Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#1501 igor

igor
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądSmętowo Graniczne

Napisano 01 styczeń 2014 - 16:14

Udało się zrobić?


www.gkstg.pl


#1502 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 01 styczeń 2014 - 18:38

Niestety. Nie jestem w stanie "przekonwertować" linków. Stare linki działały na starszym systemie forum. Teraz gdy jest nowsze, obie bazy nie są kompatybilne. Oczywiście jest metoda, ale bardzo mozolna... Trzeba szukać, łuskać i wypisywać wątki na nowo ;)

 

Co Ciebie szczególnie interesuje? Może postaram się szybciej to znaleźć.



#1503 maqom

maqom
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądŚwiebodzin

Napisano 02 styczeń 2014 - 19:28

Mam pytanie czy ktoś z was kupował może w sklepie "bikeinn"? Chodzi mi głównie o tego garmina: http://www.bikeinn.c...CFUtP3godqiAAZQ cena całkiem dobra tylko nie wiem jak sprzedawca. 



#1504 t78

t78
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądWolsztyn

Napisano 02 styczeń 2014 - 22:28

Mam pytanie.

Czy Garminy np. EDGE 500 działają z czujnikami prędkości i kadencji innych producentów?

Mam czujniki Polar i nie wiem czy jest sens kupować zestaw.



#1505 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 02 styczeń 2014 - 22:54

Działają z czujnikami innych producentów, o ile są to czujniki ANT+. Polar chyba takich nie robi. Możesz zerknąć czy na czujnikach masz logo ANT+, ew. zerknąć też na stronę http://www.thisisant.com/directory/ jest tam lista sprzętu obsługującego ANT+.

#1506 .bast'ia:n

.bast'ia:n
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • SkądKamieniec Ząbkowicki

Napisano 06 styczeń 2014 - 19:19

Mam pytanie czy ktoś z was kupował może w sklepie "bikeinn"? Chodzi mi głównie o tego garmina: http://www.bikeinn.c...CFUtP3godqiAAZQ cena całkiem dobra tylko nie wiem jak sprzedawca. 

 

Kupiłem go 31.12, od jutra czekam na kuriera, mam nadzieję, że przyjdzie, jak kupowałem miałem chyba 5zł niższą cenę.

Potwierdzenie na maila przyszło, status można sprawdzać, także raczej bezpiecznie.



#1507 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 10 styczeń 2014 - 21:09

Załóżmy , że zamierzam jechać z pracującym EDGE non stop kilkadziesiąt godzin i tutaj pojawia się pytanie ...szczególnie do praktyków. Jakie są możliwości zasilenia EDGE'a w czasie wypraw dłuższych niż te zakładane 18-20 h na które powinien wystarczyć wbudowany aku?

Chodzi mi o ciągłe zasilanie Garmina w czasie jego pracy bez konieczności korzystania z ładowarek sieciowych. Wiem ,że temat był już poruszany ale rozwiązania były dyskusyjne , może pojawiła się jakaś nowa opcja na horyzoncie?



#1508 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 11 styczeń 2014 - 00:10

kryniu napisz do jakiego EDGE, bo to istotna sprawa, do mapowców kupisz ładowarkę USB na akumulatory AA za parę złotych i problem z głowy. Jeżeli masz np. E500, to sprawa się komplikuje. Z resztą zawsze można użyć w tym temacie magicznego przycisku "szukaj" i dowiesz się wszystkiego...



#1509 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 11 styczeń 2014 - 08:58

EDGE 500 - w tym kontekście niestety....



#1510 .bast'ia:n

.bast'ia:n
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • SkądKamieniec Ząbkowicki

Napisano 11 styczeń 2014 - 09:21

Zdaje relacje po kupnie E500 w BikeInn. Ogólnie powiem ze wszystko ok. Paczka doszła kurierem bo 4 dniach od nadania z Hiszpanii. Przelew normalny robiłem w złotówkach. To co na stronie przelicza to tyle się płaci. Zamówiłem co prawda 31.12 i dostałem 8.01 ale jak wiecie dużo wolnego było w tym okresie i musiał się termin wydłużyć. Kupiłem wersje czerwona bundle. Wszystko w opakowaniu było, tylko brak polskiej instrukcji ale ja znalazłem w necie. Polskie menu tez jest, oprogramowanie wersja 3.0, a najnowsza to 3.3 - dziś zaktualizuje sobie. Gwarancja taka jaka garmin daje, pewnie obowiązuje w pl bo przecież nie ważne gdzie kupiłem. Polecam sklep.

Wysłane z mojego LG-G2 przy użyciu Tapatalka


  • poleon lubi to

#1511 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 11 styczeń 2014 - 09:23

Do E500 można kupić taką sama ładowarkę, komplikuje się jednak kwestia kabla. Opis masz tutaj: http://szosa.org/top...-45#entry164021



#1512 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2014 - 16:24

Cześć i czołem!

 

Dziś mój nowy (było, nie było kupiony w lipcu, i czujnik kadencji w wrześniu) Garmin E500 zwariował, krótki opis "szaleństwa":

 

- pierwsze km, zaczyna mi szaleć autostoper * (dyskoteka: włącz/wyłącz/włącz/wyłącz),

- po wyjechaniu na tzw. właściwą traskę prędkości oscylują od 5km/h do 180 km/h .....? *(Fuck-jak tak dalej pójdzie objadę każdy ProTour;)),

- kolejne kilometry, już po restarcie, bla bla, poprawiłem *(czytaj pomacałem, walnałem, stuknąłem czujnik kadencji),

 

Po powrocie do domu, taka prosta myśl "bateria przecież ku..a...", w kiosku kupiłem nową, założyłem i dalej świrowanie, odłączyłem, sprawdzam samego Garmina - działa ok.

 

Zabrałem się za oczyszczenie, i ponowny montaż czujnika (a był czysty-jednak po kilku jazdach w mokrych warunkach), magnesu, restarty chyba zaliczył ze trzy/cztery, Garmin dostał restart, i wygląda teraz w miarę ok - tylko dość wolno reaguje, "autopauza" działa strasznie ślamazarnie w porównaniu do tego co było - stoper wyłącza się po dobrych kilku sekundach totalnego/permanetnego postoju - zeźliłem się na Garmina, obraziłem ... już po głowie chodzi powrót do bezawaryjnego VDO ....grrr...naczytałem się już "mega pierdyliard" o potrzebie ciągłych restartów itp. chyba nie chce mi się w to bawić ....



#1513 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 styczeń 2014 - 17:43

Bardzo możliwe, że do środka dostała się woda.

 

Zdejmij czujnik kadencji z roweru, otwórz pokrywę do wymiany baterii, wyjmij baterię i zostaw otwarty czujnik w ciepłym miejscu. Za dwa dni sprawdź, czy pomogło.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1514 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2014 - 18:46

Bardzo możliwe, że do środka dostała się woda.

 

Zdejmij czujnik kadencji z roweru, otwórz pokrywę do wymiany baterii, wyjmij baterię i zostaw otwarty czujnik w ciepłym miejscu. Za dwa dni sprawdź, czy pomogło.

 

:( ja nawet po permanentnym deszczu nie jeździłem .... co za "szit" z tego Garmina ....fajna zabawka, ale jednak "szit", owszem jestem, lub niebawem "byłem" mega zadowolony z możliwości, funkcjonalności itp. Garniaka, ale jak tak dalej będzie *(czytaj: jutro nie zadziała poprawnie) to idzie na allegro, i wracam do VDO (bez jaj - rower mam/przechowuję w czystym suchym miejscu - w mieszkaniu, zawsze czyszczę, pucuję aż do przesady,a tu zonk, dwa razy błotko i po czujniku ....niepolecam!) 



#1515 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 11 styczeń 2014 - 20:21

adazz jak masz jeszcze na garniaka gwarancję to wyślij im ten czujnik, może naprawią jak szwankuje. Chyba, że już się mega zdenerwowałęś i chcesz go sprzedać.

U mnie takich problemów nie ma, a czujnik przez jesień/zimę (jesień :D) niezle błotem i wodą obrywał.

Rower zawsze myty po takich przygodach.



#1516 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2014 - 20:29

Oczywiście że jest gwarancja - czujnik kupiony we wrześniu ....więc ma ledwie, ledwie zużycie ;) Sam komputerek Garmina kupiony w lipcu, więc również nówka, jednak sam Garmin pracował przyzwoicie po odpięciu czujnika (w menu, oraz wyciągnięciu baterii z czujnika).

 

Na razie działa jako - tako, jutro zrobię trasę i się okaże co i jak :)



#1517 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 styczeń 2014 - 21:02

Powiem Tobie, że u mnie też czujnik kadencji dość szybko się rozleciał, ale z drugiej strony nigdy nie czułem się do niego przywiązany. Za to serce by mi pękło w chwili rozstania z samym Garniakiem ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1518 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2014 - 10:47

OK!

Przejechałem 5 km (wiatr mi nie pozwala na więcej - dziś we Wrocławiu rowerzystę na wydmuszce zdmuchuje z jezdni) i wszystko działa ok - moje podejrzenie: zapaćkany magnes/czujnik/wyładowana bateria, dało to "do kupy" zawieszenie się  - ale czytając cały wątek, oraz fora zagraniczne wychodzi na to że czujnik kadencji GSC10 jest najsłabszym ogniwem produktów Garmina, tak jak już pisałem uwielbiam tę zabawkę (Garmin Edge 500), ma świetne i przyzwoicie dokładne dane (np. nachylenie, prędkość itp.), nawet dane pobierane z satelity są przyjemnie dokładne i można na ich podstawie wiele wniosków wyciągać - no ale ... dobra zobaczymy przy najbliższej normalno-treningowej okazji  8-) (czytaj: minimum 50km)



#1519 Gosc_broklyn20_*

Gosc_broklyn20_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2014 - 14:24

Też mam problem z tym czujnikiem już drugi raz. Jakieś pół roku temu umarł na kilka dni i prawdopodobnie po wyschnięciu działał idealnie, ale od jakiegoś czasu zaczął dzielić lub mnożyć wartość prędkości przez 2:P. Ten typ tak ma. Dopóki trenażer w kącie to będę korzystał z GPS.



#1520 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 styczeń 2014 - 15:01

Kurde... dobrze wiedzieć. Ja podczas mycia roweru czujnika nie oszczędzam i szoruję tak samo dokładnie jak cały rower :D może jednak zaczną brać pod uwagę to, że mogę go zalać :D Do tej pory wychodziłem z założenia, że skoro jest zamontowany nisko przy kole i pedałach to Garmin wkalkulował to, ze może być często narażony na działanie wody i błota. W końcu te same czujniki jeżdżą na mtb też :P





Dodaj odpowiedź