Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#4181 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 posts
  • SkądDarłowo

Posted 23 July 2016 - 16:47

Witam.Miesiąc temu dokupiłem do 520-stki czujnik kadencji i prędkości.Dzisiaj podczas powrotu po pracy zauważyłem ,dziwne zachowanie prędkości to znaczy bardzo szybko skacze w zakresie + - 2km/h w pobliżu prędkości jaką jadę.Kurczę jak do tej pory nie słyszałem aby jakiś czujnik nowej generacji padł, czyżbym miał pecha i czeka mnie serwis?

Pomyślałem o baterii, ale już by padła? Chyba mało prawdopodobne.



#4182 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 posts

Posted 23 July 2016 - 18:29

Sprawdź czy licznik wykrywa czujnik.



#4183 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 posts
  • SkądDarłowo

Posted 23 July 2016 - 18:38

 A jak to sprawdzić,bo wydaje mi się ,że tak  , na ekranie głównym pokazuje ikonkę czujnika świecącą tak jak ikonka rytmu i tętna,a te pracują normalnie, chyba ,że chodzi o co innego ,(dioda na czujniku też mruga na zielono ) W ustawieniach też widnieje jako czujnik wykryty z oznaczeniem numerowym.



#4184 Gosc_Micha³93_*

Gosc_Micha³93_*
  • Gość

Posted 23 July 2016 - 19:27

Witam, mam problem ponieważ jak zrobię krótki postój to Garmin cały czas rejestruje to na wykresach, wiecie co jest może przyczyną ? Ustawienie rejestrowania jest co 1s  i Autopause.

 

Link do aktywności:

 

https://connect.garm...vity/1269061695



#4185 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 posts

Posted 23 July 2016 - 22:34

Ktoś się spotkał z ustawianiem activity-profile nie wg ostatniego użycia, a pierwsze z listy na edge 520. 

Mam tak odkąd do nowego (trzeciego już) wgrałem poprzednie pliki sports w tym zmodifikowany profil "train" i własny "ride".

Bierze kolor z mojego "ride" a wybiera pierwszy na liście "train" i tak za każdym restartem urządzenia. Jak zmienie na "train" to zmieni kolor na odpowiedni dla profilu "train". Jak wyłącze urządzenie w trakcie aktywności to przyjmie oczywiście nie poprzednio użyty, a "train" bo pierwszy jest na liście. Trochę to wkurza za każdym razem przestawiać. Poprzednio pamiętał jaki profil ostatnio używałem. Do tego edge po restarcie skasował mi wszystkie pliki segmentów i znowu mam bajzel, bo kopie mam sprzed paru dni i nie wiem które muszę odznaczyć i zaznaczyć jeszcze raz by się wgrały poprawnie.



#4186 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 24 July 2016 - 17:59

Witam, mam problem ponieważ jak zrobię krótki postój to Garmin cały czas rejestruje to na wykresach, wiecie co jest może przyczyną ? Ustawienie rejestrowania jest co 1s  i Autopause.

 

Link do aktywności:

 

https://connect.garm...vity/1269061695

 

Nie rejestruje. To tylko wykresy i programiści garmina tak to spierniczyli, że zamiast w pauzie czy zatrzymaniu dać zero (tak jak jest to w balansie mocy) to dają ostatni pomiar przed zatrzymaniem/pauzą i po ruszeniu, no może trochę wyżej. Jak popatrzysz na "czas ruchu" i "upłynęło czasu" to w tym pierwszym są realne pomiary. Nie ma się co przejmować, ewentualnie można ręcznie zatrzymywać edge po kilku sekundach od zatrzymania i wystartować przed ruszeniem, ale to zawracanie głowy...

Idealnie jest na wykresach trainingpeaks.com - tam zatrzymania są wyraźnie widoczne na wykresach, choć pewno nie każdemu to pasuje ;)

W Stravie jest trochę lepiej, bo choć wartości liczbowe (na osi czasu) są zerowe, to wykres w momencie pauzy/stopu schodzi w dół do momentu ponownego ruszenia. Endo na wykresach zupełnie pomija pauzy i chyba tylko po tętnie można poznać w którym miejscu było zatrzymanie. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4187 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 336 posts

Posted 24 July 2016 - 18:35

Kurcze a mi dzisiaj pierwszy raz podczas jazdy wyłączył się 2 razy ekran. ...juz myślałem ze całkowicie wyzionol ducha ale po chwili jakby nic wszystko się pojawiło. ...dziwne

#4188 Gosc_Micha³93_*

Gosc_Micha³93_*
  • Gość

Posted 24 July 2016 - 18:46

Nie rejestruje. To tylko wykresy i programiści garmina tak to spierniczyli, że zamiast w pauzie czy zatrzymaniu dać zero (tak jak jest to w balansie mocy) to dają ostatni pomiar przed zatrzymaniem/pauzą i po ruszeniu, no może trochę wyżej. Jak popatrzysz na "czas ruchu" i "upłynęło czasu" to w tym pierwszym są realne pomiary. Nie ma się co przejmować, ewentualnie można ręcznie zatrzymywać edge po kilku sekundach od zatrzymania i wystartować przed ruszeniem, ale to zawracanie głowy...

Idealnie jest na wykresach trainingpeaks.com - tam zatrzymania są wyraźnie widoczne na wykresach, choć pewno nie każdemu to pasuje ;)

W Stravie jest trochę lepiej, bo choć wartości liczbowe (na osi czasu) są zerowe, to wykres w momencie pauzy/stopu schodzi w dół do momentu ponownego ruszenia. Endo na wykresach zupełnie pomija pauzy i chyba tylko po tętnie można poznać w którym miejscu było zatrzymanie. 

Dzięki za odpowiedź :) Może kiedyś to poprawią. Dopiero od niedawna zacząłem mieć z tą pauzą problemy bo zawsze jak się zatrzymywałem to nie było widać tego na wykresach Garmin`a i czas ruchu nie odbiegał tak od czasu jazdy.



#4189 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 24 July 2016 - 22:04

Kurcze a mi dzisiaj pierwszy raz podczas jazdy wyłączył się 2 razy ekran. ...juz myślałem ze całkowicie wyzionol ducha ale po chwili jakby nic wszystko się pojawiło. ...dziwne

 

Jakiś kurs może? Zwłaszcza z punktami nawigacyjnymi? 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4190 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 336 posts

Posted 25 July 2016 - 06:06

Dokładnie miałem wgrany kurs ściągnięty z intranetu....Czyli problem jest znany ?

#4191 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 25 July 2016 - 11:18

Niestety, przynajmniej u mnie. Nie udało mi się utworzyć takiego kursu, w którym nie wywalałoby na detekcji punktów nawigacyjnych. Przynajmniej dłuższe kursy (>100km, dla krótszych sensu nie ma). Domyślam się, że przy detekcji punktów nawigacyjnych (czyli edge ma wykryć, czy wystąpi skrzyżowanie poprzez odpowiedni kąt skrętu kursu i ma dać na ekran komunikat "skręć w prawo/lewo") oprogramowanie nie da rady postawionemu zadaniu i po prostu wywala się. Chyba bez detekcji punktów nawigacyjnych (należy wyłączyć tą opcję) kurs działać powinien, w ostateczności wystarczy wyświetlenie kursu na mapie.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4192 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 posts
  • Skądz Będzina

Posted 25 July 2016 - 11:33

Wielokrotnie korzystałem z Edka 1000 jako samochodowej nawigacji i wytyczałem (wgrywałem gotowe) trasy

grubo ponad 100 km. Włączone informowanie o skrętach itd. Nic nie "wywalało".

No chyba, że piszecie o czymś innym ;-)


ZORBA pozdrawia !!


#4193 Yaner

Yaner
  • Użytkownik
  • 1 posts

Posted 25 July 2016 - 12:12

Ktoś się spotkał z ustawianiem activity-profile nie wg ostatniego użycia, a pierwsze z listy na edge 520. 

Mam tak odkąd do nowego (trzeciego już) wgrałem poprzednie pliki sports w tym zmodifikowany profil "train" i własny "ride".

...

 

Witam.

Miewam ten sam problem. Nie wiem ciągle co jest bezpośrednią przyczyną. Zwykle reset fabryczny problem rozwiązywał, ale nie uchwyciłem po jakiej operacji, problem wracał.

Aktualnie po fabrycznym resecie i wgraniu ostatniej bety oprogramowania nie ruszam standardowych profili Indoor, Race i Train. Zupełnie nic w nich nie zmieniam nawet koloru. Profile na moje potrzeby utworzyłem jako dodatkowe, od kilku dni wygląda, że jest OK.



#4194 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 25 July 2016 - 18:47

Wielokrotnie korzystałem z Edka 1000 jako samochodowej nawigacji i wytyczałem (wgrywałem gotowe) trasy

grubo ponad 100 km. Włączone informowanie o skrętach itd. Nic nie "wywalało".

No chyba, że piszecie o czymś innym ;-)

 

Tak, o innym urządzeniu: Edge 520. Mała różnica, jednak w tym przypadku decydująca ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4195 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 336 posts

Posted 26 July 2016 - 11:58

Chyba jednak o edge 1000 bo taki mam. ...sory ale niedoprecyzowalem....:/

#4196 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 26 July 2016 - 14:12

Czy wiecie czym moze byc podyktowana zmiana zapisywanych wartosci Kcal.

Wiek ten sam, waga, strefy Hr, a od ok poczatku czerwca z ok 750/h, przy podobnym wysilku, teraz pokazuje mi grubo wiecej, powyzej 1000Kcal. Nie chodzi mi o dokladnosc, tylko czym spowodowany moze byc taki wzrost. Zmienili cos w formule, czy moze jakies dodatkowe ustawienia, ktorych nie jestem swiadom?



#4197 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 posts
  • SkądRzeszów/Kraków

Posted 26 July 2016 - 14:29

Siemka!

 

Jestem na etapie wyboru jakiegoś fajnego licznika rowerowego marki Garmin. 

Jako, że jestem zielony w tym temacie i mam kilka "warunków" do spełnienia, to chciałem się Was (bardziej obeznanych w temacie) zapytać, co byście polecili. 

Zależy mi by mój Garmin:

-współpracował z pomiarem mocy Stages,

-mógł prowadzić mnie po tracku, który sobie do niego wrzucę, 

-najlepiej, aby nie miał barometrycznego pomiaru wysokości (bo ponoć duże jajca potrafią wychodzić na wykresach), 

-współpracował z pomiarem tętna i czujnikiem kadencji, 

-miał możliwość wrzucania trasy do Internetu (choć, tę funkcję posiadają chyba wszystkie?)

 

Z grubsza to tyle. Szukałem co nieco po necie, początkowo spodobał mi się garmin 520, tyle, że on właśnie ma ten nieszczęsny pomiar barometryczny. Nie zależy mi na funkcji śledzenia segmentów ze Stravy, a czuję, że cena 520stki może być determinowana właśnie pod ten bajer. 

 

Aha, zapomniałem o najważniejszym, chciałbym się zmieścić w budżecie do max 1500pln, bo do tej ceny pewnie dojdzie niemała cena za te wszystkie czujniki.

 

A może jest inna firma, nie Garmin, która spełni te moje oczekiwania?

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi! :)


Edited by Prozor, 26 July 2016 - 15:16.
Scaliłem - nie ma potrzeby tworzenia oddzielnego wątku.

Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#4198 d8wid

d8wid
  • Użytkownik
  • 345 posts
  • SkądSzczecin

Posted 26 July 2016 - 15:18

Ja zdecydowanie polecam 520. 

Pomiar z barometru mi działa bardzo dobrze ale zawsze możesz to sobie wyłączyć w garmin connect korekty.

Cena 1500 jak najbardziej do zrobienia za nowego ze wszystkimi czujnikami. 


HDJ ROCKER PLATE - Platforma pod trenażer
https://rockerplate.pl - Shimano i Continental + Kolarskie motywy dla etui na telefon 
 


#4199 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 26 July 2016 - 15:22

Szczegóły dlaczego wysokościomierz barometryczny jest lepszy znajdziesz stronę wcześniej, właściwie od #4159 icon_share.png warto czytać wcześniej. Nie ma co powtarzać co parę wpisów tych samych informacji (będą usuwane).

 

Każdy spełni Twoje wymagania, ale akurat e520 obsługuje kursy mało stabilnie, zwłaszcza gdy włączy się wykrywanie zakrętów - przynajmniej na mapie OSM, być może na bazówce nie, ale to nie mapa... Na UMP nie sprawdzałem.
 
Dla Ciebie i Twoich jazd raczej kierowałbym się ku 820 (pewno będą wysprzedaże, ale z drugiej ręki można dość tanio kupić) / 1000 (o dziwo, może być tańsze niż...) lub 820. Wszystkie mają obsługę Stravy. 

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4200 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 posts
  • SkądRzeszów/Kraków

Posted 26 July 2016 - 15:29

 

Szczegóły dlaczego wysokościomierz barometryczny jest lepszy znajdziesz stronę wcześniej, właściwie od #4159 icon_share.png warto czytać wcześniej. Nie ma co powtarzać co parę wpisów tych samych informacji (będą usuwane).

 

 

Czy aby zawsze jest lepszy? Np. tutaj: https://www.strava.c...ities/646652258wygląda na co innego. 


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!



Reply to this topic