Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#2761 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 lipiec 2015 - 10:59

Co do radaru mam mieszane odczucia, teoretycznie dawać będzie informację, że coś się zbliża wskazując orientacyjną odległość, przy okazji zwiększając siłę światła (ilość świecących diod?) zintegrowanej lampki tylnej. Wyświetlanie danych na ekranie edge 1000/520 lub dodatkowym wyświetlaczu. Oczywiście jazda w grupie przydatność radaru raczej przekreśla?

 

Jeśli chodzi o lampkę to jestem ciekaw jak rozwiązali zmianę szerokości strumienia świetlnego:pd-01-lg.jpg

Patrząc na to zdjęcie można domyślać się, że będą (co najmniej) 3 diody włączane wg potrzeby regulowania strumienia światła. €200 za lampę trochę bije po kieszeni, no ale jeśli w działaniu się sprawdzać będzie, to pewno chętni też się znajdą...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2762 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 lipiec 2015 - 13:11

Są już lampy, które mają takie doświetlanie w zależności od prędkości (np. Busch&Muller Luxos i Axa Luxx Plus).

Po prostu mają dwie dodatkowe diody przy krawędzi obudowy, które włączają się przy małej prędkości i świecą bezpośrednio na drogę, a w tym samym czasie główna dioda zmniejsza jasność (co w przypadku lampek na dynamo wiąże się z tym, że całkowita moc lampki nie może przekroczyć 2,4 wata). Mówiąc szczerze, efekt poszerzenia snopa jest dość mizerny, ale czego się nie zrobi dla dobrego marketingu ;)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2763 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 lipiec 2015 - 09:15

Ray Maker wrzucił parę opisów nowego edge i radaru/świateł:

The new Garmin Edge 520: Everything you ever wanted to know

Garmin introduce on-device Live Segments for Edge series

Hands on with Garmin’s new Varia bike radar and smart light system

 

Warto poczytać/pooglądać, bo wyjaśnia sporo ;-)

BARDZO podobają mi się funkcje treningowe dla trenażerów z profilem FE-C. Można odtworzyć warunki aktywności, kursu (warunki ukształtowania terenu), treningu (czyli krok po kroku co z jaką mocą), poziom oporu i ustawienie żądanej mocy. Proste i użyteczne, nie ma potrzeby używania tabletu...

 

Dodatkowo cieszy mnie informacja, że np. Strava Live, obsługa świateł i radaru,  będzie wprowadzona (ponoć do końca września?) również do edge 510/810/1000. Co do innych funkcji, zwłaszcza FE-C Garmin jeszcze nie podał co będzie mogło być wprowadzone do starszych modeli Edge. (Of note: Garmin is working to get me details on whether this feature will be enabled on the Edge 510/810/1000 like many of the other Edge 520 new features.)

 

Jeszcze krótko o synchronizacji segmentów Stravy. Wygląda na to, że teoretycznie nie trzeba będzie się już posiłkować serwisem zewnętrznym gniza.org do wczytania segmentów - przynajmniej dla konta premium Stravy ;-), bez konta premium raczej gniza będzie dalej używana. Dlaczego? Bo żeby segment był zsynchronizowany z urządzeniem Garmina, musi być zaznaczony jako "ulubiony" lub oznaczony jako "Set Goal" - o ile to pierwsze to prawdopodobnie (ale nie na pewno! Być może tu chodzi tylko o te segmenty, które są zapisane w urządzeniu...) to oznaczenie "gwiazdką" i dostępne dla każdego, to to drugie dostępne jest tylko dla posiadaczy konta premium. Jednak jak wynika z tłumaczeń Mateo ze Stravy, to jednak bez konta Premium się nie obejdzie.

 

Dodatkowo urządzenie ma być w stanie dynamicznie wyszukiwać segmenty (mniej niż 20, limit wszystkich segmentów to tylko 50 sztuk, nie ważne czy aktywne, czy nie, choć limit zrozumiały, ale powinien być tylko dla segmentów aktywnych) w okolicy zamieszkania. Dziwne trochę... Synchronizacja oczywiście przez Connect, tak więc pewno będzie wymagane powiązanie konta Strava <-> Connect (obecnie tylko Connect -> Strava, no chyba, że będzie to z automatu rozszerzone również w drugą stronę). Jak widać wbrew pozorom nie są to segmenty ON line, jak w apce Stravy (premium). Muszą być załadowane PRZED jazdą, czyli psu mi na budę wrzucanie z automatu 20 dodatkowych segmentów z okolicy, których mogę nie chcieć.

 

Ponadto aktualnie nie ma możliwości zarejestrowania danych dla kilku nakładających się na siebie segmentów (zarejestrowany będzie pierwszy lub kolejny, jeśli pierwszy zostanie ręcznie odrzucony), w nowej wersji obsługi segmentów mają być zarejestrowane wszystkie, choć pewno obsługiwany pierwszy, a jeśli występuje kolejny to po zakończeniu pierwszego ma być kontynuacja na następnym itd.

 

A przy okazji - ciekawa opcja tworzenia/planowania tras/kursów (route) z uwzględnieniem segmentów i warunków pogodowych (to można wyłączyć) tak aby wirtualny partner uwzględniał również segmenty.

http://www.segmentninja.com - domyślnie uwzględnia warunki pogodowe czyli wyświetla tylko segmenty "Wind Assisted" (ze wspomaganiem?!), włączenie wszystkich segmentów: ‘Show All’. Pomimo tego, nie wszystkie segmenty będą na mapie pokazywane, najlepiej wpisać nazwę segmentu w wyszukiwarce i później kliknąć na punkt początku, żeby dodać do trasy.

 

Planowanie kursu: Wybrać po kolei segmenty, dodać do kursu przez wciśnięcie ‘Add To Route’ dla każdego z nich (max. do 5 sztuk) a następnie ustawić punkt startowy ‘Center Home Point’ i wygenerować kurs: ‘Generate Route’. W efekcie uzyskamy plik FIT do wrzucenia do edge zawierający optymalną trasę pomiędzy zaplanowanymi segmentami wraz z komunikatami: na 100 m przed segmentem (segmenty garmina komunikują na 1/100 mili) wyświetli się komunikat o zbliżaniu do segmentu i przełączenie do ekranu Virtual Partner (czy do mapy tego nie wiem). Chyba warto wypróbować, tym bardziej, że obecnie segmenty z nawigacją nie współpracują - czyli jeśli nawigacja/kurs, to nie segment. Duży plus. Na dodatek ten sposób prawdopodobnie może być użyty również w Edge 500 (do sprawdzenia).

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2764 wojtek85

wojtek85
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 04 lipiec 2015 - 20:37

Planuje zakup Garmina, nie zależy mi na mapach więc celuje w 510 i mógłbym mieć nowe urządzenie taniej jak na aukcjach. Warto zaczekać na 520?



#2765 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1077 postów
  • SkądŚREM

Napisano 05 lipiec 2015 - 23:08

Panowie jak wygląda kwestia żywotności baterii w edge 1000? Wyciągnie te 10 godzin ze sparowaną opaską HR+czujnik prędkości/kad GSC-10?

 



#2766 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 06 lipiec 2015 - 04:41

Panowie jak wygląda kwestia żywotności baterii w edge 1000? Wyciągnie te 10 godzin ze sparowaną opaską HR+czujnik prędkości/kad GSC-10?

 

Powinna spokojnie wytrzymać. Moja w Edku 1000 przy włączonych trzech czujnikach + GPS (bez Glonass)

a w trakcie jazdy przewijanie (ręczne) 8 ekranów (ostatnio zmniejszyłem do 6)

w tym ok. 15 - 20% tylko mapa z nawigacją "zjada" ok. 6%/h (podświetlenie automatyczne).

 

Pozdrawiam !!


  • impa lubi to

ZORBA pozdrawia !!


#2767 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1077 postów
  • SkądŚREM

Napisano 06 lipiec 2015 - 18:04

To wygląda na to że trzymałby by dłużej niż mój obecny edge 810(bateria schodzi 7-8% na 1h).Mógłby jeszcze jakiś użytkownik edge 1000 się wypowiedzieć? 

Zastanawiam się nad wymianą,stąd moje pytanie :-)



#2768 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 lipiec 2015 - 20:30

czujnik :

tel.

vector

di2

hr

zabawa z segmentami i przesuwanie stron wyświetlanie biegów z di2 pomiar mocy z vector

10% na godzinę zapis co 1s , podświetlanie automatyczne 


  • impa lubi to

#2769 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1077 postów
  • SkądŚREM

Napisano 06 lipiec 2015 - 20:38

@spec @zorba czy przy podświetlaniu minimalnym-ekran jest czytelny w nocy/dzień?

 

@spec-jak przy tylu podłączonych szpejach tobie ciągnie 10%,to mi bez problemu powinna bateria starczyć :-)



#2770 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 06 lipiec 2015 - 20:42

@spec @zorba czy przy podświetlaniu minimalnym-ekran jest czytelny w nocy/dzień?

 

........................................................

 

Nigdy nie używałem podświetlenia minimalnego, zawsze automatyczne

i nigdy nie miałem problemów z odczytem, nawet w pełnym słońcu :-)

a po zmroku nie jeżdżę ;-)

 

Pzdr.


  • impa lubi to

ZORBA pozdrawia !!


#2771 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 06 lipiec 2015 - 20:44

Taki offtop trochę, w mio cyclo 305 HC zjada na godzinę koło 15%, ale i licznik ma koło dwóch lat.

Co do podświetlenia na minimalnym widać dobrze w słoneczny dzień w okularach przeciwsłonecznych, w nocy tym bardziej. 
Więc wątpię aby w garminie był z tym problem :)


Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#2772 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 21:02

U mnie też średnio około 10% na godzinę spada - włączony GPS + GLONASS, podświetlenie automatyczne, czujnik rytmu serca i czujnik kadencji.

Nabazgrane na Note4 ...


  • impa lubi to

#2773 znajomy

znajomy
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 07 lipiec 2015 - 10:02

Witam

 

Czy zdarzyło się Wam w EDGE 510:

W trakcie jazdy na wyświetlaczu % wzniesienia pokazuje "--"

Po wysłaniu jazdy na komputer wykres wysokości jest prawie prosty.

 

Pozdrawiam



#2774 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 07 lipiec 2015 - 10:43

Witam

 

Czy zdarzyło się Wam w EDGE 510:

W trakcie jazdy na wyświetlaczu % wzniesienia pokazuje "--"

Po wysłaniu jazdy na komputer wykres wysokości jest prawie prosty.

 

Pozdrawiam

 

Zatkany otworek od altimetru, a jak nie to uszkodzony altimetr.



#2775 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 07 lipiec 2015 - 11:04

Witam,

z przyczyn losowych jestem zmuszony pedałować (raczej rozruszać kolana na nowo) w zaciszu domowym, w tym celu sprawiłem sobie wczoraj trenażer elite z decathlonu ;) chciałbym mieć zapis treningu w garminie, dlatego poszukuję jakiegoś zamiennika dla GSC-10. Rowerek który mam zamiar katować w piwnicy z czasem będzie służył jako dojazd do pracy dlatego chciałbym by czujnik był łatwy to szybkiego demontażu i montażu. Polecicie coś ?

 

Pozdrawiam



#2776 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 07 lipiec 2015 - 13:19

@joesatch popatrz na nowe czujniki prędkości i kadencji. Montaż super szybki.

#2777 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 lipiec 2015 - 08:19

podświetlanie mam automatyczne jak wjadę w cień np pod drzewami wyświetlacz świeci tak mam ustawione    



#2778 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1077 postów
  • SkądŚREM

Napisano 08 lipiec 2015 - 15:07

Dzięki Panowie za odzew,urządzenie jest już u mnie :-)

 

Jak dobrze widzę to zniknęła możliwość utworzenia profili rowerów,czy źle szukam? Bo chciałbym mieć podgląd ile km przejechałem danym rowerem.



#2779 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 08 lipiec 2015 - 15:29

Wchodzisz w USTAWIENIA/PROFILE AKTYWNOŚCI

Nabazgrane na Note4 ...



#2780 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1077 postów
  • SkądŚREM

Napisano 08 lipiec 2015 - 23:07

Wchodzisz w USTAWIENIA/PROFILE AKTYWNOŚCI

Nabazgrane na Note4 ...

Nie znalazłem..w edge 810 mam w >ustawienia>profile rowerów.A już chyba wszędzie szukałem :-/





Dodaj odpowiedź