Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#1921 Grotrian0

Grotrian0
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpień 2014 - 21:35

A jest coś takiego?

 

Możę coś od Mio albo Bryton, Tom Tom coś też produkuje. Ale czy jest coś godnego uwagi poza Garminem?



#1922 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 03 sierpień 2014 - 21:43

To chyba była ironia :) Wiadomo każdy sam podejmuje decyzję, ale czy jest sens kupowana jakiegoś eksperymentu aby oszczędzić kilka złotych, bo z tego co się orientuję to różnica w cenie wcale nie jest jakaś kosmiczna. Tak jak koledzy napisali wczesniej jeśli jeśli chcesz licznik z GPS i żadko ruszasz w nieznane to dobrym wyjściem jest E500, ale jeśli chcesz komfortu jazdy z mapą lub czesto ruszasz w nieznane to wybierz coś mapowego (np E800).

 

Ja wybrałem E500 bo: 1) Cena 2) Ekran czarno-biały (nie wymaga podświetlenia w dzień i ma doskonałą widoczność zarówno w nocy jak i pełnym słońcu) 3) Na okazjonalne wypady w nieznane wystarcza mi jazda w/g śladu ze wskazówkami nawi z bikeroutetoster.com, a awarynie mam telefon (dziś się zgubiłem bo puściłem ślad droga gruntową, ale szybko odpalony telefon i znaleziony objazd)

 

PS. Ostatnio testowałem komunikacje telefonu z Androidem z Garmin-em przez kabel OTG i działa bez problemu. Wiec w sytuacji "wyprawowej" jest nawet możliwość przygotowania śladu w trasie (potrzeba tylko połączenia z internetem) i załadowania do Garmin-a nowej/poprawionej trasy.



#1923 Grotrian0

Grotrian0
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpień 2014 - 21:57

To chyba była ironia :) Wiadomo każdy sam podejmuje decyzję, ale czy jest sens kupowana jakiegoś eksperymentu aby oszczędzić kilka złotych, bo z tego co się orientuję to różnica w cenie wcale nie jest jakaś kosmiczna. Tak jak koledzy napisali wczesniej jeśli jeśli chcesz licznik z GPS i żadko ruszasz w nieznane to dobrym wyjściem jest E500, ale jeśli chcesz komfortu jazdy z mapą lub czesto ruszasz w nieznane to wybierz coś mapowego (np E800).

 

Ja wybrałem E500 bo: 1) Cena 2) Ekran czarno-biały (nie wymaga podświetlenia w dzień i ma doskonałą widoczność zarówno w nocy jak i pełnym słońcu) 3) Na okazjonalne wypady w nieznane wystarcza mi jazda w/g śladu ze wskazówkami nawi z bikeroutetoster.com, a awarynie mam telefon (dziś się zgubiłem bo puściłem ślad droga gruntową, ale szybko odpalony telefon i znaleziony objazd)

 

PS. Ostatnio testowałem komunikacje telefonu z Androidem z Garmin-em przez kabel OTG i działa bez problemu. Wiec w sytuacji "wyprawowej" jest nawet możliwość przygotowania śladu w trasie (potrzeba tylko połączenia z internetem) i załadowania do Garmin-a nowej/poprawionej trasy.

 

No na pewno nie chcę kupować eksperymentu i mieć problemy oraz mniej intuicyjny i sprawdzony interfejs dla oszczędzenia paru złotych w końcu będzie to urządzenie na parę lat.

Powiem tak, że edge 800 chyba jest wygodniejszy w obsłudze jadąc na rowerze no i ma możliwość wgrania map które czasem by się przydały aby poprowadzić w terenie. Edge 800 ma też z testów w necie bardziej czytelny jeżeli chodzi o wyświetlane parametry wyświetlacz. Mapy i nawigacja nie jest niezbędna (ew. mam smartfona do podglądu map przy sobie) ale na pewno od czasu do czasu by się przydało nie mówiąc o wygodzie. Za Edge 500 przemawia cena można kupić za ok 650zł a Edge 800 za 1150zł, tak więc gryzę się trochę czy warto teraz przyoszczędzić a potem przez parę lat używania żałować. 



#1924 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 03 sierpień 2014 - 22:13

E800 jest większy przez co same liczby są większe co poprawia czytelność, sam ekran jako kolorowy LCD z warstwą dotykową na pewno w pełnym słońcu ma mniejszy kontrast i jeśli dobrze pamiętam to musi być włączone podświetlenie.  E500 ma naprawdę kompaktowe wymiary, ale wyświetlacz jest doskonale widoczny w każdych warunkach, a podświetlenie diodą LED konieczne jest tylko jak się robi ciemno, a przy okazji pożera znikomą ilość energii z baterii.

 

Co do wygody. W E500 irytuje to że można włączyć tylko następny ekran (przy włączonych 5 standardowych ekranach + kolejnych killa przy włączonym treningu czy nawigacji w/g śladu robi się to trochę irytujące. W E800 machasz palcem prawo/lewo i masz kolejny/poprzedni ekran, natomiast jakimś tam minusem jest przycisk start/stop na przednim panelu (koledze zdarzyło się w ten sposób na postoju przypadkowo zatrzymać rejestrację śladu) Swoją drogą przeklinam garmin-a że w żaden sposób tego nie sygnaluzje tego czy rejestracja trasy jest włączona czy wyłączona (np wyświetlaniem danych w negatywie). Tyle moich subiektywnych odczuć.


  • bratdalton lubi to

#1925 Grotrian0

Grotrian0
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpień 2014 - 22:19

E800 jest większy przez co same liczby są większe co poprawia czytelność, sam ekran jako kolorowy LCD z warstwą dotykową na pewno w pełnym słońcu ma mniejszy kontrast i jeśli dobrze pamiętam to musi być włączone podświetlenie.  E500 ma naprawdę kompaktowe wymiary, ale wyświetlacz jest doskonale widoczny w każdych warunkach, a podświetlenie diodą LED konieczne jest tylko jak się robi ciemno, a przy okazji pożera znikomą ilość energii z baterii.

 

Co do wygody. W E500 irytuje to że można włączyć tylko następny ekran (przy włączonych 5 standardowych ekranach + kolejnych killa przy włączonym treningu czy nawigacji w/g śladu robi się to trochę irytujące. W E800 machasz palcem prawo/lewo i masz kolejny/poprzedni ekran, natomiast jakimś tam minusem jest przycisk start/stop na przednim panelu (koledze zdarzyło się w ten sposób na postoju przypadkowo zatrzymać rejestrację śladu) Swoją drogą przeklinam garmin-a że w żaden sposób tego nie sygnaluzje tego czy rejestracja trasy jest włączona czy wyłączona (np wyświetlaniem danych w negatywie). Tyle moich subiektywnych odczuć.

 

Czy Edge 500 pokazuje na bieżąco nachylenie pod które podjeżdżamy w %?

A może jeszcze jakiś użytkownik Edge 800 poda jakieś "za" tym modelem? Ewentualnie denerwujące niedogodności?



#1926 nikodem

nikodem
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 sierpień 2014 - 22:46

500 pokazuje % nachylenie. Na bazie barometru. 



#1927 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 04 sierpień 2014 - 05:51

E800 jest ... jeśli dobrze pamiętam to musi być włączone podświetlenie.  

 

natomiast jakimś tam minusem jest przycisk start/stop na przednim panelu (koledze zdarzyło się w ten sposób na postoju przypadkowo zatrzymać rejestrację śladu) 

 

nie pisz jak nie wiesz takich rzeczy bo aż oczy bolą :D

naciśnięcie start stop przypadkiem ... dobre ... :D

800 ma więcej pól danych, więcej profili rowerów , lepiej się zachowuje przy długich dystansach wymagających zasilania

wygodniejszy sposób komunikacji przez dotyk itd itd wiele by wymieniać

jak ktoś kupił raz 800 na pewno nie wróci do 500 :D a właściciele 500-tek muszą sobie jakoś wytłumaczyć czemu nie kupili 800-tki :D



#1928 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 sierpień 2014 - 06:18

Co to za różnica, czy podświetlanie jest potrzebne, skoro czas życia baterii jest bardzo podobny i z punktu widzenia typowego użytkownika ma pomijalne znaczenie?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1929 lefty100

lefty100
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 04 sierpień 2014 - 07:03

 

jak ktoś kupił raz 800 na pewno nie wróci do 500 :D a właściciele 500-tek muszą sobie jakoś wytłumaczyć czemu nie kupili 800-tki :D

 

Lepiej bym tego nie ujął :) 



#1930 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 04 sierpień 2014 - 07:28

Co to za różnica, czy podświetlanie jest potrzebne, skoro czas życia baterii jest bardzo podobny i z punktu widzenia typowego użytkownika ma pomijalne znaczenie?

 

Czas użycia baterii można znacznie wydłużyć. Ja kupiłem na ebay.com power bank od chińczyka za ok 10 $ na dwa akumulatorki 18650. I sprawa załatwiona. 



#1931 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 sierpień 2014 - 08:20

za cenę E810 można kupić dwie a nawet trzy E500

Chyba masz świadomość, że porównujesz modele różniące się datą produkcji o jakieś 5 lat... prawda?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1932 hofier

hofier
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 04 sierpień 2014 - 08:28

Z czego korzystacie planując kursy dla niemapowych garminów (200/500)? Kiedyś znalazłem bikeroutetoster.com - w przeciwieństwie do garmin connect można było dodawać punkty charakterystyczne, informacje o zakrętach etc. Jednak od pewnego czasu strona nie działa. Jakaś alternatywa?



#1933 Grotrian0

Grotrian0
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 sierpień 2014 - 08:37

nie pisz jak nie wiesz takich rzeczy bo aż oczy bolą :D

naciśnięcie start stop przypadkiem ... dobre ... :D

800 ma więcej pól danych, więcej profili rowerów , lepiej się zachowuje przy długich dystansach wymagających zasilania

wygodniejszy sposób komunikacji przez dotyk itd itd wiele by wymieniać

jak ktoś kupił raz 800 na pewno nie wróci do 500 :D a właściciele 500-tek muszą sobie jakoś wytłumaczyć czemu nie kupili 800-tki :D

 

Dziekuję, taka odpowiedź była mi potrzebna.



#1934 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 04 sierpień 2014 - 08:44

właściciele 500-tek muszą sobie jakoś wytłumaczyć czemu nie kupili 800-tki :D

 

Sprawa prosta, w 2010 roku nie było modelu 800.



#1935 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 sierpień 2014 - 08:44

Z czego korzystacie planując kursy dla niemapowych garminów (200/500)? Kiedyś znalazłem bikeroutetoster.com - w przeciwieństwie do garmin connect można było dodawać punkty charakterystyczne, informacje o zakrętach etc. Jednak od pewnego czasu strona nie działa. Jakaś alternatywa?

Nie działa, bo chyba źle wpisujesz adres ;) Powinno być www.bikeroutetoaster.com , a nie "toster". U mnie działa.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1936 hofier

hofier
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 04 sierpień 2014 - 08:54

aj, skopiowałem adres z którejś ze stron tego wątku i stąd ten błąd - dzięki :D



#1937 Grotrian0

Grotrian0
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 sierpień 2014 - 09:03

Jak by to kosztowało 200zł więcej jak E500 to bym się nie zastanawiał ale za cenę E810 można kupić dwie a nawet trzy E500. Z leksza przesadzili. Jest jeszcze Mio i kilka innych firm które się prężnie rozwijają. Mam nadzieję że ceny spadną jak w przypadku telefonów.

 

W tym wątku porównywałem Edge 500 i 800, a różnica w cenie w wersjach podstawowych jest 500zł, 650zł za Edge 500 i 1150zł za Edge 800. Więc jakim cudem ma być to dwu a nawet trzy krotność ceny Edge 500, co najwyżej dodatkowo jakieś 75% ceny a nie 200%?



#1938 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 04 sierpień 2014 - 09:21

nie pisz jak nie wiesz takich rzeczy bo aż oczy bolą :D

naciśnięcie start stop przypadkiem ... dobre ... :D

800 ma więcej pól danych, więcej profili rowerów , lepiej się zachowuje przy długich dystansach wymagających zasilania

wygodniejszy sposób komunikacji przez dotyk itd itd wiele by wymieniać

jak ktoś kupił raz 800 na pewno nie wróci do 500 :D a właściciele 500-tek muszą sobie jakoś wytłumaczyć czemu nie kupili 800-tki :D

 

Ach przepraszam że uraziłem dumę właścicieli E800 i przy okazji dzięki za zdiagnozowanie mojego problemu. Teraz już że nie mogę spać po nocach bo żałuję zakupu E800.

 

Moje opinie były subiektywne i jak byś dobrze przeczytał to pisałem o dotyku w kontekście zmiany ekranów (cała reszta jest w moim odczuciu mało istotna bo to jest licznik rowerowy, a nie konsola do gier). Fakt większa o jedną linijkę ilość pól danych to plus, dodam od siebie jeszcze że dużym plusem jest slot na kartę SD i zapisywania na niej treningów (w przypadku problemów z urządzeniem dane można odczytać przez czytnik kart).

 

Ekran. Fakt ten ekran w E800 jest o wiele lepszy niż myślałem co nie zmienia faktu że nadal jest ekranem kolorowym, a moje założenie przy zakupie sprzętu raczej wykluczało taką opcję.

 

Podsumowując wiadomo że E800 jest E1000 jest jeszcze lepszy pytanie czy jest Ci potrzebny taki sprzęt.



#1939 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 sierpień 2014 - 09:26

E1000 lepszy? Raczej bardziej gadżeciarski, bo nie znalazłem w nim żadnej funkcji, której bym potrzebował - ot po prostu dodanie kilku kwiatków do bardzo udanego produktu, żeby trochę na siłę odświeżyć linię produktów.

Za to E800 w porównaniu do E500 był niemal rewolucyjny. Co nie oznacza bynajmniej, że uważam E500 za słaby produkt.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1940 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 04 sierpień 2014 - 09:32

No widzisz to są TWOJE odczucia, dla kogoś innego E800 może być tak samo wzbogacony o kilka bajerów. Tak i tak 99% czasu to tylko wyświetlacz kilku podstawowych parametrów i rejestrowana trasy w tle.





Dodaj odpowiedź