Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#3581 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 posts
  • Skądz Będzina

Posted 26 February 2016 - 11:58

Garmin zapamiętuje wszystkie sparowane wcześniej czujniki.

Przynajmniej mój Edek 1000 tak ma :-)


  • arthuryankovski likes this

ZORBA pozdrawia !!


#3582 daVe_bike

daVe_bike
  • Użytkownik
  • 20 posts

Posted 26 February 2016 - 12:35

trace_error, ale chiński czujnik ma też Bluetooth. Nie napisałem tego wprost, ale widać na zdjęciu.

arthuryankovski, zapamiętuje wszystkie, łączy się z pierwszym, który złapie. A jeśli w międzyczasie wskoczysz na drugi rower i wykryje drugi czujnik to zapyta się, czy przełączyć. Całkiem mądre te liczniki ;-)

Tapatalknięte z MotoG


  • arthuryankovski likes this

u1667v3.gif


#3583 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 26 February 2016 - 13:06

Wszystko zależy od modelu Edge, różne generacje różnie obsługują czujniki, np. w e510/810 są przypisane do danego profilu roweru, w 1000/520 łączy się z każdym wcześniej sparowanym i oznaczonym jako aktywny, a w e500 już nie pamiętam ;).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3584 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 posts

Posted 26 February 2016 - 13:39

Przepraszam, w sumie nie podałem najważniejszej informacji. Mam E1000.

 

Dziękuję za odpowiedzi.
Z posta Prozora wnioskuję, że w E1000 nie mogę dopisać konkretnego czujnika do konkretnego profilu, coby Garmin po połączeniu się ze sparowanym wczesniej czujnikiem CAD/SPD sam przełączył się na konkretne profil?
Mam utworzone dwa profile (podejrzewam, że jak większość): MTB i Szosa. I fajnie by było, jakby Garmin sam sobie rozpoznawał na którym rowerze jestem, łącząc się z danym czujnikiem. Coś mi świta z lektury forum, że Garmin trochę przebudował profile, wychodząc jakby od rodzaju aktywności, a nie od roweru i że to niewykonalne. Tak?

Osobiście wolałbym rozwiązanie, jak w Mio Cyclo (lub jak piszecie E510/810).

Niby to nie problem samemu ustawić profil przed startem jazdy, ale z drugiej strony to kolejna pierdoła do zapamiętania. 



#3585 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 posts

Posted 26 February 2016 - 14:27

Hej, mam plik gpx, chciałem ustawić tę trasę jaki kurs w 520-stce. Da się to wgrać?



#3586 barciewicz

barciewicz
  • Użytkownik
  • 10 posts
  • SkądWro

Posted 26 February 2016 - 15:43

Czesc,

Czy jest jakis sposob, aby przegladac zawartosc folderow na 520 za pomoca telefonu z Androidem i kabla OTG? Ewentualnie jakis inny sposob? Chodzi mi o to, aby podczas wyjazdow nie musiec brac ze soba laptopa do wgrywania kursow i podmieniania mapy.

#3587 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 26 February 2016 - 19:08

Niektóre tablety (może i smarfony?) potrafią obsłużyć pamięć edge i zapewnić odpowiedni poziom ładowania. Podmiana mapy byłaby konieczna przy sporych odległościach, przy normalnym wyjeździe łatwiej przygotować mapkę przed wyjazdem obejmującą obszar potencjalnego wyjazdu.  Do wgrywania kursów posłuż się mobilnym connectem.

 

Przepraszam, w sumie nie podałem najważniejszej informacji. Mam E1000.

 

Dziękuję za odpowiedzi.
Z posta Prozora wnioskuję, że w E1000 nie mogę dopisać konkretnego czujnika do konkretnego profilu, coby Garmin po połączeniu się ze sparowanym wczesniej czujnikiem CAD/SPD sam przełączył się na konkretne profil?
Mam utworzone dwa profile (podejrzewam, że jak większość): MTB i Szosa. I fajnie by było, jakby Garmin sam sobie rozpoznawał na którym rowerze jestem, łącząc się z danym czujnikiem. Coś mi świta z lektury forum, że Garmin trochę przebudował profile, wychodząc jakby od rodzaju aktywności, a nie od roweru i że to niewykonalne. Tak?

Osobiście wolałbym rozwiązanie, jak w Mio Cyclo (lub jak piszecie E510/810).

Niby to nie problem samemu ustawić profil przed startem jazdy, ale z drugiej strony to kolejna pierdoła do zapamiętania. 

 

No niestety, w e510/810 też trzeba ręcznie przełączać profil roweru (co powoduje zmianę zestawu sparowanych czujników, bonusem jest licznik przebiegu danego roweru), na dodatek jeśli chcesz korzystać z innego zestawu ekranów, to również trzeba wybrać ten zestaw. Czyli to, że edge odnajdzie np. czujnik prędkości z roweru mtb nie oznacza, że z automatu przełączy się na ten rower włącznie z wybraniem specyficznego zestawu ekranów do tego przeznaczonych. Po prostu po włączeniu będzie szukać czujników sparowanych i zapisanych w danym profilu roweru. 

W późniejszych modelach uprościli to, zaniechali konieczności przełączania pomiędzy rowerami. Jedyną niedogodnością (dla niektórych) jest niemożność naliczania kilometrażu dla każdego roweru osobno, plusem jest, że nie trzeba się bawić w przełączanie profili rowerów (choć to niby żaden problem), wystarczy wybrać profil aktywności (szosa, mtb, trenażer...), a edge wykorzysta każdy sparowany wcześniej czujnik - poniekąd było to następstwem wprowadzenia czujników prędkosci i kadencji działających na zasadzie akcelerometru (bez magnesów), które można bardzo łatwo przepiąć z jednego roweru na kolejny.

 

Utworzenie kursu z pliku gpx - rozumiem, że jest to zapis śladu, a nie plik z serwisu pozwalającego narysować kurs/trasę? Bo jeśli ta druga opcja to zapisz jako kurs i umieść w folderze garmin/newfiles.

Jeśli jednak jest to plik śladu gps, to najprościej wgrać do garminowskiego connecta jako aktywność i na jej podstawie utworzyć kurs, a następnie wysłać do edge.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3588 barciewicz

barciewicz
  • Użytkownik
  • 10 posts
  • SkądWro

Posted 26 February 2016 - 19:43

Zgadza sie, kurs moge przeslac mobilnym connectem, ale czy ta aplikacja na komorce ma mozliwosc tworzrnia kursow badz importowania gpx/tcx (ja nie widze)? Chodzi o to, ze na wyjazdach zawsze improwizuje trase z dnia na dzien, bez uzycia laptopa, wykorzystujac np. Plotaroute.com., i potem plik wyeksportowany z tego serwisu, badz jakiegokolwiek innego, chcialbym przeslac na garmina.

#3589 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 posts
  • SkądLublin

Posted 26 February 2016 - 19:48

Cześć,

Dodam tylko do odpowiedzi Prozora (jak zwykle kompetentnej), że przypisanie czujników do konkretnego profilu kłóciłoby się z filozofią "activity profiles", czyli profile aktywności, a nie jak my to zazwyczaj robimy profile dla konkretnych rowerów. Chodzi o to, że kilka profili może być stworzonych dla jednego roweru, czyli np. wyścig, trening, rekreacja, trenażer - dla każdych z tych profili możesz mieć ustawione różne ekrany, pola, itp - np. mapa nie jest potrzebna dla profilu wyścig, a moc dla rekreacji itp.. Stąd przypisywanie konkretnych czujników tylko dla jednego profilu mogłoby stwarzać problemy. Dochodzi oczywiście łatwa możliwość przenoszenia czujników jak już wspomniano.

 

Pozdr



#3590 Tutek

Tutek
  • Użytkownik
  • 62 posts

Posted 27 February 2016 - 20:17

czy znacie jakiś sposób aby tą mapę: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas wrzucić do garmina?



#3591 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1,560 posts
  • Skądpolska

Posted 27 February 2016 - 23:33

Nie wiem czy to co tutaj http://gpsmaniak.com.../porady-jnx.htm dotyczy również serii Edge .

 

Najwazniejszy punkt ,, Modernizacja Odbiornika''. ( dzięki tej sztuczce Garmin będzie potrafił czytać format -jnx .Potem wystarczy skopiować jnx-y do odpowiedniego katalogu.  )

 

Chyba z 2 lata temu używałem Etrexa 30 przez kilka miesięcy to porobiłem sobie trochę ( kilka gb ) jnxów z Cykloservera, Kompasu,Ign Francuskiego ....

 

Nie mam już Garmina , ale pliki na dysku zostały  mogę,podesłać /podlinkować w razie potrzeby.Cykloatlas mam pokrojony na jakieś ca 10 częsci ( Całe Czechy i Słowacja z kawałkami południowej Polski Niemiec itd)

 

Pamietam tylko że Etrex 30 strasznie wolny i pożytek z jinxów był ....średni- ale działało to.

 

 

 

 



#3592 Tutek

Tutek
  • Użytkownik
  • 62 posts

Posted 28 February 2016 - 13:21

mam jeszcze taki problem z mapami OSM wygenerowanymi na garmin.openstreetmap.nl obojętnie jaki typ mapy wygeneruję tzn (generic, generic new style, lite) mapa wyświetla mi się poprawnie tylko jak skala pokazuje 800m, jak chcę oddalić mapę do skali 1.2km cała mapa mi zanika tzn nic już nie widać, czy wy też tak macie i czy można jakoś temu zaradzić?

337.jpg

 

dodam tylko że nie mam tego problemu z wbudowanymi mapami garmina cycle map.



#3593 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 28 February 2016 - 19:17

Chyba nie, w każdym razie jak wrzuciłem na próbę mapy z nl, ale obecnie używam wersji http://garmin.osmapa.pl/ którą zdecydowanie polecam. Dla tych, którzy chcą mieć jak największą mapę w e520 jest nawet mapa dla fenixa o wielkości... 8 MB. Oczywiście okupione to jest wieloma uproszczeniami, no ale używać się da, a na pewno jest lepsza niż bazowa. Choć ja osobiście używam wersji OSMapa-LIGHT - rzecz jasna nie całość, bo się nie zmieści, ale spory obszar i tak da się zmieścić w edge (używam obszaru o wielkości ok 45 MB, a więc jeszcze drugie tyle dałoby się wcisnąć...).

Wersja "nie light" ma większą szczegółowość obiektów typu zarysy budynków, bo sklepy itd są w wersji light. Szczerze mówiąc wersja dla e520 mogłaby być pozbawiona również routingu, byłaby nieco mniejsza.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3594 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 posts

Posted 29 February 2016 - 18:07

A ten adapter do GoPro to coś takiego? Myślicie, że do garminowskiego mocowania da radę to dokręcić?

http://s.aliexpress.com/eAV7ZRbe

 

 

Jedyne, co może popsuć zabawę, to rozstaw otworów. No ale podjąłem to wielkie ryzyko inwestycyjne i zamówiłem. Dam znać.

 

 

No więc tzw. dupa blada.

 

Paczka przyszła dość szybko, bo trwało to około 2 tygodnie. Niestety, rozstaw otworów tego adapterka nie współgra z otworami w uchwycie Garmina. A szkoda wielka, bo to gówienko waży kilka gramów, a wygląda na bardzo solidne. Ma gwintowane otwory, więc montaż kamerki byłby niezwykle prosty i szybki. 

 

11smhvt.jpg

 

No nic. Szukam dalej. 

Jakby wpadł Wam w oczy gdzieś jakiś adapter, a najlepiej "replacement parts" do garminowskiego uchwytu combo, będę bardzo wdzięczny za podrzucenie linka. W pierwszej kolejności interesuje mnie wykorzystanie oryginalnego uchwytu, a więc najlepiej adapter tego typu, jak na fotce, lub oryginalny Garmina. 



#3595 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 01 March 2016 - 08:54

Trochę zabawy w ślusarza i będzie pasować.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3596 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 posts

Posted 01 March 2016 - 09:16

Hehe. Dokładnie to samo pomyślałem. Spróbuję wywiercić trzeci otwór lub "wydłużyć" jeden z istniejących i zobaczymy, co wtedy. 
W każdym razie jak Wam wpadnie w oko jakiś adapterek, to dajcie znać. 



#3597 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 01 March 2016 - 11:44

Proponuję raczej wydłużenie i to najlepiej symetryczne obu "na fasolkę". Pilniczek/frezareczka (aluminium to moze być nawet i samo wiertło zamiast freza) i parę minut zabawy ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3598 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 01 March 2016 - 11:48

A nie prościej byłoby użyć jednej śruby i mocnego kleju?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3599 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 01 March 2016 - 12:02

Może taśmę dwustronną? Wolne żarty.  Po co dodatkowy klej i jednostronne mocowanie? Dopasowanie ważne, roboty niewiele. Aluminium to miękki metal, kilka ruchów iglaka odpowiednio powiększy otwór, dodatkowo przydałoby się wyfrezować (nawiercić) zagłębienie pod łeb śruby. Nie przesadzajmy z prowizorkami ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3600 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 01 March 2016 - 12:12

Po co? Dla wygody i prostoty. Przede wszystkim nie byłoby potrzebne naruszanie struktury któregokolwiek adaptera i osłabiania go (on nie po to ma takie kształty i wymiary, jakie ma, żeby go wiercić!), nie byłoby też frezowania ani innych zupełnie niepotrzebnych zabaw. Nie byłoby też ryzyka, że w razie krzywego nawiercenia otworu adapter pójdzie na straty albo trzeba będzie poszerzać otwór i osłabiać całość jeszcze bardziej.
 
Nie pojmuję tej powszechnej niechęci do klejów. Klei się rakiety i samoloty, ale adaptera do GoPro już nie ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Reply to this topic