Skocz do zawartości


Zdjęcie

Platformy Vs. Zatrzaski

Moja racja mojsza niż twojsza

237 odpowiedzi w tym temacie

#181 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 październik 2017 - 12:37

Szybowcowi do oderwania się od ziemi pewno wystarczy ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#182 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 31 październik 2017 - 20:33

Ja w tym roku jak leciałem przez kierownicę to rower poleciał za mną i kiedy wylądował wciąż był przypięty do jednej nogi. Ale to nie jedyny taki przypadek kiedy po wywrotce nogi się nie wypieły. Co gorsza powoduje to zawsze jakieś obijanie się o niego.

Poniżej kolejny taki przykład, gdy rower do końca leci razem z jeźdźcem:

http://www.vitalmtb....l MTB Homepage)

(od 0:40s)

Oczywiście powiecie, że przecież w końcu się wypiął, ale jednak zatrzaski zwykle diametralnie zmieniają sposób upadania. Kierunek głową w dół osiągany jest szybciej, niż gdy nogi nie są przypięte. Albo dochodzi do salta i jeździec upada na plecy, dociśnięty rowerem,  jak w tym przypadku. 



#183 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 01 listopad 2017 - 16:01

Ty masz jakiś procent od sprzedaży platform którejś firmy, czy zwyczajnie czerpiesz radość z tego typu krucjat..?
  • Prozor, puchaty i Vegeta lubią to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#184 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 listopad 2017 - 22:28

Raczej to drugie :D

Ale jeśli czerpiemy radość z tego typu filmików to:

warto popatrzeć jak lecą nieprzypięci - np. 1:22 nie dość, że na pysk, to i na dodatek dostają po upadku całą masą roweru chyba też po głowie, a jak przypięci trzymają trasę. Albo lecą np. 0:45 - całkiem bezpieczna kontrola. Kolejny po nim bez przypięcia jak ostatnia pierdoła. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#185 Rumcajs

Rumcajs
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 18:01

Dla mnie platformy lepsze bez dwóch zdań. W mojej Hondzie mam platformy i jestem zadowolony. Z kolei znajomy latem w swoim Audi używa SPD-SL, ale zimą się boi i zmienia na platformy. Natomiast znajomy rolnik na traktorze uznaje tylko SPD. Miał platformy, ale kilka razy po tym jak wdepnął w gów** to mu się potem noga ślizgała i traktorem szarpało.



#186 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 02 listopad 2017 - 18:59

Natomiast znajomy rolnik na traktorze uznaje tylko SPD. Miał platformy, ale kilka razy po tym jak wdepnął w gów** to mu się potem noga ślizgała i traktorem szarpało.

 

Jakiej marki był traktor?


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#187 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 listopad 2017 - 19:26

Ursus oczywiście. Potem dostarczali m.in. koła dla CCC ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#188 Rumcajs

Rumcajs
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 19:51

Hehe, dokładnie tak :)



#189 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 02 listopad 2017 - 20:11

Podobno najnowsze traktory Ursusa są z takimi samymi kołami jak ma CCC, tylko odpowiednio większymi.



#190 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 02 listopad 2017 - 20:15

Proszę Moderatora o reakcję, bo poziom ostatnich wypowiedzi sięgnął już dna. Możemy sobie czasem zrobić off topic, czasem pożartować, ale to co się tutaj dzieje to już żenada.

Nie ja założyłem ten temat. Jak rozumiem został on wydzielony, aby właśnie tutaj porozmawiać merytorycznie o zaletach i wadach obu systemów, bo w każdym innym wątku jakiekolwiek podważenie zalet zatrzasków czy wzmianka o platformach spotykały się od razu z prześmiewczymi komentarzami. Tu jest cały czas to samo.

Ciągle tylko słyszę "wojenka", "krucjata", "misja", "walka z wiatrakami", "nikogo nie przekonasz".

 

A te Wasze żarty są równie śmieszne, jak skecze Halamy albo Kałamagi.



#191 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 02 listopad 2017 - 22:29

Nie przejmuj się. Zaraz napisze Cypisek .  pozdr



#192 Rumcajs

Rumcajs
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 23:09

Lepsze jest gotowanie wody czajnikiem na palniku gazowym  czy czajnikiem elektrycznym?

 

Co teraz zrobi Marvelo? Powie, że gazowy jest lepszy i wrzuci filmik jak kogoś kto używał elektryczny zabił prąd.

 

Na to Prozor wrzuci filmik jak kogoś wysadziło w kosmos z powodu wybuchu gazu.

 

Po czym Marvelo napisze, że liczył na merytoryczną dysputę.


  • Marcin321 lubi to

#193 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 listopad 2017 - 09:36

O niedoczekanie. Jestem zwolennikiem podgrzewania wody źródłami odnawialnymi, preferuję energię słoneczną, ewentualnie fuzję termojądrową. W ostateczności indukcję. 

 

Ale muszę się zgodzić z marvelo i to w dwóch sprawach (ale na pewno nie zgodzę się z jego twierdzeniem o przewadze platform nad zatrzaskami ;)) - żarty Halamy albo Kałamagi są mało śmieszne (ewentualnie pierwszemu może coś się czasami śmiesznego wyrwać, o ile nie są to kurczaki...), a druga sprawa to faktycznie przeginacie z poziomem wpisów. Dziwne, że komuś do głowy nie wpadły polityczne ciągoty porównywania platform... Proszę - NIE. :)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#194 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2017 - 11:26

E tam, Kałamaga w Łowcach był dobry, teraz to nie wiem. 



#195 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 08 listopad 2017 - 18:44



#196 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 08 listopad 2017 - 19:01

Może dojdziemy do jakiegoś porozumienia jak każdy sprawdzi oba systemy i wypowie się który i gdzie się lepiej sprawdzi :)

Odpowiem na każdy przypadek który sprawdziłem.
1. Rower miejski
Ja sprawdziłem oba i mogę powiedzieć że w rowerze miejskim jak najbardziej standardowe platformy.
Głównie ze wzgledu na buty w których się wygodnie chodzi.

2. BMX
Tu nie ma nawet o czym mówić.
Przerobiłem rampe i flatland i nie ma opcji nad platfomy.

3. Dual
Trasy bardzo techniczne wymagające doskonałego balansu, więc nawet drobne odchylenie pięty gra rolę
Platforma.

4. Downhill
Tu wszystko zależy od trasy.
Na trasach bardzo szybkich gdzie było dużo skoków, zakładałem platformy z zatrzaskami.
To samo dotyczy warunków. Gdy było ślisko i mocno padało a na trasię trzeba było dokręcić to tylko platformy z zatrzaskami.

5. Szosa
Szosy nie wyobrażam sobie bez zatrzasków, tym bardziej jak fitting pozwolił wyeliminować wszystkie niedoskonałości i trzymać się niemal idealnego ustawienia.
Szczególnie biorąc pod uwagę miliony tych powtarzalnych ruchów które zużywają stawy jeżeli coś jest niepoprawnie ustawione i tch obciążeń które przewyższają wszystkie poprzednie.

6. MTB
Podobne jak w przypadku szosy.
Sczególnie jak warunki są trudne tj. błoto, deszcz.
  • Prozor i Robert74 lubią to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#197 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 08 listopad 2017 - 21:29

O i to jest mądry post. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że:

rower miejski, do sklepu itp. - jak najbardziej zwykłe pedały

mtb i szosa - nie wyobrażam sobie nic innego jak zatrzaski, dodam, że na mtb przejeździłem całą zeszła jesień i kawałek zimy w platformach i dyskomfort był bardzo, bardzo zauważalny.



#198 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 listopad 2017 - 07:16

Ja w miejskim cenię zatrzaski, ponieważ mam w nim pedały dwustronne to zdarza mi się tez na nim jeździć w zwykłych butach. No i wtedy co ruszenie ze świateł jest kilka prób ustawienia odpowiednio stopy, przód-tył lewo-prawo - szału można dostać. W zatrzaskach stopa trafia tam gdzie trzeba.

#199 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 07:55

Interesujący punkt widzenia :)

Ale z drugiej strony platformy są lepsze, bo jak się jeździ boso to mniej boli ;)

#200 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 17 listopad 2017 - 18:39

Kolejny przykład wypinania zatrzasków w odpowiednim momencie to zwłaszcza ta kolarka z Nowej Zelandii. Współczuję jej stawom.





Dodaj odpowiedź