Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#2901 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 sierpień 2015 - 21:08

Jak się zachowuje Garmin, jak mamy dłuższy segment na którym są jeszcze "podsegmenty" ??

Zależy który garmin ;-)
Edge 510/520/810/1000 "widzi" tylko segment, który się pierwszy zaczyna, pozostałe, zaczynające się w trakcie tego segmentu są ignorowane. W przypadku 510/810 kompletnie ignorowane, 520 (i być może e1000 z nowym oprogramowaniem,ale to posiadacze muszą potwierdzic) rejestruje dane segmentów "w trakcie" choć oczywiście ich nie wyświetla, a tylko ten, który najwcześniej się zaczyna. Przynajmniej tak to wynika z informacji przekazanych przez DCRainmaker'a.

"Fwiw, I did a test run with overlapping segments and it did technically record both segments and transitioned from one segment to the remaining segment (i.e. 1st to 2nd). Not quite polished yet, but did seem to work."

Jeśli masz kilka nakładających się segmentów, to należy niestety wybrać jeden, resztę wcześniejszych zignorować przez wciśnięcie czerwonego X.
  • System lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2902 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 22 sierpień 2015 - 21:58

Na tego DCRainmaker'a trzeba uważać ;)

W teście 810'ki napisał, że można ustawić różne profile aktywności, które będą korzystać z różnych map i między tymi mapami będą się przełączać automatycznie. Tzn zaznaczam w profilu pierwszym jedną mapę w drugim inną, drugą mapę al jak sprawdzam z powrotem w pierwszym profilu, to jest mapa z drugiego.

U mnie to nie działa i nie wiem jak to można ustawić... albo nie rozumiem dokładnie o czym on pisze.

 

“At first I was annoyed by this, but the more I use it, it actually makes sense. This way I can create a ‘Hiking’ activity profile with a different map layer (such as Topos), and then still have my default road riding one be City Navigator. Nice touch.”



#2903 lukadabr

lukadabr
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • SkądKielcza woj. opolskie

Napisano 23 sierpień 2015 - 12:02

Czy warto kupić nowego Garmina edge 25, czy lepiej Garmina edge 500?



#2904 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 23 sierpień 2015 - 13:10

Panowie, co robić? Podłączyłem po treningu 500-tke do kompa, wszystko się wyeksportowało, licznik podładował się do 100% i go wyłączyłem. Przed chwilą załączyłem go ponownie, żeby sprawdzić ODO roweru i zawiesił się na ekranie wyboru. Nie reaguje na żadne klawisze,ekran świeci i licznik piszczy ciągłym sygnałem. Naciskam wszystkie klawisze pojedynczo i w możliwych kombinacjach. Trzymam krótko, długo i nie ma reakcji.



#2905 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 23 sierpień 2015 - 13:43

A próbowałeś przytrzymać wciśnięty przez ponad 10 sek??

..... może pomoże :-)

 

Wciśnięty przycisk POWER oczywiście ;-)


ZORBA pozdrawia !!


#2906 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 23 sierpień 2015 - 13:48

O Jezuuuu! Prawie zawał miałem! Mój ukochany Garmin się sp… zbiesił się :D Prosiłem go, błągałem, krzyczałem i nic! Nie będzie się słuchał. Wsparcie Garmina w niedzielę nie działa i żadnej pomocy znuikąd.Gdy wszystko zawiodło, spojrzałem do instrukcji, do rozdziału o rozwiązywaniu problemów i tam, w pierwszej rubryce pisze co robić. Nacisnąć trzy knefle: Power, Mwnu i Reset. I to działa! :o I nawet nie kasuje niczego w historii treningów! Naciskałem po dwa klawisze, ale żeby 3, to mi nie przyszło do głowy. Starzeje się. :D

Zorba, trzymałem nawet dużo powyżej 10 sek i nie było reakcji.



#2907 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 23 sierpień 2015 - 13:59

To i ja mam pytanie, odnośnie parametru NACHYLENIE :

Czy u Was też DZIWNIE on działa ? Jadę po prostej to pokazuje nachylenie 0%, ale czasem wjeżdżając pod górkę potrafi pokazać -1%, po chwili 0,9%, 1,7%, 2,8%, 4,2% i znowu 2,8% - mówiąc krótko dziwnie szaleje i ciężko tak naprawdę powiedzieć jakie jest nachylenie. Wiem że oblicza ten parametr z barometru, ale czy Wam też tak szaleje ?

Nabazgrane na Note4 ...



#2908 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 23 sierpień 2015 - 14:08

................................................................

Zorba, trzymałem nawet dużo powyżej 10 sek i nie było reakcji.

 

Mój właśnie tak się resetuje ale ........ to trochę inny model ;-)

Myślałem, że we wszystkich "edżach" jest podobnie ;-)


ZORBA pozdrawia !!


#2909 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 23 sierpień 2015 - 18:31

Czy u Was też DZIWNIE on działa ?

 

Licznik nie pokazuje średniego nachylenia stoku, tylko zmierzoną pochyłość przejechanego odcinka góry. Dlatego wartości się zmieniają, bo każdy stok ma wypłaszczenia, bardziej, lub mniej strome zbocze.
 



#2910 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 24 sierpień 2015 - 07:16

Licznik nie pokazuje średniego nachylenia stoku, tylko zmierzoną pochyłość przejechanego odcinka góry. Dlatego wartości się zmieniają, bo każdy stok ma wypłaszczenia, bardziej, lub mniej strome zbocze.
 

Dodatkowo pokazuje z pewnym opóźnieniem, więc może się zdarzyć, że zaczynasz zjeżdżać, a wg licznika masz jeszcze dodatnie nachylenie. 



#2911 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 07:22

Dokładnie tak jest. Dzięki za wyjaśnienie.

Nabazgrane na Note4 ...



#2912 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 sierpień 2015 - 09:48

Albo wiatr powieje lub TIR zwiększy/zmniejszy ciśnienie powietrza... Kto by się tym przejmował... Przy podjeździe i owszem - można rzucić okiem na %, ale przejmować się wahaniami nie ma sensu...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2913 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 11:32

Nie chodziło mi JAKO TAKO o wahnięcia tylko o to, że przez te wahania ciężko zobaczyć % nachylenia bo ciągle się wartości zmieniają.

Nabazgrane na Note4 ...



#2914 mindgame

mindgame
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądBytom

Napisano 24 sierpień 2015 - 20:16

Panowie czy u kogoś kto posiada edge 810 też występuje problem taki jak w moim edku, amianowicie bez żadnego uprzedzenia się wyłącza. Nie ma znaczenia czy przy nim akurat gmeram czy nie, czy jest na mapie czy nawigacji, kursie czy danych z bieżącej jazdy.
Czasem dzieje się tak raz na 100km, a wczoraj apogeum 4 razy na 20km jazdy.
Jakiś reset da rade temu zapobiec czy tylko wysyłka do sklepu gdzie kupiłem i ingerencja serwisu?

#2915 lefty100

lefty100
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 20:21

Ja mam E810 i nic takiego się nie dzieje. Tzn zdarzy się wyłączenie ale to raczej raz na 1000 km niż na 100.

Jak masz gwarancję to oddaj do serwisu, Garmin wymienia sprzęt na nowy w ciągu max 2 tyg.

 



#2916 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 10:15

przez te wahania ciężko zobaczyć % nachylenia bo ciągle się wartości zmieniają.

 

Jeśli już tak bardzo chcesz znać topografię terenu, na jakim jeździsz, to musisz znać punkty wysokości podstawy góry i jej szczytu (z licznika, lub ze Stravy), oraz długość stoku. Reszta, to już trygonometria. Różnica wysokości to przyprostokątna leżąca naprzeciw kąta alfa, natomiast długość stoku (droga), to przeciwprostokątna. Obliczasz sinus alfa i z tabeli odczytasz wartość kąta, czyli nachylenie zbocza.

Dużo roboty, a efekt żaden, bo siła w nodze bierze się z treningu, nie znajomości statystyk.

 



#2917 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 25 sierpień 2015 - 11:21

Nie chodziło mi JAKO TAKO o wahnięcia tylko o to, że przez te wahania ciężko zobaczyć % nachylenia bo ciągle się wartości zmieniają.

Nabazgrane na Note4 ...

Dokładniejszy jest taki bajer http://www.adventure...00w_600h_sb.jpg

 

Tutaj widać na bieżąco , liczniki to zawsze małe opóźnienie jest.

 

Nie wiem jak Garmin ale co mi się wydaje to np.taka Sigma Rox10 zaniża trochę procenty może przez GPSa ( coś tam sobie uśrednia).  Mam też taki stary ,15 letni VDO Mc1 chyba i tam te nachylenie jakby było właściwsze . 

 

( Sprawdzałem nie raz na Karkonoskiej - gdzie odcinek średnio 15 % przez kilometr a w tym czasie Sigma do tych 15% nawet się nie zbliża a to ma wyjść średnio 15 a nie chwilowo.Na innych ostrych jest podobnie)



#2918 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1106 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 25 sierpień 2015 - 13:46

A ja jestem przekonany, że Edge, przynajmniej 500, nie używa wcale barometru do pomiaru nachylenia a tylko GPSa. Dopóki licznik nie złapie fixa dopóty pole z nachyleniem jest puste. Dołożyć jeszcze trudniejszy dla technologii teren, gdzie nawet asfaltowe drogi są ukryte przed światem przez drzewa i wtedy Stopień nachylenia będzie pokazywał głupoty.

Trzepak 

"MAMIL"


#2919 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 16:27

Chyba jednak barometr. Gdyby wysokość danego punktu określał GPS, jej wartość, stale byłaby taka sama, bo obliczono by ją względem położenia geostacjonarnych sputników. Tymczasem, za każdym razem, miejsce przed blokiem, skąd wyruszam na trening, ma inną wysokość. Raz jest to 239 m, innym razem 214, 153,177… Więc, chyba jednak ciśnienie.



#2920 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 16:41

Ja wpisałem STAŁĄ wartość w pozycji DOM i zawsze pokazuje mi 22 m n.p.m

Nabazgrane na Note4 ...





Dodaj odpowiedź