Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#3001 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 30 wrzesień 2015 - 11:39

W ramach testu wytyczyłem sobie trasę w garmin connect, wrzuciłem do e810 i odpaliłem TBT. W drogę pomyślałem... po 10km zonk edek się wyłączył, ponowne uruchomienie kontynuujemy kurs... 20km i znów powtórka, chwilowa zwiecha po czym, wyłączenie.

Ewidentnie problem stwarza TBT. Wcześniej jeżdżąc bez TBT problemu zwiechy i wyłączenie nigdy nie zaznałem.

Dlatego tak mi zależy na BRT, kurs tam wyznaczony miał jakieś znaczniki które nie zasłaniały całego ekranu i można było sobie ustawić ile metrów przed manewrem ma się pokazać informacja i co najważniejsze nigdy mi nie zwiesiły edka.

 

Pozdrawiam



#3002 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 wrzesień 2015 - 12:02

Oj, na upartego przecież trasę można utworzyć np. w Stravie, choć kursy stworzone w kreatorze Stravy nie posiadają danych wysokościowych, dla posiadaczy niemapowych edge brak chyba jest również punktów orientacyjnych typu skręć w prawo.

 

Jednym z alternatywnych serwisów godnym polecenia jest chyba Plotaroute.com - dość sporo możliwości, począwszy od importu kursów z garminów, poprzez bogate opcje wyszukania i tworzenia kursu, na zapisie i eksporcie skończywszy. Warto spróbować.

Wczytując taki kurs do GTC widzę całkiem przyzwoite dane wysokości (ale do ideału daleko), prędkości (trochę dziwne, ale do dopasowania pewno), punkty kursu (choć w GTC jest ograniczenie długości ciągu do chyba 10, zamiast "Na rondzie drugi zjazd w Plater/DW137/DW138" jest tylko "Na rondzie" - trzeba o tym pamiętać i skorygować przed eksportem lub poprawiać w GTC). 

 

Zwiechy TBT powodują na ogół odchyłki kursu od trasy. Są bardzo prawdopodobne wtedy, gdy droga jest planowana wg innej mapy niż aktualnie używana. Czyli np. masz mapę OSM, a planujesz wg Google Map to jest niemalże pewne, że TBT się wywali.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3003 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 30 wrzesień 2015 - 12:35

U mnie ten sam błąd. Jakiś problem z opcją "Auto routing".

 

Faktycznie po pozbyciu się "ptaszka" przy Auto routing można wyznaczyć trasę.

Pytanie, czy po wytyczeniu trasy i ponownym kliknięciu na Auto routing będą wskazówki?



#3004 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 wrzesień 2015 - 22:09

http://www.dcrainmak...iq-on-edge.html

super ! czekamy



#3005 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 październik 2015 - 07:13

Edge 1000 software version 90.03 Beta

as of September 30, 2015

Download (13.78 MB)

View installation instructions

Notes:
  • DO NOT UPDATE unless you intend to develop Connect IQ data fields. This release is not an incremental update from 5.10, but software specifically intended for Connect IQ development. Some features included in recent Edge 1000 releases are missing such as Strava segments and Varia support. Additionally, some features might not function properly. Included in the software package is an update file for 5.10 that you can use to return your device to production software.
     
  • For more information about Connect IQ on the Edge, please visit the following sites: http://developer.gar...connect-iq-1.2/ http://developer.gar...ow-on-the-edge/
     
  • Currently, the ANT channel for a Connect IQ data field will only be opened when that data field is added to a training page. After powering off or connecting to the computer, you must add the data field again to reopen the ANT channel. This is easily done by pressing and holding the CiQ data field on the training page.
     
  • Complex Connect IQ data fields will not work properly on the map page.
     
  • Please report any Connect IQ specific issues to the Connect IQ forum: https://forums.garmi...?479-Connect-IQ
     
  • Although this software is believed to be reliable, it has not yet been released for production and should be used at your own risk.
Change History Changes made from version to 90.03:
  • Added support for Connect IQ data fields.
Installation Instructions
  1. Plug your Edge 1000 device into USB.
  2. Download and unzip the Edge1000_9003Beta.zip and place the GUPDATE.gcd file in the \Garmin folder of your device's internal storage drive.
  3. Eject device from USB and wait for the update to finish.
  4. If you would like to revert to the latest public release software:
  5. Plug your Edge 1000 device into USB.
  6. Place the GUPDATE-510.gcd file in the \Garmin folder of your device's internal storage drive and rename it to GUPDATE.gcd.
  7. Eject device from USB and wait for the update to finish. NOTE: If you revert to the latest public release software, all of your settings will be reset to defaults. Your user data (history, courses, etc.) will be retained.
 


#3006 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 08 październik 2015 - 17:53

Hej.

 

Mam Garmina 500.....i co wycieczkę w Garmin Connect na stroncce pokazuje mi nowy trening zaczynający się od miejscowości.....10km w drugą stronę a nie tej z której startuje. Też tak macie ?



#3007 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 październik 2015 - 18:35

Czekaj, dopisuje Ci 10 km treningu gratis?

W czym problem? :D

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3008 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 08 październik 2015 - 18:39

I wyszło, cheater ;-)

#3009 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 08 październik 2015 - 19:56

Hej.

 

Garmin Connect na stroncce pokazuje mi nowy trening zaczynający się od miejscowości.....10km w drugą stronę a nie tej z której startuje. Też tak macie ?

 

 

Ja tak mam na swoim Oregonie w MTB, gdy nie skasuje starego śladu.



#3010 brachol

brachol
  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 08 październik 2015 - 20:09

Domyślam się, że chodzi o automatyczne nazewnictwo aktywności na podstawie początkowego położenia i typu aktywności? U mnie również ściąga nazwę miasta oddalonego od mojej miejscowości o ok. 15 km. Na forum garmina znajdzie się kilka tematów, gdzie ludzie opisują podobny problem dla swoich miejscowości. W ustawieniach garmin connect można się przełączyć między automatycznym nazewnictwem a "untitled".

#3011 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 październik 2015 - 13:40

Dla 510 i 810 dostępne są nowe wersje 4.3 (z 5 października) i 4.32 beta (dwa dni później: 7 października):

 

Changes made from version 4.20 to 4.30:

  • Updated in-ride segment complete banner.
  • Added arrow buttons to the segment map to allow in-ride leader changes.
  • Fixed several general UI related issues.

Czyli głównie poprawki w obsłudze segmentów - coś jak w e520, obu funkcji mi brakowało, poprzednio można było zgadywać, jak dobrze segment został przejechany, a i zdefiniowanego uprzednio lidera segmentu (właściwie to jednego z tych, z którym się obecnie ścigamy, może być to PR, KOM itd) w "locie" nie dało się zmienić. Sprawdzić póki co nie sprawdzę, bo rower na jakiś czas odstawiony i kontuzję uda wreszcie porządnie chcę wyleczyć...

 

No i okazało się, że co się polepszy to się popiepszy ;), czyli od razu beta ma poprawki:

 

Changes made from version 4.30 to 4.32:

  • Fixed an issue that could sometimes cause failed syncs via Garmin Connect Mobile.
  • Added additional debug logging for critical shutdowns.

Jednak biorąc pod uwagę:

Notes:

  • For software 4.32, please test courses! We are looking for feedback related to course navigation and overall course experience.
  • We are looking to get feedback on the new features included in this beta build. For any issues that you encounter with Courses, Segments, Edge Remote, or Shimano Di2 shifter support, please fill out the form included in the download and attach it to an email to [email protected]<script data-cfhash='f9e31' type="text/javascript"> /* */</script>. Please also attach all files in the Garmin/debugging folder to the email. Please note that you may not get a response to the email unless we need more information on the issue you report.
  • Although this software is believed to be reliable, it has not yet been released for production and should be used at your own risk.

To ciągle grzebią w kursach, segmentach, pilocie i Di2 - stąd też to dodanie pliku odrobaczającego ;).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3012 Myth

Myth
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 16 październik 2015 - 20:09

Witam zastanawiam się nad zakupem nawigacji rowerowej tylko interesuje mnie realny czas działania na włączonym wyświetlaczu i gpsie bo chciałbym używać jej zamiast licznika więc prosiłbym użytkowników garmina edge 1000 i 810 o odpowiedź

#3013 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 16 październik 2015 - 22:21

Witam zastanawiam się nad zakupem nawigacji rowerowej tylko interesuje mnie realny czas działania na włączonym wyświetlaczu i gpsie bo chciałbym używać jej zamiast licznika więc prosiłbym użytkowników garmina edge 1000 i 810 o odpowiedź

 

Edge 810:

-włączony bluetooth;

- podświetlenie na ok 70% czas 15sec

- nawigowanie

- czujnik tętna

- czujnik spd/cad

 

w takiej konfiguracji wytrzymał mi ok 10 godzin i jeszcze jakieś 15% baterii było.

 

A to yy... tak z ciekawości zapytam bo może czegoś nie wiem, czy edge 800 do 1000 to przypadkiem nie są zaawansowane liczniki rowerowe ?!

 

Pozdrawiam



#3014 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1077 postów
  • SkądŚREM

Napisano 17 październik 2015 - 01:04

Edge 1000-średnio 8% baterii na godzinę pracy:

 

3 czujniki-cad/hr/prędkość,gps+glonass,podświetlenie 4 kreski(na 2 tak samo bateria mi schodziła)



#3015 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 październik 2015 - 12:12

To nie liczniki, tylko raczej komputery treningowe z opcją nawigacji (choć to chyba ich najsłabszy punkt). W odróżnieniu od smartfonów podświetlenie nie jest niezbędne żeby ich używać, no chyba, że ciemno. Ponadto zawsze można podłączyć zewnętrzny powerbank i nawet z małym ok 2Ah wydłużyć czas działania co najmniej dwukrotnie (coś koło tego ma akumulator edge).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3016 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 październik 2015 - 12:41

 Ponadto zawsze można podłączyć zewnętrzny powerbank i nawet z małym ok 2Ah wydłużyć czas działania co najmniej dwukrotnie (coś koło tego ma akumulator edge).
 

 

Tak na to patrząc, to Garmin traci jedyną przewagę nad smartfonem, jaką jest czas działania.



#3017 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 październik 2015 - 12:44

Jedyną? BARDZO się mylisz. Przewag ma zdecydowanie więcej, a połączenie do powerbanku tylko rozszerza jego możliwości.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3018 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 17 październik 2015 - 13:05

@Prozor - a czy podłączenie powerbanku do E1000 kończy aktywność i wyłącza urządzenie, czy można ładować podczas jazdy?



#3019 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 październik 2015 - 13:17

Jedyną? BARDZO się mylisz. Przewag ma zdecydowanie więcej, a połączenie do powerbanku tylko rozszerza jego możliwości.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Dla przeciętnego użytkownika, amatora, a takim jest chyba pytający, to jedyna przewaga.

Wiem, że funkcji i możliwości jest bardzo dużo.

Ale jeśli ktoś chce uzywać Garmina jako zwykłego licznika i ewentualnie nawigacji, bez zagłębiania się w zaawansowane funkcje, a zaryzykuję stwierdzenie, że takich osób jest większość, to Garmin oprócz czasu działania, w NICZYM nie jest lepszy od smartfona np.Xperii Active z Locusem, który to program nota bene jest bardzo rozbudowany i mało kto wykorzystuje jego pełne możliwości.

No i spróbuj z Garmina zadzwonić ;)

Ale nie o tym temat, więc zakończmy... ;)



#3020 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 październik 2015 - 13:18

E810 nie kończy, pewno i e1000 też nie. Odłączenie od zasilania zewnętrznego skutkuje komunikatem, że w ciągu 15s urządzenie będzie wyłączone, trzeba w tym czasie anulować wyłączenie.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź