Skocz do zawartości


Zdjęcie

Majka Na Dopingu?


104 odpowiedzi w tym temacie

#61 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 18 luty 2018 - 11:22

Bo chyba tylko TdF Wyrzykowski komentował, bo we Francji mieszkał i pracował. Jak nie ględził z Jarońskim w swoim stylu, to wtedy pokazuje ile wie i o Francji, i o kolarstwie.

 

A co się tyczy dopingu, to ostatnio usłyszałem/przeczytałem gdzieś o badaniach dotyczących "pamięci mięśniowej", tzn. chodzi o to, że zawodnik, który miał epizod dopingowy i osiągnął dzięki niemu wyższy poziom niż mógłby na sucho, już zawsze będzie miał przewagę w robieniu formy. Nawet gdy teraz jest czysty. Szczególnie tu chodziło o testosteron, czyli rozwój siły mięśni, a nie podnoszenie wydolności, jak przy EPO.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#62 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2018 - 11:37

Zgadzam się w 100%! Choć jednocześnie zastanawiam się, jak w praktyce miałoby wyglądać to blokowanie transferów. Prościej byłoby chyba organizować wyścigi w taki sposób, aby "superteamy" nie miały możliwości miażdżenia konkurencji.

 

Na szczęście wiele wskazuje na to, że organizatorzy powoli zaczynają myśleć. Skracają etapy, wprowadzają odcinki brukowane i inne niespodzianki nietypowe dla wieloetapówek. Ciekawe, jaki efekt da na dłuższą metę zmniejszenie rozmiaru zespołów, ale jestem dobrej myśli.

 

mikroos, jakby władze kolarstwa chciały, to znalazłby sposób na blokadę. Równie dobrze można pytać, dlaczego jest limit masy roweru, czy właśnie ilosci zawodników w drużynie, albo ekip w czasie wyścigu.

 

Ja tam bym wolał, żeby właśnie etapy były dłuższe, tylko żeby nie było takich możliwości korzystania z pomocy techniczo - medycznej jak obecnie. Idealnie byłoby, żeby kolarze musieli sami usuwać usterki sprzętu na trasie, ale to pewnie se ne vrati....



#63 Gosc_Kobretti_*

Gosc_Kobretti_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2018 - 12:07

Różnię się od Was w sposób zasadniczy, ponieważ ja wyjątkowo nie trawię pana Wyrzykowskiego, który moim zdaniem ne za bardzo zna się na kolarstwie i tak jak napisano powyżej: "jest strasznie zmanierowany oraz sprawia wrażenie, jakby nic innego poza Francją i Francuzami na świecie nie istniało".

 

Natomiast pan Jaroński - no cóż, jakoś ostatnio rozmienił się na drobne, często się myli i przystępuje do komentowania zupełnie nieprzygotowany merytorycznie, a ponadto przynudza swoimi rozbudowanymi opowieściami (dalece odbiegającymi od kolarstwa). Mnie akurat zupełnie nie śmieszą też jego dowcipy, a jego sposób bycia po prostu mnie denerwuje i często nie pasuje do wieku oraz do sytuacji. Nadrabia głównie charakterystycznym i mocnym głosem, a to w tej chwili już chyba trochę za mało...

Wyjątkowo też nie lubię, gdy obaj w/w panowie występują w duecie, ponieważ ich "komentarz" bardziej przypomina pogaduchy starszych pań wracających po niedzielnej mszy...

 

Powyżsi panowie może i byli fajni, ale tylko do czasu, gdy w odległej już przeszłości, wprowadzali większość z nas w nieznany świat kolarstwa. Dzisiejszy kibic jest już bardziej świadomy i wymaga większej szczegółowości, wychwytywania niuansów oraz prawdziwej i dogłębnej znajomości tematu, a nie nadrabiania niedostatków wiedzy, po prostu gadulstwem o d... Maryni.

 

Moim ulubionym duetem jest Adam Probosz i Darek Baranowski, zdecydowanie!

 

 



#64 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2018 - 12:19


Wyjątkowo też nie lubię, gdy obaj w/w panowie występują w duecie, ponieważ ich "komentarz" bardziej przypomina pogaduchy starszych pań wracających po niedzielnej mszy...

 

Powyżsi panowie może i byli fajni, ale tylko do czasu, gdy w odległej już przeszłości, wprowadzali większość z nas w nieznany świat kolarstwa. Dzisiejszy kibic jest już bardziej świadomy i wymaga większej szczegółowości, wychwytywania niuansów oraz prawdziwej i dogłębnej znajomości tematu, a nie nadrabiania niedostatków wiedzy, po prostu gadulstwem o d... Maryni.

 

Co fakt, to fakt. Jak w każdej robocie, trzeba się do niej przygotować, inaczej wychodzi amatorszczyzna a samo doświadczenie już dziś nie wystarczy.



#65 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2018 - 14:55

Osobiste pojazdy i czysty trolling mający na celu rozpętanie jakiejś burzy. Odpuść - mod. 



#66 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 18 luty 2018 - 18:15

Różnię się od Was w sposób zasadniczy, ponieważ ja wyjątkowo nie trawię pana Wyrzykowskiego, który moim zdaniem ne za bardzo zna się na kolarstwie i tak jak napisano powyżej: "jest strasznie zmanierowany oraz sprawia wrażenie, jakby nic innego poza Francją i Francuzami na świecie nie istniało".

 

Natomiast pan Jaroński - no cóż, jakoś ostatnio rozmienił się na drobne, często się myli i przystępuje do komentowania zupełnie nieprzygotowany merytorycznie, a ponadto przynudza swoimi rozbudowanymi opowieściami (dalece odbiegającymi od kolarstwa). Mnie akurat zupełnie nie śmieszą też jego dowcipy, a jego sposób bycia po prostu mnie denerwuje i często nie pasuje do wieku oraz do sytuacji. Nadrabia głównie charakterystycznym i mocnym głosem, a to w tej chwili już chyba trochę za mało...

Wyjątkowo też nie lubię, gdy obaj w/w panowie występują w duecie, ponieważ ich "komentarz" bardziej przypomina pogaduchy starszych pań wracających po niedzielnej mszy...

 

Powyżsi panowie może i byli fajni, ale tylko do czasu, gdy w odległej już przeszłości, wprowadzali większość z nas w nieznany świat kolarstwa. Dzisiejszy kibic jest już bardziej świadomy i wymaga większej szczegółowości, wychwytywania niuansów oraz prawdziwej i dogłębnej znajomości tematu, a nie nadrabiania niedostatków wiedzy, po prostu gadulstwem o d... Maryni.

 

Moim ulubionym duetem jest Adam Probosz i Darek Baranowski, zdecydowanie!

Dokładnie tak. Przypominają mi Szaranowicza i Szpakowskiego. Częste pomyłki, Facebook, Twitter i inne nowe technologie czy sprzęt to czarna magia. Opowiadanie o zameczkach to trochę za mało. Nie rzadko też nie na bieżąco z tym co się dzieje wokół peletonu: wyniki, transfery, ciekawostki z życia od kuchni peletonu.

Przy wiedzy i przygotowaniu do każdego dnia pracy Baranowskiego to jest przepaść



#67 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2018 - 18:24

Dokładnie tak. Przypominają mi Szaranowicza i Szpakowskiego. Częste pomyłki, Facebook, Twitter i inne nowe technologie czy sprzęt to czarna magia.

Ale mogłoby być gorzej, gdyby w kolarstwie zaistniał duet analogiczny do poziomu Hajto - Borek w piłce kopanej.



#68 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 18 luty 2018 - 22:14

To prawda, ale komentarz to dla mnie tylko tło. Sam widzę co sie dzieje i mogę to ocenić. Za wiele od komentatorów i tak się nie dowiesz o kolarstwie.  pozdr



#69 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 18 luty 2018 - 22:52

Inni mogą sobie strzelać newsami, danymi i wynikami badań - natomiast para komentatorska Jaroński, Wyrzykowski wprowadzają atmosferę, mają swój styl.  :)

 

Oczywiście nie wszystkim musi to odpowiadać.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#70 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 19 luty 2018 - 00:51

Ale mogłoby być gorzej, gdyby w kolarstwie zaistniał duet analogiczny do poziomu Hajto - Borek w piłce kopanej.

Jak pojawia się pan Błachut w towarzystwie Probosza klimat jest podobny. Na szczęście komentują razem tylko nieliczne wyścigi, które sa późno w nocy, chyba Kalifornię. Zdażało mi się już wyciszać dźwięk, bo te ich dowcipy i dygresje...no nie dało się tego słuchać :P

 

 

Za wiele od komentatorów i tak się nie dowiesz o kolarstwie.  pozdr

Akurat Baranowski czasami opowie coś ciekawego z życia peletonu. Sprzętowo też jest raczej "do tyłu", w tamtym roku twierdził że Avermet jedzie na stalowej ramie ;), określenia "ircha"(opowiadał o kremowaniu wkładki-obecnie) czy "fajka" też się często pojawiają ;)



#71 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2018 - 09:34

 

 

 

Akurat Baranowski czasami opowie coś ciekawego z życia peletonu. Sprzętowo też jest raczej "do tyłu", w tamtym roku twierdził że Avermet jedzie na stalowej ramie ;)

 

Chyba mówił, że ta rama jest z alu, i faktycznie, sam się dałem nabrać, bo i ten srebrny kolor i profil rur mogły wskazywać na aluminium.

Pomyłki są normalne.



#72 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 19 luty 2018 - 10:44

Na 99% to był tytan



#73 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 19 luty 2018 - 11:26

Spieprzyliście temat. 



#74 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2018 - 12:14

Też mam wrażenie że był o ćpaniu a nie komentowaniu :)

Wróci na główne tory jak udowodnią Majce wciąganie dopalaczy  ;)



#75 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 luty 2018 - 13:27

Na razie to nawet śledztwa nie będzie. Nikt nie będzie tracił kasy na sprawy sprzed tylu lat.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#76 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2018 - 15:00

Lens też był w ostatnich latach swojej kariery chyba czysty a smrody były wieloletnie....



#77 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 luty 2018 - 15:12

Tak, ale system sprawiedliwości w stanach jest taki, że na udupieniu kogoś można zarobić. A coś mi się wydaje, że we Włoszech to tylko zbędne wydatki z budżetu. No i jakie wtedy były kary. Sprawa zupełnie nie warta uwagi.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#78 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 19 luty 2018 - 16:28

Poza tym L.A. zaczął się zajmować polityką bodajże senatorem chciał zostać, a to bardzo śliski temat.

#79 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 19 luty 2018 - 20:36

Dopoki nie ma zadnych dowodow to moga sobie oskarzac Rafala.Dla mnie jest on super kolarzem, brazowym medalista olimpijskim i jest Polakiem....Kolarstwo stalo sie takim chlopcem do bicia w sprawach dopingu. Duzo krwi tutaj zepsul wspomniany wczesniej Lance Armstrong, ktorego przypadek zostal wedlug mnie az  za nadto naglosniony no bo z tamtych czasow malo, ktory byl swiety. Ktos powie, ze zrobiono to ,zeby pozbyc sie dopingu w sporcie, ale czy tak sie stalo? Nie gdyz za tym wszystkim stoja duze pieniadze. Glosna afera ze SKY, Froome itp. wszystko zostalo uciszone. Jesli Froome podjezdza gorki szybciej niz Armstrong to chyba cos tu nie halo. 



#80 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2018 - 20:56

 Jesli Froome podjezdza gorki szybciej niz Armstrong to chyba cos tu nie halo. 

Dlaczego? Froome wygląda na lżejszego od LA, poza tym skąd wiesz, że szybciej?





Dodaj odpowiedź