Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#681 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudzień 2011 - 12:53

Edge705 ma czytelniejszy wyświetlacz ale za to wycierają się boczne klawisze po około 2 -3 latach więc trzeba dopilnować wymiany jeszcze na gwarancji. Z tego powodu najciekawszą ofertą wydaje się być np. ta: http://allegro.pl/no...1999072539.html

#682 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 28 grudzień 2011 - 14:32

za to wycierają się boczne klawisze po około 2 -3 latach więc trzeba dopilnować wymiany jeszcze na gwarancji.

ale jak się wycierają w znaczeniu gumy czy napisów

#683 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudzień 2011 - 14:48

Przeciera się guma trzymająca przyciski rozmieszczone na obwodzie, co może powodować ich wypadanie. Mi się przetarły po przejechaniu około 30 tys. km, ale to tez zależy od tego jak często zmieniasz wyświetlane elementy. Ja dosyć często przełączałem między mapą a parametrami jazdy i dodatkowo powiększałem mapę.

#684 esdopedoen

esdopedoen
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądkatowice

Napisano 29 grudzień 2011 - 23:22

Witam,

Czy próbowaliście parować czujnik tętna za pomocą numeru seryjnego czujnika z Edge 500?
Pytam, ponieważ czasem trenuję w grupie i mój edge "szaleje" i wyświetla non stop informację o innych czujnikach.
Myślałem że sparowanie za pomocą numeru seryjnego pomoże,ale jest kłopot, bo numer prócz liczb posiada litery , których w Edge 500 nie da się wpisać:/


Pozdrawiam

#685 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 02 styczeń 2012 - 06:32

czy nie byłoby lepiej jeżdżąc tylko szosami wpisać profil motocykl/samochód?

#686 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 styczeń 2012 - 11:11

Lepiej, bo inaczej prowadzi po szutrach. Do tego trzeba włączyć unikanie autostrad i dróg płatnych i jest dużo lepiej.

#687 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 03 styczeń 2012 - 21:11

dziś wyjechałem z Edge 800 i nie złapał mi satelitów, wyłączałem i włączałem i nic
w domu przywróciłem ustawienia fabryczne i złapał satelity
co mu się mogło stać? chciałbym wiedzieć na przyszłość jak z tym walczyć

#688 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 styczeń 2012 - 08:59

Pewnie jakiś czas nie włączałeś, zmienił się rozkład satelit na niebie i miał problem z dobrym zlokalizowaniem. Oczywiście mimo to powinien złapać sygnał, ale jak od razu zacząłeś jazdę po włączeniu mógł mieć kłopot.
Najlepiej zanim pójdziesz na rower połóż włączonego Edka na parapecie i poczekaj aż złapie sygnał i wtedy jedź.

pzdr

#689 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 04 styczeń 2012 - 18:14

no tak, ostatnio nawet jak jeździłem Edek zostawał w domu
leżał chyba ponad miesiąc
tak, od razu ruszyłem jak wyszedłem
będę pamiętał aby jednak go rozruszać po dłuższym nieużywaniu

#690 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 styczeń 2012 - 13:02

czasem trenuję w grupie i mój edge "szaleje" i wyświetla non stop informację o innych czujnikach.


Zaktualizuj oprogramowanie edka - poprzednia wersja oprogramowania miała właśnie w/w błąd. Dość szybko to poprawiono (w wersji 2.8).

Bo kupiłem Garmina z mapą City Navigator na karcie pamięci w formacie .img i nie chciało mi się bawić w instalowanie jej w Mapsource. Jak się okazuje nie jest to takie proste i trzeba się bawić w rejestrze. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że kupując sprzęt za prawie 2000 z oryginalnym oprogramowaniem trzeba się tak namęczyć, żeby je zainstalować. Trochę to śmieszne i straszne. Póki co nie mam potrzeby korzystania z jakichś wyrafinowanychh map, wystarczają mi trasy tworzone w necie, albo kopiowane od znajomych. Ostrze sobie zęby na porządną mapę Polski ze szlakami, ale na razie nie chce mi się wydawać kolejnych kilkuset zł :lol:

No chyba, że jest jakiś prosty sposób na wrzucenie mapy w formacie .img do Mapsource?


Może odgrzewam trochę kotleta, ale:
- CN w Polsce nie bardzo nadaje się do nawigacji drogowej. Ani samochodowej (choć mam dożywotnią aktualizację map CN w moim Nuvi, to i tak w RP używam UMP), ani rowerowej. Mapa jest "za bardzo" szczegółowa, jednakże te szczegóły nie zawsze zawierają informację o drogach gruntowych i zbyt często CN ma tendencję do prowadzenia drogami, które dla transportu szosowego przeznaczone nie są (np. u mnie w mieście potrafi próbować prowadzić mnie chodnikiem, ścieżką w parku itd). CN jest dobre dla rowerów MTB - przynajmniej w mojej okolicy mapa obejmuje sporo dróg gruntowych, inna sprawa, że i tak mapa, którą sam zrobiłem jest o wiele bardziej szczegółowa i dokładna.

- W Twoim przypadku (a także innych) polecam zainstalowanie map UMP (http://ump.waw.pl/ ) - zainstalujesz UMP w komputerze, zaplanujesz idealnie trasę, nie będzie prowadzenia po manowcach. CN przyda Ci się poza terenem Polski. Jeśli ktoś nie jeździ poza terenem RP to nie ma sensu kupować E800 z CN - niepotrzebny wydatek, wystarczy goły E800 z zainstalowaną mapą UMP.


ja i tak będę przez www kupować bo mieszkam teraz w uk ale chcę mieć na pl gwarancji i z pl menu (zwłaszcza to drugie)
ale warto dopłacać te 500zł bo czym się różnią po za dotykowym w 800 i tym że jest trochę mniejszy


Gwarancja jest międzynarodowa, w przypadku np. czujników prędkości/kadencji i tak przysyłają do Polski z UK.
705 jest już nie produkowana i praktycznie nie wspierana (aktualizacje oprogramowania) przez producenta.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#691 vortac

vortac
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądPruszków

Napisano 11 styczeń 2012 - 14:44

No to jestem pod wrażeniem serwisu Garmina.
Szalały mi wskazania tętna w moim Edge 800 i nie była to wina opaski.
W poniedziałek rano zadzwoniłem do serwisu. Odesłałem przed południem (ok, z Raszyna na Jerozolimskie nie jest daleko, ale nie chciało mi się jechać) dziś (środa) przed południem dostałem nówkę.
Szkoda tylko, że nie jest już niebieski plastik, tylko biały - chociaż i tak wożę go w silikonowym ochraniaczu.

Chciałem go zarejestrować. I tu niespodzianka. Z mojego profilu zniknął stary numer seryjny, a pojawił się nowy z wczorajszą datą rejestracji. :shock: Wielki Brat patrzy. :)

#692 Gralo

Gralo
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Skądnowy sącz

Napisano 12 styczeń 2012 - 19:47

Nie ma ktoś na sprzedaż czujnika tętna i kadencji do EDGE 305??

#693 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 styczeń 2012 - 00:54

Jeszcze jedna informacja dla użytkowników, którzy w swoich mapowych urządzeniach treningowych (choć nie tylko) mają mapę CN, mają tej mapy zainstalowanej w komputerze, nie chcą dorzucić UMP (z różnych powodów). Można planować trasy na CN używając tego co fabryka dała, czyli map w pamięci urządzenia. W jaki sposób? Prosty. Nie używa się do tego celu martwego produktu MapSource (który jeszcze można użyć np. do przygotowania zestawów map do starszych urządzeń), ale programu BaseCamp - obsługuje on nowsze urządzenia i posiada funkcję, na której zależeć może sporej ilości posiadaczy urządzeń z zainstalowaną fabrycznie mapą, ale bez możliwości aktualizacji i instalacji jej na komputerze.

Mianowicie po zainstalowaniu BaseCamp i podłączeniu urządzenia nawigacyjnego przez kabel USB po chwili uzyskujemy dostęp do map zainstalowanych w pamięci edge/nuvi/oregon/itd. Pozwala to zaplanować, a następnie wysłać do urządzenia dowolną trasę, bazując na danych mapowych zainstalowanych w urządzeniu.

Dostęp jest do wszystkich map, nawet tych, które są na karcie pamięci w folderze "duperele" - odbiornik tych map nie widzi, BC i owszem.

Jasne, że lepiej mieć zainstalowaną mapę na PC, bo szybciej wszystko działa, ale jeśli nie można inaczej, to warto użyć tego sposobu ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#694 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 styczeń 2012 - 10:09

Info z forum http://biegajznami.p...ków-w-Garminach
"Jeżeli masz problem podczas treningu z pomiarem tętna i posiadasz pulsometr Garmina z tzw. miękkim paskiem ( modele od 310 XT i nowsze ), oraz Twój grat jest jeszcze na gwarancji, zadzwoń na numer 00800 4412454.
Tam podasz numer seryjny pulsometru a obsługa serwisu wygeneruje dla Ciebie numer reklamacji. Następnie podadzą Ci adres pod który masz wysłać pasek. W paskach stwierdzono wadę wynikającą z użycia nieodpowiednich elektrod."

#695 Gosc_mnichu91_*

Gosc_mnichu91_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2012 - 15:10

coś niedobrego dzieje się na rynku, miałem upatrzony edge 705 hr/cad w dwóch sklepach w cenie poniżej 1000 zł, przed chwilą patrzę i ceny poszły niemal 300 zł w górę w obydwu!! :-/

#696 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 22 styczeń 2012 - 15:21

mnichu91 na eazymut.pl masz go za dokładnie 1065 zł.

#697 Gosc_mnichu91_*

Gosc_mnichu91_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2012 - 21:40

hehe już zamówiony, nie ma co czekać aż i tam wywindują cenę;p

#698 umiarkowany

umiarkowany
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądPolska

Napisano 12 luty 2012 - 14:40

Mam pytania do szanownych użytkowników Edge 500,
Czy alert dźwiękowy przekroczenia jakiejś tam strefy jest głośny?
Czy w kwesti pomiaru prędkości używając garminowskiego sensora coś się zmieniło, chodzi mi tu, czy jeżeli jest włączony gps i gsd-10 to prędkość jest obliczana z GPS-u?
Czy jeżeli wyłącze gps a mam włączony GSD-10 to rozumiem,że ślad GPS nie jest tworzony?

Z góry dziękuję z odpowiedzi.

#699 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 luty 2012 - 09:19

Głośność alertu dźwiękowego - o ile ktoś nie ma problemów ze słuchem, to tak - jest dość głośny. Niektórzy zaklejają sobie dziurki w obudowie pod przetwornikiem piezoelektrycznym generującym dźwięk, żeby było ciszej.

Pomiar prędkości - ostatnio nic się nie zmieniło. Co najmniej od wersji 2.60 (a mamy wersję 2.8). W starszych wersjach softu faktycznie było tak jak piszesz, nowsze wersje softu e500: jeśli jest gsc10 to wyświetlanie prędkości, rejestrowana prędkość (bieżąca, średnia itd), przebyta odległość, bazuje na czujniku prędkości.

Sprawdzone doświadczalnie i opisane w tym wątku (poszukaj sobie), w skrócie: ustawienie dowolnego obwodu koła, przejechanie odcinka szosy, zmiana obwodu i powtórne przejechanie tego samego odcinka. Analiza danych wykazuje niezbicie, że rejestracja danych jest ze sparowanego czujnika prędkości.

Ma to swoje plusy i minusy - minusem jest chyba to, że jeśli jest sparowany gsc-10, a padnie w nim czujnik prędkości, albo np. odleci (przesunie się itp.) magnes, to prędkość może być błędna lub nie będzie jej w ogóle, jeśli na dodatek jest włączona opcja autopauzy, to z rejestracji danych również nic nie będzie, bo pauza albo będzie nonstop włączona, albo będzie się włączać i wyłączać. No ale to zbyt często się nie zdarza, jednak warto pamiętać, żeby w przypadkach problemów z autopauzą (notorycznym jej włączaniem się) sprawdzić, czy magnes na kole jest, jeśli jest to czy jest prawidłowo zainstalowany, jeśli tak to sprawdzić czujnik lub go wyłączyć i korzystać tylko z sygnału gps.

Przy wyłączonym odbiorniku gps ślad gps nie może być tworzony, bo danych nie ma. Ale wszystkie pozostałe dostępne dane rejestrowane są (prędkość, kadencja, puls, moc - o ile odbiornik odczytuje sygnały czujników). Umożliwia to np. trening na trenażerze. W tym przypadku nawet należałoby wyłączyć odbiornik gps, żeby nie rejestrować pływającego sygnału gps, sygnał ten nie zmienia danych prędkości i drogi (tu: nakręconych km na trenażerze bez fizycznego przemieszczania się), ale np. w garmin connect na mapce otrzymuje się gęstą pajęczynę wokół miejsca treningu.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#700 umiarkowany

umiarkowany
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 luty 2012 - 10:00

Dziękuję za obszerną odpowiedź. Bardzo mi pomogłeś.
Mam jeszcze pytanie w innej kwestii, przejrzałem te wątki, ale cały czas mam niejasność.
Wynika ona z braku praktyki.
Wiem, że używasz ST i jego dotyczy pytanie,
Czy w werski 2.X. transmisja z Edge 500 jest "bezproblemowa" tz. podłączam, transportuję i mogę analizować, czy do tego lepiej użyć ST3?
A i jeszcze jedno: czy przez ten program można ustawiać garmina-zmieniać w nim ustawienia, programować treningi, ustawiać alerty itd.
Do tej pory używałem Polara i moja wiedza opiera się na PPT 5.

Raz jeszcze dizękuję za pomoc.



Dodaj odpowiedź