Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trainerroad ,jaki Postęp ?

48 odpowiedzi w tym temacie

#41 Prozor

Prozor
  • Użytkownik
  • 5108 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 kwiecień 2018 - 08:27

Przy odrobinie doświadczenia leci się na wyczucie, zadany poziom treningu traktuje się jako wskazówkę, wytyczną, ale nie jako coś nieprzekraczalnego. Największym błędem jest ustawienie ERG i nie ruszasz, bo to świętość. Nie tędy droga. Słabszy/mocniejszy dzień i wypadasz poza ramy ERG, w pierwszej opcji nie kończysz treningu, w drugiej jesteś niedotrenowany. A wystarczyłoby ustawić stały poziom oporu (nie mocy) i dążyć do realizacji wytycznych z uwzględnieniem czy bazowaniem na odczuciach, dzięki czemu na bieżąco można wprowadzać ewentualne korekty docelowych mocy treningowych nie czekając na kolejny test miesięczny.

• puchaty i dywyn lubią to

Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM      24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png    GarminConnect.png

Grupa Forum na Garmin Connect

#42 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 1501 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 10 kwiecień 2018 - 09:37

A jak to się ma do mojego cytatu? Bo nie widzę związku ;)

"A teraz uwaga, tylko nie rżyjcie - ostatnio zrobiłem sobie ocieplacz na penisa, bo u mnie to jest najbardziej newralgiczny punkt. Ciśnienie chłodnego powietrza wali w krocze i siusiak marznie jak cholera, a wiadomo trzeba dbać o niego"- oryginalny cytat z FR.org :)

#43 mess

mess

tłuścioszek

• Użytkownik
  • 2231 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 kwiecień 2018 - 10:09

Prozor ja cisnąłem na erg całą zime :( 

STRAVA

#44 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 1501 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 10 kwiecień 2018 - 10:28

Ja też i wydaje mi się, że to słuszny wybór, co widać po postępach ;)

Bez ERG łatwo przesadzić, bo o ile będzie za lekko, to nic nie szkodzi. Za to jeśli za mocno, to już gorzej. Po mocniejszym-lepszym dniu przychodzi słabszy, a tu trening zrobić trzeba i jest lipa :( Dlatego lepiej trzymać się planu bez zbytniego podpalania się, że akurat dzisiaj jest "noga" to można cisnąć

"A teraz uwaga, tylko nie rżyjcie - ostatnio zrobiłem sobie ocieplacz na penisa, bo u mnie to jest najbardziej newralgiczny punkt. Ciśnienie chłodnego powietrza wali w krocze i siusiak marznie jak cholera, a wiadomo trzeba dbać o niego"- oryginalny cytat z FR.org :)

#45 Prozor

Prozor
  • Użytkownik
  • 5108 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 kwiecień 2018 - 13:58

A jak to się ma do mojego cytatu? Bo nie widzę związku ;)

Przypadek - podczas edycji cytatu nie było i nie wiem skąd się to tam znalazło... Cuda, panie, cuda... Albo ja ślepa pierdoła jestem  :D. Usunięte ;)

Ja też i wydaje mi się, że to słuszny wybór, co widać po postępach ;)

Bez ERG łatwo przesadzić, bo o ile będzie za lekko, to nic nie szkodzi. Za to jeśli za mocno, to już gorzej. Po mocniejszym-lepszym dniu przychodzi słabszy, a tu trening zrobić trzeba i jest lipa :( Dlatego lepiej trzymać się planu bez zbytniego podpalania się, że akurat dzisiaj jest "noga" to można cisnąć

No właśnie, że nie do końca. Już wystarczy, że masz źle dobrany plan i w połowie, czy nawet 1/3 ledwo kończysz, bo plan robiony był pod 20 latka, a masz na karku grubo ponad 2x tyle i organizm musi być indywidualnie traktowany. Potrzebny jest dłuższy okres regeneracyjny, to zmniejsza się obciążenie, a nie "plan jest, to trzeba zrobić". Może się okazać, że niektóre aspekty np. OU to over można wykonać mocniej, niż zakłada sztampowy plan treningowy. Trzeba słuchać swojego organizmu i wyciągać wnioski. Zwłaszcza żeby się nie zajechać, co nie oznacza, że jak jest dobry dzień, to nie można podkręcić. Można, a nawet trzeba. Tego typu impulsy treningowe dają dużo, nawet kosztem zmniejszenia przez chwilę obciążenia treningowego w następnym (czy nawet kolejnym) dniu. 

Oczywiście najlepszą opcją jest trener, najlepiej do kompletu z fizjoterapeutą. No ale kto sobie może na takie coś pozwolić? Oczywiście nie mam na myśli trenera typu: "podeślę plan treningowy, a ty rób, ewentualnie zmodyfikuję po kolejnym teście"...

Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM      24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png    GarminConnect.png

Grupa Forum na Garmin Connect

#46 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 1501 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 10 kwiecień 2018 - 14:47

Jasne że trzeba słuchać organizmu, a nie bezmyślnie walić kolejne treningi, ale szczególnie początkujący mają z tym problem i bardzo często "przedobrzają". Więc już lepiej jak robią wg planu niż tak jak im się wydaje, że będzie lepiej ;)

#47 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 24 listopad 2018 - 21:23

Mam pytanie, pomału kończę 6 tydzień bazy sweet spot mid wolume II,  przede mną  8 tyg  faza budowy.

W poprzednim planie zaskoczyła mnie Intensywność treningów , przede mną kolejny test FTP i tutaj mam pytanie wykonuje go w formie ramp test.

Z tego co widzę po wybraniu kolejnego planu, ramp test  ma tylko 15 stopni i kończy się mniej więcej na poziomie poprzedniego testu.

Czy po zaliczeniu pełnej minuty na 15 stopniu, program dołoży 16 stopień, 17 stopień, aż do odmowy ?  ( tryb EGR)

#48 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 listopad 2018 - 21:26

Robisz tak długo jak możesz, dopiero wtedy program przestanie dodawać kolejne stopnie.

Jestem na tym samym etapie co ty i już się boje generał build 😂

#49 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 24 listopad 2018 - 21:55

ok dzięki, wolałem się upewnić.

Niby mała objętość ale w moim przypadku w połączeniu z siłownią, dobrze muszę się nakombinować.

Dodaj odpowiedź