Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#661 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopad 2011 - 12:49

Zastanawiam się czy to zgodne z licencją? :lol:

Ja nie :mrgreen: .

#662 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 30 listopad 2011 - 21:18

MapSource to nie dla mnie - poddałem się po 3h, nie dodałem żadnej mapy :-(
w GPSie.com zrobione trasy i wygenerowane jako GPX route niestety dalej nie korygują kursu przy błędzie i zjechaniu z niego
nie oczekuje cudów, chcę aby przeliczył trasę ponownie

#663 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 30 listopad 2011 - 21:29

A w opcjach kursu włączyłeś szczegółową nawigację? U mnie hula elegancko.

#664 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 30 listopad 2011 - 21:34

A w opcjach kursu włączyłeś szczegółową nawigację? U mnie hula elegancko.


tak

#665 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 listopad 2011 - 21:59

A w opcjach kursu włączyłeś szczegółową nawigację? U mnie hula elegancko.


tak

Coś jednak musisz mieć źle ustawione skoro nie chce działać. A gdzie wrzucasz pliki?

#666 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 01 grudzień 2011 - 15:57

Ja np. przesyłam bezpośrednio ze strony do garmina. Jeśli masz garmin plugin to jest tam taka opcja.

#667 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 01 grudzień 2011 - 20:46

sorki, za dużo kombinowałem - dziś przetestowałem z włączoną szczegółową nawigacją i działa
chyba miałem wyłączoną jednak tą szczegółową nawigację!
wystarczy ja raz włączyć czy każdy dla każdego kursu osobno?

#668 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 01 grudzień 2011 - 23:43

Dla każdego osobno.

#669 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 02 grudzień 2011 - 20:01

Udało mi się znaleźć stronę, która opisuje w jaki sposób korzystać z garminów pod linuxem. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to poniżej sprawdzony sposób:

Garmin Communicator Plugin for Linuxin Ubuntu Lucid to transfer Geocaches from Geocaching.com, or to upload fitness data to websites etc
*Install Garmin Communicator Plugin for Linux, open a terminal:

sudo add-apt-repository ppa:andreas-diesner/garminplugin
sudo apt-get update
sudo apt-get install garminplugin

*Download & add "User Agent Switcher" Plugin to Firefox
https://addons.mozil...refox/addon/59/

*Configure "User Agent Switcher":
save this page as XML file in your computer:(right click, save link as)
http://www.andreas-d...entswitcher.xml
then in firefox go to Tools menu-->Default user agent-->User agent switcher-->option-->Import saved xml file.

*To connect Garmin gps (forerunner 305 tested) & upload directly workout data to Garmin Connect for example (or other sites):
go to http://connect.garmin.com/ & sign in.
then in firefox go to Tools menu--> Default user agent-->GarminPluginFake-->Firefox(winXp)

natomiast więcej metod opisanych pod adresem : http://www.gpspassio...TOPIC_ID=121878

#670 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 02 grudzień 2011 - 21:24

dziś przejechałem 100 km, Edek przeliczał trasę w dziwny sposób
jak jechałem prawidłowo to zdarzało mu się "ponowne przeliczanie"
jeśli skręciłem nieprawidłowo to przeliczył ponownie ale źle nawigował

czy on chciał przejechać przez punkty, które ominąłem?
przeliczał też wolno, w mieście to się zgubie na pewno!

#671 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 grudzień 2011 - 08:35

Przedwczoraj zaktualizowałem przez Garmin Connect moje strefy pulsu i wrzuciłem do Garniaka przez funkcję "wyślij do urządzenia". Wczoraj na treningu po odpaleniu Garmin nie widział czujnika tętna :/
Wymieniłem baterie, zrobiłem nawet hard reset i cały czas to samo, w opcjach wszystko ustawione jak trzeba, jak włączę parowanie, serce na wyświetlaczu miga ale opaski nie łapie.
Kurde nie wiem czy opaska mi się tak nagle rozwaliła, czy może to mieć związek z wysłaniem do urządzenia nowych danych. Dziwny zbieg okoliczności.
pzdr

#672 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 20 grudzień 2011 - 23:06

Czy tylko mi się zdaje, że kompletnie skopali Garmin Connect? Zniknęła szczegółowa podziałka w wykresach np. w tętnie mam teraz 0%-50%-100% i żadnych linii pośrednich. Kompletnie nieczytelnie.

#673 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądŁomża

Napisano 21 grudzień 2011 - 20:47

Można w Garmin Edge 500 ustawić aby wskazywało pomiary podczas biegu ? Wiem że można edytować to potem w garmin connect ale nie mogę znaleźć czy taka opcja jest w samym urządzeniu.

#674 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 27 grudzień 2011 - 17:37

witam co bardziej się opłaca kupić edka 705 czy 800 różnica w cenie koło 500zł (pełne wersje) i gdzie najbardziej opłaca się kupić

#675 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 27 grudzień 2011 - 18:25

witam co bardziej się opłaca kupić edka 705 czy 800 różnica w cenie koło 500zł (pełne wersje) i gdzie najbardziej opłaca się kupić


kupić tu: http://www.eazymut.pl/ (nowy, gwarancja, solidny sklep-przedstawiciel GARMINA)
porównaj parametry i sam zdecyduj
funkcjonalność obydwu jest porównywalna

#676 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 grudzień 2011 - 23:17

W tym sklepie różnica to ponad 600 zł (porównuję moim zdaniem najsensowniejsze wersje, tj. z czujnikiem kadencji oraz pomiarem tętna - bez map).
Cena za 705 z HR i CAD - 1071 zł jet rewelacyjna. Pamiętam, że z dwa lata temu płaciłem z 400-500 zł więcej (a też się wówczas naszukałem).

Mapami bym się nie przejmował. Z mojego doświadczenia wynika, że jakąkolwiek się ma i tak dzięki nawigacji rowerowej można się tylko zgubić!

Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na rejestracji parametrów jazdy - zastanów się nad 500.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#677 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudzień 2011 - 23:21

...Z mojego doświadczenia wynika, że jakąkolwiek się ma i tak dzięki nawigacji rowerowej można się tylko zgubić!...

...interesujące...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#678 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 28 grudzień 2011 - 05:28

no zależy mi także by miał możliwość wgania ścieżki i jazdy po niej (samotne objazdy tras maratonów mtb) co do mam to chyba da się je złowić nie koniecznie u producenta :mrgreen:

#679 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 28 grudzień 2011 - 09:07

kupić tu: http://www.eazymut.pl/ (nowy, gwarancja, solidny sklep-przedstawiciel GARMINA)


Kupowałem w tym sklepie i nie polecam. Zero fachowej porady dla kolarza, sam musiałem dopytywać o elementy zestawu. Niestety niczego się nie dowiedziałem o mapach "No jakaś tam jest" i z perspektywy czasu zapłaciłbym więcej, ale kupiłbym lepszą mapę. Panowie z tego sklepu to nawiedzeni militaryści z harcerstwa sprzedający pisma typu "Mój dżihad".

W dodatku nie chcieli mnie wpuścić do sklepu z rowerem, choć nie bardzo potrafili odpowiedzieć mi i sobie dlaczego, po prostu "bo nie", z rowerem do sklepu nie wchodzimy i już. Ostatecznie powiedziałem, że chciałbym kupić garmina edge 800 i albo wejdę z rowerem i dobijemy targu, albo pójdę gdzie indziej.

#680 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 28 grudzień 2011 - 11:51

ja i tak będę przez www kupować bo mieszkam teraz w uk ale chcę mieć na pl gwarancji i z pl menu (zwłaszcza to drugie)
ale warto dopłacać te 500zł bo czym się różnią po za dotykowym w 800 i tym że jest trochę mniejszy



Dodaj odpowiedź