Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#401 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 27 czerwiec 2011 - 07:42

Wiki, juz poprawilem, po prostu kilka dni temu cos grzebalem i klodki sie pozamykaly. Teraz juz powinno sie otwierac.

Virenque, sprawdzilem moje wczesniejsze jazdy, jak jeszcze mialem poprzednie oprogramowanie gdzie nie bylo sekundowego naliczania i tam max predkosc odpowiadala wartosci na wykresie. W takim razie przelaczam znowu na 'smart recordering' bo wyglada na to, ze sekundowe naliczanie bedzie pomijac niektore wazne informacje. Przygladnalem sie jeszcze raz i to samo dotyczy innych maksymalnych wartosci np. kadencja, tetno, choc w mniejszym stopniu (tu znalazlem wartosci rozniace sie o jeden/dwa uderzenia serca).

#402 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 czerwiec 2011 - 09:49

Sewi - z analizy danych, które udostępniłeś wynika, że rejestrację masz w trybie "smart", a nie sekundową. W obu przypadkach.
Np. aktywność 95017449 (ten, gdzie fix nastąpił dopiero po 13 minutach i 21 sekundach, albo po 3,34 km od włączenia) ma średnią zapisu co 1,98 sekundy (minimum 1s, maksimum 7 s).

W aktywności 94190290 masz średnią zapisu co 2,23 s (minimum 1 s, maksimum 6 s)

Zmień na zapis sekundowy, wtedy dane których Ci brakuje powinny znaleźć się w logu. Aczkolwiek z analizy moich logów wynika, że od czasu do czasu zapis jest nie co 1 s, ale co 2 sekundy.

Co do sporttracks'a - program ma "wyrównywanie" danych (preferencje -> analizy) i tam informacje wyświetlane są "wygładzane" (tak dane cyfrowe jak i wykres). Przydatne dla kadencji (wykres mniej poszarpany), czy też dla pulsu gdy nadajnik ma skłonności do przekłamywania danych (piki są obcinane). Przy prędkości (pulsie itd.), jeśli ustawisz wyrównywanie większe niż 1, to informacje wyświetlane w programie nie będą pokrywały się z danymi z GC.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#403 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 27 czerwiec 2011 - 13:52

prozor, uwierz mi na slowo, ze dla tych dwoch treningow mialem w urzadzeniu ustawione zapisywanie sekundowe. Wiem bo dzis zmienilem znowu na 'smart'. Sprawdze wieczorem w sportracku liczbe punktow zapisu.

#404 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 czerwiec 2011 - 15:49

Faktycznie - masz rację. Poprzednio nie miałem dostępu do eksportu, dostęp był jedynie do zapisu do Google Earth, a tu widocznie nie eksportuje całego logu. Teraz mam dostęp do eksportu danych, faktycznie tcx/gpx zawierają dane zapisywane co 1 s.

Sprawdzę nieco później te dwa logi pod kątem interesujących Ciebie informacji.

Nie miałem dostępu do eksportu, bo nie zalogowałem się w GC, po zalogowaniu dane były już dostępne.

No ok - z danymi wszystko w porządku, niedogodność (o ile można to tak nazwać) wynika z algorytmu tworzenia wykresów na podstawie zarejestrowanych danych. Wyliczanie prędkości na podstawie ostatniej sekundy raczej nie wchodzi w rachubę (przy dokładności zarejestrowanej drogi = 1m), tak więc oprogramowanie GC wylicza wg sobie znanego algorytmu prędkość maksymalną i rysuje wykres - w tym przypadku prędkość na wykresie jest "wygładzona", dlatego też prędkość na wykresie będzie średnią prędkością w przyjętej przez programistów okresie czasu. Czyli tak czy siak, prędkość maksymalna jest de facto maksymalną średnią prędkością w jakimś okresie czasu. Ile? Nie mam pojęcia - może 10 s, może 30 sekund?

Po wczytaniu do Sporttracks'a prędkość maksymalna ścieżki cze 26, 2011 1:32 PM wynosi 68,63 km/h (po 1:11:06 od rozpoczęcia rejestracji danych).

Dołączona grafika

W/w wykres otrzymamy, jeśli w preferencjach ustawimy wyrównywanie danych prędkości na minimum - czyli na wartość =1. Przy wyrównywaniu =7 uzyskamy prędkość maksymalną (tak na wykresie, jak też w danych) równą 65,3 km/h.
Dołączona grafika

Jak widać, oprócz zmniejszenia prędkości maksymalnej, efektem głównym wyrównania danych jest zmniejszenie "postrzępienia" wykresu prędkości. Jeśli porównamy wykres ze ST do wykresu z GC to bez wątpienia stwierdzimy, że ten drugi jest jeszcze bardziej "wygładzony". Co więcej, prędkość maksymalna występuje w zupełnie innym momencie, niż na wykresach poprzednich:

Dołączona grafika

Na powyższym wykresie prędkość maksymalna to 58,5 km/h osiągnięta w czasie 0:31:38 od początku rejestracji. I nijak nie pokrywa się z prędkością maksymalną z lewej kolumny GC, bo tam na 100% prędkością maksymalną jest ta, co na pierwszych wykresach...

Czyli to co widać na wykresie, nie zawsze jest tym co oczekujemy. Konia z rzędem temu, kto poda mi algorytm (albo jego ogólne założenia) wyliczenia tak prędkości maksymalnej, jak i prędkości pokazanej na wykresie w GC.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#405 doniu

doniu
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądWarszawa Wawer

Napisano 27 czerwiec 2011 - 23:59

Czyli to co widać na wykresie, nie zawsze jest tym co oczekujemy. Konia z rzędem temu, kto poda mi algorytm (albo jego ogólne założenia) wyliczenia tak prędkości maksymalnej, jak i prędkości pokazanej na wykresie w GC.

Jeżeli chodzi o wykresy GC - mi to wygląda na aproksymację. Jak już sam zauważyłeś mniej dokłady wykres jest "ładniejszy" - głatszy. Prędkość maksymalna jest zapewne największym zarejestrowanym pomiarem i nie ma nic wspólnego z wygładzonym wykresem.

Pliki .tcx są zwykłym xml'em i można podejrzeć ich zawartość każdym dobrym edytorem tekstu. W lini 76171 znalazłem maksymalna prędkość. jest znacznik:
18.218000411987305
Podejrzewam, że ta wartość jest w m/s co daje 65,5848014831543 km/h jak widać zgadza się z GC.

#406 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 czerwiec 2011 - 07:32

Tak - masz całkowitą rację. Faktycznie, wystarczyło zajrzeć do tcx'a i jest tam wszystko ładnie zapisane.
Każdy lap posiada nagłówek między innymi łącznego czasu, dystansu itd. no i maksymalnej prędkości w okrążeniu. Dla aktywności 95017449 jest to 7 okrążenie, maksymalna prędkość 18,21800041198730 m/s (czyli faktycznie 65,58480148315428 km/h - zdumiewająca dokładność :lol:, prawda?) - czas zdarzenia: 2011-06-26T12:44:15.000Z w 33048,4609375 m od początku trasy.

Sporttracks (przynajmniej w wersji 2.1) jednak wylicza sam prędkość na podstawie danych gps...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#407 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 28 czerwiec 2011 - 10:51

Może jestem chamem technicznym, ale nie mogę znaleźć opcji, żeby w podsumowaniu treningu garmin wyświetlał mi czas w poszczególnych strefach tętna. Tylko średnie i max.

#408 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 czerwiec 2011 - 11:05

O ile mi wiadomo, w samym komputerku treningowym tylko tyle informacji wyciągniesz. Użycie programów typu Garmin Traning Center (zakładka totals) lub lepiej SportTracks - umożliwi Ci uzyskanie danych o których piszesz.

Tak na marginesie - pojawiła się aktualizacja GTC, a w niej poprawki:
Garmin Traning Center 3.6.1 -> 3.6.3

1. Fixed issue where Training Center would repeatedly prompt a user to sync the user profile when connecting to devices with an odometer.

2. Fixed issue that caused Training Center to fail when a user attempted to write a workout with a "repeat until" step duration to a TCX file.

3. Added improved handling for problems on certain target machines caused by invalidly installed Windows Imaging Component software.

4. Fixed issue causing Training Center to fail when trying to render the graph with certain user data on some screen resolution settings.

5. Fixed issue where Training Center would fail trying to import activities from devices that generated trackpoints with invalid latitudes.

6. Fixed issue preventing the notes from being updated in certain user input sequences.

7. Fixed issue causing Training Center to sporadically fail when a user aborted a transfer from device.

8. Fixed Training Center failure when a user performed certain drag/drop sequences.

9. Fixed issue that caused Training Center to fail when trying to import certain types of corrupted legacy database files.

10. Fixed issue where Training Center would display invalid calorie totals for certain user data sets.

11. Fixed Training Center issue that caused an invalid migration of legacy user accounts with specific overlapping Speed Zone configurations. This migration problem led to a repeated crash in the application at start-up after the account migration.

12. Fixed issue that prevented Training Center from preserving the change of the Speed Zone display type in the User Profile from Pace to Speed.

13. Fixed Training Center failure attempting to render the graph for certain invalid user activity data.

14. Fixed Training Center issue that caused a failure trying to display the comparison dialog for certain types of data items.

15. Fixed multiple issues that led to unexpected duplication of certain types of Courses and/or Workouts when doing a transfer with the device.

16. Fixed issue with importing multisport FIT activity files.

17. Fixed issue with Training Center failing to properly handling the importation of certain corrupted legacy Training Center profile binary database files. This too resulted in a repeated crash at application start.

18. Fixed workout scheduling issue that prevented "today's workout" from being transferred to a device in certain time zones.

19. Added improvements to application to lower occurrences of problems caused when multiple application elements tried to simultaneously access the database.

20. Modified software update mechanism to prevent likelihood of crash caused by repeated calls to the software update process while the application was already waiting for a user's response in the interface.

21. Fixed issue where the application would sometimes generate a Windows crash immediately after processing a Garmin error report.

22. Fixed several minor failures caused by specific update sequences to the user interface following a change to the database.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#409 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 28 czerwiec 2011 - 13:12

Cierpliwość moja dzisiaj się skończyła. Na dzisiejszym treningu edek wariował, samoczynna autopauza, musiałem wyłączać i włączać trzy razy na 90km. Prędkości też skakały jak szalone, wczoraj było niby ok, ale na podjeździe, na którym kiedyś tam pokazywał nachylenie około 20% (tyle faktycznie jest) pokazywał 9-10%...nie wiem czy to nie jest wina odbiornika GPS. Dodzwonić się do serwisu nie było łatwo. Kiedy już się udało, facet mnie wysłuchał co się dzieje i zaproponował nowe urządzenie. Mam wysłać tylko sam licznik bez żadnych akcesoriów, podał mi numer zgłoszenia i adres. W ciągu 10 dni otrzymam nówkę. To tyle :)

#410 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 28 czerwiec 2011 - 14:38

Dzięki Prozor, GTC jest dla mnie mało wygodne, spróbuje Sport Tracks.

#411 Jurek_1989

Jurek_1989
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 15:40

Cierpliwość moja dzisiaj się skończyła. Na dzisiejszym treningu edek wariował, samoczynna autopauza, musiałem wyłączać i włączać trzy razy na 90km. Prędkości też skakały jak szalone, wczoraj było niby ok, ale na podjeździe, na którym kiedyś tam pokazywał nachylenie około 20% (tyle faktycznie jest) pokazywał 9-10%...nie wiem czy to nie jest wina odbiornika GPS. Dodzwonić się do serwisu nie było łatwo. Kiedy już się udało, facet mnie wysłuchał co się dzieje i zaproponował nowe urządzenie. Mam wysłać tylko sam licznik bez żadnych akcesoriów, podał mi numer zgłoszenia i adres. W ciągu 10 dni otrzymam nówkę. To tyle :)



W jakim sklepie kupiłeś Garmina? Czy przy zakupie przez Allegro (np. w Azymut itp.) będę miał taki serwis/gwarancję?

(( Często jest tak, że jak kupuje się przez internet to dystrybutor nie uznaje gwarancji np. Tacx, RST, Manitou. ))

#412 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 28 czerwiec 2011 - 15:47

dure kupowałem w eazymut.pl ale bezpośrednio u nich, nie przez Allegro (ale wiem, że to nie ma znaczenia żadnego). Masz gwarancję dwa lata u Garmina plus rok w eazymut. Wysyłasz tu albo tu. Wysyłając do serwisu Garmina jest szybciej (sam gość ze sklepu mi tak doradził).

#413 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2011 - 16:46

...W ciągu 10 dni otrzymam nówkę. To tyle :)

...a nie mówiłem?? Trzeba było tak od razu zrobić zamiast kombinować ;-) .

#414 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 28 czerwiec 2011 - 18:54

dure kupowałem w eazymut.pl ale bezpośrednio u nich, nie przez Allegro (ale wiem, że to nie ma znaczenia żadnego). .


znaczenie ma dla portfela bo taniej w ich sklepie internetowym
na gwarancje nie ma to żadnego wpływu bo i tak 3 lata

stosuje ktoś jakieś pseudo osłony p.słoneczne do 705/800
jeśli chodzi o sam licznik to ok, ale mapa już mniej widoczna
choć przy zakrętach sama się podświetla i widać lepiej

#415 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2011 - 00:07

stosuje ktoś jakieś pseudo osłony p.słoneczne do 705/800...

Jakie osłony? Pierwsze słyszę. Wrzuć jakiegoś linka.

#416 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 29 czerwiec 2011 - 09:27

samoróbki miałem na myśli, jak zrobię to pokaże
choć nie wiem czy to ma sens?

#417 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 30 czerwiec 2011 - 19:43

W poniedziałek po południu wysłałem Garmina do Warszawy, a dzisiaj kompletne zaskoczenie: kurier UPS zapukał do drzwi z paczką. W niej nowe urządzenie. Sprawdziłem na dzisiejszym treningu i wszystko działa prawidłowo.
Ciekawostka: chciałem jechać na dwóch licznikach. Wczoraj pojechałem na Sigma DTS 1606 L, dzisiaj kiedy założyłem Garnka na ekranie Sigmy widniał komunikat "too many signals". Chyba jakieś zakłócenia....

#418 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 czerwiec 2011 - 20:04

Twoje słowa potwierdzają dobrą jakość działania serwisu Garmina. Wzorcowo. Jak widać, nawet nie bawią się ze sprawdzaniem sprzętu, przyjmują chyba na słowo, że działa nieprawidłowo i wymieniają od ręki. Żeby tak każdy serwis działał, to byłoby całkiem przyjemnie.

Dzięki Prozor, GTC jest dla mnie mało wygodne, spróbuje Sport Tracks.

Nie tylko dla Ciebie ;-) - rzuć okiem na wątek ST , umieściłem tam namiar na paczkę z wersją 2.1 ST wraz ze wszystkim darmowymi pluginami.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#419 Gosc_smoła_*

Gosc_smoła_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2011 - 20:56

cześć.

kojarzy ktoś jak można obejść taki oto problem (w sumie mało znaczący ale może ktoś już miał ten problem):

GTC nie odczytuje mi jednego treningu (wczorajszego), tzn. on jest - widzę go w historii/aktywnościach na ekranie garmina oraz jest on w folderze "Aktywności" na garminie wpiętym przez USB po przeglądnięciu plików, ale przy ściąganiu sposobem "receive from device" po prostu go nie odczytuje - jakby go nie było :]

żeby nie było, że coś się zrypało to dzisiejszy trening załadował bezproblemowo, a wczorajszego nie widać...

w sumie mógłbym go wklepać ręcznie czytając dane na ekranie Garniaka, ale to był bardzo mocny trening i wolałbym go trochę przejrzeć :/ miał ktoś coś podobnego? istnieje inny sposób załądowania tego treningu?

#420 imp

imp
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 06 lipiec 2011 - 21:01

mam to samo, zauwazylem ze edek przy dlugich treningach zamula przy wrzucaniu tego na neta, sposob na przyszlosc czesto robic lapy, a jak zgrac ten trening to nei mam pojecia, rowniez prosze o pomoc:)



Dodaj odpowiedź