Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trenażery Interaktywne Elite (Drivo/direto/suito/itp.)

289 odpowiedzi w tym temacie

#281 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 365 postów

Napisano 05 kwiecień 2021 - 20:32

Tak z kronikarskiego obowiązku :)

Doszła nowa płytka sterująca. Po wymianie wszystko bangla jak w nowym. Mocy nie porównywałem, bo nie chciało mi się przekładać Assiomy. Kalibrację musiałem zrobić, bo po odpaleniu Zwifta i pierwszym zakręceniu pedałami wyskoczyła mi moc 1600W i komunikat Zwifta, ze "jeżeli nie jeżeli nie jesteś zawodowym kolarzem to masz chyba problem ze sprzętem..."  :lol:  :lol:  :lol:

#282 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 7501 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 kwiecień 2021 - 21:29

Ja bym jednak zostawił te 1,6 kW, wszystkie wyścigi Twoje ;)

żartuję 😁

Z drugiej strony italiańce całkiem sprawnie wywiązują się ze zobowiązań. Ciekawe, może płytka od XR? Bo reszta chyba nie różni się budową, nawet silnik przesuwu magnesów powinien być podobny, jak nie identyczny. Jakie masz oprogramowanie układowe? 

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect

#283 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 365 postów

Napisano 07 kwiecień 2021 - 19:59

Ja bym jednak zostawił te 1,6 kW, wszystkie wyścigi Twoje ;)

żartuję 😁

Z drugiej strony italiańce całkiem sprawnie wywiązują się ze zobowiązań. Ciekawe, może płytka od XR? Bo reszta chyba nie różni się budową, nawet silnik przesuwu magnesów powinien być podobny, jak nie identyczny. Jakie masz oprogramowanie układowe? 

065 008

#284 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 7501 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 kwiecień 2021 - 21:10

Próbowałeś Elite upgrado?

#285 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 864 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 08 kwiecień 2021 - 09:27

Ogólnie ja jestem mega zadowolony z Direto XR'a. Miałem tam z nim jakiś problem, że trzymał obciążenie na 5kW przy starcie, ale przeszło mu po jednym dniu i wszystko śmiga. Porównywałem z inpeakiem i jest naprawdę dobrze. A teraz ustawiłem, żeby moc pobierał z inpeaka i na tej podstawie ustawiał obciążenie.

#286 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 365 postów

Napisano 08 kwiecień 2021 - 16:34

Próbowałeś Elite upgrado?

Wszystkie nowe epromy z Elite były ładowane przez Upgrado, po wymianie płytki nawet do niego nie zaglądałem.

Ogólnie ja jestem mega zadowolony z Direto XR'a. Miałem tam z nim jakiś problem, że trzymał obciążenie na 5kW przy starcie, ale przeszło mu po jednym dniu i wszystko śmiga. Porównywałem z inpeakiem i jest naprawdę dobrze. A teraz ustawiłem, żeby moc pobierał z inpeaka i na tej podstawie ustawiał obciążenie.

Mam drugi rower do trenażera. Nie wymagam, aby odczyty mocy były identyczne jak Favero, ale miło byłoby, gdyby były zbliżone. Mogę pogodzić się z 5% różnicy. Na nowej elektronice jeszcze nie sprawdzałem, bo nie miałem czasu przekładać pedałów.

#287 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 7501 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 kwiecień 2021 - 20:59

Dzisiaj z ciekawości porównałem z P2M - Direto XR bez wygładzenia mocy (parametr 1). Jak w mordę wat do wata, każdy interwał. Różnica góra wat na niektórych interwałach, ale w moim przypadku oba mierniki mierzą identycznie. 

#288 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 779 postów

Napisano 09 kwiecień 2021 - 05:44

Czy używa ktoś power meter link (PML) stosowanego przez trenażery Elite?

Znalezienie informacji na temat tego jak to działa jest misją chyba niewykonalną (znam koncepcję działania, tzn. pobieranie mocy z zewnętrznego miernika mocy celem kalibracji obciążenia, coś jak power match w Trainerroad).

Chodzi mi bardziej o to, czy zostaje to zapisane fizycznie w sofcie trenażera? (jeśli już uda się to ustawić w aplikacji Elite - myEtraining).

Chcę wiedzeć, czy jeżeli po włączeniu trenażera "zobaczy" on w otoczeniu "połączony" pomiar mocy, to czy będą ze sobą gadać.

Chcę używać trenażera w trybie ERG, sterując z Edge'a. Jako pomiaru mocy używać moich favero. Problem jest taki, że obciążenie zadane przez trenażer potrafi być o jakieś 3-5% niższe niż być powinno, przez co wszystko zaczyna mi "pływać" i zamiast 92% jest 89%, zamiast 94% potrafi być 93%. Nawet jak ma być 60% to jest 58% mimo super płynnej kadencji.

Nie miałem takich problemów używając Trainerroad, czy Zwift - tam idealnie.

Druga sprawa to sparowanie trenażera w aplikacji myEtraining. Mianowicie za nic w życiu nie chce ona widzieć mojego trenażera po BT (aplikacja w telefonie, czy na win10). Pedały Favero widzi bez problemu. Co ciekawe, w Elite Upgrado trenażer widziany jest od razu.

Jakieś pomysły?

Napisałem to supportu elite, ale jak wiadomo tam na odpowiedź się czeka i można nie doczekać. ;)

#289 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 7501 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 kwiecień 2021 - 06:40

Czy używa ktoś power meter link (PML) stosowanego przez trenażery Elite?

Dwa posty wyżej:

Tylko czy jest w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania, tego nie wiem.

Jak wspomniałem u mnie pomiar idzie dokładnie łeb w łeb, stąd nie widziałem sensu parować pomiaru mocy z trenażerem, bo nic by to nie dało.

Możesz sprawdzić to samodzielnie, parując Favero, a następnie rejestrując równolegle dane np. Edge pedały, smartfon trenażer (albo odwrotnie) i porównaj na zwiftpower. Jeśli będą takie same (lub wręcz przeciwnie) to masz odpowiedź na swoje pytanie. Nie zapomnij podzielić się doświadczeniem ;)

Ewentualnie zastanawiałem się, czy kalibracja zapisuje offset i ma wpływ na pomiar mocy. W teorii powinno, bo raczej nie jest to tylko sprawdzenie naciągu paska, a przynajmniej nie powinno. Łatwo to zweryfikować np. zwiększając hamowanie podczas spinoffu. Powinno to wpłynąć na zwiększenie wartości mocy podawanych przez trenażer. Sprawdź ;)

U mnie apka elite łączy się bez problemu. Oczywiście trzeba zadbać, żeby nic innego wcześniej nie połączyło się po BT, bo to uniemożliwi połączenie kolejnej aplikacji. 

#290 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 779 postów

Napisano 09 kwiecień 2021 - 07:07

Odnośnie tego, gdzie trzyma się to połączenie, to z forum elite wywnioskowałem, że w trenażerze:

"It's a setting used only for trainers that allow this option (in this moment only Zumo has it) and it is used to connect a power sensor directly to the trainer (instead of the app)."

Jeśli chodzi o niemoc w połączeniu z aplikacją po BT, to muszę połączyć dwie rzeczy (suito + assioma) - co powinno być możliwe, żeby zrobić power meter link.

Próbowałem też przez aplikację na win10 z ANT+, ale zaraz po uruchomieniu aplikacji zabija antenę i zostaje aktywny tylko BT (gdzie problem ten sam, co na telefonie - nie widzi trenażera).

Będę sie bawił dalej. ;)

Dodaj odpowiedź