Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#2261 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 15 January 2015 - 10:10

nie wiem czy będą kontynuowali serię 8xx czy po prostu 1000 to nie jest zastępca 810

wg mnie logiczne byłoby 5xx i 1xxx - nie wiem czy jest miejsce na 8xx pomiędzy - bo niby czym miałoby się różnić ?



#2262 ThePX

ThePX
  • Użytkownik
  • 32 posts
  • SkądMińsk Mazowiecki

Posted 15 January 2015 - 10:33

Wątpię, żeby były jakieś nowości - zobacz, jak długo nie było następcy dla 800. Zresztą... Nie dajmy się zwariować, zawsze na horyzoncie czają się nowości. Gdybyśmy mieli na nie wiecznie czekać, nigdy byśmy sobie niczego nie kupili.

 

W sumie racja - zawsze u mnie pojawiają się takie dylematy wydając tyle pieniędzy, a w tym wypadku na "licznik" ;)

 

Faktycznie jak pojawił się Edge 1000 to praktycznie ma lepsze parametry od 810 tylko znacznie gorszy czas pracy na baterii i jest droższy. Więc racja, nowy Edge z serii 8xx robił by pewnie dla niego konkurencję... Zresztą zobaczymy jak to Garmin rozegra - kupię te 810 i dla mnie będzie z głowy :)

 

Dzięki!



#2263 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Posted 15 January 2015 - 12:18

Kto wie, co będzie. Kiedyś Garmin wypuszczał nowy zegarek z danej serii co parę lat, teraz bywa, że rok nie minie i pojawia się następca.

Najważniejsze to mieć świadomość, że kupiony licznik nie przestanie działać po pokazaniu następnego modelu z serii.

#2264 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 15 January 2015 - 12:52

EDGE 810 max 16 h EDGE 1000 max 12 h
myślisz ze dla 4 h działania będą wypuszczali nowy model ?

Wg mnie nie - bo kto jeździ ultra maratony i tak korzysta w trakcie z zasilania power bank.
A do ekstremum to serie turystyczne lepsze

#2265 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 posts
  • SkądZgorzała

Posted 15 January 2015 - 12:54

To wie tylko Garmin. 

A z licznikami Garmina nie jest tak źle. edek 500 ma już wiele lat i wciąż jest produkowany, sprzedawany i wspierany. Nowszy edek 510 ok 2,5 roku. Taka sama sytuacja. 

Z wyższymi seriami podobnnie - 800-tka w sprzedaży. 810 też ma ok 2,5 roku. 

 

Także nie demonizuj. Mam starego forerunnera 110 i działa dokładnie tak samo jak na początku. To nie rewia mody, nikt nie będzie patrzeć na Twój licznik. Ewentualnie na Twoje wyniki:)


  • mikroos likes this

#2266 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 15 January 2015 - 12:57

Ciekawy gadżet do Edge'ów: http://www.bikerumor...s-has-your-fix/ Oczami wyobraźni widzę też możliwość używania go do mocowania innych akcesoriów do uchwytów na Garmina - i to jest dopiero ciekawa opcja ;)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2267 ThePX

ThePX
  • Użytkownik
  • 32 posts
  • SkądMińsk Mazowiecki

Posted 15 January 2015 - 15:38

EDGE 810 max 16 h EDGE 1000 max 12 h
myślisz ze dla 4 h działania będą wypuszczali nowy model ?

Wg mnie nie - bo kto jeździ ultra maratony i tak korzysta w trakcie z zasilania power bank.
A do ekstremum to serie turystyczne lepsze

 

Właśnie z 810 mam zamiar tak jeździć na dłuższe trasy z powerbankiem, ale według mnie dłuższy czas działania jest i tak zawsze na plus.

Nie mówię, że tylko dla większej baterii będą wypuszczać, a jak wypuszczą nowszy model to napakują go jakimiś nowinkami, lepszy wyświetlacz, łączność itp. które zbliżą do Edge 1000 :)

 

 

To wie tylko Garmin. 

A z licznikami Garmina nie jest tak źle. edek 500 ma już wiele lat i wciąż jest produkowany, sprzedawany i wspierany. Nowszy edek 510 ok 2,5 roku. Taka sama sytuacja. 

Z wyższymi seriami podobnnie - 800-tka w sprzedaży. 810 też ma ok 2,5 roku. 

 

Także nie demonizuj. Mam starego forerunnera 110 i działa dokładnie tak samo jak na początku. To nie rewia mody, nikt nie będzie patrzeć na Twój licznik. Ewentualnie na Twoje wyniki:)

 

Faktycznie super, że Garmin oferuje tak długą sprzedaż produktów. Tylko tutaj już nie ma tak zawsze dobrze z aktualizacjami - jak patrzę to soft do modelu 800 był ostatnio aktualizowany ponad rok temu:
http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=5237

 

Po prostu jak wychodzi nowy model to poprzedni zazwyczaj tanieje i ew. może w nowym naprawiliby te nieszczęsne TBT - jedynie dlatego wolałbym zakupić nowszy model.

Tak to fakt - wyniki, a nie licznik są najważniejsze, całkowicie się zgadzam ;)



#2268 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 15 January 2015 - 15:50

Gdyby nie ta cena ($20 za kawałek plastyku? Choć z drugiej strony, liczy się pomysł - ciekawe co na to garmin...), to zdecydowanie można byłoby pokusić się o mocowanie tego do np. klapki xperii active czy też silikonowych kondoników osłaniających obudowy smartfonów (wyjąć je z tego ciężko, więc uchwyt rowerowy zapewniony).

 

Co do nowych modeli Garmina - po wprowadzeniu e1000 spadły ceny e810. Obecnie z nowym oprogramowaniem seria x10 jest całkiem użytecznym sprzętem treningowym (zwłaszcza dodanie obsługi segmentów, warto zaimportować segmenty ze stravy - opis w wątku, patrz str. 1), a że TBT jest piętą achillesową, no cóż - teoretycznie wystarczy porządnie zaplanować trasę w dobrym serwisie, żeby urządzenie nie głupiało przy odchyłkach zaplanowanej trasy, a trasy rzeczywistej.

Nawet jeśli (a pewno prędzej czy później i owszem) wprowadzą następcę modelów x10, to będą to raczej modele 530 / 830 niż x1x, przynajmniej tak to wygląda z przyjętej przez garmina ciągłości numerowania. Jednak nie należy spodziewać się rewolucji, może dodanie BT 4.0 (choć wątpliwe czy z obsługą czujników BT, raczej nie), poprawienie oprogramowania w celu poprawy funkcjonalności komunikacyjnej (np. podobnie jak w 1000), może dodanie nieco większej ilości pamięci, tak aby nie trzeba było podstawowych map wrzucać na kartę pamięci (w końcu to mały koszt...), WiFi raczej pozostanie zarezerwowane dla najwyższej serii 1000.

Osobiści wolałbym, żeby następna seria weszła do sprzedaży jak najpóźniej. Nawet jeśli zmienią tylko kolor obudowy, a reszta zostanie niemalże taka sama, to zaczną po macoszemu traktować oprogramowanie starszych edge x10 - co widać po oprogramowaniu dla edge 800, za dużych zmian w sprzęcie nie ma pomiędzy e800, a e810, ale o wprowadzeniu tego co wprowadzono w nowym oprogramowaniu do edge 810 raczej można zapomnieć, choć nie ma najmniejszych przeciwskazań do wprowadzenia np. obsługi segmentów. Ale trzeba jakoś napędzać sprzedaż nowych modeli (i wysprzedać stare).

 

E500 jest dla niektórych jedynie słusznym komputerkiem na rower i coś w tym jest. Dlatego ciągle można go kupić i być może kiedyś przejdzie lifting (oj, przydałoby się zmienić parę drobiazgów, zostawiając kompaktowe wymiary) i światło dzienne ujrzy model 50x (czy coś w tym stylu).


  • ThePX likes this

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2269 Prz

Prz
  • Użytkownik
  • 233 posts

Posted 15 January 2015 - 16:09

Dziś w końcu trafiła się pogoda i przede wszystkim czas na pierwszą jazdę z Edge 800 na mostku :) Jakąś godzinę po powrocie chciałem zgrać trening do komputera, ale po podłączeniu za każdym razem pojawia się komunikat na komputerze, że nie może zidentyfikować urządzenia. Kilka tygodni temu normalnie działało połączenie. Sprawdzałem dwa różne kable do podłączenia.
Macie jakieś pomysły, co z tym zrobić?

#2270 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 15 January 2015 - 16:30

Masz na pewno aktualną wtyczkę?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2271 Prz

Prz
  • Użytkownik
  • 233 posts

Posted 15 January 2015 - 16:37

Co masz na myśli?

#2272 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 15 January 2015 - 16:43

Rozwiń może w czym problem. Czy komputer w ogóle nie widzi Garmin-a (jako dysku) czy nie możesz wgrać treningów na stronę przez Garmin Express.

 

W pierwszym przypadku, restet kompa, inne gniazdo itp itd W drugim winy szukał bym w nieustających problemach serwisu Garmin Connect.



#2273 Prz

Prz
  • Użytkownik
  • 233 posts

Posted 15 January 2015 - 23:55

Po podłączeniu Garmin zaczyna się uruchamiać (jak zwykle), a jak na ekranie Garmina pokaże się status ładowania, to wtedy na komputerze jest wiadomość "nie rozpoznano urządzenia USB".

Zresztą właśnie zauważyłem w Edgu, że trening mi się nie zapisał. Po skończonej jeździe nie zakończyłem jazdy w urządzeniu (nie sprawdziłem, którym przyciskiem to się robi ;) ), tylko zostawiłem je włączone w mieszkaniu i poszedłem pod prysznic. W międzyczasie słyszałem piknięcie, prawdopodobnie zadziałało automatyczne wyłączanie, po powrocie do Garmina był wyłączony, na ekranie jazdy zera i brak aktywności w historii. Uczymy się na błędach, właśnie to przełączyłem ;)



#2274 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1,695 posts

Posted 16 January 2015 - 09:38

Najprawdopodobniej jest to problem z aktualizacją systemu operacyjnego w komputerze. Sprawdź, czy komp wykonuje go automatycznie, czy musisz ręcznie. Jaki masz SO? Jeśli Win XP, to mogą być kłopoty. Mój, nie widzi telefonu.



#2275 Prz

Prz
  • Użytkownik
  • 233 posts

Posted 16 January 2015 - 09:45

Win 7, wszystkie aktualizacje sam instaluję.

#2276 d.m.

d.m.
  • Użytkownik
  • 152 posts

Posted 18 January 2015 - 18:34

Cześć,

Przymierzam się do kupna Garmina 810 i mam pytanie. Czym różnią się poszczególne wersje:

http://www.eazymut.p...4-edge-810.html

http://www.eazymut.p...9-edge-810.html

http://www.eazymut.p...5-edge-810.html

Czy w tej najtańszej będę miał jakąkolwiek mapę Polski? W czym lepsze są mapy w droższych wersjach?



#2277 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 18 January 2015 - 18:52

Garminowskie mapy i tak są słabe, a własną mapę UMP albo OSM możesz sobie wgrać sam, legalnie i bez jakichkolwiek opłat. Przy zakupie w ogóle nie warto patrzeć na mapę z zestawu.
  • sum likes this

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2278 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 posts
  • Skądz Będzina

Posted 18 January 2015 - 18:57

Garminowskie mapy i tak są słabe, a własną mapę UMP albo OSM możesz sobie wgrać sam, legalnie i bez jakichkolwiek opłat. Przy zakupie w ogóle nie warto patrzeć na mapę z zestawu.

 

Wszystko zależy jakie pokrycie interesującego nas terenu mają te darmowe mapy.

UMP np. jest dość niedokładna w mojej okolicy i dlatego wybrałem TOPO PL od Azymuta właśnie.

Jestem bardzo zadowolony  :-D


ZORBA pozdrawia !!


#2279 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 18 January 2015 - 19:13

A testowałeś OSM (http://openstreetmap.org)? Jak się sprawdza w Twojej okolicy?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2280 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 posts
  • Skądz Będzina

Posted 18 January 2015 - 19:21

A testowałeś OSM (http://openstreetmap.org)? Jak się sprawdza w Twojej okolicy?

 

Nie testowałem ale ..... już widzę, że jest dokładniejsza niż UMP.

Hmmmm tylko jak ściągnąć do urządzenia np. mapę Polski ?? :roll:


ZORBA pozdrawia !!




Reply to this topic