Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#1361 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 20 sierpień 2013 - 14:37

Zrobilem 4 foty, mam nadzieje, ze cos z nich dojrzysz bo chcac zrobic blizej wychodzil mi tylko bialy ekran... Ten przycisk jest bardzo malutki i problemem jest na pewno jedynie on, dzis podczas jazdy co jakis czas jak patrzylem na licznik widzialem menu zamiast mojego jednego z ekranow treningowych, tak jak by on sam wciskal "enter" i to czasami kilkuktornie.

 

http://www.fotosik.p...71c7e3c963.html

http://www.fotosik.p...f15f56501c.html

http://www.fotosik.p...1e6b973a61.html

http://www.fotosik.p...ee184fac92.html

 

Znajomych elektronikow nie mam ale czy taki zajmujacy sie naprawami sprzetu rtv sobie poradzi?

 

Jak chce sie Tobie fatygowac to slij do mnie, zrobie to za darmo, musisz pokryc tylko koszty transportu np Poczta Polska.

Switch sie znajdzie jakis odpowiedni.

Ogolnie wymiana tego to pikus na 5 minut, wiecej zachody jest z nadaniem przesylki zwrotnej dla mnie, wiec dobrze, bedzie jak przygotujesz zaadresowane druczki ;)



#1362 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 20 sierpień 2013 - 15:32

Dzieki za propozycje:)    Wolalbym to na miejscu zrobic, facet o ktorym wspominalem (naprawia laptopy) moze cos takiego wylutowac i wlutowac ponownie kwestia tylko czy zdobedzie takiego switcha, dopiero w poniedzialek bede mogl sie z nim spotkac :/



#1363 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 20 sierpień 2013 - 19:23

Cześć!

Od wczoraj jestem użytkownikiem Garmina Edge 500 (Neutral), przewertowałem wątek, przewertowałem dość dokładnie instrukcję - ale tradycyjnie mam i tak pytania, mianowice;

- czy jeśli nawet licznik nie przemieszcza się (leży włączony na stole) - to prędkość jest ciągle wskazywana? (u mnie cały czas wyświetla jakąś małą prędkość np.1,3km/h - mam rozumieć że to szybkość obrotu ziemi względem satelity?;))))

- ustawienia/ustawienia rowerów/bike1/rower informacje - co należy wpisać w polu "licznik"? Są w opcji wartości liczbowe, a bardzo nie wiem do czego one służą ...

 

Z góry dziękuję za odp. 

 

pzdr.

 

A.

 



#1364 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 sierpień 2013 - 19:39

Wskazywana prędkość wynika z niedokładności pomiaru sygnału z satelitów i nie jest niepokojąca. Warto natomiast skorzystać z funkcji Auto-pause, czyli wyłączenia pomiaru czasu i dystansu, kiedy urządzenie nie porusza się - masz wtedy pewność, że nic nie zakłóci uzyskanych przez Ciebie wyników.

 

Na drugie pytanie nie odpowiem, bo nie mam E500, a nie chciałbym wprowadzić Ciebie w błąd.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1365 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 20 sierpień 2013 - 20:11

adazz, w polu "licznik" masz zliczany dystans dla konkretnego roweru. Możesz sobie wpisać jakąś wartość początkową np. dystans z poprzedniego licznika.

#1366 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 20 sierpień 2013 - 20:13

adazz, w polu "licznik" masz zliczany dystans dla konkretnego roweru. Możesz sobie wpisać jakąś wartość początkową np. dystans z poprzedniego licznika.

O! Dziękuję za pomoc! :)



#1367 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 21 sierpień 2013 - 10:10

Komus moze kiedys przyda sie taka informacja - dostalem odpowiedz od Garmina wymiana urzadzenia na nowe 437 zł.. Moje urzadzenie jest po gwarancji ale jest tam jedno zdanie w ich wypowiedzi dla mnie niepokojace:

 

"W zwiazku z tym, ze mamy do czynienia z uszkodzeniem mechanicznym, ktorego gwarancja nie obejmuje"

 

Czyli gdyby mi padl przycisk w czasie trwania gwarancji to i tak by mi nie wymienili to jaka porazka...  Prozor a Ty pisales, ze Tobie serwisowali przyciski w ramach gwar. ?



#1368 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 sierpień 2013 - 11:30

Tak, wymiana na gwarancji. Uszkodzenie mechaniczne to nie zużycie przełącznika. Akurat to gwarancja obejmuje.

 

Wymiana na nowe (odnowione) urządzenie za 437 zł nawet nie jest taką złą opcją, pod warunkiem kilkuletniej eksploatacji i konieczności wymiany kilku części, np. jeszcze akumulatora. Albo możliwości wymiany na nowszy model w niższej cenie... W innym przypadku nie bardzo to się kalkuluje.

 

Rafalek - dobrze wiedzieć, że jesteś w stanie coś takiego zrobić! Muszę sobie na przyszłość zapisać ;-) - oczywiście w razie co kurier w obie strony dostarczy przesyłkę. No i oczywiście gdyby wyszły jakieś ekstra koszty to pokryję, w końcu hobby OK, ale na jakiś izotonik można (a nawet trzeba) odpalić ;-).

Choć póki co mam chyba jeszcze jakiś rok gwarancji, bo od wymiany gwarancja liczy się od nowa ;-).

Ale pewnikiem te przełączniki prędzej czy później i tak każdemu padną....


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1369 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 21 sierpień 2013 - 13:39

Niby jest to jakas opcja ale czy dobra hm...  ogolnie urzadzenie mi sie podobalo ale zawiodlem sie troche padnieciem przycisku, tandeta ze strony garmina mialem go 2,5 roku, a mam liczni,k ktory ma blisko 3x taki staz w latach i nadal dziala wszystko. Ich polityka to lupac kase z ludzi przeciez mogli mi tez zaoferowac wylutowanie i wlutowanie tego switcha za duzo nizsza cene. Kto wie czy potem nie dostaje ktos takiego garmina z naprawionym przyciskiem i wymieniona obudowa zeby nie bylo widac ze byl uzywany tylko wyglada jak nowka no bo cos z tymi garminami przeslanymi do nich musza robic..



#1370 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 21 sierpień 2013 - 13:58

luki99, w jakim Ty świecie żyjesz? Coś padło Ci po 2,5 roku i narzekasz? Zwłaszcza że naprawa tej pierdoły, to koszt pewnie 2zł - chciałbym żeby wszystkie moje urządzenia psuły się tylko w taki sposób :D . Obecnie wszystko projektuje się na określony czas. Moim zdaniem E500, to całkiem solidna konstrukcja. Jeżeli zaś rozmawiamy o serwisach, to każdy autoryzowany serwis zdziera. Oddaj auto do ASO, a się przekonasz.

#1371 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 21 sierpień 2013 - 14:32

Oczywiscie , ze narzekam i mam do tego prawo jako konsument. Dla mnie to slabej jakosci element w tym urzadzeniu, w zadnym innym liczniku nigdy nie zepsul mi sie przycisk, gdybym teraz cofnal czas o 2,5 roku nie kupilbym juz edge 500 pomimo "fajnosci" urzadzenia :) Uwazam, ze warto pisac o mankamentach przeciez po to jest to forum, jak cos ma mankamenty to lepiej zeby ludzie o tym wiedzieli przed zakupem dzieki forum prawda?



#1372 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 21 sierpień 2013 - 14:50

Oczywiście że masz pełne prawo do narzekania. Ja np. gdyby ktoś mi zagwarantował, że jakieś urządzenie(warte ok 700zł) będzie działać przez 2,5 roku, a następnie koszt naprawy wyniesie ~2zł, to kupiłbym bez wahania - takie teraz czasy w elektronice powszechnego użytku. W sumie Garmin zaproponował Ci wyjście z sytuacji ewentualnie, możesz też sprzedać licznik i po kłopocie.   

 

p.s. powodzenia w poszukiwaniu idealnego licznika - jak już znajdziesz, to się pochwal :D



#1373 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 21 sierpień 2013 - 15:40

No gdyby naprawa kosztowala 2 zł tez bym sie cieszyl ale skad cos takiego wymysliles to nie wiem...  za taka kwote nikt palcem nie kiwnie zwykla lutownica, ktora zreszta nei da sie tego zrobic, a co dopiero sprzetem za ok. 3k do wycinania takich malych elementow.

 

A licznik idealny mam w goralu przewodowa sigma, ktora zyje 8 lat przejezdzila wiele zim , deszczow upalow i caly czas dziala :)



#1374 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 21 sierpień 2013 - 19:56

....

p.s. powodzenia w poszukiwaniu idealnego licznika - jak już znajdziesz, to się pochwal :D

 

Wiesz co jestem użytkownikiem dwóch liczników Garmina 705 i Sigma ROX 9.0. Tak czytam ten wątek forum i co rusz widać jakieś problemy z garminami  a to pasek HR nie przesyła danych a to nadajnik kadencji nie chce się skonfigurować a wreszcie te nieszczęsne przyciski  w E500. W moim ROX-ie użytkowanym 2,5 roku nic nie szwankuje od początku .Tylko co roku wymiana baterii i to wszystko. Jak do tej pory nigdy mnie nie zawiódł. E705 kupiłem ze względu na nawigację. I tak teraz porównuję obydwa modele . Wydaje mi się iż tylko na korzyść garmina przemawia GPS i nawigacja. Oprogramowanie do obsługi licznika ROX moim zdaniem jest lepsze. Nie ma problemu na długich wypadach z wyczerpaniem baterii w liczniku. Bezawaryjność. To mim zdaniem plusy Sigmy. Ale jest to oczywiście moje subiektywne odczucie.

P.S

Z niecierpliwością czekam na ROX-a 10.0. Ma mieć GPS-a.



#1375 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 21 sierpień 2013 - 20:52

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym "niekonfigurowaniem" i nieprzesyłaniem danych - sory ale widać że nie jesteś w temacie, gdzieś coś dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele. Moim zdanie transmisja danych ANT+, to najlepszy system jaki używałem, a testowałem mnóstwo bezprzewodowych wynalazków, łącznie z Sigmą. Z tym oprogramowaniem, to może uściślisz czego używasz, bo ja mogę wymienić co najmniej 10 różnych programów do analizy danych.

 

Co do ROXa nie będę się wypowiadał nie używałem więc nie mam podstaw do rozmowy. W każdym razie E500, to pierwszy bezprzewodowy licznik na który nie narzekam, więc nie mam zamiaru eksperymentować.   

 

 



#1376 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 sierpień 2013 - 07:34

Zawrom, a ja z kolei czytałem/słyszałem same narzekania na ROX'a i co? Znaczy do bani totalnie? Jak widać, dla Ciebie nie. I dobrze. Dla mnie za duże ograniczenia - nawet pomijając rejestrację ścieżki gps (a właściwie jej brak), brak komunikacji w ogólnie przyjętym standardzie np. ANT+ (preferowany z uwagi na to, że większość mierników mocy posługuje się tym protokołem transmisji) ewentualnie BTLE. A tak co? Nie można do komputerka podłączyć niczego innego, niż to co producent oferuje. O pomiarze mocy można zapomnieć. Z mojego 3 letniego doświadczenia, pomimo tego, że zaraz po pierwszym roku eksploatacji przyciski (dwa!) padły w dalszym ciągu wybrałbym e500 - w dalszym ciągu oferuje wszystko to co potrzebuję za w miarę przyzwoite pieniądze. Są komputerki o podobnych możliwościach, jednak ciągle nie oferujące tego, do czego przyzwyczaiłem się używając Edge.

 

przemonr1 z tymi 2zł kosztów naprawy dość mocno po bandzie poleciałeś - tak jak napisał luki99 za te pieniądze nikt za "lutownicę" się nie będzie chwytał, choć faktycznie sam przełącznik kosztuje prawdopodobnie nawet mniej. Dlatego czytając to co napisał Rafalek powinniśmy być zadowoleni - ja z chęcią raz na 2 lata zleciłbym mu wymianę przełączników (najlepiej wszystkich) gdyby enter zaczął szwankować. Póki co mam jeszcze jakiś miesiąc gwarancji (po wymianie), no i uważam z siłą przyciskania, staram się to robić w miarę delikatnie.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1377 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 22 sierpień 2013 - 09:01

Ja z Edga bylem zadowolony ale denerwowaly mnie strasznie dwie rzeczy: brak mozliwosci wylaczenia GPS w opcjach na stale - przed kazda wycieczka musialem trzymac ten nieszczesny enter zeby wejsc w opcje i go wylaczac m.in. pewnie dlatego sie wyrobil. Z czasem nie korzystalem juz z GPSa po prostu bo wiekszosc jazd odbywalem w rejonie na znanych mi trasach (kwestia potrzeb). No i druga sprawa ta bateria - rozwiazanie standardowe jak w Rox'ie bardziej by mi odpowiadalo - bywaly treningi, ze w polowie czy pod koniec jechalem bez licznika poniewaz zapomnialem go naladowac:) Co do przyciskow uderzac do Rafała :)



#1378 olek123

olek123
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądTarnów

Napisano 22 sierpień 2013 - 19:38

Robił ktoś z Was mocowanie przed kierownicę z wykorzystaniem standardowej podstawki?

Cena oryginału (179 zł) trochę odstrasza jak za kilka gram plastiku.

 

Może macie pomysł z czego można wykorzystać lub zrobić wysięgnik.



#1379 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 22 sierpień 2013 - 21:16

Wszystko było! http://szosa.org/top...kupić/?p=112969



#1380 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 sierpień 2013 - 07:22

Już raz pisałem,- na ebay możesz kupić uchwyt do montażu edge za $15 (z wysyłką free) czyli znacznie  taniej niż garminowski: J&L Cycling Computer Mount-15g-fit Garmin...

 

 

673368511_o.jpg

To zdecydowanie najlepsza opcja - mocowanie kawałka "rurki" do śrub mostka i do tego dopiero mocowanie edge IMHO nie bardzo ma sens. No chyba, że do zamocowania lampy przedniej ;-).

 

Tego typu uchwyty jak powyżej sprawdzają się bardzo dobrze, no i cena jest do zaakceptowania (choć swój kupiłem nieco drożej coś koło $22 z przesyłką z US, bo produkowany/sygnowany przez Sram),

 

A przy okazji - na eBay są do dostania akumulatory do edge 200/500 za $13,73 (z przesyłką z Hong Kongu):

 
   

 

$(KGrHqN,!n0FIGFp5ebBBSEUZirKK!~~60_12.J


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź