Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#1981 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 22 sierpień 2014 - 16:24

Mam podobnie na E500, ale za to trasy robione przez Garmin Connect działają bez problemów



#1982 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 22 sierpień 2014 - 16:49

Przeklikałem kilka tras na STRAVIE i też nie mogę ich przesłać.
Co za badziewie...

 

Przesłać mogłem bez problemu i kursy działają bez zarzutu

tylko wgrane poprzez New Files zawieszają urządzenie.

 

Mam podobnie na E500, ale za to trasy robione przez Garmin Connect działają bez problemów

 

U mnie bez problemu działają tylko kursy (trasy) przesłane bezpośrednio do urządzenia

poprzez polecenie "prześlij do urządzenia" (bez względu gdzie stworzone).

W EDGE 800 kursy działały bez względu na to jak je dodawałem.


ZORBA pozdrawia !!


#1983 Maks

Maks
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 sierpień 2014 - 17:11

No i padła moja 800'tka po 2 latach działania a dokładnie padł port USB. Komputer przestał się komunikować z portem. Jedyne co działa to ładowanie. :cry:

W Poniedziałek dotarł do eAzymutu ponieważ jest jeszcze rok gwarancji. Pozostaje teraz czekać...

Oj jak mi się dłuży ...

 

 



#1984 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 sierpień 2014 - 17:21

Mam podobnie na E500, ale za to trasy robione przez Garmin Connect działają bez problemów


Z trasami robionymi w GC też nigdy nie miałem problemu, tylko że nie lubię z niego korzystać, bo jakaś taka przymulona ta aplikacja jest. Spróbowałem pierwszy raz z wyznaczania dróg na Stravie - robi się je super. Mapa oczywiście dokładna, dodatkowo pokazuje okoliczne segmenty i wszystko płynnie działa.
Szkoda tylko, że jak się okazuje, po zrobieniu nie ma z tych tras żadnego pożytku.
Pewnie skończy się tak, że jak dojadę na miejsce to albo przeklikam je na nowo w GC albo pojadę z pamięci :)

#1985 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 22 sierpień 2014 - 17:30

Z trasami robionymi w GC też nigdy nie miałem problemu, tylko że nie lubię z niego korzystać, bo jakaś taka przymulona ta aplikacja jest. Spróbowałem pierwszy raz z wyznaczania dróg na Stravie - robi się je super. Mapa oczywiście dokładna, dodatkowo pokazuje okoliczne segmenty i wszystko płynnie działa.
Szkoda tylko, że jak się okazuje, po zrobieniu nie ma z tych tras żadnego pożytku.
Pewnie skończy się tak, że jak dojadę na miejsce to albo przeklikam je na nowo w GC albo pojadę z pamięci :)

 

Ja robię trasy (kursy) na www.bikeroutetoaster.com  tylko najlepiej od razu wybrać mapę inną niż domyślna (np. Google Streets)

Bezpośrednio ze strony można przesłać do EDGE i wtedy jest wszystko OK  :-D


ZORBA pozdrawia !!


#1986 griff

griff
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądDolnyśląsk

Napisano 22 sierpień 2014 - 19:01

Ja zawsze wyznaczam trasę w Stravie, zapisuję jako .gpx, włączam program BaseCamp i za jego pomocą przesyłam plik do Garmina. Działa zawsze bez zarzutu ;)

 

Mam Edge 800.


  • bratdalton lubi to

#1987 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 sierpień 2014 - 22:40

I kresli Ci wykres wysokosci trasy, ktora jeszcze nie przejechales?

#1988 griff

griff
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądDolnyśląsk

Napisano 22 sierpień 2014 - 22:42

Tak, jesli jadę po kursie to mam cały profil idealnie pokazany. Właśnie od jakiegoś czasu jeżdżę tak maratony i praktycznie cały wyścig mam na tym ekranie tylko z profilem, bo wg mnie bardzo pomaga to w jeździe - końcówki podjazdów jadę na maksa i potem mam zaraz odpoczynek na zjeździe.



#1989 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 sierpień 2014 - 06:23

U mnie kurs zrobiony w Stravie, tez gpx i przeslany bezposrednio do "New Files", nie pokazuje wykresu, jak i segmentow. Takze robie to w GC, ktory jest lekko upierdliwy, nawet z opcja "Stay on roads" gania mnie po krzaczorach i trzeba caly czas sprowadzac kurs na asfalt. Jest to czasochlonne, takze sprobuje Twojej metody.

#1990 griff

griff
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądDolnyśląsk

Napisano 23 sierpień 2014 - 14:51

Ja to robię tak, że w tym BaseCamp klikam "Send to" i wybieram wszystko co jest pod Garmin Edge 800 (napis z ikonką garmina, potem do folderu niżej, potem na kartę pamięci i potem jeszcze do tego folderu) i w końcu któryś działa, bo zawsze mam potem kurs na Garminie. 

 

Sporo zależy od jakości tracka - np. jak wrzucam jakiś plik ze strony wyścigu, to czasami jest przekłamany i podczas jazdy Garmin się gubi, potem znajduje i tak dzieje się dosyć często. Jak wyznaczam trasę ze Stravy to raczej nie miałem nigdy takich problemów.



#1991 bluesman

bluesman
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 09:22

Dzień dobry :) jestem tu nowy aczkolwiek na szosa.org bywam często z uwagi na zamiłowanie do oglądania górskich etapów wielkich tourów, a w związku z tym poszukiwaniem wielu info :)

 

Noszę się z zamiarem zakupu 800- setki i uff przebrnąłem przez cały temat ale mam kilka wątpliwości :)  Dodam, że nie miałem jeszcze takiego urządzenia i uprawiam prawie wyłącznie mtb (mieszkam w Małopolsce). Lubię zapuścić się w nieznane w Polsce jak i za granicą czy to na rowerze czy pieszo. 

 

    Zauważyłem, że dużą rolę w cenie (od 1160 do 1900 PLN) urządzenia grają mapy czy muszę/powinienem je kupić wraz z urządzeniem? czy też można je skądś ściągnąć bez obawy, że mogą sprawić problem ?. Obecnie Azymut w cenie urządzenia 1680 PLN daje mapy PL Topo 2014.2 i Eur Topo 2014.2 + Czujnik tętna (sensor HRM PREMIUM) +Czujnik prędkości/rytmu (GSC-10)

 

   Liczniki rowerowe mam więc nie jestem pewien czy  potrzebuję dodatkowy osprzęt co podnosi również cenę urządzenia. 

Pytanie jak zmniejszyć cenę zakupu zachowując jak największą satysfakcję :)



#1992 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 sierpień 2014 - 09:35

Mapy Garmina są słabe, nawet Garmin to przyznaje. Dostępnych jest mnóstwo dobrych alternatyw, np. UMP czy OpenStreetMap.

W kwestii wyposażenia to już Twój wybór ;) E800 obsługuje protokół ANT+, więc jeżeli Twój poprzedni licznik miał akcesoria zgodne z tym standardem, spokojnie możesz je przełożyć do Garniaka. Jeżeli nie, będziesz potrzebował kupić czujniki osobno.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1993 bratdalton

bratdalton
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 09:43

Ja właśnie kupiłem Garmin Edge 800. 

 

To co doceniłem od razu to nie tyle sam produkt co usługa: połączenie Garmin Connect ze Stravą, możliwość importu i wymiany tras. Jak to raz ustawisz to działa super. Plus fakt, że urządzenie rejestrujące szlak masz od razu pod ręką i odpalasz na jeden klik, w tym jest nawigacja i komputer treningowy.

 

Nawigacja też fajnie kieruje tylko właśnie trzeba wgrać dobre mapy, te darmowe o których mówi Mikroos są okej. Ja jestem megazadowolony.



#1994 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpień 2014 - 10:32

@bluesman

Tak jak napisał mikroos dostępne są bezpłatne legalne mapy do Garmina takie jak OpenStreet lub UMP. Oryginalne mapy Garmina też nietrudno pozyskać jeśli się wie jak korzystać z torrentów, chomikuj.pl czy peb.pl 

Przy braku czujników Edge będzie podawał dane odnośnie jazdy na podstawie satelitów GPS. Zwykle różnica pomiędzy nimi a danymi na podstawie obwodu koła jest minimalna.

Tak jak napisał powyżej bratdalton fajne jest to że w końcu Garmin doszedł do poziomu kiedy podłączasz Edge do komputera i jeśli masz zainstalowany Garmin Express i prawidłowo skonfigurowane konta na Garmin Connect i Stravie to w ciągu kilku minut po podłączeniu masz dane z jazdy automatycznie uploadowane do tych serwisów.

Natomiast projektowanie trasy w beznadziejnym programie Garmina BaseCamp lub na GarminConnect jest na razie nędzne, lepiej robić to np. na bikeroutetoaster.com. Nawigacja moim zdaniem też pozostawia wiele do życzenia ale wielu użytkowników jak widać to w tym wątku zadowala.


  • play lubi to

#1995 bluesman

bluesman
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:03

 Czyli kupić podstawową wersję mapy + urządzenie za 1160 Pln ?

  jak zmienię zadanie co do czujników to zawsze mogę je dokupić :)



#1996 lefty100

lefty100
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:08

Możesz dokupić później, ale jeśli tak jak ja, jeździsz mtb to brak czujnika prędkości będzie Cię denerwować. 

Siła sygnału GPS w gęstym lesie jest dużo mniejsza jak na szosie. Skakanie odczytu prędkości np 18,23,20,25,17  jest dość irytujące :)



#1997 bluesman

bluesman
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:20

Najbardziej interesuje mnie mapa szlaków,  ew. dróg, ścieżek pod kątem roweru. Możliwość korzystania z cudzych tracków :) Od pomiarów prędkości mam licznik :) mam kilka nadajników do liczników więc być może któryś podejdzie :) Mam również kilka opasek do pulsometrów różnych firm. Może też któraś podejdzie :)



#1998 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:24

Od pomiarów prędkości mam licznik :)

 

Rozwaliłeś mnie tym, a E800 to przepraszam co? Jak masz licznik i tyle bajerów to puść wszystko w świat i kup sobie zestaw czujników na ant+ i masz wszystko w jednym.



#1999 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:29

Nie wiem czy nie powinieneś przekonsultować tematu na forum garniak.pl. Ede to jednak licznik rowerowy z funkcją mapy. GPSy mapowe z funkcjami rowerowymi Garmin też robi. Nie mam tu zbyt dużej wiedzy ale mają chyba więcej funkcji mapowych do turystyki o ile mi wiadomo. Widziałem jednego gościa który jeździł z czymś takim po Kampinosie. Modele bodajże Vista czy Etrex. Na garniak.pl będą wszystko wiedzieć na ten temat.



#2000 bluesman

bluesman
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:29

Nie chciałem Ci zrobić krzywdy  :shock:

 

Licznik to jest licznik i basta :) Zarówno ja jak i małżonka mamy w 3 rowerach VDO MC 1.0 który pokazuje sporo danych  i nie chcę się ich pozbywać :) GPS ma mi pokazać trasę i 98% czasu będzie na nim wyświetlana mapa :)





Dodaj odpowiedź