Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#421 Gosc_smoła_*

Gosc_smoła_*
  • Gość

Posted 06 July 2011 - 21:20

ok udało się :)

plik treningu .fit za pomocą TCX Converter zamieniłem na .tcx i ST mi nie odczytał - BŁĄD PLIKU
Spróbowałem zamienić na .gpx i co ciekawe ST odczytał :)
wszystko gra, nie ma tylko międzyczasów ale to już nie jest takie ważne :]

#422 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 08 July 2011 - 07:25

Kłopotów ciąg dalszy niestety z moim 705. Któregoś dnia trzy razy włączyła się auto pauza. Nie było już tak, że musiałem wyłączyć i włączyć (stoper po sekundzie/dwóch ruszał dalej, przy czym jak się zatrzymywał to prędkość wskazywał nadal) ale jednak.
Postanowiłem auto pauzę wyłączyć. Wczorajszy trening dość pechowy, po 4 km kapeć na przednim kole. Staję i pauzuję stoper. Zapasową dętkę uszkodziłem przy zakładaniu (okazało się, że mam pokiereszowaną łyżkę) i wracałem wolniutko (praktycznie cały czas z buta) do domu i się troszkę zeszło. Po wymianie koła w domu i przejechaniu jakiś 15 km znowu miałem wymuszoną przerwę. Pękła szprycha w tylnym kole, pauza włączona (próbowałem ją wyjąć).
Teraz tak: zapomniałem spisać dane z licznika, pamiętam jedynie, że liczba przejechanych km zgadzała się mniej więcej z tym co zaraz pojawi się poniżej, średnia była w granicach 28 km/h, czasu niestety nie pamiętam.
Oto dane z GC i GTC: dystans 36.07, avg 17,2, avg moving speed 21, czas 2h06. Wrzuciłem plik TCX do ST i ku mojemu zaskoczeniu wyszło: dystans 16.18, avg 10.1, czas 1h36. Wrzuciłem ponownie (program pokazał przez chwilę prawidłowy dystans), następnie zapytał czy nadpisać dane, kliknąłem TAK, dane były bez zmian. Przy ponownej próbie zrobiłem już jako nowy trening tego samego dnia i oto dane: dystans 34.59, czas 1h42, avg 20.2. próbowałem użyć wtyczek Adjust Pauses To Device Time i wyskakuje błąd:

System.InvalidOperationException: UseParentSettings must be false.
w ZoneFiveSoftware.SportTracks.Data.ActivityCategory.set_StoppedMetersPerSecond(Single value)
w MiscPlugin.Edit.AdjustPausesToDevice.Run()
w MiscPlugin.Edit.AdjustPausesToDeviceAction.Run(Rectangle rectButton)
w ZoneFiveSoftware.SportTracks.Actions.ActionMenuAction.popupItem_Select(Object sender, EventArgs e)
w System.Windows.Forms.ToolStripItem.RaiseEvent(Object key, EventArgs e)
w System.Windows.Forms.ToolStripItem.OnClick(EventArgs e)
w System.Windows.Forms.ToolStripItem.HandleClick(EventArgs e)
w System.Windows.Forms.ToolStripItem.HandleMouseUp(MouseEventArgs e)
w System.Windows.Forms.ToolStripItem.FireEventInteractive(EventArgs e, ToolStripItemEventType met)
w System.Windows.Forms.ToolStripItem.FireEvent(EventArgs e, ToolStripItemEventType met)
w System.Windows.Forms.ToolStrip.OnMouseUp(MouseEventArgs mea)
w System.Windows.Forms.ToolStripDropDown.OnMouseUp(MouseEventArgs mea)
w System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
w System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
w System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Message& m)
w System.Windows.Forms.ToolStrip.WndProc(Message& m)
w System.Windows.Forms.ToolStripDropDown.WndProc(Message& m)
w System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
w System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
w System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)



#423 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1,343 posts
  • SkądWarszawa

Posted 08 July 2011 - 08:22

wicklowman, to ten wymieniony na nowy wariuje? Jeśli tak, to głównym podejrzanym jest czujnik kadencji. Wywal magnes z tylnego koła, bo przy odczycie pozycji z GPS tylko wprowadza zbędne zamieszanie, a jeśli to nie pomoże to wywal cały czujnik kadencji. Gdzieś na zagranicznych forach czytałem, że te czujniki czasem wariują - zwiera się właśnie ten element, który odczytuje dane z magnesu koła. Jak nie pomoże - do Garmina z opisem sytuacji - GPS i czujnik.

#424 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 09 July 2011 - 19:35

pafcio zdjęcie magnesu nie pomogło, GSC10 nie zdjąłem ale wyłączyłem w opcjach i jest OK. Cała pętla w Istebnej bez żadnych kłopotów jeżeli chodzi o wskazania. Cóż, trzeba dzwonić do serwisu w poniedziałek i reklamować sam czujnik.

#425 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1,343 posts
  • SkądWarszawa

Posted 09 July 2011 - 20:09

To logiczne - wszak przy zepsutym czujniku magnesu koła zdjęcie samego magnesu nie naprawia czujnika. Odeślij im od razu czujnik - będzie szybciej. ;-)

Pewnie Ci ulżyło, że Edge jest OK.

#426 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 09 July 2011 - 20:26

pafcio zdjęcie magnesu nie pomogło, GSC10 nie zdjąłem ale wyłączyłem w opcjach i jest OK. Cała pętla w Istebnej bez żadnych kłopotów jeżeli chodzi o wskazania. Cóż, trzeba dzwonić do serwisu w poniedziałek i reklamować sam czujnik.


Wicki, a nie pisałem wcześniej przypadkiem, żebyś sprawdził gsc10 np. biorąc zakładając inny (np. pożyczony?)? Pewno równie błyskawicznie otrzymasz nową sztukę, no ale na dodatek masz nowy egzemplarz 705. Nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło :mrgreen:

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#427 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 09 July 2011 - 20:40

prozor pisałeś ale nie miałem od kogo pożyczyć. Najważniejsze, że wiemy już co było przyczyną.

#428 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 posts
  • Skądelbląg

Posted 12 July 2011 - 14:27

Po dłuższej przerwie ciąg dalszy pytań odnoścnie Garmina EDGE 500.
1. Czy ma on taką funkcję na wzór Polar Fitness Test z OwnIndexem?
2. Czy liczy on ile kcal spaliliśmy jak Polar Owncal?

Jakoś mało funkcji jest wypisane na stronie producenta w porównaniu do Polara. Czy oni nie ma tylu funkcji co Polar CS600? Jak wygląda praca z tym garminem? Może ktoś się podzieli opinią?

Poważnie się zastanawiam nad kupnem, dlatego mam takie pytania.

P S
No i jak jest z mocą? Co muszę dokupić i za ile $$$? (pytam z ciekawości, kupować raczej nie będę)

#429 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 12 July 2011 - 16:27

1.

1. Czy ma on taką funkcję na wzór Polar Fitness Test z OwnIndexem?

- NIE
2.

2. Czy liczy on ile kcal spaliliśmy jak Polar Owncal?

- TAK, aczkolwiek algorytm ma własny, wcześniejsze oprogramowania edków liczyły cuda, a nie kalorie, teraz niby jest lepiej, aczkolwiek i tak można traktować wyliczenia zużytych kalorii w licznikach jako ciekawostkę. Obojętnie, czy to polar, czy garmin, czy inne ustrojstwo.

Czy oni nie ma tylu funkcji co Polar CS600?

- a o jakie funkcje Ci chodzi?

jak wygląda praca z tym garminem?

- dobrze. Jakie pytanie, taka odpowiedź ;-).

Może ktoś się podzieli opinią?

- mało opinii na 30 stronach wątku? Pytaj o konkrety, dostaniesz konkretną odpowiedź.

Właśnie przeglądnąłem instrukcję polara cs600.

Jeżeli chodzi o porównywanie edge 500 / cs600 to IMHO edge ma większe możliwości. Zgoda, nie ma graficznego mini wykresiku dwóch zmiennych (np. pulsu), czy też czegoś takiego jak polarowskie "OWN" (niby CS200 miał ownzone, ale konia z rzędem temu, kto z tego korzystał - ja nie, nie chciało mi się?), owncode (fakt w.i.n.d. jest lepszy niż starsze sposoby transmisji) przy porównaniu z ANT+ to cienias (głównie z uwagi na zasięg i kompatybilność).
Dodatkowy moduł GPS (oczywiście dodatkowo płatny - jakieś 5 stów) dla polara to klocek, wskaźnik baterii wskazuje konieczność naładowania, gdy aku jest prawie wyładowany. Nie znasz dnia, ani godziny...
No i to polarowskie podświetlenie - tragedia. Rozumiem, że bateryjka CR2354 na rok ma starczyć, ale w pewnym okresie (jak dla mnie wiosna-jesień, choć czasem i latem po zmroku jeżdżę) podświetlenie ekranu jest niezbędne. Na dodatek nie takie, żebym się domyślał co tam jest, a właściwie co tam było, bo nie ma podświetlania ciągłego.

No i funkcje treningowe - edge ma o wiele większe możliwości zaplanowania treningu. Ważne dla mnie zwłaszcza podczas treningów na trenażerze choć nie tylko. Aczkolwiek mogę się mylić, bo w instrukcji polara niewiele informacji jest na ten temat - odsyłają do pliku pomocy programu obsługującego, może w nim da się tworzyć bardziej skomplikowane treningi. Ale sądząc po rysunkach ekraników szału nie ma. W edge mogę to zrobić ręcznie na komputerku, aczkolwiek mogę i GC...

Ilość danych przedstawianych na ekranach i konfigurowalość ekranów - polar nie ma podskoku.

Wymiana baterii w samym CS'ie nie sprawia problemów (i nadajniku pulsu), czego nie można powiedzieć o wymianie baterii w nadajnikach prędkości i kadencji. No fakt, długo trzymają, ale jak padną to Polar zaleca wymianę w serwisie. Żeby było jasne - wymianę czujników na nowe. Choć czy nowe to nie wiem, bo na upartego można baterie w czujnikach wymienić. Choć to trochę skomplikowane jest.

W edge tego problemu nie ma. Akumulator po prostu się ładuje i już. Może po paru latach będzie wymagał wymiany na nowy i pewno będzie to konieczne w serwisie (choć w naręcznych garminach da się wymienić aku i nie jest to kosztowne, no ale nie każdy będzie chciał to sam robić). W opcjonalnym czujniku prędkości/kadencji wymienia się bateryjkę łatwo i bezproblemowo. Co więcej - bez GSC10 edge działa, CS600 bez czujnika prędkości niestety nie.

A... jeszcze jedno - w czasach, gdy znajomość języka angielskiego jest dość powszechna, nie każdy z Polaków posiadł tą jakże przydatną umiejętność. Dlaczego o tym piszę? Bo z CS600 po polsku nie pogadasz... A z edge i owszem.

No i cena. Za kwotę, którą trzeba dać za CS600x z GPS'em wolałbym kupić E800 i jeszcze zostałaby kasa na sporą ilość izotoniku czy czegokolwiek innego. Na dodatek masz nawigację mapową. Co prawda na szosie zgubić się to trzeba chcieć, ale czasami może się przydać (mi przydaje się w lesie - oczywiście nie w szosówce ;-))

Eh, no dobra - wrzuć przykład na czym Ci zależy i zobaczymy czy edek potrafi to zrobić.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#430 Jurek_1989

Jurek_1989
  • Użytkownik
  • 133 posts

Posted 12 July 2011 - 16:29

P S
No i jak jest z mocą? Co muszę dokupić i za ile $$$? (pytam z ciekawości, kupować raczej nie będę)


współpracuje z wszystkimi miernikami mocy z wyjątkiem miernika firmy POLAR.

#431 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 13 July 2011 - 08:52

Serwis Garmina mnie zaskakuje. Dzwoniłem, stary czujnik GSC10 ma wylądować w koszu (takich rzeczy nie naprawiają), nowy otrzymam w ciągu 5 dni roboczych.

#432 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2,567 posts
  • SkądOpolskie

Posted 13 July 2011 - 09:42

A mnie zaskakują możliwości Edków :)

Czy player działa z każdym urządzeniem Garmina?

Tylko czemu to takie drogie 8-)

#433 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 13 July 2011 - 10:03

A mnie zaskakują możliwości Edków :)

Czy player działa z każdym urządzeniem Garmina?

Tylko czemu to takie drogie 8-)


Player jest na stronie Garmin Connect. Zrzucasz dane z treningu/wycieczki na www z urządzenia (500/705/605) i oglądasz.
Co do ceny: marka to raz, możliwości to dwa. Chociaż z drugiej strony to nawigacje samochodowe Garmina złych cen nie mają.

#434 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 posts
  • Skądelbląg

Posted 13 July 2011 - 10:11

1. Czy mogę zrobić coś takiego, że będę prowadzić swój "dzienniczek" w programie na komputerze i jednocześnie na stronie internetowej?
2. Czytałem, że w Garminie można przechowywać ileś tam treningów. Czyli nie muszę codziennie zrzucać plików (np. zgrupowanie), mogę to zrobić np. po dwóch tygodniach?
3. Jak wygląda sprawa akumulatora, czyli co ile czasu trzeba ładować (powiedzmy, że trenuję 3-4 godz. dziennie), bo czytałem, że te 18 godzin to trochę przesadzone. Po jakim czasie widać spadek wytrzymałości akumulatora, czyli po jakim czasie będzie do wymiany?
4. Jak wygląda sprawa seriwsu Garmina? Trzeba gdzieś ten produkt zarejestrować, czy posiadać paragon/fakturę i im to ew. z urządzeniem wysyłać?
5. Co to jest nawigacja mapowa?
6. Czujnik mocy to jaki koszt? (pytam z ciekawości)

#435 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 13 July 2011 - 10:18

1. tak
2. tak
3. podłączam do kompa, zrzucam dane i ładuję jednocześnie, po jakim czasie widać, że bateria siada to nie wiem (za krótko używam)
4. zarejestruj na stronie www.garmin.com i to wszystko
5. www.google.pl ;-)
6. od pierona :-P

#436 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 posts
  • Skądelbląg

Posted 13 July 2011 - 10:41

Czy jest gdzieś dostępna polska instrukcja obsługi do G500?

#437 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 13 July 2011 - 12:37

Wiki - zgadza się, dla nich to za mały koszt, żeby się bawić. Jeśli ludziska nie zgłaszają masowo uszkodzeń w celu wydębienia darmowego, dodatkowego GSC10, to problemów nie stwarzają. Miedzy innymi dlatego tez cenię serwis Garmina. Serwis Polara wygląda o wiele gorzej, nie mówiąc już o cenach usług. 30 zł za wymianę bateryjki pastylkowej, to lekka przesada.

Tak przy okazji - GSC10 też rejestrowałeś, czy tylko e705?

Deadi - akurat player z GC to popierdółka jest. No ale działa nie tylko z garminem, wystarczy że zarejestrujesz dane jakimkolwiek logerem gps (można w miarę tanio kupić) i prześlesz (po zarejestrowaniu w serwisie). Nie będziesz miał danych dot. pulsu/kadencji/temperatury, ale prędkość, wysokość itp (to co się da wyciągnąc z tracka gps) będzie.

Oczywiście można prowadzić statystyki w kilku różnych serwisach www i na dodatek lokalnie np. w SportTracks.

Cena mówisz wysoka? To porównaj Polara - różnica jest znaczna na korzyść Garmina.

kuba259 - link do polskiej instrukcji do e500 (skróconej, pełna dostępna z urządzeniem) zamieściłem na poprzednich stronach tego wątku. Poszukaj, wyręczać w tym przypadku Ciebie nie będę.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#438 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 posts
  • Skądelbląg

Posted 13 July 2011 - 13:22

prozor miałem na myśli to, czy z urządzeniem dają polska instrukcję, bo gdzieś wcześniej czytałem, że takiej razem z urządzeniem nie otrzymujesz, a na stronie garmina wyczytałem, że dają e-instrukcje, a znowu tam polskiej nie znalazłem, stąd te pytanie.

#439 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 13 July 2011 - 13:41

Z Twojego postu to nie wynikało. Ja dostałem instrukcję również w j.polskim, instrukcję elektroniczną znajdziesz na garmin24.pl - Garmin E500 krótki przewodnik.
W pełnej instrukcji informacji jest zdecydowanie więcej.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#440 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 posts
  • Skądelbląg

Posted 13 July 2011 - 13:48

A ten magnes w GSC10 będzie pasować na płaskie szprychy?



Reply to this topic