Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#101 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 30 January 2011 - 17:19

- Co tracę nie kupując /CAD ? - czy będzie miał problemy np. z obliczaniem kalorii itp. (to mi nie jest potrzebne), czy jeszcze coś nie będzie działało ?

Nic nie tracisz, nie masz kadencji, to wszystko.

- "goły" Garmin Edge 705 ma jakąś mapę bazową (przynajmniej tak o tym wspominają w opisie): Co to za mapa - jest wystarczająca, czy trzeba dokupować coś lepszego ?

Coś tam ma, darmowych map jest pełno do zassania. Polecam zassać z rozszerzeniem .img. Wrzucasz na kartę i to wszystko. Żadnej zabawy z MapSource.

- czy Garmin Edge 705 przetrwa na kierownicy górala i przy jeździe w średnio trudnym terenie ? - czy jest sens kupowania zestawu z GP Mapą TOPO.

Przetrwa bez kłopotów.
Nie kupuj zestawu z mapą, szkoda kasy.

#102 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2,600 posts
  • SkądKońskie

Posted 30 January 2011 - 21:01

Coś tam ma, darmowych map jest pełno do zassania.

A ta "bazowa" mapa, to jest drogowa, czy topograficzna raczej ?

Jak mówisz, że map jest bez liku, to może zaproponuj coś godnego polecenia :mrgreen: - mało się orientuję. Chodzi o jakąś jedną lub dwie drogowe i tyleż topograficznych, żeby przetestować. Wszedłem na różne strony z darmowymi mapami i zupełnie nie wiem co jest warta dana mapa. Czy Garmin je wszystkie "przyjmie" ?

Jeśli już bym kupił 705-kę, to chciałbym go przekładać, a mogę w tej chwili korzystać z 4-ch rowerów, a na góralu przełączać na topograficzną. Dlatego trzeba by chyba dokupić kilka uchwytów rowerowych. A czy to skomplikowana operacja przełożenie uchwytu ?

Z czujnikiem kadencji to już by mi się nie chciało bawić.

#103 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 posts
  • SkądPoznań

Posted 30 January 2011 - 21:42

A ta "bazowa" mapa, to jest drogowa, czy topograficzna raczej ?

O bazowej mapie zapomnij - to tylko główne drogi.

Jak mówisz, że map jest bez liku, to może zaproponuj coś godnego polecenia :mrgreen: - mało się orientuję. Chodzi o jakąś jedną lub dwie drogowe i tyleż topograficznych, żeby przetestować. Wszedłem na różne strony z darmowymi mapami i zupełnie nie wiem co jest warta dana mapa. Czy Garmin je wszystkie "przyjmie" ?

Nie ja pisałem, ale ja odpowiem: UMP
To strona z darmową bardzo dokładną mapą Polski - w wersji topo są wszystkie najmniejsze ścieżki, strumyki, itp. Aktualizowana praktycznie na bieżąco przez samych użytkowników.

W GE705 możesz zawsze włączyć "unikaj dróg gruntowych" (czy jakoś tak) i będzie Cię prowadził po szosach...

Jeśli już bym kupił 705-kę, to chciałbym go przekładać, a mogę w tej chwili korzystać z 4-ch rowerów, a na góralu przełączać na topograficzną. Dlatego trzeba by chyba dokupić kilka uchwytów rowerowych. A czy to skomplikowana operacja przełożenie uchwytu ?

Z GE705 masz w standardzie dwa uchwyty na rower!

Z czujnikiem kadencji to już by mi się nie chciało bawić.


To już dłuższa zabawa, przekładanie czujnika GSC10 jest naprawdę upierdliwe.

Odnośnie nawigacji rowerowych polecam forum garniak.
Pod wskazanym linkiem dużo lektury nt. GE705, powinna rozwiać Twoje wszystkie pytania.

Uwaga: nie oczekuj od GE705 jakości nawigacji jak chociażby najtańszej nawigacji samochodowej. To zaawansowane urządzenie treningowe (w połączeniu z czujnikiem kadencji/prędkości). Urządzenie nie mówi "w lewo, w prawo". O manewrze ostrzega dźwiękiem, a informacja jest na ekranie. Sama rozdzielczość wyświetlacza nie powala na kolana. W terenie (zwłaszcza nieznanym) nie obejdzie się i tak bez papierowej (najlepiej zalaminowanej) mapy tradycyjnej. Nie raz wylądowałem w polu zdając się tylko na nawigację.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#104 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 30 January 2011 - 21:54

Coś tam ma, darmowych map jest pełno do zassania.

A ta "bazowa" mapa, to jest drogowa, czy topograficzna raczej ?

Jak mówisz, że map jest bez liku, to może zaproponuj coś godnego polecenia :mrgreen: - mało się orientuję. Chodzi o jakąś jedną lub dwie drogowe i tyleż topograficznych, żeby przetestować. Wszedłem na różne strony z darmowymi mapami i zupełnie nie wiem co jest warta dana mapa. Czy Garmin je wszystkie "przyjmie" ?

Jeśli już bym kupił 705-kę, to chciałbym go przekładać, a mogę w tej chwili korzystać z 4-ch rowerów, a na góralu przełączać na topograficzną. Dlatego trzeba by chyba dokupić kilka uchwytów rowerowych. A czy to skomplikowana operacja przełożenie uchwytu ?

Z czujnikiem kadencji to już by mi się nie chciało bawić.


robo odpuść sobie temat z mapą bazową :-P
Tutaj masz dwie mapy na chwilę obecną. Ja jeżdżę na tej mapie z folderu POLSKA I CZĘŚĆ EUROPY. Idealna na asfalty, idealna w teren (szlaki, schroniska itp). Kopiujesz plik na microSD i po kłopocie. Masz tam oprócz Polski kraje Europy Wschodniej.
W najbliższym czasie udostępnię także mapę Europy.

Ja swojego Edka kupowałem w eazymut.pl. W zestawie są dwa mocowania, także dwa rowery masz "załatwione". Podstawka to koszt około 35 zł o ile dobrze pamiętam. Także koszt nie jest duży. Możesz dokupić jeszcze dwie i masz mocowanie na 4 rowerach. Podstawka jest mocowana na opaski zaciskowe, jak masz ochotę ucinać i przekładać to OK...no chyba, że znajdziesz inny patent.

#105 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2,600 posts
  • SkądKońskie

Posted 30 January 2011 - 22:08

wicklowman, dzięki serdeczne.

Jak już się zdecyduję na zakup, to będzie z czym startować.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#106 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 08 February 2011 - 20:47

wiecie może jak to zmienić, że w garmin training center tydzień mam ustawiony od niedzieli do soboty?

bo wszystkie niedzielne treningi zapisuje mi na następny tydzień, tak jakby niedziela była pierwszym dniem tygodnia, a sobota ostatnim i trochę mnie to dezorientuje....

pozdrawiam


Obecnie jest dostępna wersja beta programu w której wprowadzono kilka "drobnych" lecz użytecznych poprawek, w dzisiejszej aktualizacji do bety 3.6.0.6 wprowadzono możliwość ustawienia dowolnego dnia tygodnia jako pierwszego (patrz punkt 2 poprawek):

Changes from 3.6.0.5 Beta to 3.6.0.6 Beta

1. GTC again generates aggregate average & max statistics for all folder and week elements.

2. GTC provides the ability to explicitly set the first day of the week. This setting changes all calendar related elements including activity week grouping and the Activity/Workout Calendars.

3. "Imported " folders and "Example Workout" folder are now deletable.

4. GTC now also allows users to directly import Workout and Course fit files from the File->Import menu in addition to Activities.

5. Fixed an issue that could cause the distance of the graph to be different from the distance shown in the totals with certain user data.

6. Fixed an issue where we would fail trying to generate a graph for certain user data that lacked distance in the trackpoints.

7. Fixed issue where GTC would generate bogus tick marks on the graph for certain user data.

8. Fixed issue where week notes would not import properly from TCX files.

9. Fixed performance problem when switching users on the AddDevice dialog.

10. Fixed various activity import issues.

11. Changed GTC to more gracefully handle certain bad fit files generated by the current public firmware for the Edge 800.

12. Fixed issue where GTC would fail to import certain FIT files that had manufacturer ids above a certain range.



Changes from 3.5.3 to 3.6.0.5 Beta

1. GTC no longer uses legacy "bin files" as its data storage format, and is now using a more reliable open-source embedded database. Note: GTC no longer stores its application data in the "All Users Program Data Path", but is now in the current user's app data path

"C:\Users\\AppData\Roaming\GARMIN\Tra iningCenter\UserData" in Windows Vista/7

2. GTC has been re-engineered to scale better for larger user data sets.

3. GTC provides the ability to convert existing legacy user bin file accounts. A user can automatically migrate old users to new user accounts on a 1-1 basis or merge multiple legacy accounts into a single new user file. This feature was designed to be robust so that it will attempt to recover any valid legacy data even from "corrupted bin files" that were not accessible from GTC 3.5.3 and earlier.

4. GTC now supports Power workout creation/editing

5. GTC now supports Repeat Step targets other than step count in support of newer devices that provide this feature(Repeat Until).

6. GTC now supports Power Zones and Bikes in the User Profile

7. GTC now supports auto-error reporting like more current Garmin Windows applications

8. GTC can now properly sync user profile with FIT mass storage devices such as the Edge 500/800 & Forerunner 110/210.

9. GTC no longer has a rigid folder structure where top level folders force a sport type on the folder's sub-elements. User's can create sub-folders and mix elements in any manner they desire regardless of the sport type of the activity or workout. The only provided "System Folders" are "My " and "Imported " where is Activities, Workouts, or Courses, and a folder with the default "Example Workouts".

10. GTC will allow the user to directly import Activity Fit Files from the Import->History menu.

11. GTC provides the user with the ability to change the sport type on activities and workouts since this can no longer be accomplished by moving an activity between Sport specific folders.

12. While GTC will not bring in multiple copies of the same activity to "My Activities" when doing a receive from device, the application also no longer requires that activities have a unique start time. Thus, a user may have an activity that was imported from a TCX file in "Imported Activities" that duplicates an activity brought over from the device in "My Activities".

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#107 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 10 February 2011 - 12:00

Czy jest możliwość ustawienia większej ilości stref tętna niż 5? No i ewentualnie jak to zrobić. Szukałem w Traning Center ale nie znalazłem niestety.


W samym Edge'u też się nie da...
Training Center to dosyć prymitywne oprogramowanie, więc nic dziwnego.

Po co Ci więcej stref? Chcesz sobie zrobić 5a, 5b i 5c? ;-)


No tak, stref jest 5, jednak możesz ustawić sobie trening tak, aby np. nie przekraczać strefy 5b - oczywiście nie strefami, ale albo %HRR albo określając ilość BPM.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#108 petrus94

petrus94
  • Użytkownik
  • 147 posts
  • SkądTychy

Posted 22 February 2011 - 21:07

Ja mam takie pytanie czy w samym liczniku garmin edge500 wymienia sie baterie?? Przed kilkoma dniami wymieniłem wlaśnie w pasku a mój licznik zaczął ostatnio coś szwankować(nie łapie czasami gps, pokazuje dystans po 2 minutachjazdy np.) Baterie ładuje systematycznie.

Pozdrower

 

Piotr

www.piotrjaromin.pl


#109 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 posts
  • SkądZ nienacka

Posted 23 February 2011 - 06:54

garmin edge500 wymienia sie baterie

Nie, chyba, że jesteś tzw. złotą rączką i masz smykałkę do prac precyzyjnych.
Mój też nie łapie sygnału od razu ale ten model raczej tak ma i nie jest to problem baterii.

#110 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 93 posts
  • SkądSiemianowice Śląskie

Posted 23 February 2011 - 07:08

Ja po wyjściu z domu chwilkę czekam na sygnał. Trwa to niekiedy 30 sek. a niekiedy i kilka minut. Świetny czas na porozciąganie się przed jazdą :)

#111 petrus94

petrus94
  • Użytkownik
  • 147 posts
  • SkądTychy

Posted 23 February 2011 - 07:30

Wiem, że nie łapie od razu sygnału. Ale ja załóźmy biorę prędkość z czujki i wlaczam stoper jak wykryto ruch. Wtedy jade sobie ze 3minuty na wlaczonym stoperze(predkosc pokazuje a dystansu już nie!) dopiero po jakiś 3 minutach doliczy mi automatycznie z 500m chociaż zrobiłem np. 1,5km i zaczyna normalne liczenie:). Zawsze wszystko było ok.

Pozdrower

 

Piotr

www.piotrjaromin.pl


#112 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1,536 posts
  • SkądPoznań

Posted 23 February 2011 - 07:33

Dystansu Ci nie pokaże dopóki będziesz miał włączony status GPS na tak.
Niestety trzeba chwilkę poczekać, u mnie też od razu nie łapie sygnału.
pzdr

#113 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 23 February 2011 - 08:42

Jeśli chcesz, żeby zaraz po włączeniu pokazywał Ci dystans, łapał gps itd. to przede wszystkim, przed wyjściem na trening upewnij się, że status gps jest ustalony - czyli załapał sygnał satelitów. Ja przed wyjazdem zawsze uruchamiam gps, kładę na parapecie i zanim wyjdę z domu mam ustaloną pozycję (odświeżony almanach). Powtórne włączenie już na rowerze nie wymaga dłuższego czasu akwizycji satelitów, jest niemalże natychmiastowe.
W/w procedura ważna jest zwłaszcza, gdy od ostatniego włączenia odbiornika gps minęło trochę czasu, lub przemieściliśmy się na jakąś (znaczną na ogół) odległość.

To, że bierze Ci prędkość z czujnika bez wykrycia sygnału gps to normalne, problem tylko w tym, że bez fizycznego wyłączenia modułu odbiornika gps (status gps - wył) rejestracja danych drogi będzie na podstawie sygnału gps (którego na poczatku nie masz!). Po włączeniu może zarejestrować Ci drogę od ostatniego znanego mu punktu do punktu ustalenia pozycji (np. w linii prostej). Ale na to nie ma reguły. Może równie dobrze zacząć rejestrować drogę dopiero od punktu ustalenia pozycji - u mnie to różnie bywało, wolę ustalić pozycję przed wyjazdem i mam pewność, że dane będą prawidłowe.
Dopiero jeśli wyłączysz odbiornik, to rejestracja danych będzie odbywać się tylko i wyłącznie na podstawie sygnału z czujnika prędkości/kadencji (np. w trening w pomieszczeniu - trenażer).

Wymiana baterii - na 4 stronie tego wątku masz info, że tu jest akumulator, a nie bateria ;-), no i wymienić się da, aczkolwiek robi to serwis, ewentualnie można pokombinować jak robiono to z wymianą aku Forerunner® 305 (gdzieś to jest opisane...)

No ale z uwagi na to, że akumulator ma żywotność kilkuletnią (teoretycznie ok. 5), to póki co ten problem nas nie powinien dotyczyć. No chyba, że jakiś feler fabryczny, to przez 24 mc (u mnie 36 mc) od zakupu gwarancja obowiązuje, prawda?

W przypadku problemów z urządzeniem można zrobić hard reset. O ile pamiętam procedura wygląda następująco:

1. Upewnij się, że urządzenie jest wyłączone
2. Wciśnij Lap/Reset i Start/Stop
3. Naciśnij i puść przycisk Power (trzymając przyciski jak w punkcie 2)
4. Dalej trzymaj Lap/Reset i Start/Stop
5. Puść Lap/Reset i Start/Stop w chwili gdy zniknie logo Garmina
6. Urządzenie zrestartuje - wszystkie dane zostaną wyczyszczone.

Hard reset pomaga, gdy spaskudzone zostaną pliki konfiguracyjne, po prostu konfiguracja wraca do stanu fabrycznego. Czy jakiekolwiek dane o aktywnościach/treningach/kursach zostaną zachowane tego nie wiem (teoretycznie powinny zostać, kasowane są tylko ustawienia np. ekranu itd), póki co nie musiałem tego robić...

Aha, akwizycja pozycji gps po w/w procedurze może potrwać dość długo - teoretycznie nawet do kilkunastu minut (a nawet do 30, jak podają niektóre źródła), należy zadbać o dobrą widzialność nieba...

W przypadku, gdy przez usb wrzucimy jakieś pliki np. kurs i nie zostanie on poprawnie odczytany, a zawiesi e500 (nie będzie się chciał uruchomić, na ekranie wisi logo garmina) można wyłączyć urzadzenie, wcisnąć Page/Menu, trzymając przycisk podłączyć kabel usb z komputera, trzymać w/w przycisk jeszcze co najmniej 10 s od podłączenia - edge przejdzie w tryb pamięci masowej i można wykasować to co się wrzuciło.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#114 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 posts
  • SkądPoznań

Posted 08 March 2011 - 09:49

Witajcie!

Czy komuś udało się uzyskać (i zarejestrować za pomocą dowolnego Edge'a) kadencję wyższą niż 180 obr/min? Jakbym się nie starał zawsze jest poniżej tej wartości. Czyżby czujnik kadencji Edge'a miał jakieś ograniczenia, czy to raczej ja mam ograniczenia (natury fizycznej)? ;-)

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#115 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 08 March 2011 - 23:22

Musisz się postarać kręcić szybciej - właśnie na dzisiejszym treningu (właściwie to po treningu w ramach testów specjalnie dla Ciebie) wykręciłem i zarejestrowałem max kadencję: 208 obr/min. Edge 500 + GS10 (na trenażerze)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#116 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 09 March 2011 - 07:55

Właśnie sprawdziłem moje raporty w Garmin Connect: Maks. rytm pedałow.: 221 obr./min - oczywiście zarejestrowane przez w/w zestaw ;-). No ale przyznam, że nie często zdarza mi się kręcić takie młynki, chyba tylko w celach testowych...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#117 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 posts
  • SkądPoznań

Posted 09 March 2011 - 08:43

Właśnie sprawdziłem moje raporty w Garmin Connect: Maks. rytm pedałow.: 221 obr./min - oczywiście zarejestrowane przez w/w zestaw ;-). No ale przyznam, że nie często zdarza mi się kręcić takie młynki, chyba tylko w celach testowych...


Bardzo dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości, prozor. Widocznie jeżdżę na obciążeniu i stąd te wyniki ;-)
Zauważyliście, że w historii w Edge'u są wyświetlane inne dane dot. średnich i maksymalnych wartości np. kadencji, rytmu serca niż po zaimportowaniu do programu Sport Tracks?

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#118 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 posts
  • SkądWrocław

Posted 09 March 2011 - 09:47

Zauważyliście, że w historii w Edge'u są wyświetlane inne dane dot. średnich i maksymalnych wartości np. kadencji, rytmu serca niż po zaimportowaniu do programu Sport Tracks?


Wynika to z innego liczenia średniej - np. czy są wliczane przerwy itp.
Wczorajszy bieg w Garmin Connect:
Czas: 00:30:25
Czas ruchu: 00:28:36
Elapsed Time: 00:31:05
Śr. tempo: 07:13 min/km
Avg Moving Pace: 06:47 min/km

I w ST
Czas wszystkie okrążenia 00:30:39
Czas aktywne okrążenia 00:31:05
śr. tempo 7:13min/km

#119 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 09 March 2011 - 12:19

To nie do końca tak. GC przyjmuje wszystkie dane zarejestrowane przez urządzenie. ST niby też, ale... No właśnie jest to duże ALE.
Po pierwsze: w preferencjach można ustawić (domyślnie tak jest) oprócz uwzględniania lub nie uwzględniania czasów postoju i całkowitego dystansu oraz uwzględnienia (lub nie) czasu zatrzymania stopera w podsumowaniach - co rzutuje na średnie, również wyrównywanie danych - i to ma znacznie nie tylko do graficznej prezentacji wyników w ST, ale również do liczbowej - czyli jeśli damy duże wyrównywanie, to wykresy np. pulsu czy też kadencji (prędkości, mocy itd...) będą co prawda mniej "postrzępione", ale i program przedstawi niższe wartości średnich danych - to wyrównanie danych po prostu wyrzuca z analizy dane różniące się od danych średnich blisko położonych analizowanych danych, po części w celu odrzucenia błędnych danych (np. piknięć pulsometru czy wysokościomierza).
Co ciekawe, to ostatnie (odrzuty danych uznanych za program jako "błędy pomiaru") funkcjonuje nawet, jeżeli wyłączymy wygładzanie. Popatrzmy na część zrzutu danych z garmina dotyczących w/w testu maksymalnej kadencji:
2011-03-08 21:18:13.000 91
2011-03-08 21:18:15.000 155
2011-03-08 21:18:17.000 208
2011-03-08 21:18:20.000 129
2011-03-08 21:18:29.000 91
2011-03-08 21:18:43.000 83

Jak widać, kłania się tu nieszczęsne rejestrowanie danych w trybie "smart" - w Edge 500 rejestracja co np. 1s jest możliwa tylko gdy ma się pomiar mocy, w innym przypadku chyba tylko programiści tego ustrojstwa wiedzą jaki jest algorytm wyliczający kiedy dane mają być rejestrowane. W przypadku wczorajszego treningu na trenażerze, częstotliwość rejestracji wynosiła od 1 do kilkunastu (maksymalnie 16) sekund. Zauważyłem jedynie, że im dane rzadziej się zmieniają (w miarę stały puls/kadencja i prędkość wyliczana z przebytej drogi i czasu) tym dane zapisywane są rzadziej.

Ale wracając do ST - ten program po prostu odrzuca z analizy dane, które zbytnio różnią się od danych "sąsiednich" - w tym przypadku program zakwalifikował dane kadencji 208 rpm jako błąd pomiaru i odrzuca z dalszej analizy. Nie ma znaczenia, czy opcja wyrównania danych jest włączona, czy też nie. Bez włączenia ST wyświetla maksymalną kadencję 155. Jeśli wyrównywanie zostanie włączone (na minimalnym poziomie 1), to wyświetlaną maksymalną kadencją jest 141.
Pozostałe dane są w ten sam sposób traktowane, dlatego też nie ma się co dziwić, że wartości maksymalne i średnie będą nieco inne niż w GC.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#120 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 posts
  • SkądPoznań

Posted 09 March 2011 - 12:50

Rzeczywiście coś w tym jest. Wg pliku TCX najwyższa zarejestrowana kadencja to 179 rpm, a ST wyświetla uparcie wartość 177,7. Dopiero po wyłączeniu wyrównywania pojawia się 179!

Mimo takiego zapisu:
2011-01-29 20:30:46 - 118
2011-01-29 20:30:49 - 179
2011-01-29 20:30:53 - 179
2011-01-29 20:30:55 - 179
2011-01-29 20:30:57 - 179
2011-01-29 20:31:00 - 167
2011-01-29 20:31:04 - 63

Czyli zarejestrowano 8 sekund z kadencją 179 - to skąd to wyrównanie?

W trybie "smart" punkty są rejestrowane co kilka sekund - jak parametry są stałe, to odstępy w rejestracji są większe, dopiero przy zmianie (tu: wzrost kadencji) Garmin zwiększa częstotliwość rejestracji, ale oczywiście z pewnym opóźnieniem.
Spróbuję z rejestracją co 1 sek. (mam GE705) i zobaczymy co wtedy.

A i pewnie młynki były za krótkie (to takie serie narastających kadencji - po 10 sekund 90/120/maksimum).

Ciekawostka OT: najwyższa zarejestrowana kadencja to 190 - uciekałem przez pole przed zgrają psów (w tym kundle na bazie owczarka podhalańskiego)... Nie na szosówce oczywiście.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera




Reply to this topic