Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#581 ar2r

ar2r
  • Użytkownik
  • 32 posts
  • SkądTarnowskie Góry

Posted 15 September 2011 - 07:19

(...)
Pytanie dalej aktualne odnośnie nieEDGA a Forerunnera 310XT
Czy jest jakaś opcja - przeze mnie nie odkryta - trening w domu czy coś w ten deseń?


Problem rozwiązał się prawie sam. Garmin zwiększył ilość opcji edycji treningu na swojej stronie i można edytować datę. Półśrodek, ale działa.

#582 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 15 September 2011 - 13:24

To pikuś, ważniejsze, że Garmin Connect wzbogacił się o nowe funkcje, praktycznie używanie GTC staje się zbędne (o ile jest dostęp do internetu). Jakie funkcje?
Po pierwsze - tworzenie treningów, dodawanie ich do kalendarza itd. Zapis w kalendarzu może nie od razu się pokazać. Co do kalendarza - oprócz notatek właśnie w kalendarzu można sobie zaplanować treningi. Kliknąć mały plusik na dacie i wybrać workout, a następnie wybrać utworzony wcześniej trening. Tylko mam zgryz, czy taki wpis w kalendarzu będzie przeniesiony do edka w czasie przesyłania danych? Bo tak kurs, jak i trening można wysłać ręcznie, z kalendarzem nie widzę takiej możliwości... Muszę przetestować...

Po drugie - tworzenie kursów. Oczywiście można wreszcie utworzyć kurs na podstawie aktywności. Można też utworzyć kurs ręcznie - zakładka courses. Można podać śr. prędkość (tempo, albo czas - reszta zostanie automatycznie dostosowana), kurs obliczany jest i rysowany szybko. Można przypisać dany kurs do treningu (w edycji treningu). Minusów jeszcze sporo: brak uwzględnienia rzeźby terenu na prędkość (np. podaję czas przejazdu lub prędkość średnią, prędkość na płaskim, program analizuje i oblicza hipotetyczną prędkość na poszczególnych nachyleniach terenu) - w przypadku utworzenia kursu na podstawie istniejącego zapisu jest to mało ważne, przy tworzeniu od zera - istotne, brak wyświetlenia wykresu wysokości, nie można (jeszcze?) dodawać punktów ostrzegawczych typu "w prawo" itp. Akurat to wymaga edycji w GTC. Szkoda. I pewnie jeszcze coś by się znalazło. Choć na początek i tak dobrze.

Również na pochwałę zasługuje możliwość edycji (pełnej) danych treningowych, oprócz wyżej wspomnianej możliwości ręcznej zmiany daty, można skorygować sporo innych danych.

Zmianom na lepsze uległy również raporty. Ogólnie - kierunek dobry, ale wymaga dopracowania.
:-D

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#583 chamsin

chamsin
  • Użytkownik
  • 223 posts
  • Skądkatowice

Posted 21 September 2011 - 11:08

Prosba.Prosze o podpowiedz jak zerowac garmina edge 500?chce isc na trening a tam parametry z poprzeniego treningu.Dodam ze kasowanie historii nic nie daje.Jak wciskam kasuj historie to wyswietla mi sie ze brak danych.

#584 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1,343 posts
  • SkądWarszawa

Posted 21 September 2011 - 11:22

chamsin, a próbowałeś podpiąć do komputera?

#585 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 posts
  • SkądWrocław

Posted 21 September 2011 - 11:58

Prosba.Prosze o podpowiedz jak zerowac garmina edge 500?chce isc na trening a tam parametry z poprzeniego treningu.Dodam ze kasowanie historii nic nie daje.Jak wciskam kasuj historie to wyswietla mi sie ze brak danych.


A próbowałeś przytrzymać dłużej przycisk Lap? Tak jest w 310Xt i tak było w Edgu

#586 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 21 September 2011 - 19:43

Dokładnie - od tego jest przycisk Lap/Reset. Wystarczy go dłużej przytrzymać. Po pierwszym treningu też byłem zdziwiony. Lektura instrukcji obsługi wyjaśniła wszystko. Reset to nie reset jak w komputerze, ale wyzerowanie aktualnych danych i przeniesienie ich do historii.

A tak na marginesie, mój E500 w przyszłym tygodniu trafi do serwisu, padły przełączniki najpierw Enter (tzn. działać działa, ale nie słychać "kliku"), teraz właśnie Lap/reset - i tu gorzej, bo oprócz braku kliku to potrafi zablokować się na pozycji włączony, lub też włączy lap - bez mojej woli i wiedzy.

Serwis garmina stwierdził, że pewno będzie wymieniony na nowy, dobre i to, choć ciekawe jak długo wytrzymają przełączniki w nowym egzemplarzu...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#587 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1,761 posts
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Posted 22 September 2011 - 10:43

Oświećcie mnie bo jakoś tego nie pojmuję.
Użytkuję sobie Edka 500 i dziś zapomniałem (pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego!) opaski od pulsometru, więc nici z podglądania aktualnego tętna. Wróciwszy z treningu i przeglądając licznik patrzę, a tam pokazują mi się wskazania pulsu średniego i jego procentowy pułap (oczywiście w stosunku do HRmax'a). Liczba kalorii tez jest podana, ale tu zapewne wyliczanie kalorii opiera się na działaniu jakiegoś algorytmu, który wylicza sobie to wszystko w oparciu o wagę, czas i ... no właśnie - dotychczas myślałem, że także wskazanie pulsometru.
W GC natomiast pokazuje mi się wykres tętna, ale od początku jest płaski i urywa się w połowie treningu.
Ciekawe to wszystko ...

#588 chamsin

chamsin
  • Użytkownik
  • 223 posts
  • Skądkatowice

Posted 22 September 2011 - 11:08

Panowie jakie to proste :mrgreen: dzieki wystarczylo przytrzymac dluzej LAP\Reset dzieki.

#589 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 posts
  • SkądŁomża

Posted 22 September 2011 - 15:55

Panowie u Was też Garmin Connect nie pokazuje ostatnio przebytej trasy ? Czasami ją widać czasami nie. Nie wiem czy to wina przeglądarki czy u nich coś się rypie ?>

#590 Karol_R

Karol_R
  • Użytkownik
  • 151 posts
  • SkądKatowice

Posted 22 September 2011 - 18:30

Prawdopodobnie wina przeglądarki. Na FF też mi się rypie, ale już na SM i IE jest w porządku.

#591 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 posts
  • SkądŁomża

Posted 23 September 2011 - 08:46

Prawdopodobnie wina przeglądarki. Na FF też mi się rypie, ale już na SM i IE jest w porządku.

Właśnie chodziło mi o przeglądarkę FF. Ale pomogło wyczyszczenie ciasteczek przeglądarki. Jak na razie wszystko jest widoczne.

#592 Kuba5555

Kuba5555
  • Użytkownik
  • 4 posts
  • SkądBielsko

Posted 25 September 2011 - 05:51

Witam!
I wszystkich na forum pozdrawiam.Mam zamiar kupic edga 800 ,ale mam watpliwości na które nie znalazłem odpowiedzi w tut forum.Czy można go stosować w trybie tylko licznika bez map czyli jak edge 500?Jak wtedy wyglada wyświetlacz?Myslac o wyswietlaczu mam na myśli jego czytelność -czy jak nie jest podświetlony to jest czytelny?????czy calkiem wylączony jak w komórkach.Ciagłe podświetlenie to by zabiło baterie szybko

#593 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 posts
  • SkądZ nienacka

Posted 25 September 2011 - 06:39

W 500 baterię o wiele bardziej wyczerpuje nawigacja niż podświetlenie. Wczoraj po 3,5 godzinie jazdy z włączonym podświetleniem bez nawigacji bateria miała jeszcze zapas 88%.

#594 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1,761 posts
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Posted 25 September 2011 - 07:48

Kuba5555, myślę, że odpowiedzi znajdziesz tu --> http://www.dcrainmak...first-look.html
Wejdź na podlinkowaną stronę i wyszukaj na niej dzięki szukajce przeglądarki frazę 'backlight'.
Z tego co wynalazłem na szybko, to wyłączenie opcji podświetlenia nie jest żadnym problemem. Swoją drogą dziwnym by było, gdyby w takiej klasy zabawce nie było tak banalnie prostej opcji ... ;-)

#595 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1,343 posts
  • SkądWarszawa

Posted 25 September 2011 - 09:47

Kuba5555, Można wszystko, także używać mapowego GPS-a bez map, tylko po co wtedy wydawać kasę na taki sprzęt? Podświetlenie zmniejsza czas działania o połowę, więc lepiej na dłuższych wyprawach nie świecić, zwłaszcza że niepodświetlony ekran przy dziennym świetle jest wystarczająco czytelny.

#596 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 posts
  • SkądŁomża

Posted 25 September 2011 - 10:51

W 500 baterię o wiele bardziej wyczerpuje nawigacja niż podświetlenie. Wczoraj po 3,5 godzinie jazdy z włączonym podświetleniem bez nawigacji bateria miała jeszcze zapas 88%.

Jest opcja w 500 w której możesz ustawić aktualizację danych co sekundę - to jest bardziej energochłonne. Więc wyłączając to bateria starcza na o wiele dłużej czasu.

#597 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 25 September 2011 - 13:56

serav - coś Ci się pomyliło: to nie aktualizacja danych co sekundę, tylko zapis danych (możliwość wyboru zapisu "oszczędnie" i "co sekundę"), a ma to znaczenie nie tyle w oszczędności energii, co ilości zapisywanych danych. Na szosie tryb oszczędny jest trybem optymalnym, tryb sekundowy sprawdza się zwłaszcza w terenie (np. MTB itp).

W garminach ekrany urządzeń nawigacyjnych - zwłaszcza te turystycznych, ale i treningowych również - działają na zasadzie: im więcej światła z zewnątrz, tym większa czytelność. Podświetlanie jest również na innej zasadzie, niż ekrany komórek czy monitorów lcd (gdzie jest podświetlenie od "tyłu - bez tego nie zobaczysz nic) - podświetlenie jest z boku ekranu, symuluje oświetlenie zewnętrzne.

Podświetlenie możesz wyłączyć lub włączyć na stałe lub na określony czas: 15/30/60/120 sekund. Na ten czas włączy się zawsze po dotknięciu dowolnego przycisku (czyli naciśnięcie przycisku lap/reset przy włączonym podświetleniu na 15s spowoduje wlączenie podświetlenia ekranu, a nie zarejestrowanie okrążenia - trzeba jeszcze raz nacisnąć lap, żeby zarejestrować okrążenie!) lub wystąpienia jakiegoś zdarzenia typu przekroczenie założonych parametrów (za niski/wysoki puls, kadencja, punkt nawigacyjny itd.), podświetlenie można również wyłączyć przyciskiem power/light gdy w ustawieniach masz "ciągłe podświetlenie" - pozwala oszczędzić nieco energii.

A to, czy będziesz miał mapę, czy też nie nie ma większego znaczenia - odświeżanie ekranu mapy czy też pól z danymi treningowymi zżera chyba tyle samo energii. Jeśli kupisz E800 bez map, to możesz wykorzystać go jak E500 lub ściągnąć darmową mapę UMP - bardzo dobra i dokładna mapa, zwłaszcza ostatnio. Społeczność robi dobrą robotę ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#598 noriska

noriska
  • Użytkownik
  • 3 posts
  • SkądNorwegia

Posted 29 September 2011 - 10:52

Ja po prosbie. Czy ma ktos trase tegorocznego Tour de Plogne dla Amatorow na Garmin Conncet i chce udostepnic? Najchetniej w pliku Tacx. Ewentualnie jakies podobne ciekawe trasy?

#599 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 posts
  • SkądŁomża

Posted 29 September 2011 - 17:11

Czy ktoś mnie w końcu oświeci co jest nie tak. Dzisiejszy trening i Garmin po wgraniu danych do Garmin Connect pokazuje mi sumę przewyższeń 388m po wgraniu pliku TCX do serwisu Endemondo lub GPSies.com suma przewyższeń pokazuje 181m. Sam już nie wiem które dane są wiarygodne.
Dane z Garmin Connect http://connect.garmi...ivity/117887860
Ta sama trasa wgrana do Endomondo.com http://www.endomondo...uts/jhu7Un4WuoY

#600 maniek111

maniek111
  • Użytkownik
  • 9 posts
  • SkądOstrów Wielkopolski

Posted 29 September 2011 - 18:12

Weź dane z tej strony i tyle :)



Reply to this topic