Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#1401 maku

maku
  • Użytkownik
  • 101 posts

Posted 04 September 2013 - 21:11

ja tylko jedno chciałbym zauważyć - jak zaczniesz jeździć z włączonym ekranem mapy to już z 17 h zrobi się pewno max 13 h

czyli faktyczna turystyka rowerowa zostanie dalej przy turystykach typu oregon itd :(

 

No bez baterii AA nadaje się bardziej na weekendowe wypady, niż na turystykę. I chyba taka jest jego idea, patrząc choćby na funkcję proponowania pętli z wybranego miejsca. Natomiast routing po trasach a nie tylko po kursach/śladach (jeśli dobrze rozumiem opis) to spory +. Mimo to jako "pełnowymiarowe" navi na rower dalej zostaje eTrex/Dakota, ew. Oregon.



#1402 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 posts
  • SkądKobiernice

Posted 04 September 2013 - 21:48

Radello jak chcesz kupić magnes Garmina to tutaj http://sportus.com.p...dencji_GSC.html chyba w miarę sensownej cenie.

Ten link odnosi się do magnesu od kadencji, a nie prędkości. Swoją drogą, to jeżeli magnesy na szprychę są w tej samej cenie, to ja się zastanawiam z czego Garmin je robi :-) ?  Taniej wyjdzie kupić licznik z magnesem w markecie. Ja kiedyś kupiłem dwa takie liczniki: http://www.okazje.in...przewodowy.html i magnesy z nich używam obecnie do czujnika GSC10 (pasują do zwykłych i płaskich szprych)

 



#1403 madridista

madridista
  • Użytkownik
  • 126 posts
  • Skądśląsk

Posted 05 September 2013 - 15:29

Do pomiaru prędkości używam magnesu Sigmy do płaskich szprych i wcale nie jest za słaby, działa bez problemu. A do kadencji używam Garminowskiego czujnika na szprychę, okrągły kształt idealnie pasuje do osi pedału i nie trzeba niczym mocować bo sam się trzyma (oczywiście mam stalową oś).



#1404 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1,525 posts
  • SkądSK

Posted 05 September 2013 - 15:35

przemonr1 a przeczytałeś dokłądnie opis z linku?

"Części zamienne do czujnika kadencji Garmin. W komplecie czujnik na szprychę i korbę oraz trzy tasiemki zaciskowe."

 

 

Ja zamówiłem zapasowy Garmina, a z pomocą przyszedł metalowym magnesem z kompletu PowerCal'a :)



#1405 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 06 September 2013 - 09:11

Do pomiaru prędkości używam magnesu Sigmy do płaskich szprych i wcale nie jest za słaby, działa bez problemu.

 

Sprawdzałem tego typu:

sigma_magnes_na_szpryche.jpg

Tego na pewno nie polecam.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1406 michal2

michal2
  • Użytkownik
  • 140 posts
  • SkądWarszawa

Posted 06 September 2013 - 13:28

No bez baterii AA nadaje się bardziej na weekendowe wypady, niż na turystykę. I chyba taka jest jego idea, patrząc choćby na funkcję proponowania pętli z wybranego miejsca. Natomiast routing po trasach a nie tylko po kursach/śladach (jeśli dobrze rozumiem opis) to spory +. Mimo to jako "pełnowymiarowe" navi na rower dalej zostaje eTrex/Dakota, ew. Oregon.

 

Dokładnie, dla mnie to klasyczny "potworek" - ani dobry jako typowo rowerowy sprzęt, ani dobry do turystyki (przez fatalne zasilanie; także brak tworzenia tras z punktami pośrednimi zaznaczanymi na mapie; zamiast tego tylko pętle).

 

 

 

Mam pytanie odnośnie wykrywania przez Edge poszczególnych rowerów po czujniku prędkości, sam mam tylko jeden więc nie mam jak sprawdzić. Czy zmieniając rower (zakładając że każdy ma osoby czujnik kadencji/prędkości) - urządzenie samo rozpoznaje rower, czy też trzeba go ręcznie przestawić?



#1407 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 posts

Posted 06 September 2013 - 14:13

Odebrałem dzisiaj swojego E500 i mam szybciutkie pytanie. Ile mocowań do roweru powinno być w zestawie? 1 czy 2?



#1408 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Posted 06 September 2013 - 14:41

Ja w sklepie stacjonarnym dostałem dwa mocowania. (sklep Garmina we Wrocławiu)

 

Też kupowałem Garmina Edge 500 (neutral)

 

pzdr

 

A.



#1409 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 06 September 2013 - 16:06

Mam pytanie odnośnie wykrywania przez Edge poszczególnych rowerów po czujniku prędkości, sam mam tylko jeden więc nie mam jak sprawdzić. Czy zmieniając rower (zakładając że każdy ma osoby czujnik kadencji/prędkości) - urządzenie samo rozpoznaje rower, czy też trzeba go ręcznie przestawić?

 

musisz przestawić czyli naciskasz przycisk zasilania > wybieras inny rower - trwa to sekunde ;)



#1410 michal2

michal2
  • Użytkownik
  • 140 posts
  • SkądWarszawa

Posted 06 September 2013 - 16:26

musisz przestawić czyli naciskasz przycisk zasilania > wybieras inny rower - trwa to sekunde ;)

To jednak kiepsko, nawet w niejednym liczniku odbiornik wykrywa rower automatycznie, po czujniku prędkości. Tu nie chodzi o czas trwania przełączania rowerów, bo ten jest krótki, ale o to że przy częstej zmianie rowerów się o tym zapomina, a wtedy licznik mierzy prędkość używając nieprawidłowego obwodu koła, a dystans dodając do niewłaściwego roweru; lepiej byłoby gdyby albo przełączał rowery sam, albo nie pokazywał nic przy niewłaściwym rowerze.



#1411 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 posts
  • SkądKraków

Posted 06 September 2013 - 17:41

dao zależy jaką wersję kupiłeś jak wersja z czujnikiem cadencji i hr to dwa jak goła wersja sam licznik to jeden

#1412 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 posts

Posted 06 September 2013 - 17:46

Niestety gołą. Zdjęcia z neta sugerowały, że będą 2 mocowania. No nic, trzeba będzie dokupić ;)
Po pierwszym treningu z 500tką jestem bardzo zadowolony z zakupu, miałem brać E200 ale warto było wysupłać dodatkowe 3 stówki.



#1413 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 06 September 2013 - 18:02

To jednak kiepsko, nawet w niejednym liczniku odbiornik wykrywa rower automatycznie, po czujniku prędkości. Tu nie chodzi o czas trwania przełączania rowerów, bo ten jest krótki, ale o to że przy częstej zmianie rowerów się o tym zapomina, a wtedy licznik mierzy prędkość używając nieprawidłowego obwodu koła, a dystans dodając do niewłaściwego roweru; lepiej byłoby gdyby albo przełączał rowery sam, albo nie pokazywał nic przy niewłaściwym rowerze.

Jak nie przestawisz to nie wykryje czujnika i tym samym nie bedzie liczyl wedlug wpisanych wartosci z innego roweru, tylko z gpsu.

Jedynie kadencja, nie bedzie pokazywana, a to jest wskazowka, ze cos jest nie tak.



#1414 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 06 September 2013 - 18:06

dokładnie - jak widzisz, że nie masz kadencji to odrazu przypomina Ci się, że masz przełączyć rower - mi przypomniało to kilka razy i nie jest to problem - są ważniejsze problemy, których garmin nie robi a by się przydało :)



#1415 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 posts
  • SkądRacibórz

Posted 07 September 2013 - 07:29

Witam. Czy orientuje się ktoś może czy garmina edge 510 można ładować z zewnętrznego źródła podczas jazdy? Czy tak jak z 500 są problemy z tym.



#1416 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 posts
  • SkądRawicz

Posted 07 September 2013 - 11:33

Ja zasilałem 800 power bankiem i nie było problemu w czasie jazdy
500 powinna też ich nie mieć

#1417 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 posts
  • SkądPoznań

Posted 07 September 2013 - 18:31

Ponoć cały sekret tkwi w kablu użytym do połączenia z powerbankiem.


http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#1418 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 posts
  • SkądRacibórz

Posted 07 September 2013 - 19:57

Ja zasilałem 800 power bankiem i nie było problemu w czasie jazdy
500 powinna też ich nie mieć

Ja używam 705-tki i też nie mam problemów. A zadałem to pytanie bo noszę się z zamiarem kupna 510 a w wątku był poruszany problem z ładowaniem 500-tki. Jednym działa innym nie. Jak się nie mylę chodziło o zaklejenie dwóch środkowych styków w kablu usb. 



#1419 Maks

Maks
  • Użytkownik
  • 75 posts
  • SkądPoznań

Posted 07 September 2013 - 21:24

O jakim dodatkowym zasilaniu myślicie ? Jakiś link ?



#1420 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 posts
  • SkądKobiernice

Posted 07 September 2013 - 22:58

O jakim dodatkowym zasilaniu myślicie ? Jakiś link ?

O każdym zewnętrznym źródle zasilania - choćby z ładowarki dołączonej do zestawu. W skrócie chodzi o to, że niemapowe garminy takie jak np. E500 po podłączeniu zewnętrznego źródła zasilania przełączają się w tryb ładowania i nie można z nich korzystać, chyba że przerobimy kabel USB według  tego przepisu: http://szosa.org/top...-45#entry164021

 

Podejrzewam, że z E510 historia będzie podobna, ale nie zaszkodzi poprosić użytkowników o sprawdzenie.


  • vuki likes this



Reply to this topic