Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karbonowa Rama Vs Trenażer


22 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 18 listopad 2017 - 08:48

Absolutnie można jeździć...prędzej Ci na trasie pęknie niż na trenażerku.



#22 Jacko

Jacko
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 listopad 2017 - 09:12

Dostałem odpowiedź z Treka:

 

 

10250_logo_orig.png

Answer:

“You may need a new skewer (check with Tacx), but it should work fine.”

Anonymous from Trek

 

Did you find this answer helpful?

yes

 

no

 

Pozdrawiam,

Jacek



#23 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 17 sierpień 2022 - 11:35

Witam,

pozwalam sobie odkopać temat, bo zapewne od ostatniego wpisu część osób nabyła nowe doświadczenia w tej sprawie. Obecnie jeżdżę na aluminiowej konstrukcji na szczękach, ale najprawdopodobniej przejdę w końcu na karbon i możliwe, że tarcze (tarcze w zależności od tego czy rower będzie kupowany jako nowy czy też z rynku wtórnego). Problem jest taki, że jak wiadomo większość osób w naszym kraju szanuje pieniądze. Upatrzyłem sobie rowery pokroju TCR, Tarmac, Foil, Addict RC, z nowych naciągając mocno budżet w zasięgu jest tylko TCR. Docelowo od razu planuję zakup kół ze stożkiem (oczywiście po taniości). I teraz pozostaje kwestia jak przetrwać zimę. W domu mam trenażer Elite Aleno, czyli na rolce. Trenażer chwyta konstrukcję roweru na zacisku tylnego koła. Zakładam, że w przypadku sztywnych osi będę musiał zakupić taki oto adapter:

https://allegro.pl/o...AiABEgJQBvD_BwE

Jednakże pytanie moje jest takie czy zarówno w starszych wersjach z zaciskiem piasty lub też wyżej wspomnianym adapterem na sztywną oś użytkowanie/ściskanie ramy karbonowej jest Waszym zdaniem bezpieczne? Czy znacie kogoś kto rzeczywiście w taki sposób uszkodził ramę? Ważę 65 kg, po sezonie kręcę na trenażerze 4-5 razy w tygodniu do 350w.





Dodaj odpowiedź