Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#1481 Gosc_Cyborg_*

Gosc_Cyborg_*
  • Gość

Napisano 27 listopad 2013 - 21:21

spec zajrzyj proszę na PW.



#1482 Lukasz Kwiatkowski

Lukasz Kwiatkowski
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • SkądKlucze

Napisano 01 grudzień 2013 - 17:02

Po pierwszym tygodniu użytkowaniu EDGA 500 jestem wielce zadowolony. Najlepszy komputerek rowerowy, który podaje dużo informacji na temat treningu :-)



#1483 maqom

maqom
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądŚwiebodzin

Napisano 02 grudzień 2013 - 07:55

Przeczytałem prawie cały wątek i nadal się zastanawiam co kupić 500 czy 510 czy jest ktoś kto ułatwi mi wybór?



#1484 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 02 grudzień 2013 - 09:38

Moim skromnym zdaniem (bardzo zadowolonego użytkownika EDGE'a 500) nie warto przepłacać tych kilkuset złotych -zasadnicze różnice sprowadzają się do : kolorowego i dotykowego ekranu ,możliwości współpracy online z smartfonami i to chyba tyle.. funkcjonalność jest na identycznym poziomie.Lepiej wydać tych kilka stówek na szmatki , nowe opony czy inne bardziej potrzebne gadżety.

Z drugiej strony...kto bogatemu zabroni ,ale jeśli dla kogoś kasa nie ma znaczenia  to nie ma takich dylematów tylko bierze topowego EDGE'a 810 i po sprawie ;)



#1485 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 grudzień 2013 - 10:00

E810 jest modelem flagowym, ale czy faktycznie najlepszym? Wiele dobrego można o nim powiedzieć, ale jest sporym klockiem, który nie każdemu będzie pasował.

 

Osobiście korzystam z E800, bo pozwala mi podróżować i zjeżdżać ze sprawdzonych tras, ale na pewno nie poleciłbym go każdemu. Gdybym miał wyłącznie trenować, postawiłbym na małego i zgrabnego E500 - wg mnie z punktu widzenia kolarza właśnie on jest topowym modelem Garmina.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1486 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 02 grudzień 2013 - 11:09

...... Gdybym miał wyłącznie trenować, postawiłbym na małego i zgrabnego E500 - wg mnie z punktu widzenia kolarza właśnie on jest topowym modelem Garmina.

 

Zgadzam się, ale .... Po pewnym czasie każdy zechce wyruszyć w dłuższą wyprawę i tutaj 810 której używam jest wyśmienitym wyborem. 



#1487 maqom

maqom
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądŚwiebodzin

Napisano 02 grudzień 2013 - 11:41

No to chyba jednak zostanę przy 500 i postawię na ten model garmina. Teraz tylko pozostaje pytanie czy kupić podstawę i czujnik osobno czy kupić odrazu caly garminowski zestaw.

#1488 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 02 grudzień 2013 - 12:21

mam od roku zestaw 510. Rzeczywiście te nowe bajery z komunikacją z telefonem są tylko bajerami. 

Jednak 510 ma dokładniejszy pomiar z satelitów: ma glonass+gps. Jeśli masz dwa rowery i na drugim nie masz dodatkowego gsc10 lub czasem korzystasz z innych, nie swoich rowerów, to dokładność pomiaru się przyda. 

Po drugie: wrzucanie treningu bezpośrednio z telefonu/tabletu przydaje się przy dłuższych wyjazdach, na które nie zabierzesz swojego kompa. 

Po trzecie: edek 510 ma nową, świetną opaskę HR w zestawie bundle. Znacznie mniej z nią problemów niż ze starszym klockiem. 

 

Dzisiaj wybrałbym chyba zestaw edka 500. Mam porównanie, bo mam zegarek Garmina do biegania starszej serii, gdzie nie ma komunikacji z telefonem/tabletem. I spisuje się wystarczająco dobrze. Ponadto edek 500 jest mniejszy niż 510. Dotykowy ekran, to też nie jest majstersztyk - w przypadku edga 510. 

 

Natomiast jeśli masz dylemat czy lepiej kupić od razu zestaw, czy najpierw licznik, a potem opaskę i GSC10 - to na pewno taniej wyjdzie kupno od razu całego zestawu. 

Jeśli jednak nie masz od razu tyle kasy, to kup edka, potem nową opaskę HR premium i gsc10. 

 

pozdr


  • kredziu lubi to

#1489 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 08 grudzień 2013 - 17:13

Panowie, mam problem. Mianowicie, chciałem dzisiaj użyć pierwszy raz mojego Edge 500 do treningu pod dachem i czujnik prędkości/kadencji łapie mi tylko kadencje. W ogóle nie wyświetla prędkości, co za tym idzie dystansu. Obwód koła mam wprowadzony. Przy resecie czujnika dioda świeci najpierw na czerwono, potem na zielono natomiast przy obracaniu korbą miga już tylko w kolorze czerwonym. Nadajnik GPS jest oczywiście wyłączony.

Ktoś ma jakiś pomysł? Czy to po prostu uszkodzony czujnik?



#1490 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 grudzień 2013 - 17:35

Masz dobrze ustawione ramie czujnika predkosci i magnes na kole?



#1491 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 08 grudzień 2013 - 20:17

:D

 

Wstyd się przyznać, ale zapomniałem, że jest jeszcze potrzebny magnes na szprychę...  :D Garmina kupowałem dość dawno i zapomniałem, że kupiłem go bez niego. Sorry za zamieszanie.

BTW dowolny magnes (np. Sigmy) będzie kompatybilny z tym czujnikiem? 



#1492 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 08 grudzień 2013 - 21:50

BTW dowolny magnes (np. Sigmy) będzie kompatybilny z tym czujnikiem? 

Oczywiście, że nie! Czujniki Garmina wymagają specjalnych trójbiegunowych magnesów :-D, a tak poważnie, sprawdź te magnesy, które masz - na sucho bez mocowania, jeżeli zadziałają, to będą dobre. GSC10 potrzebuje w miarę mocnego magnesu, stare sigmowskie były za słabe.



#1493 Lukasz Kwiatkowski

Lukasz Kwiatkowski
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • SkądKlucze

Napisano 11 grudzień 2013 - 19:59

Mam taki dylemat. Biegam teraz z edge 500, po dodaniu treningu do Garmin Connect i po zmianie treningu na bieganie nie zalicza mi rekordów biegowych. Jak pojechałem MTB to i owszem zaliczyło. Nie będzie zaliczało biegania z EDGa?



#1494 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 grudzień 2013 - 20:05

Przesiądź się na Stravę ;) też biegam z Edgem i wszystko śmiga aż miło :)


  • palli lubi to

#1495 igor

igor
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądSmętowo Graniczne

Napisano 20 grudzień 2013 - 07:24

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Garmina Edge 500, jak na razie zauważyłem w porównaniu z Sigmą niezbyt precyzyjny pomiar temperatury... Ten typ tak ma, czy z moim coś nie tak?

 

pozdrawiam


www.gkstg.pl


#1496 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 20 grudzień 2013 - 08:44

Nie wiem jak jest w 500, ale w moim 510 pomiar jest dość dokładny. Niestety obarczony jest dużą bezwładnością - tzn. temperatura stabilizuje się dość powoli i dopiero po ok. 15 minutach (np. po wyniesieniu licznika z ciepłego domu) można polegać na jego wskazaniach. 

 

pozdr

 



#1497 igor

igor
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądSmętowo Graniczne

Napisano 24 grudzień 2013 - 07:39

Wg sigmy 16.12 STS jest różnica ok + 1,5 °C - drobnostka ;)

 

Orientuje się ktoś czy archiwalne tematy w linku będą działały?

 

http://szosa.org/top...l=+garmin +edge

 


www.gkstg.pl


#1498 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 24 grudzień 2013 - 17:16

Przymierzam się do kupna garmina 800 lub 810. Właściwie to nie wiem który wybrać. Zamierzam stosować go na szosowych maratonach 24h, szczególnie potrzebuję tego garmina z mapką na bb1008. Na bb1008 dostajemy lokalizatory które są dość duże, ciężkie i zajmują sporo miejsca. Czy jeżeli miałbym 810 to czy wraz z smarfonem byłby w stanie zastąpić ten lokalizator ? Czy lepiej zaoszczędzić kasę i kupić 800 ?



#1499 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 24 grudzień 2013 - 22:29

Igor, przykro mi. Teraz na szybko nie jestem w stanie poprawić tych linków.

Pomyślę o tym jutro na spokojnie.



#1500 igor

igor
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądSmętowo Graniczne

Napisano 24 grudzień 2013 - 23:22

Nie ma pośpiechu, będę wdzięczny jeżeli będziesz miał to na uwadze ;-)


www.gkstg.pl




Dodaj odpowiedź