Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#3081 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 listopad 2015 - 18:52

Niewiele. Gorzej z niskimi temperaturami. Czym chłodniej, tym mniejsza pojemność akumulatora.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3082 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 07 listopad 2015 - 14:07

Hej. Mam garmina 500 i mam pytanie:

 

- trenuję na trenażerze, włączam start na garminie - koniec treningu wciskam stop. podłączam go do kompa, coś się importuje....ale tego treningu nie ma.. tego treningu jakby w ogóle nie było i by nie istniał ?! Tak ma być ? Coś trzeba przestawić albo coś ?

 

Czy po prostu nie będą treningi z trenażera możliwe do przerzucenia na komputer ?



#3083 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 listopad 2015 - 14:28

Licznik na pewno sparował się z czujnikiem prędkości?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3084 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 07 listopad 2015 - 14:33

Tak. Wszystko było, wszystkie wskazania na liczniku przez 2h. Z licznika spisałem wszystkie dane, ale nie ma ich na komputerze i garmin connect po podłączeniu kabelkiem.



#3085 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 listopad 2015 - 15:09

Sprawdź w katalogu Activities (będzie widoczny po podłączeniu przez USB), czy masz plik z datą odpowiadającą treningowi. Możliwe, że trening zapisał się w urządzeniu, ale nie jest eksportowany do Connecta - wówczas wystarczy tylko ręcznie zaimportować go w Connekcie.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3086 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 07 listopad 2015 - 15:10

Tak. Wszystko było, wszystkie wskazania na liczniku przez 2h. Z licznika spisałem wszystkie dane, ale nie ma ich na komputerze i garmin connect po podłączeniu kabelkiem.

 

Jeżeli aktywność zapisała się w urządzeniu to możesz do GC i Stravy zaimportować ją "ręcznie"


ZORBA pozdrawia !!


#3087 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 07 listopad 2015 - 15:32

Sprawdź w katalogu Activities (będzie widoczny po podłączeniu przez USB), czy masz plik z datą odpowiadającą treningowi. Możliwe, że trening zapisał się w urządzeniu, ale nie jest eksportowany do Connecta - wówczas wystarczy tylko ręcznie zaimportować go w Connekcie.

 

Nie mam takiego pliku z dzisiaj. Hmm.. Ciekawe... jakiś błąd chyba w takim razie mi go zjadł :/



#3088 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 15:36

A wcisnąłeś 'zapisz' po zatrzymaniu stopera? Banalne pytanie ale czasami można zapomnieć ;)

Szurnięte po ekranie.



#3089 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 listopad 2015 - 16:13

Zapisz? Przecież w Garminie nie trzeba zapisywać treningów.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3090 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 07 listopad 2015 - 16:18

Zapisz? Przecież w Garminie nie trzeba zapisywać treningów.

 

Masz rację, nie trzeba ale można ;-)

Po skończonej jeździe wciskam STOP a EDEK pyta czy zakończyć jazdę 

a poźniej czy ją zapisać :-)


ZORBA pozdrawia !!


#3091 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 16:24

Może, wina leży po stronie GPS-a? Nie odnotował, że się ruszyłeś choćby o metr, więc być może uznał, że stałeś pod sklepem i piłeś piwo. Garmin, nie policjant i nie będzie reagował na takie aktywności. :D Ale to tylko domysł.



#3092 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 16:26

Ja wciskam 'zapisz'.
Nie wiedziałem, że nie trzeba... może dlatego nigdy nie utraciłem jazdy.
Z ciekawostki:
Wyłączyłem Garmina w trakcie jazdy przez przypadek. Włączyłem przerażony, że utracę trening a tu mała niespodzianka. Nie dosyć, że wyskoczył komunikat 'zapisz', to jeszcze podpowiedział mi Edge, że mogę kontynuować wciskając 'start'. Tak uniknąłem scalania plików ;)

Szurnięte po ekranie.



#3093 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 18:48

Panowie, o co chodzi z tym przewyższeniem na Stravie? Dzisiaj jechałem z gościem tę samą trasę i zwrócił mi uwagę, że ma mniejsze Elevation ode mnie. Rzeczywiście, moje wskazania są, wyróżnione niebieskim kolorem, czyli problemowe i dopiero po kliknięciu, aplikacja przeliczyła na takie, jak u niego. Tylko, że program bierze dane z pliku Edka 500 i to mnie zastanawia. Czy to oznacza, że mój licznik, rżnie mnie na przewyższeniach i powinienem coś w nim zmienić, żeby pokazywał jak jest naprawdę? Jak dotąd nie zauważyłem jakiejś opcji, która by to obsługiwała.



#3094 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 listopad 2015 - 18:56

Pytasz o przewyższenie czy o wysokość?

Przewyższenie jest niezależne od wysokości bezwzględnej, tzn. nieważne, czy w danej chwili masz na liczniku 100 czy 200 m n.p.m. - na koniec trasy przewyższenie wyjdzie Ci takie samo, bo suma podjazdów liczona jest wg wysokości względnej.

Natomiast jeżeli chodzi o wysokość bezwzględną, w Edku możesz ręcznie zdefiniować wysokość bezwzględną (nad poziomem morza) punktu, w którym przebywasz - potrzebne dane możesz odczytać np. z mapy. Nie pamiętam, jak dokładnie wygląda to w 500, ale w E800 wchodzisz w menu, tam klikasz skalę wskazującą moc sygnału GPS, a potem klikasz "Set elevation". Od tego momentu zawsze, kiedy znajdziesz się w tym miejscu, wysokościomierz skalibruje wysokość bezwzględną do podanej wartości.
  • Ultek lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3095 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 23:41

Dzięki, Mikroos, znalazłem. Na pierwszym ekranie wyboru jest opcja GPS i ustawienie wysokości. Jutro podjadę na górkę, gdzie mam podaną wysokość i go skalibruję. Nie wiem, dlaczego nie ustawiłem tego na początku.



#3096 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 09 listopad 2015 - 05:56

kalibracja powinna być przy każdym wyjeździe jak chcesz mieć poprawie wysokość a nie raz skalibrujesz i myślisz ze będzie ok 😃

#3097 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 08:17

Ooo, to nie dobra wiadomość. Ja myślałem, że wystarczy raz ustawić :(

Szurnięte po ekranie.



#3098 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 08:33

@grzeSiuu

Niestety czujnik jest barometryczny i podatny na zmiany ciśnienia.

 

 

Ja problem każdorazowej kalibracji (edge 810) rozwiązałem w następujący sposób:

- na każdej drodze wyjazdowej z mojej wsi zapisałem pozycje w odległości ok 1km od domu(a więc w większości przypadków punktu startowego);

- dla każdej pozycji znalazłem wysokość (można znaleźć mapy w internetach);

- dla każdej pozycji wpisałem ręcznie wysokość.

 

Teraz garniak każdorazowo kalibruje wysokość gdy przejeżdżam przez pozycje.

Wiadomo ciśnienie może się zmienić w trakcie jazdy, ale lepsze to niż całkowity brak kalibracji

 

 

Pozdrawiam



#3099 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 08:49

Też mam 810 kę.
Tylko mi chodziło o to, czy trzeba za każdym razem wpisywać wartość wysokości?
Wynika z tego, że jednak nie ;)
Oczywiście z założeniem, że startujemy zawsze z tego samego miejsca.

Szurnięte po ekranie.



#3100 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 listopad 2015 - 09:05

Nie trzeba wpisywać za każdym razem wartości - licznik przypisuje wysokość do lokalizacji GPS i kalibruje się sam, kiedy znajdzie się w tym miejscu.

W ten sam sposób można edytować wysokość dla każdej lokalizacji zapisanej w pamięci urządzenia - w ustawieniach edycji punktu jest taka opcja. A to oznacza, że jeżeli np. robisz regularnie jakąś długą pętlę, teoretycznie możesz kalibrować licznik nawet 10x podczas treningu, jeżeli masz taką fanaberię ;) Tylko licz się z tym, że może to powodować dziwne skoki wykresu w Connekcie, więc z zasady lepiej zrobić jedną kalibrację przed wyjazdem albo na początku treningu.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź