Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#241 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 26 kwiecień 2011 - 19:10

Sprawdziłem w moim zarchiwizowanych treningach i doszedłem do wniosku, że na 100 procent głupki coś powalili w tym softwarze 2.6. Po zakupie przez 3 miesiące nie miałem żadnego problemu. Jakoś w lutym zrobiłem upgrejda na wersje 2.6, zacząłem pierwsze jazdy w marcu i się zaczęło z tym pulsem. Teraz zaktualizowałem na 2.7 i zobaczę pojutrze jak to działa.

#242 Kondzioxc

Kondzioxc
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądMielec

Napisano 26 kwiecień 2011 - 19:58

A co jak bym np. założył bieliznę termoaktywną pod koszulkę kolarską np.Brubeck ?

#243 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 kwiecień 2011 - 21:15

Przecież Virenque pisze, że przy potówce ma problemy... No ale spróbować można. Nie masz żadnej dopasowanej koszulki?

Aha, żeby było ciekawiej - jeździłem już w koszulka (dość obcisła rzecz jasna) + kamizelka, przylegające cieplejsze koszulki plus bluzy, plus kamizelka (lub kurtka) i w żadnym razie problemów nie miałem. No ale mam pasek (i nadajnik) adidasa - gdyby popsuli coś w oprogramowaniu odczytującym sygnały to i tak by to wylazło. Raczej jeśli są problemy, to szukałbym w czujniku i nadajniku, a nie odbiorniku.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#244 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 kwiecień 2011 - 21:43

Ktoś tutaj już pisał, że przy tej "najstarszej" opasce problemy nie występują...
Ja mam właśnie tę najwyklejszą opaskę (ale z GE705) i jeździłem i w luźnych i w obcisłych koszulkach, w potówkach i bez, na MTB i na szosie, w kurtkach i nigdy problemu nie miałem. Nie stosuję żelu, polegam wyłącznie na własnej, za przeproszeniem, ślinie...
Chyba rzeczywiście w sofcie Wam namieszali... Pamiętam, jak po którymś upgrade Edek się wieszał i były inne cuda. Po tygodniu Garmin aktualizację softu wycofał...

#245 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 27 kwiecień 2011 - 20:01

No serwis Garmina spisał się doskonale. Urządzenie wysłałem 18 kwietnia a dziś dotarła przesyłka z całkowicie nowym wymienionym urządzeniem. Widocznie usterka o której pisałem kilka postów wyżej jest nie do naprawienia. Także wielki plus dla serwisu.

#246 Kondzioxc

Kondzioxc
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądMielec

Napisano 27 kwiecień 2011 - 20:17

Witam
Zakupiłem sobie spray elektrostatyczny oraż żel do USG.Spryskałem delkiatnie koszulkę sprayem i nałożyłem odrobinę żelu na obu elektrodach na pasku na klatke piersiową.
Pojechałem na trening i wszystko gra - żadnych zakłóceń pulsu nie było,także sprawę mam rozwiązaną.
Pozdrawiam!

#247 imp

imp
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 27 kwiecień 2011 - 20:38

dziwne te Wasze problemy:) od 3 lat uzywam sprzetu garmina (fr/edge) nigdy nic nie slinilem ani nie nawilzałem, działa caly czas bez zarzutu

#248 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 27 kwiecień 2011 - 20:47

Witam
Zakupiłem sobie spray elektrostatyczny oraż żel do USG.Spryskałem delkiatnie koszulkę sprayem i nałożyłem odrobinę żelu na obu elektrodach na pasku na klatke piersiową.
Pojechałem na trening i wszystko gra - żadnych zakłóceń pulsu nie było,także sprawę mam rozwiązaną.
Pozdrawiam!


Używanie edka będzie Cie drożej kosztować...

#249 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 28 kwiecień 2011 - 16:24

Na sofcie 2.7 jak narazie problemy z pulsometrem znikły.
Trochę jeżdżę ostatnio po kniejach, gdzie nawet Bing nie ma wytyczonych szlaków, więc niejakim ratunkiem są mapy satelitarne Google (o wiele dokładniejsze o tych z Bing). Znalazłem rozszerzenie do Google Chrome które zastępuje w Garmin Connect mapy Bing mapami Google.
Rozszerzenie nazywa się Gfix
https://chrome.googl...pockpbldc?hl=pl

Pewnie komuś się przyda, bo trochę osób w wątku narzekało na mapy Bing.

#250 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 kwiecień 2011 - 22:55

Wtyczka OK, może się przydać - na moim terenie część map jest z lepszym pokryciem binga, a część googla - trzeba przełączać...

Z firmware 2.7 jestem zadowolony - jednosekundowa rejestracja danych bardzo mi przypada go gustu, zwłaszcza w terenie ślad wygląda jak wyglądać powinien, ale i na szosie widać poprawę. Jedynym minusem tak częstego zapisu nie jest wbrew pozorom objętość pliku wynikowego - plik zawierający dane z ok. 1:28:30 - zapisanych punktów 5187, wielkość pliku *.fit to 173kb (plik *.tcx to już wielkość 3826 kB, ta sama trasa zapisana w TCX w trybie "smart" miała tylko 537 kB, czyli prawie 10 razy mniejszy plik), a może być tworzenie kursu na jego podstawie - sporo danych, kurs może być dłużej przetwarzany przez Edzia. W takim przypadku proponuję użyć programu CourseCompacter z pakietu www.coursemapper.com - radzę kurs spakować do *.zip, następnie wczytać w programie, przeanalizować algorytmem C z dokładnością do 5 m - z w/w 5187 punktów trasy pozostało 173 punkty, a plik tcx z kursem ma wielkość nie 3826 kB, a zaledwie 68 kB. Oczywiście, że jest różnica w czasie konwersji przez edzia na *.fit (pierwszy przerabiany jest dłuuuugo), przetwarzaniu tego pliku, wyświetlaniu mapy i profilu wysokości. Oryginalny plik kursu po konwersji na *.fit przez edzia ma 107 kB, za to przetworzony przez course compactera ma tylko 4 kB, konwersja i wyświetlanie danych jest błyskawiczne.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#251 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 10 maj 2011 - 21:38

Yh... może mi ktoś wyjaśnić co miałbym zrobić żeby licznik podawał mi prawidłową (albo chociaż zbliżoną) daną wysokość.
Na sofcie 2.5 miałem totalny syf. Po zmianie na 2.6 wszystko było ok i wysokości zgadzały się z rzeczywistością. W chwili obecnej na 2.7 znów mam totalny bullshit zamiast właściwych wysokości. I to nie parę metrów, a wręcz ok 100.
Zamiast ok 120 pod robotą mam ok 30. CH.. mnie strzeli niedługo.

#252 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 maj 2011 - 22:26

W chwili obecnej na 2.7 znów mam totalny bullshit zamiast właściwych wysokości. I to nie parę metrów, a wręcz ok 100.
Zamiast ok 120 pod robotą mam ok 30. CH.. mnie strzeli niedługo.

Zapisz sobie punkty, gdzie zaczynasz trening, jako ulubione i wprowadź dla nich rzeczywistą wysokość. Mój Edge 705 pokazuje różne wysokości zaraz po włączeniu, jak nacisnę "start" pod domem, automatycznie odczytuje wartość "68 m" zapisaną dla tego punktu ...

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#253 asdf

asdf
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Skądasdf

Napisano 10 maj 2011 - 23:08

Efekt przekłamania tętna jest tylko i wyłącznie z tego że koszulki są naelektryzowane bądź za duże.

Pozdraiwam.

#254 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maj 2011 - 23:35

W chwili obecnej na 2.7 znów mam totalny bullshit zamiast właściwych wysokości. I to nie parę metrów, a wręcz ok 100.
Zamiast ok 120 pod robotą mam ok 30. CH.. mnie strzeli niedługo.

Zapisz sobie punkty, gdzie zaczynasz trening, jako ulubione i wprowadź dla nich rzeczywistą wysokość. Mój Edge 705 pokazuje różne wysokości zaraz po włączeniu, jak nacisnę "start" pod domem, automatycznie odczytuje wartość "68 m" zapisaną dla tego punktu ...

W promieniu 30 metrów od ustawionego punktu. I tylko jeden raz w danym treningu - potem trzeba zgrać dane lub zresetować trening. I trochę dłużej łap pozycję (wcześniej włączaj jeśli to możliwe, bo nawet jak dobrze ustawisz start to i tak się rozjedzie o kilka- kilkanaście metrów.

#255 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 maj 2011 - 06:52

Niestety, wysokościomierz barometryczny ma to do siebie, że wysokość wskazuje dobrą pod warunkiem stałego ciśnienia. Jeśli ciśnienie jest zmienne, to wskazania wysokościomierza w tym samym punkcie ale po np. 2 - 3 godzinach (np. powrót do domu po treningu) mogą się różnić nie tylko o kilka - kilkanaście metrów (wczoraj jazda ok. godziny, różnica wskazań to +8m), ale nawet o kilkadziesiąt. Oczywiście przy dużych zmianach ciśnienia atmosferycznego, ale takie przypadki rejestrowałem.

Tak czy siak, punkt startowy warto (a nawet trzeba) skalibrować. Ewentualnie kilka - np. mam skalibrowaną wysokość na oknie gdzie ustalam pozycję przed wyjściem z domu i na wszelki wypadek po zakończeniu ustalania pozycji wciskam start, po informacji, że znaleziono punkt wysokości wyłączam stoper, a następnie resetuję wskazania - ten "trening" później usuwam. Drugi punkt wysokości to miejsce przed domem, z którego na ogół ruszam w trasę - gdyby nie to, że okna mam po przeciwnej stronie budynku, to pewno nie byłoby konieczności ustalania 2 punktów, wystarczyłby startowy, ale budynek zasłania część satelitów, które edek na oknie widział i ustalenie pozycji przed wyjazdem nie zawsze jest od ręki, co za tym idzie mogą być problemy z ustaleniem punktu wysokości - zwłaszcza jak mi się spieszy. W tym przypadku wysokość mam skalibrowaną "z parapetu" - co i tak jest zdecydowanie dokładniejsze, niż wskazania wysokości z dnia poprzedniego przesunięte o dobową zmianę ciśnienia.

Oczywiście błędnie wskazaną wysokość zarejestrowaną w śladzie można skorygować - tak np. Sporttracks (z wtyczką Elevation Correction), ale i Garmin Connect ma możliwość włączenia korekty wysokości - czasami z tego też korzystam, zwłaszcza gdy wysokościomierz głupoty wskazuje np. jazdę na wysokości -50m...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#256 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 11 maj 2011 - 07:47

Przed chwilą odpalałem kilka razy licznik w tym samym miejscu i wysokości jakie wskazywał różniły się dość mocno.
69, 101, 169, 153, 151, 152.

Hm.. jest gdzieś jakiś program, www, cokolwiek gdzie mógłbym sprawdzić jaka jest wysokość w danym punkcie na mapie?

#257 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 11 maj 2011 - 07:48

Co do błędnych wskazań wysokości - już się przyzwyczaiłem, poprostu nie wyświetlam jej na ekranie - używam % Grade. Dziwne jest to, że na sofcie 2.40 z którą kupiłem 500 wszystko - pulsometr, wskaźnik wysokości działało w punkt. Odzieży nie zmieniałem, skóry raczej też, nie wspominając o zmianie miejsca zamieszkania.

#258 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 maj 2011 - 10:18

Przed chwilą odpalałem kilka razy licznik w tym samym miejscu i wysokości jakie wskazywał różniły się dość mocno.
69, 101, 169, 153, 151, 152.

Hm.. jest gdzieś jakiś program, www, cokolwiek gdzie mógłbym sprawdzić jaka jest wysokość w danym punkcie na mapie?


Najprościej: uruchom licznik ("start") w danym miejscu, zarejestruj kilka sekund danych (bez autopauzy), zatrzymaj licznik. Wczytaj dane do Garmin Connect, wejdź w wczytaną aktywność ;), na dole masz (obok zdjęcia e500) Informacje dodatkowe: korekty wysokości, domyślnie jest wyłączone, wciśnij: włączone. Po aktualizacji będziesz miał prawidłową wysokość wyświetloną w sekcji "wysokość" - taką wpisz jako punkt wysokości do e500 i spokój będzie.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#259 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 11 maj 2011 - 12:07

Że też na to nie wpadłem :-/

Dzięki prozor ;-)

Równie dobrze mógłbym pośmigać po konkretnych punktach w okolicy, ale nie chce mi się za bardzo krążyć ;-)

#260 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 14 maj 2011 - 17:29

Wiecie może jak podzielić trening w sporttracku? Zapomniałem zresetować Garmina, przez co dwie jazdy z dwóch dni zapisały się jako jedna.



Dodaj odpowiedź