Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#4941 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 07 April 2017 - 06:36

Topo - przede wszystkim inna skórka (wygląd mapy), ale również większa ilość dróg polnych/leśnych (zależy od mapy), warstwice obrazują wzrost/spadek wysokości, na nizinach tego nie widać, w górach i owszem.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4942 gomez

gomez
  • Użytkownik
  • 68 posts

Posted 07 April 2017 - 07:03

Testuje teraz OSM z garminosmmapa. Bardzo obszerna w szczegóły

#4943 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 07 April 2017 - 07:40

Co oznacza dużą objętość mapy: w praktyce 2x lub nawet więcej jeśli zostawi się dane routingu - jest to niedogodność w przypadku e520, bo tam jest mała ilość pamięci do dyspozycji na dodatkowe dane. Oczywiście można przygotować sobie mapkę pod dane obszary jazdy i wgrywać w miarę potrzeby, jednak wymaga to albo komputera PC, albo smartfona z wydajnym energetycznie portem USB OTG (no i kabla OTG w trasie).

W przypadku urządzeń z dużą ilością pamięci (czy możliwością użycia pamięci na karcie SD) nie jest to problemem i faktycznie tutaj szczegółowość mapy jest dużym plusem. Jednak minusem jest większe obciążenie urządzenia przy obróbce i wyświetlaniu tak szczegółowej mapy no i ciągle jednak minusem routowalnego OSM jest nienajlepsza kategoryzacja dróg, przynajmniej w moim obszarze, co powoduje, że wyliczona przez urządzenie trasa potrafi prowadzić po drogach leśnych/polnych zamiast po asfalcie. O ile ktoś nie jeździ przełajem to raczej tego typu trasa nie bardzo będzie mu pasować. Dlatego do nawigacji szosowej polecam mapy UMP, do jazdy terenowej OSM jest obecnie niezastąpione, podobnie przydaje się do turystyki miejskiej, gdzie raczej nie będzie problemu z kategoryzacją dróg (a kierunkowość raczej już jest poprawna), a obrysy i nr budynków oraz niektóre dodatkowe dane mogą się przydać. Stąd warto przy mapowcach przełączać się z mapy na mapę w razie potrzeby.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4944 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1,429 posts

Posted 07 April 2017 - 08:57

A ja mam może nietypowe pytanie dotyczące map w 520... domyślam się, że wszystko byłoby ok, ale lepiej się upewnić. 

 

Co w sytuacji, gdy jeżdżę w miejscu, dla którego nie mam wgranej mapy? Poruszam się po białym polu? Wgrany kurs by istniał, ale musiałbym na czuja niektóre drogi wybierać, bo nie byłoby pod nim siatki drogowej? 



#4945 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2,475 posts
  • SkądBielsko-Biała

Posted 07 April 2017 - 09:06

Bardzo ciekawe pytanie: " Co mi pokaże Garmin na "mapie", jeśli nie ma mapy?" ;)



#4946 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 07 April 2017 - 09:27

A co ma pokazać jak mapy nie ma. To samo co Edge 500/510. Pusty ekran i krecha kursu oraz dotychczasowej jazdy. No chyba, że jest obszar w którym część nałożonej mapy jednak jest to i ona będzie pokazana, ale to co poza nią to oczywiście pusto.


  • Born Ready likes this

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4947 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 posts
  • SkądZgorzała

Posted 07 April 2017 - 10:45

A ja mam może nietypowe pytanie dotyczące map w 520... domyślam się, że wszystko byłoby ok, ale lepiej się upewnić. 

 

Co w sytuacji, gdy jeżdżę w miejscu, dla którego nie mam wgranej mapy? Poruszam się po białym polu? Wgrany kurs by istniał, ale musiałbym na czuja niektóre drogi wybierać, bo nie byłoby pod nim siatki drogowej? 

 

Jeżdżę tak czasem z moim edge 510, który map nie ma. W praktyce nie ma z tym problemu, żeby poruszać się po ścieżce bez mapy. Ustawiam wtedy zbliżenie ścieżki na 200 m i jadę bez problemu. W obcym terenie staram się mieć papierową mapę w kieszonce lub rozpiskę dróg z kierunkami, po których będę się poruszać. Taką rozpiskę naklejam na mostku lub górnej rurce. czasem wspomagam się mapą w telefonie. 

pozdr


  • Born Ready and Yar_Tur like this

#4948 JOKER

JOKER
  • Użytkownik
  • 79 posts
  • SkądKraków

Posted 07 April 2017 - 20:59

Zadałem pytanie już gdzie indziej, ale chyba umknęło doświadczonym kolegom... 
Jaką opaskę z nadajnikiem pulsu kupić do edge 810?

Jest tego niemało. Zależy mi na bezawaryjności i wygodzie. Oczywiście cena gra rolę.
Dziękuje!



#4949 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 08 April 2017 - 00:29

Po raz ochnasty: każda ANT+. Cenowo najlepiej wychodzą Pulsometr Adidas miCoach ZoneB 2


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4950 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 705 posts

Posted 08 April 2017 - 15:36

Jakiś czas temu kupiłem Gramina 820 i zauważyłem, że w TrainingPeaks nie tworzy mi automatycznie #Lap'ów z stravowych segmentów. Da się to jakoś włączyć?



#4951 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 830 posts
  • SkądNowy Sacz

Posted 08 April 2017 - 17:24

pomożcie bo nie moge dojsc do ładu z EDGE 520.Wrzucam jak instrukcja na necie pokazuje segmenty wyeksportowane ze stravy (nie mam premiuma) wrzucilem z 100 segmentow i po treningu wszystkie mi usuneło chyba w momencie synchronizacji urządzenia.jest na to jakis sposob?



#4952 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 posts

Posted 08 April 2017 - 17:31

@kr1s1983, a gdzie je wrzucałeś na urządzeniu? do /newFiles czy do /segments?



#4953 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 posts
  • SkądRawicz

Posted 08 April 2017 - 17:41

Jak nie masz premium to Ci usunie, też tak miałem.

Podajesz link segmenta ze stravy wklejasz go tu:
http://gniza.org/segments/index.html
Potem zapisujesz segment i wrzucasz do new files lub segments
  • vuki likes this

#4954 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 830 posts
  • SkądNowy Sacz

Posted 08 April 2017 - 18:27

no tak wlasnie robilem chcialem miec jakas wieksza baze segmentow w urzadzeniu neistety co jazde bede musial chyba od nowa wrzucac:/



#4955 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 830 posts
  • SkądNowy Sacz

Posted 08 April 2017 - 18:27

@kr1s1983, a gdzie je wrzucałeś na urządzeniu? do /newFiles czy do /segments?

 do segments



#4956 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 08 April 2017 - 21:11

No i tu Twój błąd. New Files i problemu nie powinno być. Specjalnie teraz sprawdziłem: dwa segmenty z gniza.org do New Files, uruchomienie, sprawdzenie czy są, zarejestrowanie krótkiej aktywności, synchronizacja przez express PC, włączenie sprawdzenie czy są, powtórzenie rejestracji i synchronizacja przez moblinego connecta, sprawdzenie czy segmenty są po synchronizacji. Wszystko jest jak być powinno. 

No chyba, że kopiowałeś segmenty stravy te, które są umieszczane po synchronizacji z kontem premium, te po sprawdzeniu, że nie ma konta premium są z urządzenia usuwane (jakiś specjalny znacznik czy co?), choć przyznam, że nie sprawdzałem czy ich ponowne umieszczenie w urządzeniu przez New  Files będzie skutkować umieszczeniem ich w segmentach. Być może nie, żeby zapobiec wykorzystywaniu segmentów strava premium przez użytkowników, którzy premium już nie są i nakłonić ich do wykupu premium ;)

Segmenty gniza działają na zasadzie i warunkach starych segmentów garminowskich.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4957 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 830 posts
  • SkądNowy Sacz

Posted 09 April 2017 - 05:42

dzieki sprobuje i dam znac:)



#4958 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 posts
  • SkądwAw

Posted 09 April 2017 - 07:10

Witam.
Edge 520
Chcaiłbym rozpocząć używanie Edka z prowadzeniem po kursie. Poczytałem na forum i tu (http://gpsdlaaktywny...armin-edge-520/). Proszę napisać czy dobrze rozumiem temat:
1. zgrywam plik instalacyjny na kompa ze strony http://garmin.openstreetmap.nl/
2. mam plik openfietsmap_lite_windows.exe co z nim zrobić?
3. tworzę trasę na https://www.plotaroute.com/myhome
4. zapisuję trase na kompie
5. zgrywam trasę do garmina do folderu New Files
6. odpalam garmina i wybieram odpowiedni kurs
I jazda.

Czy dobrze myślę? Co poprawić?
Czy tak przeprowadzona instalacja będzie prowadzić mnie strzałkami?

Czy kurs utworzony w urządzeniu po juz przejechanej trasie też będzie mnie prowadził?
Sorki za głupie pytania ale "to będzie mój pierwszy raz" ;)


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#4959 gomez

gomez
  • Użytkownik
  • 68 posts

Posted 09 April 2017 - 07:22

Tu masz jak wgrać mapy

#4960 Feltf95

Feltf95
  • Użytkownik
  • 103 posts

Posted 09 April 2017 - 11:05

....

No i tu Twój błąd. New Files i problemu nie powinno być. Specjalnie teraz sprawdziłem: dwa segmenty z gniza.org do New Files, uruchomienie, sprawdzenie czy są, zarejestrowanie krótkiej aktywności, synchronizacja przez express PC, włączenie sprawdzenie czy są, powtórzenie rejestracji i synchronizacja przez moblinego connecta, sprawdzenie czy segmenty są po synchronizacji. Wszystko jest jak być powinno. 

No chyba, że kopiowałeś segmenty stravy te, które są umieszczane po synchronizacji z kontem premium, te po sprawdzeniu, że nie ma konta premium są z urządzenia usuwane (jakiś specjalny znacznik czy co?), choć przyznam, że nie sprawdzałem czy ich ponowne umieszczenie w urządzeniu przez New  Files będzie skutkować umieszczeniem ich w segmentach. Być może nie, żeby zapobiec wykorzystywaniu segmentów strava premium przez użytkowników, którzy premium już nie są i nakłonić ich do wykupu premium ;)

Segmenty gniza działają na zasadzie i warunkach starych segmentów garminowskich.

Ale się zdarza, że kasuje segmenty podczas synchronizacji (via gnize) . Raz nawet zdarzyło mi się podczas jazdy, że wyskoczył komunikat na ekranie "usunięto segmenty ..."  - garmin 820 połączony z telefonem, podczas jazdy.





Reply to this topic