Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#3541 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 posts

Posted 17 February 2016 - 20:23

Mogę potwierdzić, jak nawalisz segmentów do pamięci to jeździć się nie da.

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#3542 piotrek1906

piotrek1906
  • Użytkownik
  • 231 posts

Posted 17 February 2016 - 20:24

W tym wątku jest odpowiedź na twoje pytanie kilkanaście razy podana.

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Dziękuję za życzliwą odpowiedź, zaraz przeglądnę te 170 ileś stron...



#3543 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 posts

Posted 17 February 2016 - 20:26

Pewnie wystarczy kilkanaście, kilka osób solidnie opisało te urządzenia, więc doceń ich pracę.

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#3544 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1,560 posts
  • Skądpolska

Posted 17 February 2016 - 21:35

 

 

Jak już raz pisałem NIE edge 520 nie czyta żadnych rastrów. Tylko i wyłącznie mapa wektorowa. Custom Map to raczej przenośnia, że niby można zastąpić mapkę bazową mapą użytkownika. 

Nie do końca z tymi rastrami. Skopiowałem przed chwilą starego rastra w kmz zrobionego na podst. Cykloatlasu/Cykloserweru do katalogu Custom Map. Edge 520 widzi tę mapę , pokazuje sensownie pozycję  czyli wygląda na to że to działa.

http://zapodaj.net/f...93a84c.bmp.html
http://zapodaj.net/a...5dfa62.bmp.html

 

http://zapodaj.net/c...4483fd.bmp.html

 

Pytanie czy ma to sens, kiedy w Edge 520 zoomowanie delikatnie mówiąc jest utrudnione. 

Wygląda na to, że kmz jest nakładny na wektorową (gmapbmap.img)  czyli automatyczny zoom powinien działać , jutro jeszcze zerknę jak to się sprawdza podczas jazdy autem.

 


  • Prozor and grzeSiuu like this

#3545 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 17 February 2016 - 22:14

Oooo... Ciekawe, głowę bym dał, że tego nie zaimplementowali, bo i po co w tej ilości pamięci? Jak pamiętam kafle z mapami rastrowymi trochę pamięci wymagają?

Z drugiej strony faktycznie są nic prostszego niż algorytm obsługi mapy przenieść na żywca z innych urządzeń, no i po co bawić się w optymalizację...

 No ale gratuluję dociekliwości :) jak widać byłem w błędzie.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3546 goa2004

goa2004
  • Użytkownik
  • 17 posts

Posted 18 February 2016 - 07:32

Każdy nowy Edge ma. Tak jak już wcześniej wspominałem Edge mają funkcję, która po odłączeniu zasilania zewnętrznego proponuje wyłączenie urządzenia i odlicza do automatycznego wyłączenia. W Edge 810 (i pewno 800 oraz 510, aczolwiek jak informuje parmenides jednak 510 "normalnie" nie ma możliwości rejestracji aktywności i ładowania, prawdoodobnie potrzebny będzie taki sam kabel jak do 500) niezależnie od tego czy włączony jest stoper, czy też nie odłączenie zasilania zewnętrznego powoduje rozpoczęcie odliczania do wyłączenia. Choć raz czy dwa ta funkcja nie zadziałała podczas testu (który przed chwilą kilkukrotnie wykonałem), to jednak należy przyjąć, że odłączenie zasilania równa się próbie wyłączenia Edge.

Funkcja ta jest prawdopodobnie żywcem zapożyczona z samochodowych Nuvi - o ile tam ma sens, bo wyłączenie zasilania oznacza wyłączenie zapłonu (i odcięcie zasilania gniazda zapalniczki, aczkolwiek np. u mnie mam gniazdo zasilane cały czas), to jest kompletnie bez sensu w komputerku rowerowym.

 

Na szczęście w Edge 520 zostało to poprawione - wyłączenie komputerka następuje jedynie wtedy, gdy nie jest włączony stoper. Jeśli jest włączony, czyli aktywność jest rejestrowana, można wielokrotnie podłączać i odłączać zasilanie zewnętrzne bez obawy o nagłe wyłączenie Edge.

 

Jak ta funkcja działa w Edge 1000 niestety nie wiem.

 

Po kolejnym treningu muszę niestety sprostować moją dobrą opinię na temat kalibracji Bushido za pomocą Edge. Funkcja jednak działa tak samo jak w innym oprogramowaniu, tzn. sprawdza tylko, czy docisk mieści się w zakresie dopuszczalnego docisku hamulca do koła. Pokrycie się mocy trenażera z P2M na moim ostatnim treningu, to był ślepy traf. Jedyny sensowny sposób na hamowanie zgodnie z miernikiem mocy, to pod koniec rozgrzewki doregulowywanie śrubą docisku. 

Chyba na razie jedynym oprogramowaniem potrafiącym regulować moc hamowania na podstawie miernika mocy jest TrainerRoad.

 

Znalazłem "babola" w treningach wrzucanych do kalendarza connect i synchronizowanych z edge 520. Co prawda dotyczy to tylko obsługi trenażera smart, ale...

Problem wygląda tak: kalendarz się dobrze synchronizuje, edge proponuje wykonanie treningów zaplanowanych, jednak ich uruchomienie następuje bez regulacji mocy hamowania trenażera. Nie ma to znaczenia w przypadku treningów na normalnych trenażerach lub na szosie (terenie), jednak w omawianym przypadku pozostaje niedosyt...

 

Prostuję - jednak funkcja działa poprawnie, tylko należy zadbać o to, żeby trenażer ANT+ FE-C był wykryty przed uruchomieniem treningu - obojętnie czy z planu kalendarza, z treningów, czy z menu Trenażer rowerowy - Realizuj trening, aczkolwiek ta ostatnia opcja jest dostępna dopiero po wykryciu trenażera.Taka upierdliwość występuje chyba tylko w przypadku Bushido, bo trenażery zasilane z sieci energetycznej powinny być widoczne dla edge cały czas po podłączeniu do prądu. Bushido jest jednak dość specyficznym trenażerem i żeby wykorzystać jego możliwości w pełni, a także móc nim sterować niezbędne jest wygenerowanie prądu poprzez kręcenie kołem. Tak więc trening planowany (warunek: treningi zaplanowane wg ściśle określonej mocy, a nie jej zakresu czy strefy) należy uruchamiać po wykryciu trenażera. Może to trochę dziwne, ale po włączeniu i wykryciu trenażera do czasu wyłączenia edge obsługa treningów z regulacją mocy działa prawidłowo. 

 

PS. Usunąłem posty praktycznie nie na temat, proszę trzymać się tematu  wątku, bicie piany i dyskusje po próżnicy będą lądowały w koszu - nie mam zbyt restrykcyjnego podejścia i niewielkie odstępstwa od tematu oczywiście są dopuszczalne, ale trolowania tolerować nie będę.

 

Cześć,

 

jak wygląda kwestia, konfiguracji trenażera z licznikiem edge 1000. 

 

Zamierzam zakupić jakiś trenażer.

 

Mam oczywiście wersję bundle. 

 

Czy jest możliwość sparowania jakoś tego urządzenia ? żeby przesyłać np. dane z generowanej mocy trenażera do GC ? 

 

 

drugie pytanie, czy możliwe jest analizowanie poszczególnych stref tętna w GC z w/w urządzenia ? 

Bo mi pokazuje tylko i wyłącznie max oraz średnie bez określenia czasu. 

 

bardzo dziękuję za pomoc.



#3547 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 18 February 2016 - 08:38

Póki co edge 1000 sterować trenażerem nie może, niby mają wprowadzić taką możliwość, ale idzie im to jak po grudzie. Możliwości techniczne są, gorzej ze zrobieniem oprogramowania do realizacji.

 

Póki co współpraca z trenażerami smart tylko jako odbiornik danych, samo sterowanie ze smartfona, tabletu itd. Biernie (czyli jako odbiornik) jak każdy inny edge współpracować z trenażerem będzie, również dane o generowanej mocy trenażera, o ile trenażer takie dane będzie przekazywał przez ANT+, choć w większości tańszych trenażerów będą to dane mocy szacowanej, a nie mierzonej tensometrami itd. bo to jest dostępne tylko dla trenażerów z najwyższej półki cenowej. W sumie nie ma się co dziwić i wymagać tego, żeby trenażer za 1 - 2 tysiące złociszy dysponował fizycznym pomiarem mocy, gdy za sam pomiar w korbie/piaście/pedałach/(itd) trzeba zapłacić >2 tys. O ile byłaby możliwość zapewnienia doskonałej powtarzalności pomiarów, nawet przesuniętych liniowo w górę czy dół od rzeczywistych o parę %, to nie byłoby problemu, jednak jeśli szacowana moc będzie różnić się o kilka - kilkanaście % z treningu na trening z uwagi na różnice w oporze przeniesienia napędu (głównie docisk rolki do koła) to przy treningach na progach może być problem: albo za mocno, albo za słabo...

 

GC to Garmin Connect czy Golden Cheetah? Zresztą nie ważne - jeśli coś się zarejestruje, to oczywiście te dane będą przekazane dalej. 

 

Edge 520 ma wprowadzone analizy czasu w kolejnych strefach tętna i mocy (kolorowe słupki z czasem), dostępne dla każdej aktywności tak w urządzeniu, jak również w Connect po eksporcie danych. Edge 1000 tego (jeszcze) nie posiada, nie wiadomo czy będą dostępne natywnie, czy na Connect IQ ale póki co firmware obsługujące IQ jeszcze oficjalnie nie jest dostępne (wersja rozwojowa tak), a jak już w końcu będzie, to pytaniem pozostaje jakie aplikacje (i kiedy?) będą dostępne na IQ Edge.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3548 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 posts
  • SkądLublin

Posted 18 February 2016 - 09:21

Dodam tylko do wypowiedzi Prozora (jak zwykle fachowej), że najprostsza jak dla mnie metoda analizy aktywności w poszczególnych strefach tętna to darmowe konto na Stravie i dodatek "StravistiX for Strava" - możesz ustawić dowolną ilość stref i ich zakres - wyświetlane jest w postaci tabelki (czas i procenty) oraz wykresu słupkowego. Niestety na Grmin Connect chyba nie ma podsumowania dla poszczególnych stref.



#3549 popersmariusz

popersmariusz
  • Użytkownik
  • 19 posts

Posted 18 February 2016 - 09:27

W garmin connect na telefon już jest podział na strefy i czas w nich

🚴



#3550 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1,560 posts
  • Skądpolska

Posted 18 February 2016 - 09:51

Jeszcze trochę o Edge 520

 

1.Rastry kmz- Jakoś to chodzi ale trzeba wyłączyć ''auto przybliżanie''- inaczej będzie to widok kompletnie nieczytelny  http://zapodaj.net/1...8ce62c.bmp.html.

Raster jest uruchamiany tak jakby dodatek do wektorowej która jest w katalogu głównym i dla której te ''auto'' działa. 

 

Przejście z obszaru gdzie rastrowa nie ma zasięgu na wektor ( i odwrotnie )  nie do końca jest płynne . Występuje pusty biały obszar.

Tutaj http://zapodaj.net/b...4ea5bf.bmp.html widać, że zaraz koniec rastra.

 

Po jakimś czasie przeszło na OSM http://zapodaj.net/7...6b1f77.bmp.html

http://zapodaj.net/1...dafc89.bmp.html

potem znowu pojawia się raster i widać biały kawałek ekranu http://zapodaj.net/3...c5b871.bmp.html

Może w Edge 1000 ( tam chyba jest przycisk zoomu ) zabawa w rastry  ma jakiś  sens , tutaj bez ''zoomowania ''chyba nie - tym bardziej, że te darmowe OSM coraz lepiej się prezentują.

 

 



#3551 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 18 February 2016 - 13:02

Też mam takie odczucia co do powyższego - choć przyznam, że nie próbowałem kafelków rastrowych na edge 520 (na e810 tak, i też nie byłem zadowolony - mniej więcej jak u Ciebie, na dodatek obsługa zbyt szybka nie była), a jeśli mamy alternatywę w postaci wektorowej OSM, które w "pełnej" (w e520 używam wersji odchudzonych - mniejsza przy większych pokryciach, usunięcie mniej istotnych szczegółów) wersji jest coraz bardziej szczegółowe (budynki, POI, a nawet i ścieżki w parku/lesie), to stosowanie rastrów w tego typu urządzeniach nie bardzo ma sens. 

 

W garmin connect na telefon już jest podział na strefy i czas w nich

🚴

Ale (chyba?) tylko dla nowych urządzeń, które dają takie informacje po treningu. Starsze (nawet e1000) takich informacji nie udostępniają, tak więc i w mobilnym connect (chyba?) ich nie będzie. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3552 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 posts

Posted 18 February 2016 - 13:48

W garmin connect na telefon już jest podział na strefy i czas w nich

🚴

Mam E1000 i najnowszy Connect Mobile 3.3 i u mnie podsumowanie wygląda tak:

zZxBtzH.png?1

 

QAvKFjh.png?1

 

 

 

A w desktopowym GC tak:

 

nskLP2v.jpg

 

te1NGPk.jpg

 

FbT3TKo.jpg

 

Żadnych stref tętna nigdzie nie uzupełniałem. To była pierwsza jazda z E1000 i z pulsometrem. 



#3553 popersmariusz

popersmariusz
  • Użytkownik
  • 19 posts

Posted 18 February 2016 - 14:00

Teraz się udałoDołączona grafika

🚴



#3554 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 posts

Posted 18 February 2016 - 14:04

Czyli wracamy do punktu wyjścia: E520, jako "najświeższy" model ma nowe fjuczery w FW. Pozostałe je dostaną, lub nie. 



#3555 popersmariusz

popersmariusz
  • Użytkownik
  • 19 posts

Posted 18 February 2016 - 14:05

Rynek trzeba napędzać tak to działa ,niestety

🚴



#3556 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1,560 posts
  • Skądpolska

Posted 18 February 2016 - 16:39

A co to jest na tym ekranie z Segmentami --- w górnym czarnym polu - prędkość 24,1 km/h ?? 

 

jak tu http://zapodaj.net/f...0beace.bmp.html

 

Próbuję zrozumieć o co Edge chodzi , jak myśli - wykasowałem wszystko z katalogów New Files, Segments -- czyli nie powinien nic widzieć ( kursy , segmenty) .I jak wchodzę przez Trening/Kursy albo segmenty to jest pusto.

 

Ale jak jadę ( zapis śladu ) to ekranik jak powyżej . Do czego on się porównuje  kiedy wszystkie kursy segmenty pokasowane ? Czemu akurat 24,1 km/h. Może Garmin tak już ma.

 

Wcześniej w sobotę jak jechałem rzeczywiście po Segmencie to w górnym czarnym pasku było 100%.

http://zapodaj.net/d...2d4af0.bmp.html

Można się tylko domyślać, że jedziemy rzeczywiście po segmencie. 

 

Może ten plik segment_list.fit co jest w katalogu Segments coś miesza . Ale on był fabrycznie , to chyba lepiej go nie ruszać.

 

Jak to u Was wygląda. 

 

( Cały czas chodzi o wersję OFFLINE bez połączenia ze smartfonem , bez premium= ręczne skopiowanie segmentów)



#3557 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 posts

Posted 18 February 2016 - 16:41

Jak masz zapisany dany segment to chyba automatycznie pobiera tabelę wyników

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#3558 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1,560 posts
  • Skądpolska

Posted 18 February 2016 - 16:46

Ale skąd pobiera jak nie ma połaczenia .

 

Może wczesniej  jak próbowałem z tym Bluetooth i telefonem--to jak dostał GPS-Fix to  pobrał  i zapisał sobie w tym pliku segment_list.fit co jest w katalogu Segments.

 

Edit : wszystko jasne .Rozszyfrowałem jadąc autem .

Miałem w polach jakieś wartości ( przewagę) , przyspieszyłem autem do ca 95( miasto na te + 50 trzeba uważać) od razu szybki wzrost wskazań , potem zwolniłem do tych ca.20  - zmiany minimalne -- w koncu jasne o co chodzi.

 

 

Ta prędkość 24,1 to jest prędkość ,, Virtualnego Partnera''  którą można sobie zmienić tu

http://zapodaj.net/b...d4b790.bmp.html

Potem można zresetować i leci od 0.
http://zapodaj.net/3...c87ffe.bmp.html

 

Jeszcze muszę coś pokombinować żeby segmenty widział od 0 a nie startował od przewagi 5 min.

 

 

 

 



#3559 Pan_Wonsik

Pan_Wonsik
  • Użytkownik
  • 123 posts

Posted 20 February 2016 - 10:23

Ktoś używał takiego patentu do mocowania kamery i Garmina z zewnętrznym prowadzeniem linek? HTB1hg33HXXXXXXbaXXXq6xXFXXXK.jpg?size=5



#3560 Moody

Moody
  • Użytkownik
  • 171 posts

Posted 20 February 2016 - 12:45

Dwie strony wstecz - Prozor używa.





Reply to this topic