Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#441 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 13 lipiec 2011 - 13:57

kuba259 sprawdź tutaj. Chociaż raz się wysil. Ale co tam, pomogę Ci: nie będzie, magnes na płaskie szprychy do Garmina kosztuje prawie stówkę :evil:

#442 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 lipiec 2011 - 14:06

Wiki - ja mam płaskie szprychy i magnes pasuje. Zauważ, że obudowa (na rys. po lewej) ma dwie szczeliny, ta z lewej strony pasuje na płaskie szprychy.
Dołączona grafika

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#443 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2011 - 14:52

Prozor mysle, ze Wicklowman celowo tak odpisal koledze z wiadomych przyczyn... ;)

Tak apropo to tez mam ten magnes zamocowany na szprychach kol fulcrum racing 1 aczkolwiek do tak szerokich widac ze nie byla ta obudowa przeznaczona ale jakos dalo rade.

#444 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 lipiec 2011 - 15:25

Aaa... No tak. Moja rozumieć :-)
Ponoć kto pyta, nie błądzi. No i ponoć nie ma głupich pytań... Ale faktycznie są pewne granice.

kuba259 - bez obrazy, ale czasami warto pomyśleć i sprawdzić, czy gdzieś nie ma odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytania. Wybacz, ale faktycznie zadając pytania na które znajdziesz odpowiedzi w manualu lub podane wcześniej na forum, możesz spodziewać się, że nie dostaniesz odpowiedzi.

Wiki - pytałem się o rejestrację GSC10 - powtórzę: rejestrowałeś samego edka, czy również czujnik? Mój póki co działa prawidłowo, no ale w przypadku gdyby coś było nie tak, to wolałbym wiedzieć, czy ustrojstwo też ma być rejestrowane, czy też wystarczy zarejestrować edzia...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#445 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 13 lipiec 2011 - 18:06

prozor rejestrowałem tylko Edka.

#446 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 lipiec 2011 - 19:26

Dzięki za info - mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać z serwisu, no ale warto wiedzieć ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#447 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 13 lipiec 2011 - 19:49

prozor nie będę czytać manuala, bo nie mam licznika i jest mi to nie potrzebne. Temat ten czytałem cały i nie znalazłem na to odpowiedzi. A skoro nie odpowiadają Tobie moje pytania to nie odpowiadaj i pozostaw to bez komentarza.

wicklowman Na tej stronie to możesz sobie sam poszukać. Po to jest właśnie forum, abym się tej informacji dowiedział TUTAJ, bo jak mam szukać na stronie którą podałeś i to znajdę na innym forum to oznacza, że niepotrzebnie zarejestrowałem się na tym forum, forum, gdzie inni mają pretensje, że muszą coś napisać. Skoro nie chcesz, to nie pisz, nie jesteś bogiem i nikt nie jest od Ciebie zależny, myślę, że znajdą się na tym forum inni posiadacze Garmina EDGE 500 którzy z wielką chęcią i bez zbędnych komentarzy odpowiedzą i podzielą się swoją opinią - bo chyba do tego służy forum, no ale ja mogę się mylić...

P S
Nie dziwię się, że dużo osób, które posiadają ogromną wiedzę na temat kolarstwa zrezygnowała z tego forum. Powoli sam się do tego przekonuję.

#448 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 13 lipiec 2011 - 20:21

kuba259 bez komentarza. Tak podałem Ci ten link do google złośliwie. To są podstawowe informacje (czy magnes pasuje na płaską szprychę), które są dostępne "od ręki". Nie czuję się Bogiem...zwróć uwagę na wszystkie posty w tym wątku, do tej pory jakoś wszyscy sobie dzielnie pomagają, są problemy, pytania itd, itp.

Nie dziwię się, że dużo osób, które posiadają ogromną wiedzę na temat kolarstwa zrezygnowała z tego forum. Powoli sam się do tego przekonuję.

Nikt Cie na siłę tutaj nie zatrzyma.

#449 Jurek_1989

Jurek_1989
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 13 lipiec 2011 - 20:50

kuba259, ciężki dzień w pracy ?
Akurat prozor i wicklowman są najbardziej aktywni w tym temacie i właśnie dzięki im przekonałem się do edge 500, które na dniach zakupię :):)

dzięki Panowie :D:D

#450 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 13 lipiec 2011 - 21:20

Pytam o konkrety jak napisał prozor stronę wcześniej. A skoro wicklowman odpowiadać nie chcesz to nie odpowiadaj, twoja sprawa. Ale też nie musisz wprowadzać innych w błąd jak jakiś frajer, bo uwierzyłbym w to, że magnes nie będzie pasować gdyby nie post prozora i starałbym się kupić inny. Kiedyś Ty pytałeś,ktoś inny odpowiadał, teraz ja pytam i Ty odpowiadasz, a za jakiś czas ktoś inny będzie pytać, a ja będę odpowiadać. A 800 zł małymi pieniędzmi nie są i wolę się upewnić do wszystkiego niż wyrzucić te pieniądze w błoto.

Dzięki za pomoc, do Garmina jestem przekonany i kupuję na pewno albo pod koniec tego tyg. albo na początku przyszłego.

#451 Tankian

Tankian
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądKraków / Nowy Sącz

Napisano 13 lipiec 2011 - 21:46

Hej,

Może odpowiedź na moje pytanie pojawiła się już w tym wątku ale... nie chce mi się czytać 31 stron ;)

Czy w Garminie Edge 500 i dołączonym do niego oprogramowaniu da się ułożyć plan treningowy ?
I czy np. jak zaplanuje sobie interwały na kompie to zsynchronizuje mi się do z urządzeniem i będzie mi w trakcie treningu pokazywać kiedy zacząć interwał, do jakiego tętna dojść, kiedy odpocząć itd ;)

z góry dzięki za odp ;)

edit: ma ktoś porównanie do Polara rs800cx? waham się właśnie między edge 500 a rs800cx...

#452 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 13 lipiec 2011 - 21:52

Na stronie producenta znalazłem że Trening interwałowy (konfigurowanie interwałów ćwiczeń i odpoczynków) nie jest obsługiwany, ale jest Zaawansowane ćwiczenia (tworzenie niestandardowych ćwiczeń): . Nie wiem czy pomogłem, bo Garmina jeszcze nie mam. :)

#453 Tankian

Tankian
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądKraków / Nowy Sącz

Napisano 13 lipiec 2011 - 21:57

No właśnie też czytałem to co jest napisane na stronie producenta... ale to podobno są bzdury, więc wolę zapytać użytkowników...;)

Jeszcze jedno pytanie - nie będzie problemów z używanie Edga 500 na MTB w ostrym terenie ?

#454 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 13 lipiec 2011 - 22:13

Tankian Edge 500 nie obsługuje żadnych interwałów. Co oferuje jest na pewno w polskiej instrukcji. 705 ma ją bardzo bogatą...niestety nie wiem gdzie jej szukać do Edge 500.

#455 Tankian

Tankian
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądKraków / Nowy Sącz

Napisano 13 lipiec 2011 - 22:31

Hmm ściągnąłem sobie GTC i znalazłem tam funkcje planowania treningu, zrobiłem takie coś:

Dołączona grafika

Czy zsynchronizuje się to z urządzeniem i będzie mi pokazywać na jakim etapie jestem i jaki jest cel?

#456 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 13 lipiec 2011 - 22:39

Tankian na edge 500 niestety nie.

#457 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lipiec 2011 - 22:49

Serwis Garmina mnie zaskakuje. Dzwoniłem, stary czujnik GSC10 ma wylądować w koszu (takich rzeczy nie naprawiają), nowy otrzymam w ciągu 5 dni roboczych.

Super!

A tak przy okazji, to zanim tego starego wywalisz możesz spróbować wywalić z niego czujnik koła pozostawiając sam czujnik kadencji. Jak odkręcisz to ruchome ramię będziesz miał jeszcze tylko do obcięcia kabelek, który w pozycji rozwartej powinien udawać brak magnesu. Ciekaw jestem, czy to zadziała ;-) . Wszak i tak ten czujnik przy widoczności satelitów jest potrzebny jak piąte koło u wozu a kadencja się przydaje.

#458 Tankian

Tankian
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądKraków / Nowy Sącz

Napisano 13 lipiec 2011 - 22:53

Tankian na edge 500 niestety nie.


Uuuu to fatalnie, a bardzo mnie ucieszyła funkcjonalność GTC.
A który model obsługuje to w pełni ?

#459 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 13 lipiec 2011 - 22:55

pafcio dzienks, można spróbować. Tyle, że jak zostawiłem GSC10 bez magnesu na szprysze to problem dalej był. No chyba, że ja coś źle kumam teraz. W każdym razie pomogło dopiero wyłączenie czujnika kadencji w opcjach.

Tankian jest jak byk:

Zaawansowane ćwiczenia (tworzenie niestandardowych ćwiczeń):nie
Proste ćwiczenia (wprowadzanie czasu, dystansu lub liczby kalorii do osiągnięcia):nie
Trening interwałowy (konfigurowanie interwałów ćwiczeń i odpoczynków):nie


A który model obsługuje to w pełni ?

705/800

#460 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lipiec 2011 - 23:04

pafcio dzienks, można spróbować. Tyle, że jak zostawiłem GSC10 bez magnesu na szprysze to problem dalej był. No chyba, że ja coś źle kumam teraz.

Kumasz dobrze, tylko że nie wiemy, czy problemy nie wynikają przypadkiem ze zwarcia na tym czujniku, którego zdjęcie magnesu nie wyeliminuje. Jeśli wyeliminujemy czujnik fizycznie "całkowicie i bezwzględnie" to może dowiemy się czegoś więcej. Z tego co pamiętam goście na forach zagranicznych reanimowali GSC10 przeszczepiając same czujniki koła z innych tanich czujników. Jeśli się uda to będziesz miał dodatkowy czujnik kadencji a jak nie - to i tak do kosza ;-) .



Dodaj odpowiedź