Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#1041 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 07 luty 2013 - 19:29

Podłóż kawałek gumy, np. pasek dętki ;)

#1042 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 07 luty 2013 - 19:51

Podłóż kawałek gumy, np. pasek dętki ;)


Tak, myślę że dam sobie radę ;). Problem jest w tym że mam szerokie mocowanie mostka a moja kierownica szybko zaczyna tracić średnicę 31,8 mm i mocowanie chyba nie leży idealnie na tej średnicy właśnie. ;)

#1043 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 07 luty 2013 - 22:49

U Ciebie Travisb też tak jest ?

Nie. U mnie trzyma się solidnie.

#1044 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 luty 2013 - 17:53

Nie chcę przekopywać się przez wszystkie strony tematu więc po prostu zapytam, czy u Was Edge 705 również słabo trzyma na zimnie? Mój garmin ma dwa lata. Aktualnie melduje już po 1:30 h, że bateria jest wyczerpana. Co prawda jeszcze trzyma przez około pół godziny ale mimo wszystko kiepsko to wygląda. Zastanawiam się czy to normalne.

/ Myślisz, że z lenistwa ktoś Ci odpowie? Bury

#1045 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 luty 2013 - 18:20

Wykreślcie ze swoich wpisów zdanie:

Nie chcę przekopywać się przez wszystkie strony tematu

bo to działa jak płachta na byka (a na pewno na Burego, zresztą na mnie też), jednak z uwagi, że w wątku dokładnie takiego pytania jeszcze nie było (odpowiedzi również) to jednak odpowiem:

Zagadnienie baterii - akumulatora właściwie - było już poruszane w wątku , o ile się nie mylę podane nawet były namiary na źródła zakupu aku do edge x05. Możesz wrzucić zapytanie do google i odnaleźć sprzedawcę. W zeszłym roku sprzedawali akumulatory do x05 chyba coś poniżej stówki, wymiana jest dość prosta.

Dodam jeszcze, że akumulatory mają określoną ilość cykli ładowania i rozładowania, w niskich temperaturach pojemność akumulatora (nawet tego kwasowego samochodowego) spada, tak więc często eksploatowany akumulator edge po paru latach (w tym przypadku: dwóch) może być już wyeksploatowany i nadawać się do wymiany.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1046 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 luty 2013 - 18:42

Dziękuję prozor! Zamówienie na nową baterię już poszło!

#1047 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 luty 2013 - 21:53

Proszę bardzo. Pochwal się gdzie zamówiłeś i jaki jest aktualny koszt?

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1048 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 luty 2013 - 17:12

Tutaj zamówiłem:
http://gustaf.pl/opis/2209741.html

41 zł + wysyłka

Patrząc na te śrubeczki z tyłu garmina myślę, że sobie poradzę z wymianą :)

#1049 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 luty 2013 - 19:38

Dasz sobie radę, filozofii w tym nie ma żadnej.
Przy okazji dzięki za źródło akumulatorów - może komuś przydadzą się również namiary na akumulatory do Edge 500/200 i 800 - te pierwsze po 50 zł, drugie 41 zł.
Po dwóch, góra 3 latach intensywnej eksploatacji prawdopodobnie przyjdzie czas na wymianę, lepiej i taniej kupić aku za 41/50 złociszy niż wybulić parę stówek za wymianę edge...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1050 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 luty 2013 - 21:26

Ciekawi mnie tylko jakoś(ć) tych akumulatorów. Pamiętam kiedyś zakupiony za 1/4 ceny oryginału "zamiennik" do lustrzanki Nikona. Po niedługim użytkowaniu miał tak, że świeżo naładowany pozwalał na zrobienie kilku góra kilkunastu zdjęć vs. setki na oryginalnym Nikona...
Dlatego, puchaty, daj bardzo proszę znać, jak się sprawuje nowy aku.

BTW, czy na żywotność baterii nie wpływa ujemnie przypadkiem częste podłączanie go do komputera celem zgrania historii? Tak mi się wydaje, dlatego staram się podłączać Edge'a co którąś-tam jazdę...

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#1051 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2013 - 21:33

Radello, wpływało ale przy starych typach baterii w stylu nokia 3310, obecnie litowo-jonowe można doładowywać i wpływa to na nie wręcz pozytywnie, bo szkodzi im rozładowywanie do końca.

#1052 Damian_Bielsco

Damian_Bielsco
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 luty 2013 - 22:18

Mam pytanie odnośnie GE 500:

może było wcześniej omawiane, ale się nie doszukałem jednoznacznej odpowiedzi
czy oprócz kontrolowania prędkości z GPSa mogę zapodać sobie dodatkowy odczyt z czujnika prędkości przy jednoczesnym zastosowaniu czujnika kadencji?

#1053 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 luty 2013 - 22:29

Nie masz możliwości odczytu dodatkowo, ale masz albo-albo. Domyślnie urządzenie korzysta z GPS-u, ale jeżeli zabraknie sygnału lub jest on niedostatecznie mocny (i tylko wtedy!) przechodzi na zliczanie prędkości z czujnika prędkości.

Kadencja jest oczywiście liczona cały czas.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1054 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 luty 2013 - 23:26

mikroos, dlaczego piszesz banialuki i podajesz informacje nieaktualne od dłuższego czasu?? Temat był poruszany, udowadniałem eksperymentalnie nawet, że bzdurą jest jakoby to twierdzenie było prawdą. No nie - faktycznie było, we wczesnych wersjach firmware do 2.4 włącznie.

Od dłuższego czasu, we wszystkich aktualnych wersjach oprogramowania edge jeśli tylko jest zainstalowany czujnik prędkości, to odczyt i rejestracja prędkości jest z tego czujnika! Prędkość i droga z gps obliczane są tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie ma działającego czujnika prędkości. Koniec i kropka.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1055 Damian_Bielsco

Damian_Bielsco
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 luty 2013 - 15:43

Więc nie ma żadnego problemu z korzystaniem w jednym czasie z czujnika kadencji, prędkości i pulsu?

#1056 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 23 luty 2013 - 16:08

nie ma

#1057 Damian_Bielsco

Damian_Bielsco
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 luty 2013 - 19:43

dziękuje za odpowiedzi i od razu mam pytanie do użytkowników:

czy warto inwestować więc w dodatkowy czujnik prędkości? przydaje się?

#1058 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 25 luty 2013 - 21:31

Damian_Bielsco, dodatkowy czujnik prędkości? Czyli narazie masz/planujesz mieć E500 plus czujnik tętna? Jeżeli tak, to wyjaśnię Ci minusy posiadania E500 bez czujnika prędkości/kadencji. Podjeżdżając sobie na Przegibek, po wjechaniu do lasku w okienku z prędkością będziesz miał wahania w zakresie, powiedzmy 5~30km/h i to jadąc w tym samym tempie (dystans końcowy i Vśr będą w miarę ok, ale prędkość chwilowa przy słabym sygnale szaleje). Kiedyś podjeżdżałem bez czujnika na Hrobaczą Łąkę, czasem mi się auto-pauza włączała :mrgreen: no i oczywiście bez czujnika nie masz kadencji. Dodatkowo czujnik daje Ci mozliwosć wykorzystania E500 na trenażerze. Ja mam czujnik speed/cad w obu rowerach i jakoś nie wyobrażam sobie jeżdżenia bez niego.

#1059 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 luty 2013 - 11:51

przemonr1 dość dobrze to wytłumaczył, ja jeszcze uproszczę sprawę:

Bez czujnika prędkości/kadencji jeździsz gdy: nie potrzebujesz licznika kadencji, nie zamierzasz trenować na trenażerze, jeździsz na terenie płaskim, niezalesionym, niezabudowanym, a dokładny odczyt (i rejestracja) drogi i prędkości nie jest Tobie potrzebna - czym więcej sygnałów odbitych (wysokie domy, drzewa, bogata rzeźba terenu) tym bardziej prędkość i droga odbiega od rzeczywistej.

W każdym innym przypadku czujnik jest przydatny, żeby nie powiedzieć, że niezbędny (np. trening w pomieszczeniu).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1060 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 27 luty 2013 - 07:30

Już ładny kawałek czasu nie używam Garmina ale z tego co pamiętam to u siebie problemów z sygnałem nie miałem (na szosie). Jesienią czy zimą (na MTB) po wjechaniu w las już jednak nie było tak kolorowo. Chociaż wtedy liczył się dla mnie głównie czas spędzony w siodle (i puls), prędkości czy dystans to już była sprawa drugorzędna. Ale co tam dużo gadać, jakieś orientacyjne dane zawsze są :) Oczywiście po lesie jeździłem bez GSC10 lub z czujnikiem uszkodzonym (ułamany ten element odpowiadający za prędkość), czyli tylko działała kadencja.

Są jednak spore plusy, że EDGE działa też tylko na sygnale GPS i chwała im za to :)
Chociażby wtedy jak posiada się dwa (lub więcej) rowery. Nie na rękę jest komuś wydawać sporą kasę na dodatkowy czujnik (czy czujniki). Jeszcze mam trzy rowery i gdybym teraz był posiadaczem edka to czujnik miałbym w szosie (rolki/trenażer zimą), a na MTB czy na mojej retro-przełajówce jeździłbym tylko na sygnale GPS.
Nie wspominam już o tym, kiedy musimy czujnik reklamować. Dzięki takiemu rozwiązaniu edek cały czas nam działa (prędkości i dystans)...
Ale to już tak na marginesie...

p.s. miałem zamiar pozbyć się swojego Polara (CS500cad) i kupić znowu edka (wróciłbym chyba na stałem do tematu na forum - ku uciesze prozor-a :-P) ale stałem się posiadaczem (niespodziewanie) HTC Wildfire, gdzie Endo działa z auto-pauzą (uroki Androida, na symbianie, Nokia 500, takich luksusów nie ma) i teraz mam niezły orzech do zgryzienia, czy jest sens....Chociaż w boju telefon nie był jeszcze sprawdzany (długa !!! przerwa w treningach od X czasu) i z ostateczną decyzją jeszcze się jednak wstrzymam...



Dodaj odpowiedź