsca których nie masz możliwości unikać, to twoje miejsce pracy i publiczne środki transportu, jeśli musisz z nich korzystać. Miejsca których RACZEJ nie możesz unikać to sklep osiedlowy/market/hipermarket, choć jedyny przymus w tym względzie to konieczność robienia zakupów a nie konieczność wyboru miejsca bo opcji jest multum.
Czy w którymkolwiek z tych miejsc doświadczasz ataków ateistycznych?

Twoje dziecko musi chodzić do szkoły, więc to jedyna forma przymusu dla niego.
Czy doświadcza w tych miejscach ataku ateistów i skarży ci się na prześladowania tego typu?

W jaki sposób jesteś ateistycznie atakowany, bez możliwości wyboru udziału w tym?

Tu, na forum jesteś z wyboru. W tym wątku też jesteś z wyboru. Więc twoje ego nie może zaznać żadnego uszerbku poza twoim świadomym wyborem bycia tu.

Jak bycie tu przekłada się na twoje codzienne życie? W jaki sposób twoje codzienne życie/egzystencja jest poszkodowane treścią tej dyskusji? W jaki sposób jest nią napiętnowane?

Jaki pogląd ty reprezentujesz? Jaką opcję prawicową? Piszesz dużo o opcji lewicowej.

Jaka jest twoja wiara? Czy tym, co robisz tu i to jak myślisz utożsamiasz się z przesłaniem Jesusa? Czy którykolwiek element jego idei, o których wspomniałem wcześniej, jest obecny w sposobie myślenia który tu prezentujesz?

Albo jesteś głęboko wierzący albo religijny. Bo nie można być trochę wierzącym.
Jeśli jesteś prawdziwie wierzący to cokokwiek zostanie tu powiedziane nie ma znaczenia. Chyba że stawiasz to co mówił Jezus (wspomniane przeze mnie wcześniej) z tym co mówi religia - na równi?

Człowiek głęboko wierzący nie okazuje przywiązania do żadnej idei - bo to bardzo egotyczne. Nie można go "dotknąć" bo się z nimi nie utożsamia. Nie można zranić jego uczuć religijnych bo są one skrajnie sprzeczne z prawdziwą wiarą.

#792 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 lipiec 2019 - 19:57

Strzelać, wieszać, ścigać, sądzić.

Naziolki widzę od ponad pół wieku bez zmian, jak zdarta płyta.


Jesteście zabawni, nadawajcie dalej.

Widziałeś kiedyś w jakim tempie znikają wszystkie kontrowersyjne posty na większych portalach ? Każdy zgłoszony post jest usuwany natychmiast. Czemu? Bo administrator ponosi odpowiedzialność za to co jest na stronie, portalu opublikowane. Kiedy posiada moderację nie trzeba nawet zgłaszać, bo uznaje się wtedy, że jest sprawdzana. W tym temacie konstytucyjne prawo art.53 jest łamane,  art.196 k.k. art.257 k.k. oraz art 216 k.k. Zgłaszam temat do usunięcia.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#793 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2019 - 20:12

Popieram usunięcie tego tematu połączone z zakazem powracania na FS do kwestii religijnych,politycznych i światopoglądowych wyraźnie zapisane w regulaminie FS



#794 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2019 - 20:57

..

#795 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2019 - 12:13

Popieram usunięcie tego tematu połączone z zakazem powracania na FS do kwestii religijnych,politycznych i światopoglądowych wyraźnie zapisane w regulaminie FS

A najlepiej zakazać wszystkiego - wtedy nie będzie niczego.



#796 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2019 - 12:19

Widziałeś kiedyś w jakim tempie znikają wszystkie kontrowersyjne posty na większych portalach ? Każdy zgłoszony post jest usuwany natychmiast. Czemu? Bo administrator ponosi odpowiedzialność za to co jest na stronie, portalu opublikowane. Kiedy posiada moderację nie trzeba nawet zgłaszać, bo uznaje się wtedy, że jest sprawdzana. W tym temacie konstytucyjne prawo art.53 jest łamane,  art.196 k.k. art.257 k.k. oraz art 216 k.k. Zgłaszam temat do usunięcia.

Pytanie, co uznajemy za kontrowersyjne.

To tak szerokie pojęcie, że dla wygody posiadających władzę można nim dowolnie manipulować, zabijając wszelką wolność słowa i wymianę poglądów. 

Niestety, wszystko zmierza w stronę cenzury prewencyjnej i totalnej kontroli w każdej dziedzinie życia. To są znaki końca czasów. 



#797 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 07 lipiec 2019 - 12:51

Czas się nie kończy, to są raczej oznaki ustrojów totalitarnych i dźwięki wycia wychowanych przez nie hien.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#798 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2019 - 13:00

Ten wątek to oczywisty syf i kloaka maxima. Daj sobie na wstrzymanie z pisaniną na muzułmanów i islam. Nie ma tu niczego wartościowego, co można by stąd wynieść. Kto chce, może korzystać z you tube'a i te filmy, które wklejasz znaleźć samodzielnie. Argument, że nie trzeba tu wchodzić, jak się nie chce jest chybiony, bo wklejane tu wątki, także Twoje, mogą w końcu doprowadzić do zamknięcia całego forum.

A może jednak jest coś wartościowego? Ty wynosisz z tego wątku to, co chcesz - obrazę, zgorszenie i zamierzasz latać po sądach. Oburzasz się nawet, gdy cytowałem fragment Biblii o prześladowaniach chrześcijan, zarzucając, że nie ma on związku z kolarstwem (pomimo, że to dział "Offtopic").

Dla mnie to, że dzięki temu tematowi niektórzy bardziej się uzewnętrznili ze swoimi poglądami jest tylko zaletą, bo mogłem ich lepiej poznać. I wcale nie mogę powiedzieć, że czuję jakąś nienawiść do którejś z tych osób. Co najwyżej chwilowe negatywne emocje. Nienawiść to akt woli, a jako chrześcijanin mam kochać nieprzyjaciół. Nawet jeśli sam nie mam takiej mocy, to Chrystus, który mieszka we mnie jest większy i może mnie do tego uzdolnić, za co Jemu należy się chwała.



#799 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2019 - 13:13

Czas się nie kończy, to są raczej oznaki ustrojów totalitarnych i dźwięki wycia wychowanych przez nie hien.


Niebywałe, że ktoś porównujący użytkowników FS do hien i nazistów może być moderatorem. Autentyczny szok.

#800 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 07 lipiec 2019 - 13:31

Czy ja gdzieś napisałem, że to było o userach forum..? Nie. Twoje wnioski są twoimi. Tak samo jak twoje wpisy porównujące użytków FS do komunistów.

A teraz możesz odpowiedzieć marvelowi, którego ostatnią wypowiedź zignorowałeś, żeby dossać się znowu do mnie.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman




Dodaj odpowiedź