Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#3561 Pan_Wonsik

Pan_Wonsik
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 20 luty 2016 - 13:43

Z tego co widzę Prozor w miniaturce ma rower z wewnętrzymi linkami, chodzi mi o to czy taki paten się sprawdza jak kable wystają na froncie? Bo jednak linki w roli pierwszoplanowej to trochę słaba sprawa.



#3562 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 20 luty 2016 - 16:28

Pan_Wonsik mam ten uchwyt, zewnętrzne prowadzenie linek i kamerę Virba montuję zawsze tak, że tył kamery nie dotyka linek. Można też dokupić sobie dłuższe ramię i wtedy kamera będzie niżej lub zastosować łączniki z zestawu.


  • Pan_Wonsik lubi to

#3563 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 20 luty 2016 - 17:26

Garmin 520. Mam ustawioną wysokość względem pozycji pod domem. Kiedy startuję otrzymuję komunikat - wysokość skalibrowana względem pozycji. Wszystko byłoby ok, jednak w Garmin Connect oraz na Stravie wysokość startu wynosi 131m, natomiast wysokość końca treningu, który kończy się również pod domem 148m. Skąd takia rozbieżność i jak temu zaradzić? 



#3564 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 luty 2016 - 17:30

Najprawdopodobniej zmieniła się pogoda podczas treningu - spadło ciśnienie, co Garmin odczytał jako wzrost wysokości.

Jedyny sposób na zaradzenie temu to korekta wysokości w Connect i ustawienie jej wg mapy.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3565 dejo

dejo
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 21 luty 2016 - 11:02

Planuje zakup 520 czy będzie ona kompatybilna ze smartfonami  na MS Windows Phone 8.1 ?

 



#3566 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 21 luty 2016 - 11:13

Nie ma aplikacji garmin na 8.1. Na 10 jest

#3567 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 luty 2016 - 18:20

Istnieje już natywna aplikacja na mobilną wersję win 10 jest?
Jak już kiedyś pisałem, windows smartfonowy nie był w stanie obsłużyć nawet pulsometrów bt, to i został kompletnie zignorowany przez poważniejszych producentów oprogramowania treningowego, sprzętu zresztą też.
Pewno pozostanie Ci komunikacja kablem do PC, choć to trochę upierdliwe, jednak automatyczna transmisja aktywności, czy wysyłka treningów ze smartfona jest zdecydowanie wygodniejsza.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3568 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 luty 2016 - 19:18

Dzisiaj zauwazylem

24802039049_fae6403346_z.jpg

Niestety pare tygodni po gwarancji i co o dziwo Wiggle umywa rece " user's fault".
Po wymianie paru maili stracili platynowego klienta ale nie o tym tu...
Wiecie jak garmin podchodzi do tematu?

#3569 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 luty 2016 - 00:24

W co to wkręcałeś? 


  • kaloo lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3570 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 22 luty 2016 - 09:01

To sie zdarza w Garminach przeważnie przy dzwonach. Lub jak rower nieszczęśliwe się wywróci ale to rzadkość.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3571 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 22 luty 2016 - 09:49

"platynowych klientów" to mają tysiące.

 

Możesz podłubać https://www.facebook...60492627&type=3



#3572 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 luty 2016 - 11:01

Pewnie jeden mniej nie zrobi im roznicy....

Helium, to by tlumaczylo uszkodzenie, cost tam ostatnio lezalem na lodzie.

Sprawdze ile zazyczy sobie Garmin za wymiane, ewentualnie jakies epoksy, czy cos w tym stylu.

 

Update

£77 i wysylaja nowe urzadzenie.



#3573 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 luty 2016 - 12:21

No, to akurat standard. Tyle tylko, że sama obudowa wyjdzie chyba taniej? Na eBay kiedyś widziałem...

A "dłubacz" zapominał o szczelinie na klin, bez tego klin w uchwycie szybko się zużyje, co prawda trzymanie będzie, bo klin z jednej strony wchodzi w uchwyt, a z drugiej strony mocno dociska, no ale...

 

Z innej beczki - nikt (łącznie ze mną ;)) nie zauważył, że Edge 520 rejestruje dane HRV/RR - w sumie nic dziwnego, bo podobnie jak Forerunner'y przy szacowaniu zwłaszcza czasu odpoczynku, czy VO2max musi wykorzystać coś więcej, niż to co dotychczas rejestrował czyli samo tętno. FR'y rejestrowały już HRV/RR wcześniej, ale samo umieszczenie danych R-R w pliku FIT wymagało w Fēnix 3, Epix, Forerunner 620 czy 920XT pobrania z firstbeat.com specjalnego pliku konfiguracyjnego (pobranie: stąd rozpakować i umieścić w newfiles, po uruchomieniu kolejne rejestracje danych będą wzbogacone już o dane R-R), choć zaawansowane analizy weszły do nich również całkiem niedawno. Czy w/w plik doda możliwość zapisu R-R dla starszych Edge tego jeszcze nie wiem... Trzeba spróbować ;) - spróbowałem. Nie, e810 nie zapisuje R-R :(.

 

Ok, to że Edge 520 wykorzystuje HRV/RR to jedno, ale pragnę zwrócić uwagę na fakt, że dane te są zapisywane w pliku FIT. Dzięki czemu można wczytać dane do programu Kubios HRV i przeanalizować trening pod względem zmienności rytmu zatokowego serca (dobry opis co to jest i jak to wykorzystać: http://home.agh.edu....atorium_hrv.pdf), a w skrócie: czym mniejsza zmienność (większa powtarzalność), tym większe zmęczenie. Ciekawie wygląda analiza kolejnych interwałów np. widać wyraźnie z jak mocnym dla ćwiczącego był dany interwał - duże skoki RR w wysiłku, jak również w odpoczynku po (jak i przed) interwałem wyraźnie sugerują, że interwał był wykonywany na wysokim poziomie wydajności i w takim przypadku można zastanawiać się nad korektą obciążenia w dół, co więcej można dość dokładnie określić wymagany poziom obciążenia treningowego dla danego typu treningu interwałowego - oczywiście w stosunku do zastosowanego w analizowanej sesji treningowej. Do tego dochodzi ocena zmęczenia i prognoza odpowiedniej dawki treningowej kolejnych sesji. Tyle tylko, że trzeba pamiętać o tym, że tego typu analizy są możliwe, gdy istnieje duża zmienność rytmu zatokowego, czyli gdy nie ma stanu dużego zmęczenia czy zwłaszcza przemęczenia organizmu. Aha, domyślnie Kubios nie filtruje szumów, ale warto zastosować odszumianie, choćby niskie, wtedy o wiele łatwiej dostrzec różnice ;)

 

Faktem jest, że przeciętny Kowalski wiele z tego nie uzyska (a właściwie to chyba nic), ale dla tych, którzy nie boją się samodzielnej analizy danych (albo ich trenerów z głową na karku), tego typu informacje są niezastąpione, zwłaszcza w ocenie możliwości przemęczenia/przetrenowania zawodnika.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3574 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 22 luty 2016 - 17:52

Pewnie jeden mniej nie zrobi im roznicy....

Helium, to by tlumaczylo uszkodzenie, cost tam ostatnio lezalem na lodzie.

Sprawdze ile zazyczy sobie Garmin za wymiane, ewentualnie jakies epoksy, czy cos w tym stylu.

 

Update

£77 i wysylaja nowe urzadzenie.

Można się pobawić  w sklejenie Garmina  z podkładka obrotową. Ale Oglądając twoje Cervelo wątpię  w sensowność takich zabiegów;-))



#3575 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 luty 2016 - 23:48

Windows Mobile Device Compatibility List - tylko smartfony małego miękkiego z windows 10, ale szału nie ma, np. forerunnera 220/225 żadna Lumia nie obsłuży, na liście żadnego Edge NIE ma. Albo Garmin nie testował (zresztą sporo * oznaczających brak testów danej lumii z urządzeniem garmina), albo żaden edge nie współpracuje z lumią z win 10.

Czyli w tym temacie niewiele się zmieniło ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3576 tomi74

tomi74
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 23 luty 2016 - 08:10

Mam Lumie 640 i Edga 520. Tydzień temu specjalnie dla Garmin Connect zainstalowałem w telefonie Windows 10 Mobile z Windows Insider. Telefon łączy się z Edge i synchronizuje dane. Na obecną chwilę aplikacja nie posiada LiveTrack, segmenty i kursy. Pisałem do Garmina w tej sprawie i otrzymałem informację, że pracują w tej chwili nad tym i kolejne funkcje wkrótce się pojawią wraz z kolejnymi aktualizacjami.


#3577 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 luty 2016 - 20:41

Nowe oprogramowanie dla edge 1000 i edge 520:

Edge 1000 Ver. 6.00 - 02/23/2016   

Added support for Varia Vision. Pair with this sensor by turning it on and adding it by selecting Settings > Sensors > Add Sensor > Varia Vision. Choose it from your list of sensors to configure its display settings and data screens.
Improved stability of ANT+ and Bluetooth connections to address dropout issues.
Improved navigation by leveraging enhanced map data in 2015.30 cycle maps.
Added the ability to automatically download software updates over Bluetooth. You will be able to download the next software update after this one by pairing to a smartphone with the Garmin Connect Mobile app. Updates can be installed when you are prompted after they are downloaded. If you choose to wait, a ready-to-install update can be found in Menu > Settings > About > System > Software Update.
Fixed an issue causing some manual activity uploads over Bluetooth to fail.
(This version can be downloaded from: Garmin Support Download Section)

 

Edge 520 Ver. 4.10 - 02/23/2016  

Added support for Varia Vision. Pair with this sensor by turning it on and going to Settings > Sensors > Add Sensor > Varia Vision. Choose it from your list of sensors to configure its display settings and data screens.
Improved stability of ANT+ sensor and Bluetooth connections to address dropout issues.
Added the ability to automatically download software updates over Bluetooth. You will be able to download the next software update after this one by pairing to a smartphone and connecting to the Garmin Connect Mobile app. Updates can be installed when you are prompted after they download. If you choose to wait, updates ready to install can be found in Menu > Settings > About > System > Software Update.
Fixed an issue causing some manual activity uploads over Bluetooth to fail.
Fixed an issue causing GPS to be enabled on the 'Indoor' profile after a power cycle.
Fixed an issue causing course point information to appear with the 'Course Points' toggle turned off.
Fixed an issue preventing the device from transitioning back to the correct data page after showing segment prompts with the map disabled.
(This version can be downloaded from: Garmin Support Download Section)

 

Ostro skaczą ze zmianą wersji...

Jak widać trochę zmian jest (zwłaszcza dla edge 520), dodanie wsparcia dla wyświetlacza Vision było spodziewane, bardzo cieszą mnie poprawki stabilności połączenia sensorów ant+, bo faktycznie czasami na chwilę potrafiło połączenie rozłączyć, zwłaszcza chwilowe rozłączenie połączenia z trenażerem było lekko upierdliwe (rzadko, na dodatek trenażer trzymał parametry ostatnio zadane i po jakimś czasie połączenie było wznawiane, no ale trochę to mogło wkurzać).

Posłuchali próśb i gróźb i dano możliwość wyboru instalowania lub nie instalowania nowej wersji oprogramowania.

Wreszcie wyłączony będzie gps po włączeniu w profilu trenażera - dotychczas dopiero wejście w profil wyłączało odbiornik, teraz to wreszcie będzie robione z automatu.

Ostatnie poprawki dotyczące błędów w kursach i segmentach wyglądają na istotne, choć same błędy jakoś umknęły mojej uwadze (może dlatego, że ostatnio prawie na zewnątrz nie jeżdżę, a w tym tygodniu rozebrało mnie przeziębienie...). 

 

Ubocznym i mało pożądanym efektem po aktualizacji będzie utrata informacji o VO2Max jak również czasie odpoczynku, resetuje ustawienia mocy i hr - te ostatnie będą przywrócone przy kolejnej synchronizacji. Jeśli macie usunięte (lub zmienione nazwy) domyślne profile aktywności, to dostaniecie je ponownie... Dobrze, że nie usuwa zdefiniowanych przez użytkownika profili...

 

A przy okazji jeszcze jedna aktualizacja, tym razem Connect dla Windows 10 Mobile, ale... również działa na PC. A przynajmniej po części. Problemy mogą być z parowaniem urządzeń. O ile udało mi się sparować Forerunnera 920XT z aplikacją na komputerze PC (Laptop lenovo z btle) - z tego co widzę z pełną obsługą, to ta sztuka niestety z urządzaniami Edge się nie udała - co prawda komputer paruje połączenie BT przez panel sterowania (zresztą zgodnie z informacjami z aplikacji), to później apka nie potrafi dodać żadnego edge (ani 810, anie 520) do obsługi - próby kończą się komunikatem o konieczności restartu edge do zakończenia procesu połączenia. Oczywiście restart nie przynosi efektu.

 

Co ciekawe Vivofit 2 paruje się z aplikacją bez większych problemów - jest to dość ważne bo łączy się nie jak Express poprzez dongle ANT, tylko przez BTLE. W tym przypadku aplikacja może zastąpić Express.

Szkoda tylko, że Edge nie są jednak (jeszcze?) obsługiwane. Być może Lumie są/będą w stanie obsłużyć również Edge, ale aplikacja uruchamiana na PC niestety nie - no chyba, że komuś z Was się ta sztuka uda.

 

Aplikacja ma jeszcze braki w stosunku do aplikacji z androida np. brak możliwości wysyłania treningów do urządzenia, póki co można tylko przeglądać. Ciekawe czy (i kiedy?) doczekamy się w mobilnym connect możliwości tworzenia treningów, bo to akurat byłaby przydatna opcja, zwłaszcza, że teraz w nowszych modelach Forunnerów/Edge brak jest możliwości tworzenia/modyfikowania treningów w urządzeniu, można tylko modyfikować jeden trening interwałowy. Aczkolwiek utworzenie/modyfikacja na smarfonie i wysyłka do urządzenia byłaby zdecydowanie pożądaną opcją.

 

Poza tym częściowe braki wykresów np. jest rytm kroków (ale na androidzie tego nie ma, za to jest bilans czasu kontaktu z podłożem), nie ma czasu w strefach. Jeszcze pewno coś się znajdzie... 

 

Garmin Connect Mobile for Windows version 1.3.0.0 is now available in the Store.

New Features Added to Version 1.3.0.0:

• LiveTrack: Let others view your activity using their web browser.
• Segments: View your Garmin or Strava segments.
• Courses: View and search for Garmin courses created on Garmin Connect.
• Gear: Track your gear with activities.
• Workouts: View workouts created on Garmin Connect.
• Added support for Garmin Index Scale.
• Added weight views for users entering weight manually or via the Garmin Index Scale.

It is available in the Store at:
https://www.microsof...ps/9NBLGGH20C82

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3578 daVe_bike

daVe_bike
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 26 luty 2016 - 00:03

Dwa zdania na temat czujników do Garmina. Mam Edge 520 od dwóch miesięcy. Nie korzystam z czujników Garmina, tylko kupiłem zamienniki.

Opaska tętna: CooSpo HRM H6
Cena: Zamawiane z Holandii, z przesyłką 135 zł
Działanie: bez problemów, zarówno z Garminem, jak i telefonem (Moto G) po Bluetooth (przydatne np. podczas biegania, gy biorę tylko telefon). Minusów nie zauważyłem, szczerze polecam.

Czujnik cad/speed: No name :) Sprzedawane na popularnych chińskich portalach pod nazwą "ANT Bike Speed Cadence Sensor" lub podobną
Cena: Zamawiane z Chin, z przesyłką ok. 100 zł, kupiłem dwie

Działanie: Z Garminem bez problemów. Ładnie wykrywa, automatyczna kalibracja itp. Mały minus - od czasu do czasu wskazuje kosmiczną kadencję ok. 200. Są to pojedyncze piki - raz, dwa razy na trening. Widoczne dopiero na wykresie. Z prędkością nie ma takich problemów. Z telefonem czujników nie udało mi się połączyć, ale przyznaję się, że nie starałem się za bardzo bo mi na tym nie zależy. Posumowanie: jeśli komuś nie przeszkadza budowa (mniej "zgrabne" niż chociażby stare GSC-10) to również polecam. W tej cenie są bezkonkurencyjne, więc warto poczekać dwa tygodnie na paczkę z Chin :)


u1667v3.gif


#3579 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 26 luty 2016 - 10:50

Bo moto-g nie ma ANT więc SPD/CAD ANT-only nie podłączysz.



#3580 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 26 luty 2016 - 11:45

Czy kupno tego chińskiego czujnika i montaż go na drugim rowerze (na pierwszym mam czujniki garminowskie) da mi możliwość odczytu kadencji i prędkości bez każdorazowego parowania danego czujnika z Edge? 
Dopiero zaczynam przygodę z Garminem i w sumie nie wiem, czy Garmin zapisuje w swojej pamięci różne czujniki, czyli w tym wypadku miałbym jeden HR (Garmin), jeden CAD/SPD (Garmin) i jeden CAD/SPD (made in PRC), a po włączeniu Edge sam sobie rozpozna, z którymi czujnikami się połączył?

Czy może jest tak, że jeżdżąc raz na jednym, raz na drugim rowerze (a więc raz z jednym , raz z drugim CAD/SPD), każdorazowo będe musiał parować czujnik CAD/SPD z Garminem?

Mam nadzieję, że wyrażam się wystarczająco jasno... ;) 





Dodaj odpowiedź