Skocz do zawartości


Zdjęcie

Specialized Roubaix Expert Di2

Roubaix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marzec 2018 - 16:48

I to chyba ostatnia zabawka dużego chłopca.. przynajmniej w tym roku :) Giant znalazł nowego właściciela, a ja szczęśliwym trafem miesiąc temu zostałem posiadaczem nowej maszyny do połykania kilometrów - Specialized Roubaix Expert Di2 2017. Elektroniczna zmiana biegów, hydraulika, amortyzacja, sztywne osie, 28mm opony - doskonała szosa dla mnie :)

 

Wymieniłem w nim prawie wszystko, została właściwie sama rama. Za parę miesięcy może wrzucę lżejszą kierownicę z wewn. prowadzeniem Di2 i na pewno poszukam wygodniejszego siodła. Póki co jest git. Waga gołego - 7.7kg, z pedałami i licznikiem - 8kg. 

 

IMG_9086.jpg

IMG_9087.jpg

IMG_9092.jpg

 

IMG_9094.jpg

IMG_9095.jpg

IMG_9097.jpg

 

IMG_9107.jpg

IMG_9110.jpg

 

IMG_9115.jpg

IMG_9118.jpg

 

 

 



#2 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 29 marzec 2018 - 17:23

Całkiem zgrabnie wygląda jak na roubaix, ale rowery w tym rozmiarze tak maja :)

Podoba mi się kolor, szczególnie w połączeniu z modnym paskiem na oponach.

Uważam mimo wszystko, że trochę za duży mix tych kolorów tutaj jest. Korba mimo, że chyba najładniejsza jaka jest DA, to nie pasuje do reszty kolorystycznie. Owijka też mogła być w kolorze paska na oponach lub czarna. Moim zdaniem po tych drobnych zmianach było bo totalnie zajebiście :)

 



#3 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3142 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 17:48

Jak spisują się koła Hunt? Dużo km na nich przejechałeś?

Pytam bo zastanawiam się czy kupić koła  tego producenta (inny model) czy zamówić składanie.



#4 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marzec 2018 - 21:44

Co do owijki póki co nie mogę się przyzwyczaić do innej niż biała. Może kiedyś :) DA 9000 pasuje do wszystkiego, ta nowa czarna jest brzydka. 

 

@Dari

o Huntach powiedziałem tu:

https://szosa.org/to...rmowe/?p=375482

teraz jest jakaś promocja, 400funtów za 1500g to jest dla mnie deal nie do przebicia. Jak kupowałem we wrześniu 2016 to dałem 460. Nawet nasze rodzime NoLimited takich cen nie mają. Po tych paru tys km. prawie nie zużyte, ledwie dwie małe ryski, a naprawdę kół nie oszczędzałem w terenie.



#5 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2018 - 06:19

Bardzo ładny rower, no i same zdjęcia też klasa!
  • cauchy lubi to

#6 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 30 marzec 2018 - 07:09

Super maszyna i bardzo ładne zdjęcia, przyjemnie się to ogląda ;) 


  • impa i cauchy lubią to

#7 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 07:47

Piękny, bardzo podobnego sobie kiedyś zaplanowałem, ale poszedłem w innym kierunku :) 

 

Jedyna uwaga to owijka, pierwsza rzecz jaka rzuciła mi się w oczy. Czarna i byłoby malina. 


  • cauchy lubi to

#8 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 marzec 2018 - 07:53

Ładny!


  • cauchy lubi to

#9 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3142 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 08:09

 

teraz jest jakaś promocja, 400funtów za 1500g to jest dla mnie deal nie do przebicia. Jak kupowałem we wrześniu 2016 to dałem 460. Nawet nasze rodzime NoLimited takich cen nie mają.

 

W podobnej cenie można było kupić DT RR21 na piastach 240 i wadze 1415 gramów więc z ten "deal nie do przebicia" jest taki sobie...

Chodziło mi tylko o to jak generalnie spisują się koła Hunt, bo -jak wspomniałem wcześniej- zastanawiam się nad innym modelem.



#10 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2018 - 08:40

O tych mówisz?

https://www.rosebike...eder/aid:862054

 

deal podobny, waga też podobna, a są mniej stożkowe :) a czy oprócz nich w tej cenie i wadze jest coś jeszcze, tego nie wiem, szukalem jakiś czas temu, ale większość kół zamykała sie w 2razy wyższej cenie. 

 

Na Hunty póki co złego słowa nie powiem, robią robotę, nad designem mogliby trochę popracować, ale do samej pracy, czy wytrzymałości absolutnie nie mogę się przyczepić. Co prawda idealnie byłoby wsadzić CLX 32, ale to już zupelnie inna bajka.



#11 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3142 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 08:53

Zastanawiam się:

te

https://www.huntbike...deep-27wide-999

czy dać złożyć.

Chociaż teraz widzę, że termin realizacji kół Hunt, znacznie się wydłuzył. Ostatnio były to tylko dwa tygodnie.



#12 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2018 - 09:31

noo niezłe niezłe, cena jak za karbon w tej wadze też chyba ok. 

Ja czekałem ok tygodnia, ale mieli na stanie.



#13 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 09:48

Świetne zdjęcia. Rower całkiem ładny jak na koślawego Speca Roubaix :) Życzę dziesiątków tysięcy kilometrów bez awarii i uśmiechem na twarzy.

 

A koła Hunt ciężko porównywać do DT Swissa. Tanie, dobre i pewnie wytrzymałe jak tysiące innych 'chińczyków' wybranych z katalogu. Zamiast Hunt'ów wolałbym kupić coś od rodzimego producenta jak No Limited.



#14 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2018 - 11:03

Dwa razy droższe (wersja pod oponę).

EDIT skad wiesz ze to chinczyki? o ile wiem jakieś 95% sprzętu rowerowego jest produkowane w Chinach/okolicach. I czemu ciężko porównywać do DT Swiss. Koła jak koła. 



#15 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 11:40

Chodzi o to, że DT Swiss składa koła na swoich częściach wg swoich projektów. Są też mniejsze firmy, które zamawiają części 'z katalogu' z czego składają dobre koła. Dlatego ciężko porównywać Hunta do firm jak DT, Enve, Zipp czy Mavic. To są na pewno fajne koła. Cenowo najprawdopodobniej niszczą dużych producentów i zapewne są nieporównywalnie lepsze. Fajny film dla ludzi marzących o własnej produkcji kół -> 



#16 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2018 - 11:59

Dla mnie nie pochodzenie, rodzaj produkcji, itd. nie ma znaczenia. Patrzę tylko na właściwości, cenę i ew. design. Hunt tylko w tym ostatnim zaoszczędził :) No ja właśnie zdemontowałem 150g cięższe Zippy i wstawiłem Hunty. Rower jak go kupiłem wygladał tak:

 

IMG_6995.jpg


  • impa i dywyn lubią to

#17 ljack71

ljack71
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądChojnice

Napisano 30 marzec 2018 - 13:21

Witaj !!

 

Piękny połykacz kilometrów, też o takim mocno myślę.

Mam pytanko ile masz wzrostu i jaka długość nogi ?

 

pzdr Jacek



#18 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2018 - 13:44

175cm, noga 80cm, biceps 35cm, waga ~75kg :D

 

52 taka dla mnie w sam raz z mostkiem 100mm i reach 70mm kierownicy. Pamiętam jak wsiadłem na ten model rozm. 54 to byłem rozciągnięty jak masło na kromce chleba. Z czasem może spróbuję jeszcze mostka 110mm. Pozycję mam teraz taką jak na ex-Ginacie M (54cm) z mostkiem 80mm i siodłem na maxa do przodu. 



#19 szymon72

szymon72
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 marzec 2018 - 18:57

Fajna maszyna.

Małe rozmiary nawet w geo endurance wyglądają rasowo. Rama Roubaix w rozmiarze 56+ jest już trochę kwadratowa.

Kilometrów życzę!  


  • cauchy lubi to

#20 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 30 marzec 2018 - 20:36

Kurde, ja mam 163 cm, nogę 71 cm, gdy myślę nad zmianą speca na nowszy, to tez myślałem o rozmiarze 52. Obecnie użytkuje amire w rozmiarze 51, nawet zmieniłem standardowy mostek z 90mm na 110mm i zglebiłem go na sam dół, mimo to dalej jakoś nie czuje się rozciągnięty czy zbytnio pochylony.

Wnioskuję więc, że albo roubaix ma jakąś inną rozmiarówke, albo jesteś dość wyprostowany na rowerze :)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Roubaix