Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#621 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 09 listopad 2011 - 23:16

roni nie wymienisz baterii w 705 na 100% (w 500 jest tak samo ?). Jest rozwiązanie jednak. Kupujesz coś takiego i wio.

EDIT:
http://allegro.pl/la...1911626533.html

#622 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 09 listopad 2011 - 23:38

siema,proszę o pomoc

Mam dylemat z wyborem licznika pomiędzy edge 500 (ew. 705) i Polarem CS 500 (ew. RS800CX)
Kosztują podobnie (edge 500 i CS 500), największą równicę widzę w zasilaniu tj. Edge ma aku który wytrzymuje kilkanaście godzin.

I tu pojawia sie problem w perspektywie przyszłorocznych ultra maratonów, w tym BB, na których aku Edge'a na pewno padnie. Polara ten problem nie dotyczy.

Jak sobie radzicie z takim problemem, kupujecie drugi (trzeci) aku i wymieniacie w trakcie jazdy ? Dodatkowy aku to wydatek ok. 100 zł. tak więc dodatkowe koszty, którym przy Polarze nie ma
Jesli wymieniacie to co sie dzieje z dotychczasowymi zapisami ?

Jak długo w praktyce wytrzymuje aku przy Edge 500 i 705 ?

Przy ok.50 godzinach na BB jeden aku z pewnością nie wystarczy ...

Przy okazji, gdyby ktoś miał na sprzedaż powyższe modele to proszę o info

Pozdrawiam, roni

tylko nie Polar !!! Mam cs200 i na Imagisie w 2008 roku padł mi po kilkudziesięciu kilometrach, generalnie miałem z nim same problemy, i oczywiscie ani razu nie udało mi się przenieść danych na komputer tą metodą jaskiniową transferu danych. Może ten model ma to lepiej pomyślane, generalnie każdemu polecam garmina, miałem na paru wycieczkach i nie ma porównania.

#623 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 listopad 2011 - 23:41

Tak, w 500 jest tak samo - "w locie" aku nie da się wymienić, nowy akumulator faktycznie kosztuje nieco ponad stówkę, wymiana jest też dość prosta, ale bez odkręcenia śrubek się nie obejdzie.

Żeby ładować 705 w czasie pracy, ładowarka musi mieć zaklejone (przerwane) piny 2 i 3, tak wygląda zwykły kabel usb lekko zmodyfikowany do ładowania i jednoczesnej pracy 705:
http://www.garniak.p...ile.php?id=2632
Szczegóły w tym wątku garniaka.

Aczkolwiek nie sprawdzałem, czy działa to z e500, jakoś nie miałem potrzeby... Podkleiłem na szybko i albo niedokładnie, albo ten sposób z e500 nie działa. Chyba trzeba byłoby przerwać przewody sygnałowe, zostawiając tylko zasilające, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że jednak po podłączeniu batterypacka na ekranie e500 zobaczysz tylko napis: "GARMIN Charging" (i wskaźnik poziomu naładowania)...

Kup e705 - tam ten sposób działa na 100% (Wiki sprzedawał prawie nówkę sztukę)...

A jednak się myliłem - są dedykowane ładowarki do edka 500:
Dołączona grafika
albo:
Dołączona grafika
a nawet z pomocą sił natury:
Dołączona grafika
Czyli trzeba pokombinować z kablem ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#624 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 09 listopad 2011 - 23:50

http://forums.roadbi...ery-205024.html

#625 roni

roni
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądGostyń

Napisano 10 listopad 2011 - 08:13

Panowie, wielkie dzięki.

e 705 raczej odpada - gps-u na szosie nie potrzebuje, a różnica z e 500 to 300 zł.

Prozor, wiesz gdzie można kupić dedykowane ładowarki do e 500?

#626 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 10 listopad 2011 - 09:23

...wiesz gdzie można kupić dedykowane ładowarki do e 500?

Nie musisz mieć dedykowanej ładowarki. Każda na miniUSB spełni swoje zadanie. Kwestia producenta, rozmiaru i...ceny ?. Poza tym dedykowane mogą (ale nie muszą) być znacznie droższe.

Sam zobacz. Tutaj jest "niby" dedykowana do pięćsetki. Jest to jedna ze zdjęć, które wkleił prozor.

prozor sprzedawałem ale już nie sprzedaję :-P

#627 wober

wober
  • Użytkownik
  • 242 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 listopad 2011 - 09:39

ja podpytam na ile godzin średnio bateria w e500 starcza?

#628 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 listopad 2011 - 12:05

Bez podświetlenia (za to włączony gps), to na pewno kilkanaście h, teoretycznie do 18h - kiedyś sprawdzałem, było nieco krócej, może wkrótce sprawdzę ile na nowym aku pociągnie. Niestety, nie dziś, na jutro potrzebny mi jest w pełni naładowany. Z podświetleniem działa ok. połowę nominalnego czasu - ostatnio jeździłem cały czas z podświetleniem na maksa (w dzień przy ciemnych okularach niepodświetlony jest mało czytelny, w nocy może 100% podświetlenia to przesada...), teoretycznie można ustawić podświetlenie na 15s, 30s, ..., ciagłe - w przypadku krótszych niż ciągłe, wystarczy nacisnąć jakiś przycisk, który włączy podświetlenie na wybrany czas (gdy świeci się ekran, następne naciśnięcie przycisku włączy podstawową funkcję przycisku), ale wolę podświetlenie ciągłe.
Trzeba byłoby spróbować zasilania na kablu od Nuvi, jeśli zadziała to obojętnie jaka ładowarka, nawet pudełko na zwykłe akumulatory AAA 4x1,2V=4,8V powinny wystarczyć (uwaga - nie ładuj tam alkalicznych baterii bo 4x1,5= 6V, ten 1V więcej może być już za dużo).
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Koszt poniżej $4 na DX (z wysyłką), pewno w RP można kupić podobne.
Do tego komplet (lub więcej) akumulatorków plus odpowiedni kabel (jeśli tryb pamięci masowej/ładowania nie włączy się tylko przy podłączonych dwóch kablach, to i zwykły kabel, choć stawiam bardziej na dedykowany kabel z rezystorem 45kOhm) i sprawa załatwiona...

A tak na marginesie - wątek praktycznie o Garmin Edge, może wpisy przenieść do odpowiedniego wątku?

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#629 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 listopad 2011 - 12:58

Prozor, też to widziałem i ten ze zdjęcia to tak jakby szyty na mój rower :) No cóż, mówi się trudno ;)

#630 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 11 listopad 2011 - 16:59

Ta czerwona jak dla mnie. Szkoda że nie ma wymiennych obudów :-(

#631 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 12 listopad 2011 - 13:39

czerwono-czarny garmin wygląda imo zacnie :-)

A teraz poważnie. Czy ktoś z Was używa Garmina a jednocześnie systemu Linux?
Jeśli tak, to czy nie ma żadnych problemów ze zrzucaniem treningów na komputer/do garminconnect a także w drugą stronę?
Z jakiego oprogramowania do analizy i zapisywania treningów korzystacie (odpowiedniki linuxowe dla GTC/Sporttracks istnieją? działają te programy pod pingwinem czy może korzystacie z nich przez WINE)?

#632 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 14 listopad 2011 - 18:08

Virenque cóż mogę dodać od siebie ;-)
Czerwono-czarny edek plus strój BMC...te dwie rzeczy chciałbym na gwiazdkę :-(

#633 darek_seremet

darek_seremet
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 listopad 2011 - 17:38

Witam,

zakupiłem właśnie używanego Garmina 705. W zestawie jest również czujnik kadencji GSC-10 z magnesem na ramię korby. Nie ma natomiast magnesu na szprychę.

Prędkość odczytywana z "koła" wydaje się być bardziej precyzyjna od tej z sygnału gps- tak sobie wyobrażam, gdyż urządzenia nie miałem jeszcze okazji testować- dzisiaj przyniósł listonosz.

Moje pytanie- czy powinienem dokupić ten magnes, a jeżeli tak to jaki, czy dać sobie spokój, ponieważ nie ma to większego znaczenia?

Dzięki za pomoc!

#634 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 listopad 2011 - 09:49

darek_seremet, moim zdaniem magnes na szprychę ma jak najbardziej znaczenie.

Możesz kupić oryginalny garminowski. -> link (wbrew nazwie aukcji zawiera też magnes na szprychę)

Albo po prostu dokupić magnes dowolnej firmy, np. jeden z tych -> link
Magnes firmy CatEye bardzo przypomina wyglądem oryginalny garminowski.

Zwróć tylko uwagę, czy potrzebujesz magnesu do płaskich szprych czy zwykłego.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#635 darek_seremet

darek_seremet
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 listopad 2011 - 23:48

Dzięki za pomoc.

Doczytałem też w instrukcji: "Dane z czujnika dotyczące prędkości są zapisywane i wykorzystywane tylko do obliczania odległości, gdy GPS nie może ustalić pozycji lub GPS jest wyłączony."

Wszystko jasne!

#636 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 17 listopad 2011 - 17:43

2 razy z rzędu po godzinnej jeździe (przy temp. 0stC) nie mogę zakończyć aktywności (treningu)
przycisk lap/reset nie działa
wyłączam wiec Edka 800 i jak się nagrzeje w domu kończę aktywność
co jest grane?

#637 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopad 2011 - 17:53

vuki, ja aktywność w 800 rozpoczynam i kończę przyciskiem start/stop.

#638 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 17 listopad 2011 - 17:57

start/stop to zatrzymam na chwile
lap/reset trzymam prze 4 sek aby zakonczyć

#639 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 18 listopad 2011 - 01:26

lap/reset wciska się na kilka sekund, żeby zresetować/zapisać aktywność. Wydaje mi się, że wciśnięcie stop i wyłączenie edka nie spowoduje zresetowania aktywności.

Ja trochę z innej beczki. Gdy włączam nawigację i wskazuję jakieś miasto docelowe, Edek podpowiada mi gdzie skręcić wyświetlając strzałę i mapkę nawet gdy jest włączony widok licznika.

Gdy natomiast stworzę sobie kurs i zaimportuje go do Edka to niestety nie chce w tak bajerancki sposób udzielać mi wskazówek. Kombinowałem z włączeniem nawigacji szczegółowej, wyświetlaj mapę zawze itp.

Tak po prostu jest czy nie umiem tego ustawić?

#640 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopad 2011 - 01:40

outoftimeman, spać nie możesz??? ;-)

lap/reset wciska się na kilka sekund, żeby zresetować/zapisać aktywność. Wydaje mi się, że wciśnięcie stop i wyłączenie edka nie spowoduje zresetowania aktywności.

Dokładnie tak. Ja akurat niezmiernie rzadko używam lap/reset, bo po treningu archiwizuję dane w laptopie a samo podłączenie do kompa resetuje i zapisuje trening.

Gdy natomiast stworzę sobie kurs i zaimportuje go do Edka to niestety nie chce w tak bajerancki sposób udzielać mi wskazówek. Kombinowałem z włączeniem nawigacji szczegółowej, wyświetlaj mapę zawze itp.

Tak po prostu jest czy nie umiem tego ustawić?

O ile pamiętam masz 800-tkę. Prawie zawsze tworzę sobie trasę przed treningiem i zawsze Edek prowadzi jak należy. Vortac zresztą też importował publikowane trasy i wrzucał do swojego Edzia i tez hulało. Trzeba by zobaczyć jak to robisz, żeby wykryć błąd. Ja tworzę trasy w Mapsource, wysyłam po USB do E800, odpalam, wchodzę do "courses", wybieram właściwy i naciskam klawisz GO. Wskazane jest aby mapa w kompie i edku była identyczna.



Dodaj odpowiedź