Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery Interaktywne Elite (Drivo/direto/suito/itp.)


521 odpowiedzi w tym temacie

#221 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 02 grudzień 2020 - 14:57

U mnie ciągle jest jakiś problem z BT. Wcześniej z Direto, obecnie Direto. Przez BT nie połączy się z niczym. Próbowałem różne dongle do kompa i nic. Z telefonami też słabo. Nie mogę nawet dokończyć kalibracji. Niby widzi Direto, kręcić, przestać kręcić i tyle. Kalibracja nieudana.
Natomiast po Ant+ jest OK, bardzo stabilnie, ale w Zwifcie widzę spore opóźnienie inie wiem co można z tym zrobić.

#222 dawid93

dawid93
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 09 grudzień 2020 - 09:51

Ma ktoś pomysł dlaczego direto xr zrywa co jakiś czas połączenie z ZWIFT? Mam połączone przez ant+ - w komputerze do portu USB podpiąłem czujnik ANT z decathlonu. Na początku nie było tego problemu, od jakiś dwóch jazd się nasila ten problem...



#223 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 grudzień 2020 - 11:48

Zakłócenia elektromagnetyczne? Za duża odległość od czujnika? Jedno i drugie? 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#224 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 09 grudzień 2020 - 12:29

U mnie ciągle jest jakiś problem z BT. Wcześniej z Direto, obecnie Direto. Przez BT nie połączy się z niczym. Próbowałem różne dongle do kompa i nic. Z telefonami też słabo. Nie mogę nawet dokończyć kalibracji. Niby widzi Direto, kręcić, przestać kręcić i tyle. Kalibracja nieudana.
Natomiast po Ant+ jest OK, bardzo stabilnie, ale w Zwifcie widzę spore opóźnienie inie wiem co można z tym zrobić.

Oddaj ten gowniany odbiornik do decathlon jak ja, i kup garmina. Zapomnisz o kłopotach.

#225 dawid93

dawid93
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 09 grudzień 2020 - 15:48

Zakłócenia elektromagnetyczne? Za duża odległość od czujnika? Jedno i drugie? 

 

Będę musiał gdzieś ten czujnik położyć bliżej i zobaczę co się wtedy dzieje ;) A jest gdzies w direto opcja wyłączenia bluetooth?



#226 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 09 grudzień 2020 - 17:15

Natomiast po Ant+ jest OK, bardzo stabilnie, ale w Zwifcie widzę spore opóźnienie inie wiem co można z tym zrobić.

 

Te gamonie ze Zwifta prawdopodobnie źle to napisały. Gdzieś ich developerzy opisywali że nie polecają ANT+ bo ma za małą częstotliwość przesyłania danych co jest nonsensem i chyba nawet wiem co robią źle.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#227 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 28 grudzień 2020 - 16:36

Nie mogę skalibrować DiretoX. Ani pod apką Elite (Android przez BT), ani pod Zwift (Win przez ANT+). Tak czy tak, na końcu jest "FAILED" :wacko:

Ma ktoś jakieś pomysły?



#228 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 28 grudzień 2020 - 18:01

Ja kalibruje przez Garmin Edge. Zawsze było to kłopotliwe przez soft od Elite.

#229 SoulsSurvivor

SoulsSurvivor
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 20 styczeń 2021 - 17:23

Cześć, od niedawna posiadam Direto X i dopiero poznaję trenażer. Mam 2 problemy:
1) chciałbym na moim liczniku Bryton 450 widzieć prędkość i przejechany dystans. Sparowałem licznik z trenażerem jako czujnik SPD/CAD i ustawiłem w liczniku jako źródło prędkości czujnik SPD/CAD. Niestety licznik nie wyświetla prędkości ani dystansu (po zrobieniu 1h treningu w myETraining pokazał przypadkowe 5 km dystansu i średnią prędkość 8km/h). Licznik pokazuje moc z trenażera bez problemu, taką jak w aplikacji Elite. Czujnik tętna też dobrze działa. Co może być nie tak z prędkością? 🤔

2) zrobiłem dopiero kilka treningów, ale mam problem z ERG. Po przejechaniu ok. połowy treningu zaczynają się jakieś cuda z oporem. Staje się on tak duży, że mam problemy z przekręceniem korby. Np. na początku treningu mam 180 W I bez problemu to jadę, potem wzrasta do 300 i na początku jest ok, ale po kilku minutach nie daję rady kręcić, zmniejszam moc do ok. 240 i na początku jest ok ale potem znowu ledwo mogę przekręcić korbę. Dalsze zmniejszanie mocy, np. do 200 W daje taki sam efekt, czyli na początku jest ok, potem opór mega wzrasta. Dopiero zjechanie z mocą do ok. 160 pozwala na kręcenie korbą. Co może być nie tak? Jakieś ustawienia trenażera? Problem z łączem (ant+ przez antenę)? Problem z elektroniką? Co można spróbować sprawdzić?

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi i pomoc.

#230 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 styczeń 2021 - 17:37

1) Po co ci ta prędkość i dystans jak rower stoi w miejscu?

2) Nie masz jakiegoś treningu wgranego? Ty zmniejszasz moc, a za chwilę plan treningowy aplikuje kolejny krok na wyższej mocy więc opór rośnie. Albo jakiś inny program (np. zwift) równolegle steruje trenażerem.

#231 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 21 styczeń 2021 - 09:16

A nie wzrasta Ci czasami opór bo po prostu zwalniasz i nie jesteś w stanie krecić tych 300 czy 200W ? Robiłes FTP ? Jakie FTP ustawione w aplikacji ?


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#232 SoulsSurvivor

SoulsSurvivor
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 12:32

1) fajnie byłoby mieć zgrane dane do Stravy

 

2) właśnie jeździłem na programie treningowym, interwałowym. Do jakiegoś momentu jest ok, a potem nie jestem w stanie wygenerować watów, które wcześniej kręciłem dość swobodnie. Opór rośnie bardziej niż wcześniej przy tych samych watach.

 

 

1) Po co ci ta prędkość i dystans jak rower stoi w miejscu?

 

2) Nie masz jakiegoś treningu wgranego? Ty zmniejszasz moc, a za chwilę plan treningowy aplikuje kolejny krok na wyższej mocy więc opór rośnie. Albo jakiś inny program (np. zwift) równolegle steruje trenażerem.

 

 

Nie robiłem jeszcze testu FTP. W ustawieniach myETraining mam zero, mam podane tylko MHR 182. Czy bez wpisania do apki FTP może być taki problem?

 

Zrobiłem w myETraining test treningowy (progresywny) i na jego podstawie wygenerowało mi zestaw treningów na 4 tygodnie. Jak rozumiem powinien być dostosowany do moich możliwości. Zauważyłem, że opór wzrasta ponadnormatywnie wraz z tętnem, kiedy tętno jest bliskie MHR to trudno kręcić na jakichkolwiek watach (nawet przy 160 idzie diabelsko ciężko). Nie wiem czy to ma jakikolwiek związek czy to zbieg okoliczności.

 

Spróbuję dalej, może to jakiś pojedynczy wybryk. Jak nie to poszukam innej apki z treningami i zobaczę jak tam jest.

 

Jak jeżdżę na Rouvy to trenażer działa ok. Odzworowuje opór w zależności do trasy, dość płynnie to działa (power smoothing na 8).

 

 

A nie wzrasta Ci czasami opór bo po prostu zwalniasz i nie jesteś w stanie krecić tych 300 czy 200W ? Robiłes FTP ? Jakie FTP ustawione w aplikacji ?

 


Użytkownik Prozor edytował ten post 24 styczeń 2021 - 14:55
połączyłem posty kolejno po sobie pisane...


#233 steve69

steve69
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 15:59

Prośba - odpowiadaj POD cytatem. Dlaczego?

 

O: Bo stawia na głowie normalny sposób czytania.

P: Dlaczego to jest takie denerwujące?

O: Odpowiadanie nad cytatem.

P: Co jest największą plaga Internetu?

 

 



#234 SoulsSurvivor

SoulsSurvivor
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 16:26

Prośba - odpowiadaj POD cytatem. Dlaczego?

O: Bo stawia na głowie normalny sposób czytania.
P: Dlaczego to jest takie denerwujące?
O: Odpowiadanie nad cytatem.
P: Co jest największą plaga Internetu?


OK, dzięki za zwrócenie uwagi.

#235 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 styczeń 2021 - 14:54

Steve69 trochę się czepia, nie bez racji, ja dodam do tego żebyś nie pisał postu pod postem, tylko edytował wcześniejszy, jeśli chcesz coś dodać...

 

Co do aplikacji Elite to chyba za dużo informacji nie uzyskasz. O ile same trenażery Elite są dość popularne, to z ich aplikacji chyba za dużo ludzi nie korzysta. I to nawet pomimo jakiś okresów czasu darmowego użytkowania (czyli startowego okresu po kupnie trenażera - różny okres dla różnych trenażerów, Direto XR ma rok - jeszcze nie aktywowałem i nie wiem czy w ogóle aktywuję) nie jest zbyt popularną platformą treningową. 

 

Ale odniesienie wzrostu oporu do wzrostu tętna jest jak najbardziej... błędne. Nic nie mówi i nic nie daje do próby wyciągnięcia jakichkolwiek wniosków. Jeśli masz zrobiony test podstawowy, to pewnikiem określiło Ci również strefy treningowe wg mocy i prawdopodobnie przybliżenie FTP. Stąd sprawdź strefy i ewentualnie skoryguj. A najlepiej zrób normalny test FTP, ewentualnie ramp test (standardowy) i na podstawie tego określisz prawidłowe strefy treningowe.


  • SoulsSurvivor lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#236 SoulsSurvivor

SoulsSurvivor
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 15:43

Dzięki za wszystkie uwagi. Trochę popytałem i poczytałem i wydaje mi się, że to chyba były błędy w moim treningu. Wcześniej patrzyłem na waty i starałem się je gonić. Wczoraj pilnowałem tylko kadencji i wszystko dużo lepiej wyglądało. Poza tym te treningi, które mi wygenerowała aplikacja po teście treningowym nie są dostosowane do mojej formy. Wczoraj średnia watów na 1h treningu wynosiła 290. Jak na moje wytrenowanie po 2 miesięcznej przerwie po kontuzji to zdecydowanie za dużo. Zmniejszyłem moc na treningu o 25% i trenażer dobrze podawał opór a ja byłem w stanie to utrzymać.

Wczoraj testowałem połączenie przez bluetooth (było bardzo dobrze), wcześniej po ant+ ale to chyba nie w tym rzecz tylko właśnie w podejściu do treningu. Test FTP zrobię w przyszły weekend. Dopiero co wsiadłem na rower po kontuzji i trochę chciałem jeszcze ogarnąć trenażer, to dla mnie zupełna nowość. Zastanawiam się czy ten test zrobić w myETraining czy w liczniku Brytona czy jakiejś innej aplikacji.

#237 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 26 styczeń 2021 - 22:41

Panowie, jakiś nietypowy problem nastąpił.

 

Otóż trenażer przestał ogarniać ERG z wyjątkiem swojej dedykowanej apki. W sensie jak mam włączone erg niezależnie czy z wahoo, czy zwifta, to dostaję takie obciążenie że nie ruszę korbą.

 

Macie jakiś pomysł? :/



#238 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 27 styczeń 2021 - 07:16

Kalibracja ? 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#239 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 27 styczeń 2021 - 08:13

Jaki trenażer?

#240 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 27 styczeń 2021 - 09:56

Direto XR, kalibracja zrobiona, ciągle to samo. Jeszcze spróbuję startować z wyłączonym erg trening i włączać jak już mam kadencję na poziomie 90





Dodaj odpowiedź