Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#261 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 15 maj 2011 - 08:18

Miguel po zakończonym treningu zatrzymuje stoper i wyłączam Garnka. Na drugi dzień włączam i już jest zresetowany. No chyba, że nie zatrzymałeś stopera :-P

#262 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 15 maj 2011 - 19:37

Dobra, Sporttrack jest mądrzejszy ode mnie i sam rozwiązał problem, gdy wgrałem do niego pliki. :)

#263 sebkaaa

sebkaaa
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • Skądgdynia

Napisano 16 maj 2011 - 12:46

ja mam problem z 705 mam wrazenie ze czas postoju jest nieco przekłamany co znacznie obniza mi srednia :-(

#264 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 18 maj 2011 - 07:59

Żel do USG to nie to samo co żel do EEG, EKG. Ten pierwszy poprawia przenoszenie fal ultradźwiękowych, te do EEG, EKG impulsów elektrycznych. To zupełnie inny produkt. Żel do USG nie ma wpływu na polepszenie pracy pulsometra. Ten, kto polecał, niech mi teraz odda 5 zł.

#265 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądŁomża

Napisano 18 maj 2011 - 15:14

Ostatnio na maratonie Mazovii w Legionowie mój Garmin 500 zbierał mi sygnały z różnych opasek. W końcu po starcie przestał widzieć mój i nie zapisał mi się puls. Czy są opaski albo jakiś inny sposób by sczytywał dane tylko z mojej opaski ?

#266 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 18 maj 2011 - 17:25

U mnie problem rozwiązany. Wymieniłem pasek od pulsometru. Teraz działa bezproblemowo zarówno z miCoachem jak i z Garminem (na ślinę). Stary pokazywał cuda, chyba go zbyt intensywnie prałem w pralce.

#267 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 maj 2011 - 21:05

U mnie problem rozwiązany. Wymieniłem pasek od pulsometru. Teraz działa bezproblemowo zarówno z miCoachem jak i z Garminem (na ślinę). Stary pokazywał cuda, chyba go zbyt intensywnie prałem w pralce.


Prałeś pasek z elektrodami w pralce? Na to bym nie wpadł... I znowu wychodzi wyższość podstawowego paska "starego typu". Tam przód jest plastikowy i go po prostu można przemyć wodą, a właściwy pasek elastyczny ląduje regularnie w całości w pralce.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#268 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 maj 2011 - 21:52

Deadi ja żadnych problemów w sofcie nie widzę - zwłaszcza jeśli chodzi o pulsometr. Ostatnie aktualizacje poprawiły oprogramowanie, dodając na dodatek funkcje, o które prosili użytkownicy od pewnego czasu (np. alternatywna rejestracja danych co sekundę, itd.). "Problemy" z wysokościomierzem barometrycznym wynikają z zasady jego działania i tego się prosto przeskoczyć nie da. Kalibracja występuje raz i z tym trzeba się pogodzić, i tak dokładność zdecydowanie większa, niż z wysokościomierza bazującego na podstawie sygnałów gps (duże wahania wysokości nawet na płaskim odcinku - bez korekty wychodzą bzdury).

Pasek faktycznie można (a nawet trzeba) prać. Tylko tyle, że zgodnie z instrukcją jest to pranie RĘCZNE. Pasek Polara dopuszcza pranie w pralce (40*), aczkolwiek raczej nie polecane jest stosowanie mocno działających detergentów. Oczywiście nie chlorować, nie prasować itd. ;-).

Jak widać po problemach gibbera, lepiej do pralki paska nie wrzucać, a na pewno nie na pełne prania z proszkiem, zmiękczaczem itd.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#269 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 19 maj 2011 - 05:03

Jak widać po problemach gibbera, lepiej do pralki paska nie wrzucać, a na pewno nie na pełne prania z proszkiem, zmiękczaczem itd.


Bez zmiękczacza :-P

#270 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 19 maj 2011 - 08:11

Ja juz chcialem kupowac Ediego 500, ale zgadzam sie z Deadim, ze jak za takie pieniadza to urzadzenie powinno lepiej dzialac. Jak czytam, ze Garmin wypuszcza aktualizacje 2.6, a ludzie pisza ze lepiej zostac przy 2.4, bo przy 2.6 jest gorzej, to dlaczego Garmin nie wycofa tej aktualizacji etc.

W samochodzie mam Garmina Nuvi 750 i ponad rok temu mialem podobna sytuacje, nowa aktualizacja calkowicie unieruchomniala urzadzenie. Musialem wysylac go do serwisu gdzie przy okazji tez wymienili wadliwy akumulator w calej serii tych urzadzen. Teraz tez zdarzaja sie od czasu do czasu samoczynne resety.

Dlatego jeszcze na dlugi czas sie wstrzymam z kupnem Ediego, dopoki soft i urzadzenie nie zostanie bardziej dopracowane, a ludzie nie beda mieli tyle problemow.
Nota bene na forum wloskim codziennie jest kilkanascie postow ludzi z tymi samymi lub nowymi problemami dot. Edzia 500 tylko (ponad 5000 postow), stanowczo za duzo...

[1]
http://www.bdc-forum...=89396&page=503
http://www.bdc-forum...t=117087&page=9

#271 Gosc_belg26_*

Gosc_belg26_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2011 - 08:21

Zrobisz jak uważasz ale moim zdaniem to bezsensowne rozumowanie. Ja nie mam problemów na żadnym sofcie z moim garminem 500 , a aktualizuję na bieżąco. Znam też dwóch kolegów z identycznym modelem - zero problemów jak do tej pory.
Ludzie przecież to , że pare osób ma problemy nie znaczy , że urządzenie czy soft nie jest warte zakupu...pomyślcie ile jest osób takich jak ja tylko nie piszących nic w tym temacie...
Jeżeli są nieprawidłowości w działaniu zgłasza się na serwis i muszą przyjąć.

#272 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 19 maj 2011 - 09:06

Jest jakieś urządzenie, które nie generuje problemów, jeżeli chodzi o pomiar prędkości, śladu GPS, tętna ?

#273 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 19 maj 2011 - 09:13

Jest jakieś urządzenie, które nie generuje problemów, jeżeli chodzi o pomiar prędkości, śladu GPS, tętna ?


Nie ma takich. U każdego producenta "wkradnie się jakiś błąd".
Co do samych Garminów. Problemy były, są i będą. Czy to soft, czy to felerny egzemplarz. Tak jest ze wszystkim. Nie można przesadzać. Jak ktoś chce się wstrzymać z zakupem Edzia to tak naprawdę może się nie doczekać perfekcyjnie działającego modelu. Trochę więcej wiary, chodzi o coś na zasadzie "to, że ktoś ma problemy z softem, to nie znaczy, że ja będę miał". Garmin ma serwis pierwsza klasa, wsparcie techniczne działa także bez zarzutu. Nie miałem okazji sprawdzić, ale czytałem opinie. Tak więc przy ewentualnej reklamacji można spać spokojnie.

#274 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 19 maj 2011 - 09:15

Zrobisz jak uważasz ale moim zdaniem to bezsensowne rozumowanie. Ja nie mam problemów na żadnym sofcie z moim garminem 500 , a aktualizuję na bieżąco. Znam też dwóch kolegów z identycznym modelem - zero problemów jak do tej pory.
Ludzie przecież to , że pare osób ma problemy nie znaczy , że urządzenie czy soft nie jest warte zakupu...pomyślcie ile jest osób takich jak ja tylko nie piszących nic w tym temacie...
Jeżeli są nieprawidłowości w działaniu zgłasza się na serwis i muszą przyjąć.


Ok, tylko fakt, ze jednak jest duza liczba uzytkownikow, ktorzy maja te same probelmy powoduje, ze jest duze ryzyko, ze zakupiony produkt tez bedzie mial ten sam problem. A z serwisem Garmina mialem juz do czynienia, to znaczy we Wloszech naprawa trwala ponad miesiac, bo kupilem Garmina Nuvi przez internet i trzeba bylo go odeslac do autoryzowanego serwisu etc. Kontrola jakosci u Garmina pozostawia wiele do zyczenia...

#275 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 19 maj 2011 - 09:17

To w sumie zadałem pytanie retoryczne. Miałem Sigmę, działały wzorowo modele z pomiarem przewodowym, te z prędkością bezprzewodową i HR już tragedia...mija mnie Golf II wiązany na druty - koniec wskazania prędkości, pulsu, ciężarówka - to samo, jazda wzdłuż nasypu kolejowego, podobnie. Ma ten Garmin pewne wady (barometryczne wskazanie wysokości, długi czas oczekiwania na sygnał GPS) ale to w sumie i tak najlepsze urządzenie pomiarowo treningowe jakie używałem.

#276 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 19 maj 2011 - 09:19

sewi samochodowe Garminy to najgorsze co może być. Miałem trzy różne modele jak pracowałem w IE, wszystkie były reklamowane. Mam Mio od prawie dwóch lat z mapą Tom Tom i śmiga bez żadnych problemów. To tak BTW.Co do serwisu. Ciekawe, w Polsce wiem, że serwis działa szybko. Może akurat miałeś pecha.

#277 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 19 maj 2011 - 09:37

wicklowman, no wlasnie tego sie obawiam, ze serwis we Wloszech jest taki powolny i w razie problemow bede bez urzadzenia duza czesc sezonu. Moze na jesien lub zime zaryzykuje ;) Teraz jako licznik predkosci i kadencji mam sigme bezprzewodowa, ktora dziala jak powinna, ale przydalby sie monitoring pracy serca na wykresie i slad gps, a pod tym wzgledem Garmin jest monopolista...

OT. Co do Garmina Nuvi 750 to poza jednarazowa reklamacja i czasowymi zawieszeniami to bardzo go lubie tym bardziej ze jest w Polsce darmowa mapa samochodowa, uaktualniana na biezaco http://ump.waw.pl/ za niecaly rok jak wroce bedzie jak znalazl...

#278 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 19 maj 2011 - 10:13

Hmmm ja chyba czegoś nie kumam. Jeżeli ceniona firma jaką jest Garmin wypuszcza coś co miewa często i gęsto problemy oznacza to co najmniej lekceważący stosunek do klienta. Jeżeli Sigma kilka lat temu wypuściła na rynek liczniki bezprzewodowe z technologią DTS, która w ogóle nie spełniła swojego zadania to znaczy, że ma klientów w D. Dla mnie niepojęte jest w dzisiejszych czasach podchodzić w taki sposób do klienta - to znaczy wypuszczać coś na rynek ze świadomością, że sprzęt nie jest dopracowany.

Trzeba być bogatym by wydawać 1000zł na urządzenie, które jest niedopracowane i działa w zależności od modelu. Ja rozumiem 50zł i albo się uda albo nie, ale od "licznika" za 1000zł można, a nawet powinno się wymagać idealnej pracy.

Ja kupiłem pulsometry Sigmy za 199zł i czasem szlag mnie trafia jak wyskakuje mi puls 220 i psuje trening, albo nie może złapać sygnału z opaski, bo bateryjka sobie zrobiła fajrant, a żeby było śmieszniej wg miernika bateria ma właściwe napięcie.

Nie wyobrażam sobie mojej frustracji gdybym wziął na raty Edzia, a ten by mnie wpieniał bardziej niż ulatające pieniądze z konta na ratę ;)

#279 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 19 maj 2011 - 10:19

Kiedyś w ogóle nie było liczników, pulsometrów. Żyli i jeździli. Wniosek jest taki, że nikt nikogo nie zmusza. Nogi kręcą się bez paska HR, licznika, powermetera i innych.

#280 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 19 maj 2011 - 10:31

sewi OT: widzisz może ja miałem pecha co do nawigacji do auta.

Deadi ale żeś się uparł.
jak nie jestem bogaty i kupiłem. Dlaczego ? Chciałem mieć porządny sprzęt, kombajn i mam. Jestem mega zadowolony. Ilu jest takich ja ? Tysiące. Ilu ma problemy ? Garstka. Wszystko może się psuć, wszystko może zawierać jakieś błędy w oprogramowaniu. Nie ma rzeczy idealnych.
Zgadzam się, że od licznika za tauzena można wymagać idealnej pracy. Ale "wypadki przy pracy" się zdarzają.
Nie masz Garmina ale mimo wszystko zachęcam do poczytania forum www.garniak.pl. To urządzenie jest naprawdę OK. Ludzie na tym forum się znają, dzielą się wrażeniami, opiniami. Pomagają rozwiązywać problemy. Można robić "cuda" z mapami, kombinować z różnym oprogramowaniem. Jasne, dział z problemami jest i wątków w nim mnóstwo. Prawda jest jednak taka, że 90% kłopotów znika bez potrzeby reklamacji w serwisie. Tak już jest z elektroniką. WSZYSTKO może sprawić problem, nawet sprzęt z górnej półki za tysiące złotych.



Dodaj odpowiedź