Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#1961 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 posts
  • Skądz Będzina

Posted 18 August 2014 - 09:59

Kurs stworzony np. na http://bikeroutetoaster.com/ zapisany w formacie kurs.tcx
a później dodany do EDGE 1000 (poprzez New Files) nie ładuje się.
Informacje szczegółowe o kursie można odczytać ale po tapnięciu JAZDA EDGE się zawiesza.
Ten sam kurs dodany bezpośrednio poprzez "prześlij do urządzenia" działa bez zarzutu.
Czy u Was jest podobnie ??
Instrukcja obsługi urządzenia nie zawiera informacji o możliwości dodania kursu poprzez
New Files, dziwne .... w jednym z  poprzednich modeli (EDGE 800) taka możliwość była.
 
Zorba pozdrawia !!

ZORBA pozdrawia !!


#1962 bratdalton

bratdalton
  • Użytkownik
  • 35 posts

Posted 18 August 2014 - 14:46

Czy, podsumowując, dobrze rozumiem że podział jest taki: 

 

- e500 to podstawa treningowa, szybka obsługa (prostota i skupienie na szybkim dostępie do funkcji - przyciski funkcyjne)

- e705 to podstawa treningowa z obsługą map (więcej funkcji, mniej prostoty)

- e800 to ulepszenie e705 i dochodzi ekran dotykowy kosztem przycisków (dobre do map, czasem trudniejsze w obsłudze)

 

a modele w górę to więcej bajerów?

 

Rozważam zakup e500 vs. e800. Zależy mi na tym żeby wspierało to trening ale trudno mi zrezygnować z map.

Mój leciwy iPhone dogorywa i nie można mu zaufać w kwestii żywotności.



#1963 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 18 August 2014 - 15:16

Prawie. Z tą różnicą, że 705 NIE jest dotykowy - ma duży wyświetlacz, ale jest obsługiwany "joystickiem" pod wyświetlaczem.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1964 bratdalton

bratdalton
  • Użytkownik
  • 35 posts

Posted 18 August 2014 - 15:46

Dzięki. Zmieniłem treść.



#1965 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 18 August 2014 - 18:20

Czy, podsumowując, dobrze rozumiem że podział jest taki: 

 

- e500 to szybka obsługa [dlatego ze mało funkcji, poza tym taka sama szybka jak w 705] ...skupienie na szybkim dostępie do funkcji - wg mnie nie prawda

- e705 to podstawa treningowa z obsługą map (więcej funkcji, mniej prostoty) - prosty tak samo jak 500 jak będziesz używał tylko funkcji z 500 a jak chcesz więcej to masz więcej

- e800 to ulepszenie e705 i dochodzi ekran dotykowy kosztem przycisków [jakim kosztem ??? przecież to jest znacznie lepsze rozwiązanie]  (dobre do map, czasem trudniejsze w obsłudze) - RACZEJ ŁATWIEJSZE W OBSŁUDZE niż przyciskowe :D

 

wg mnie trochę namieszałeś - poprawiłem 

 

dopiszę jeszcze, że pomagam czasami coś ustawić koledze na 500-tce i w porównaniu do 800 cokolwiek ustawić więcej to właśnie większy problem niż u mnie ...


  • bratdalton likes this

#1966 bratdalton

bratdalton
  • Użytkownik
  • 35 posts

Posted 18 August 2014 - 18:45

polegam na tym, co przeczytałem, ale fajnie że to dodałeś o czym piszesz bo rozjaśnia obraz.



#1967 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 19 August 2014 - 06:35

Od kiedy e705 ma więcej funkcji niż e500? Za wyjątkiem map, pięćsetka ma przewagę w ilości funkcji - weź sobie instrukcję obsługi i porównaj. Zwłaszcza jeśli chodzi o trening z pomiarem mocy, ilość dostępnych (i konfigurowalnych) ekranów itp.


  • play likes this

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1968 bratdalton

bratdalton
  • Użytkownik
  • 35 posts

Posted 19 August 2014 - 08:50

Pomiaru mocy raczej nie planuję kupować póki nie stanieje albo moje dochody nie wzrosną. 

 

Co do liczby ekranów to nie bardzo wiem jak to nawet wykorzystać. Liczba danych wyświetlanych jednocześnie jest większa na e800, więc może ekranów jest mniej ale pól jest więcej. Mapy wydają się dobrą opcją. Więcej info nie znalazłem. e705 nie rozważam. 

 

Jaka w praktyce jest korzyść z posiadania e500? Liczba ekranów niewiele mi mówi. Jak mogę te dane zestawić / analizować żeby mój trening był bardziej skuteczny?

 

 



#1969 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 19 August 2014 - 09:11

Przecież prozor pisze o wadach 705 w stosunku do 500/800 a nie o wyższości 500 nad 800. 500 i 800 to urządzenia tej samej generacji których różnice wynikają bardziej z wilekości/rodzaju ekranu (większy i dotykowy w 800) oraz obecności map w 800.

 

Ogólnie polecam 1) zapoznać się z teścią na forum bo porównanie jest robione po raz n-ty 2) pobierz instrukcję od obu pooglądaj co jak wygląda w interesujących modelach.

 

 



#1970 Pulse555

Pulse555
  • Użytkownik
  • 31 posts

Posted 19 August 2014 - 09:20

Wszystko zalezy od potrzeb. Jezeli jestes co do nich pewien to wiesz wtedy co wybrac. Wiadomo, ze jest roznica w cenie. Jezeli bedziesz korzystac z map to bierz e800, samo logowanie treningu e500. Proste.



#1971 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 posts
  • SkądRzeszów

Posted 19 August 2014 - 09:48

Witajcie.

 

Jeśli chodzi o wymianę obudowy to nie ma oficjalnie takiej możliwości. Podczas rozmowy z Panem na infolinii Garmina dostałem ofertę wymiany na nowy w cenie ok 450 zł z nową dwuletnią gwarancja. (mowa o Edge 500). Wychodzi na to że taniej będzie kupić obudowę na Ebayu od braci Rosjan.



#1972 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1,560 posts
  • Skądpolska

Posted 19 August 2014 - 10:09

 

Co do liczby ekranów to nie bardzo wiem jak to nawet wykorzystać. Liczba danych wyświetlanych jednocześnie jest większa na e800, więc może ekranów jest mniej ale pól jest więcej. 

 

Kupisz mapowego 800 (810,1000) to może skończyć się na tym ,że 95% czasu jazdy będziesz miał włączony ekran mapy z 4 polami danych ( to niestety max w jakimkolwiek Garminie czemu nie wiem )jak np. w moim przypadku. Tak myślę skoro piszesz, że nie chcesz rezygnować z mapy.

Dajmy na to mapa + wskaźniki jak puls, kadencja, prędkość, nachylenie drogi .

 

Jak wykorzystać ..ilość ekranów''

Ta cała ilość ekranów to może chodzi o to że więcej ekranów= możesz sobie ustawić np. 10  a w innym modelu tylko 5.

 

 Miałem u siebie w Etrex ustawione sekwencyjne przewijanie nast. ekraników.

 

1.Mapa ( z polami danych lub bez) 2.Komputer - czyli same wskaźniki bez mapy 3.Wykres=profil  wysokości  4.Ekran -Menu, tutaj można było kliknąć np.''Dokąd,'' , Zarządzanie śladami jakieś Waipointy...itp

Pozostałe jak kompass ( w Edge może typowo treningowe jakieś strefy, wirtualny partner  )- nie używałem.

 

Najlepszy ten ekran z profilem wysokości ale trzeba było wcześniej wczytać albo wykreślić trasę żeby to miało sens.Można było z tego odczytać np.ile podjazdu  już przejechaliśmy a ile jeszcze zostało. Na ekran komputera przełączałem kiedy chciałem zerknąć ile km przejechałem, jaka  średnia, ile przewyższenia.

 

Cała ta sekwencja polegała na tym że jest ekran mapy , klikasz masz ekran z wykresem klikasz masz komputer ...klikasz i wraca do z powrotem do ekranu mapy.

 

A analiza danych - wrzucasz na Veloviever połączony ze Stravą i na pewno znajdziesz to czego szukasz.Może Garmin Connect też da radę.



#1973 Pulse555

Pulse555
  • Użytkownik
  • 31 posts

Posted 19 August 2014 - 11:10

Kupisz mapowego 800 (810,1000) to może skończyć się na tym ,że 95% czasu jazdy będziesz miał włączony ekran mapy z 4 polami danych...

Przy mapie mozna miec chyba maksymalnie dwa pola, przynajmniej w E800, czy sie myle?

Dla mnie plusem E800 jest to ze na jednym ekranie mozna miec mase danych nie tracac przejrzystosci, ja najwiecej jezdze z 

puls

predkosc

dystans do najblizszego skretu-kadencja

predkosc srednia-dystans

 

przy 6 danych nie ma problemu z widocznoscia, w e500 przy wiekszej ilosci danych mozna bylo dostac oczoplasu.



#1974 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 19 August 2014 - 12:13

Kupisz mapowego 800 (810,1000) to może skończyć się na tym ,że 95% czasu jazdy będziesz miał włączony ekran mapy z 4 polami danych ( to niestety max w jakimkolwiek Garminie czemu nie wiem )jak np. w moim przypadku. Tak myślę skoro piszesz, że nie chcesz rezygnować z mapy.

 

 

wg mnie nikt z mapowcem nie jeździ cały czas na ekranie mapy

ja włączam ekran mapy tylko jak potrzebuję - lokalnie rzadziej, w obcym terenie częściej ale i tak nie jeżdżę cały czas na mapie tylko na ekranie danych - używam 3 ekrany:

1 ekran treningu 10 pól,

2 zwykły wyjazd 10 pól inne,

3 dane, które rzadziej potrzebuje typu temp, TSS, kcal itp

 

na mapę przełączam na czas potrzeby 

 

jeszcze mam aktywny ekran profilu wysokości - to tak z przyzwyczajenia z maratonów u Golonki - żebym wiedział ile jeszcze m w górę zanim zacznie się zjazd w przypadku kiedy mam trasę zaplanowaną z profilem wysokościowym ;)



#1975 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 19 August 2014 - 12:23

Zgadzam się w pełni. Mapa to bardzo przydatny gadżet, ale nawet w trekkingu nie używam jej jako podstawowego ekranu.

Poprawnie zaprojektowana trasa z ostrzeżeniami np. na 100m przed zmianami kierunku całkowicie wystarcza - widok mapy pojawia się wówczas zawsze wtedy, kiedy potrzeba, ale nie częściej.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1976 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 19 August 2014 - 12:32

Aż się prosi o stworzenie wątku o tym kto jak ma skonfigurowane ekrany w EDGE :D

 

Zawsze można by podpatrzeć pomysły od innych.



#1977 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 posts
  • SkądWa-wa

Posted 19 August 2014 - 13:03

W zasadzie dobry pomysł, bo za bardzo nie wiem co powieninem sobie wyswietlać:)


Kudos!


#1978 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1,560 posts
  • Skądpolska

Posted 19 August 2014 - 13:33

Ja tam mam cały czas mapę + wskaźniki ( 8 sztuk) ale to w Locusie  brat w Etreksie mapa + 4 pola.

 

Pewnie, że wystarczy w newralgicznym momencie ( np.skrzyżowanie) kilknąć na mapę i po kłopocie , nie zabłądzimy.

 

Ale jak jest konkretna ,długa, stroma górka to przynajmniej ja chcę wiedzieć ''kiedy''  w końcu będzie zakręt (przeważnie lżej ) dlatego lubię patrzeć na mapkę ( o ile jest ładna i czytelna)--ale to dotyczy bardziej turystyki nie trenowania .Byliśmy we Francji,Austrii,Włoszech... Col Madaleine i inne pagórki z mapą =pełna kontrola.

 

(W domu jak krążę ta samą trasą n-ty raz,  też mapą   się nie pasjonuję .Taki Orlinek ,Okraj Odrodzenie generalnie patrzę na puls, kadencję ,nachylenie,prędkość-mapa tylko kątem oka)



#1979 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 19 August 2014 - 13:45

Czyli różna filozofia.

Ty patrzysz na mapę, a ja po prostu na szczycie podjazdu wyznaczam sobie punkt i mam odliczanie metrów do niego. Na jedno wychodzi, tylko sposób prezentacji danych inny :)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1980 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 posts
  • SkądWarszawa

Posted 22 August 2014 - 16:15

Kurs stworzony np. na http://bikeroutetoaster.com/ zapisany w formacie kurs.tcx
a później dodany do EDGE 1000 (poprzez New Files) nie ładuje się.
Informacje szczegółowe o kursie można odczytać ale po tapnięciu JAZDA EDGE się zawiesza.
Ten sam kurs dodany bezpośrednio poprzez "prześlij do urządzenia" działa bez zarzutu.
Czy u Was jest podobnie ??

Instrukcja obsługi urządzenia nie zawiera informacji o możliwości dodania kursu poprzez
New Files, dziwne .... w jednym z  poprzednich modeli (EDGE 800) taka możliwość była.


Przeklikałem kilka tras na STRAVIE i też nie mogę ich przesłać.
Co za badziewie...



Reply to this topic