Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#221 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 93 posts
  • SkądSiemianowice Śląskie

Posted 17 April 2011 - 20:19

Panowie pomocy. Nie wiem co sie stało, ale edge nie łapie sygnału. Najprawdopodobniej ma to związek czasem. Otóż po włączeniu zawsze pokazuje się ta sama godzina tj. 14.54. Chciałem to jakoś zmienić, niestety nie ma tego typu ustawień. Co się mogło stać? Co robic?
A i jeszcze jedno. Na ekraniku lokalizowania satelity na dole zwykle były jakieś cyferki teraz nic tylko poziome kreseczki.

Przeszukując otchłanie internetu znalazłem jak mi się wydawało rozwiązanie na forum Garmina.
https://forums.garmi...ead.php?t=13737
Należy podmienić plik gmaptz.img znajdujący się w katalogu głównym.
Niestety u mnie sposób nie działa. Mam prośbę, Może ktoś mógłby wstawić swój działający plik gdzieś na forum, lub bezpośrednio na maila [email protected]

#222 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 18 April 2011 - 08:25

Henry chciałem Ci przesłać ale ja nie mam takiego pliku w ogóle :shock:

#223 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1,761 posts
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Posted 18 April 2011 - 09:00

Henry, pliczek wysłany na maila. Daj znać czy pomogło.

#224 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 93 posts
  • SkądSiemianowice Śląskie

Posted 18 April 2011 - 14:59

Dzięki, ale niestety nie pomogło. Ciągle nie łapie sygnału, godzina zupełnie inna niż powinna być. W serwisie Garmina poradzili reset i aktualizacje oprogramowania co nie pomaga oczywiście. Na szczęście Edge jest na gwarancji więc jutro idzie do wysyłki.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to chętnie spróbuję.

#225 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 18 April 2011 - 18:38

Też radzę reset - ten przywracający ustawienia fabryczne, następnie wystawienie na otwartą przestrzeń na kilkanaście do 30 minut - bo po czymś takim nie załapie od razu pozycji, musi wczytać pełne dane, a to długo trwa.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#226 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 93 posts
  • SkądSiemianowice Śląskie

Posted 18 April 2011 - 19:44

Resety oba próbowałem, garminek czekał na otwartej przestrzeni kilka godzin. Po moim powrocie niestety ciągle to samo.

#227 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 posts
  • SkądZ nienacka

Posted 19 April 2011 - 20:01

Jak zmusić GTC żeby liczył czas treningu netto? Mimo zatrzymywania licznika na postoju mimo wszystko średnie liczone są wg. zegara a nie stopera.

#228 Gosc_smoła_*

Gosc_smoła_*
  • Gość

Posted 21 April 2011 - 08:18

Jak zmusić GTC żeby liczył czas treningu netto? Mimo zatrzymywania licznika na postoju mimo wszystko średnie liczone są wg. zegara a nie stopera.


niestety mam to samo, ale zbytnio się tym nie przejmuję:
ja to rozwiązuję następująco (w sporttrack-u):
1) Dzielę trening za pomocą międzyczasów
2) Ustawiam jako aktywne międzyczasy, które chcę mieć liczone do średnich (puls, kadencja, Vśr + co tam chcesz)
3) Zastępuję w menu wyniki średnich, na wyniki średnich na aktywnych okrążeniach

Dzięki temu przy wynikach treningu masz wartości odpowiednie do tego co potrzebujesz.
Z drugiej strony przy wynikach ogólnych (np. średnia z całego tygodnia/miesiąca/roku) jest brana wartość całości - ale tym się po prostu nie należy przejmować :]

Ja to w ogóle w EDWARDZIE wyłączyłem opcję wyświetlanie średniej prędkości by mnie nie kusiło do niepotrzebnego nabijania średniej :]
O średniej dowiaduję się dopiero w domu po podłączeniu do kompa - tak jest lepiej i wiem, że trening jest taki jak sobie zaplanowałem

#229 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 21 April 2011 - 20:08

Smoła dobrze gada!!! - znaczy pisze. Ale trafił w dziesiątkę, tak samo robię, łącznie ze średnią. Jest na 3 ekranie z informacjami sumarycznymi wśród 8 innych danych.

Tak na marginesie - właśnie mi się zaktualizował do wersji 3.6.1.0 (z bety). Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji to:

1. Updated Garmin Training Center® to use a more reliable open-source embedded database.
2. Provided robust mechanism for migrating legacy Training Center user accounts from both valid and corrupted bin files.
3. Re-engineered application to perform better with larger user data sets.
4. Allowed users to customize the first day of the week used in Training Center.
5. Added support for Power targets and durations in user workout steps.
6. Added ability to create workouts with repeat steps containing "repeat until" targets.
7. Added Power related elements and bikes to the user profile.
8. Provided ability to sync user profile with FIT mass storage devices.
9. Users can now import FIT files directly using the File->Import interface.
10. Added ability to change the sport of activities and workouts from the user interface.
11. Replaced the rigid folder structure of the previous Training Center with a more user customizable design.
12. Training Center now has the auto-error reporting feature.
13. Provided more graceful handling for certain bad FIT files created by devices.
14. Fixed issue where workout schedule date was incorrect in certain time zones.
15. Added ability to import TCX workouts with Power targets having %FTP > 100%.
16. Updated to use UTF-8 encoding for string transfers with FIT devices.

Instalator nie odinstalowuje automatycznie wersji beta, jeśli ktoś używał to musi ją ręcznie odinstalować.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#230 Moras

Moras
  • Użytkownik
  • 49 posts
  • SkądOtwock

Posted 22 April 2011 - 20:54

A ja mam pytanie jak aktualizować oprogramowanie modułu gps w 500? Aktualnie w urządzeniu jest 2.3 a wiem o dostępności 2.4. Program aktualizacyjny nie wykrywa aktualizacji modułu gps, proponuje tylko nowszy firmware (2.7).

#231 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1,536 posts
  • SkądPoznań

Posted 23 April 2011 - 19:25

Już się cieszyłem, że po nawilżeniu opaski problemy z pulsem zniknęły, a tu dupa.
Po założeniu letniej koszulki puls termoaktywnej pod spodem znowu jest to samo. Pod wiatr, a w szczególności na zjazdach to jest jakiś kosmos :/ Jestem teraz w górach i strasznie mnie to denerwuje, na podjazdach pokazuje wszystko OK, a jak się zaczyna zjazd to puls ponad 200.
Nie mam już pomysłów co z tym zrobić, jak odegnę koszulkę puls wraca do normy... Sprzęt za tyle kasy i takie jaja...
pzdr :/

#232 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 posts
  • Skądwrocław

Posted 23 April 2011 - 19:42

też u siebie zauważyłem, że jak koszulka poprzez wiatr lub pęd powietrza uderza o pulsometr są przekłamania - u mnie przeważnie puls utrzymuje się na jednym poziomie i nie spada, dopiero dociśnięcie elektrod do klaty skutkuje zmianami na garminie
:arrow: Virenque, może rozwiązaniem problemu jest zakładanie opaski tak, żeby elektrody i czujnik były na plecach?

#233 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1,204 posts
  • SkądN. Tomyśl

Posted 23 April 2011 - 20:50

Nie mam już pomysłów co z tym zrobić, jak odegnę koszulkę puls wraca do normy...
pzdr :/


Przećwicz żel do USG albo na pulsometr ładuj potówkę (może być siatka, byle przyległa).

#234 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1,536 posts
  • SkądPoznań

Posted 23 April 2011 - 21:43

No właśnie jeżdżę z potówką termoaktywną i nawet próbowałem z żelem. Chyba spróbuje wypłukać ciuchy w czymś antystatycznym... A jak to nie pomoże to się poddaję :/

#235 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 24 April 2011 - 16:50

A ja mam pytanie jak aktualizować oprogramowanie modułu gps w 500? Aktualnie w urządzeniu jest 2.3 a wiem o dostępności 2.4. Program aktualizacyjny nie wykrywa aktualizacji modułu gps, proponuje tylko nowszy firmware (2.7).


Nie wiem, też mam oprogramowanie gps w wersji 2.3, gdzie masz informację o wersji 2.4?

Za to polecam aktualizację firmware odbiornika - wprowadzone są 2 dość istotne zmiany (dla tych, którzy posiadają czujnik mocy to trzy, a tak razem to 4):

Aktualizacja firmware do wersji 2.7 wprowadza następujące zmiany:
1. Added one second recording setting. Located at Menu -> Settings -> Bike Settings -> Data Rec. -> Data Recording.
2. Fixed issue causing ANT sensors to not pair as expected when switching between bike profiles.
3. Fixed display issues while editing %FTP, %HRR, and %HR Max in a workout step.
4. Fixed a display issue with the elevation value in a saved elevation point.

Jako, że nie mam czujnika mocy, to punkt 3 dla mnie jest mało ważny, najważniejszy jest punkt 1 - wprowadza coś, o co od dawna prosili użytkownicy, mianowicie możliwość zapisu danych "oszczędnie" lub co sekundę. Na szosie Smart Recording sprawuje się nawet dobrze, w terenie nie bardzo. Dlatego bardzo się cieszę, że jest możliwość wyboru rejestracji danych co 1 sekundę.
Punkt 2 też jest ważny - mam dwa rowery z czujnikami ANT, przy przełączeniu profili powinien był bez problemu przełączać się na wpisane czujniki ANT (każdy ma unikalny numer). Niestety, były z tym problemy i przy zmianie rowerów często musiałem parować czujniki z E500.
Co do punktu 4 nie wypowiem się, bo nie zauważyłem tej dolegliwości, prawdopodobnie jednak coś takiego występowało, no i zostało poprawione. ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#236 Moras

Moras
  • Użytkownik
  • 49 posts
  • SkądOtwock

Posted 24 April 2011 - 16:54

Prozorze, mam dostęp do dwóch takich urządzeń i w jednym jest informacja o wersji gps 2.3 a w drugim 2.4. Szukałem lecz nigdzie nie znalazłem wątku o aktualizacji dla modułu gps. Domyślam się więc, że informacja o wersji gps musi być na zasadzie hardware'owej. Może po prostu drugie urządzenie jest nowsze i wsadzili inny moduł?

#237 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 24 April 2011 - 19:51

Virenque nie używam żadnych żeli, nie ślinię paska itp. Wszystko gra i buczy, zjazdy czy podjazdy (a mam troszkę tego, sam przyznasz). Nie istotne także jakie ciuchy mam. Musi to być coś z paskiem...ewentualnie coś nie tak z Twoją klatą :-P

#238 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1,536 posts
  • SkądPoznań

Posted 26 April 2011 - 14:02

Dziś dla odmiany założyłem zupełnie inną koszulkę (z długim rękawem i warstwą przeciwdeszczową z przodu) i problem zniknął całkowicie.
Tak więc chyba moje letnie koszulki są za bardzo naelektryzowane, inaczej tego wytłumaczyć nie można.
Znacie jakieś płyny do płukania które to niwelują ?
pzdr

#239 Kondzioxc

Kondzioxc
  • Użytkownik
  • 4 posts
  • SkądMielec

Posted 26 April 2011 - 18:29

Witam!
Mam podobny problem z moim Garminem Edge 500 - a mianowicie puls mam taki ze ho ho.
Raz jest 230 zaraz 180 a zaraz 200.W bluzie z długim rękawem takie pulsy nie występowały,odkąd zrobiła się cieplej i jezdżę w koszulce z krótkim to niestety mam takie tętna.
Jeżeli natomiast przyłożę lekko rękę w czasie jazdy by koszulka nie powiewała i nie uderzała o opaskę na klatkę piersiową to tętno maleje i utrzymuje się na takim poziomie jaki ma być.
Stwierdziłem że dzieje się tak gdy koszulka powiewa na wietrze...jednak może być to także inna przyczyna ale najbardziej podejżewam taką opcję.
Opaskę posiadam taką : (http://allegro.pl/ga...1508717625.html)
Czy można jakoś temu zapobiec by problem znikł ? Z początku podejrzewałem nowe oprogramowanie ponieważ niedawno wgrałem softa 2.7 (wcześniej podajże 2.4),ale chyba raczej to nie możliwe.
Może wymienić baterię lub stosować żel do USG...sam już niewiem.
Proszę o poradę.
Pozdrawiam!

#240 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 26 April 2011 - 19:04

Jeżeli natomiast przyłożę lekko rękę w czasie jazdy by koszulka nie powiewała i nie uderzała o opaskę na klatkę piersiową to tętno maleje i utrzymuje się na takim poziomie jaki ma być.

- jak widać, rozwiązanie jest proste - zmień koszulkę na koszulkę o rozmiar mniejszą. Może dlatego nie mam problemów, bo raczej wszystkie moje koszulki są dopasowane? Koszulka to nie flaga, powiewać i trzepotać nie powinna.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Reply to this topic