Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tętno Maksymalne Na Rowerze.


40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2018 - 10:49

Ja się ostatnio kłóciłem z geniuszem na treningu, który sugerował że brak spadku hrmax z wiekiem(i miał tu na myśli nie 50 tylko znacznie mniej) jest nienormalny

#22 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 28 luty 2018 - 12:07

Kolego Prozor - malejące tętno max. Z wiekiem.... coś w tym jest, jeszcze kilja lat temu osiagalem wartości ponad 190, obecnie moj max to 187, wiec zauważyłem że mój max spadł o kilja uderzeń.
Using Tapatalk

#23 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 28 luty 2018 - 12:39

PS: i proszę nie łapać mnie za słówka.... 😉 moja wypowiedź odnosiła sie ogólnie do tezy rosnącego maxa wraz z poprawą kondycji, co jest bzdura, raczej z wiekiem ma tendencje spadkową, podobnie jak w przypadku max wydolności tlenowej, oczywiście te parametry można utrzymać na wysokim poziomie przez wiele lat, ale mimo wszystko z wiekiem jest to coraz trudniejsze.
Using Tapatalk

#24 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 28 luty 2018 - 12:43

Jestem rocznik 79 i żadnego spadku maxHR w przeciągu dekady nie odnotowałem...wczoraj 201 na zwifcie :) ale jeszcze 2,3 uderzenia mam w zapasie :D



#25 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 28 luty 2018 - 12:59

No to gratulacje 😉
Using Tapatalk

#26 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 luty 2018 - 13:14

A ja rocznik 1967 i od kiedy pamiętam (czyli jak ruszyłem dupsko do kręcenia rowerem i wyposażenia się w pulsometr, będzie koło 10 lat...) tętno maksymalne mam podobne ok. 192 - 195 ud/min. Oczywiście wraz z wytrenowaniem ciężko "dobić" do maksa z kilku powodów np. z uwagi na zwiększoną wydajność pompowania pojedynczego skurczu.

 

PS: i proszę nie łapać mnie za słówka.... 😉 moja wypowiedź odnosiła sie ogólnie do tezy rosnącego maxa wraz z poprawą kondycji, co jest bzdura, raczej z wiekiem ma tendencje spadkową, podobnie jak w przypadku max wydolności tlenowej, oczywiście te parametry można utrzymać na wysokim poziomie przez wiele lat, ale mimo wszystko z wiekiem jest to coraz trudniejsze.

 

No tak, twierdzenie, że z poprawą kondycji wzrasta puls maksymalny to bzdura, to, że komuś udaje się osiągnąć większy puls wraz z wytrenowaniem nie powinno dziwić - zwłaszcza na początku wzrasta wydajność mięśniowa, zapotrzebowanie na tlen, serce musi zwiększyć puls, żeby sprostać zapotrzebowaniu. Oczywiście z biegiem czasu adaptacja obejmuje również zwiększanie objętości wyrzutowej serca, dzięki czemu może zmniejszyć się tętno przy tym samym zapotrzebowaniu na tlen (i jego nośnik: krew), za co z kolei odpowiedzialne jest zwiększone napięcie nerwu błędnego. Co, jak i dlaczego: Serce sportowca


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#27 Pompeczka

Pompeczka
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 28 luty 2018 - 13:25

No, napisz że rośnie to ci powiedzą, że nie. Napisz, że może malec to ci napiszą, że nie koniecznie....
Dobra, odcinam się od dyskusji, bo i tak moje metody na mnie jakoś działają. A wy dalej czytajcie książki i ślepo wierzcie, iż dla każdego jedna teoria działa.
PS. A mój ton to ton. W końcu to forum i wolny kraj odnośnie wypowiedzi. Dość, że tu niektórzy po zjadali wszystkie zmysły na temat "doradzania" to jeszcze będą pouczać jakim tonem mówić. A jak tu mówić innym skoro jesteście tak irytujący.
Trzeba robić swoje i szukać swojej drogi do samego siebie, a nie siedzieć na forum. Zapomniałem tej maksymy i popełniłem kolejny błąd wchodząc tu. Ale to już się nie powtórzy, bo prawda taka, że sam w życiu w sobie więcej odkryłem i pomogłem doświadczeniem niż przez głupie rady innych. Nawet jak chcecie to możecie mnie wyrzucić z tego forum. To nie pierwsze i nie ostatnie takie forum.... A odpisywać już nie musicie, bo i tak nie będę czytał tych "mądrości". Szkoda sobie psuć pozytywnie nastawiony umysł na zbliżającej się wiosny.

#28 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2018 - 13:40

😂

#29 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 28 luty 2018 - 13:42

Wzruszyłeś mnie do łez...



#30 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 luty 2018 - 14:07

[,,,]popełniłem kolejny błąd wchodząc tu. Ale to już się nie powtórzy, bo prawda taka, że sam w życiu w sobie więcej odkryłem i pomogłem doświadczeniem niż przez głupie rady innych. Nawet jak chcecie to możecie mnie wyrzucić z tego forum. To nie pierwsze i nie ostatnie takie forum.... A odpisywać już nie musicie, bo i tak nie będę czytał tych "mądrości". Szkoda sobie psuć pozytywnie nastawiony umysł na zbliżającej się wiosny.

 

Pompa...tycznie :P


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#31 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 luty 2018 - 14:30

mistrz 

 

580b585b2edbce24c47b2a29.png



#32 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2018 - 14:56

Nawet ja nie przebije tego tekstu :(
  • Prozor i Yar_Tur lubią to

#33 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 28 luty 2018 - 15:04

To prawda, ale też jesteś dobry w te klocki ;p



#34 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 luty 2018 - 16:09

Adam, czy to jakieś rozdwojenie jaźni i z drugiego konta piszesz? ;) W twoim stylu i w ciemno bym powiedział, że to twoje wypociny :P



#35 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2018 - 16:30

Zaraz Ci naprawdę pokażę zdjęcie w nowych rurkach, tylko nie zemdlej z szoku zażenowania konsternacji i oburzenia xD

#36 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 luty 2018 - 20:46

Kolejny raz chcesz mi wysyłać jakieś swoje zdjęcia, nie wiem czy w rurkach czy bez, nie interesuje mnie to. Ale spróbuj zrozumieć, że pedały w rowerze to nie to samo co pedały NA rowerze. Chyba coś ci się pomyliło i w złym miejscu szukasz "kolegów" :P


  • adamos79 lubi to

#37 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2018 - 21:03

No, napisz że rośnie to ci powiedzą, że nie. Napisz, że może malec to ci napiszą, że nie koniecznie....
Dobra, odcinam się od dyskusji, bo i tak moje metody na mnie jakoś działają. A wy dalej czytajcie książki i ślepo wierzcie, iż dla każdego jedna teoria działa.
PS. A mój ton to ton. W końcu to forum i wolny kraj odnośnie wypowiedzi. Dość, że tu niektórzy po zjadali wszystkie zmysły na temat "doradzania" to jeszcze będą pouczać jakim tonem mówić. A jak tu mówić innym skoro jesteście tak irytujący.
Trzeba robić swoje i szukać swojej drogi do samego siebie, a nie siedzieć na forum. Zapomniałem tej maksymy i popełniłem kolejny błąd wchodząc tu. Ale to już się nie powtórzy, bo prawda taka, że sam w życiu w sobie więcej odkryłem i pomogłem doświadczeniem niż przez głupie rady innych. Nawet jak chcecie to możecie mnie wyrzucić z tego forum. To nie pierwsze i nie ostatnie takie forum.... A odpisywać już nie musicie, bo i tak nie będę czytał tych "mądrości". Szkoda sobie psuć pozytywnie nastawiony umysł na zbliżającej się wiosny.

 

Po zjadali? Czy przed?

Zostałeś już wyrzucony z jakiegoś? Czy sam się wygnałeś?

 

Dobrze że ostatecznie jednak pojąłeś jaka jest najlepsza droga do celu. 



#38 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2018 - 21:12

O nie nie, ja jestem w 100% hetero 😊😋 pomyliłeś się jak zwykle 😂

#39 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2018 - 16:47

Oczywiście, że maleje tętno z wiekiem. Maksa którego udało mi się zanotować to 207, jakieś 4 czy 5 lat temu. A już np. w tamtym sezonie czułem, że nie dam rady sie wbić na takie tętno, w tym roku jest podobnie.



#40 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 09 marzec 2018 - 18:06

No ja mam podobnie... można ten efekt co prawda nieco przystosować, poddając serce do bardziej wzmożonego wysiłku.
Using Tapatalk



Dodaj odpowiedź