Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#2821 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 lipiec 2015 - 20:58

Powinien. Chyba że w 500 jest inaczej. Nie zawiesiło Ci się coś w liczniku?


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#2822 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 lipiec 2015 - 08:30

Parę razy o tym pisałem, nie chce się poszukać... Przestawi się na gps i owszem. Ale nie od razu tylko czasami po paru minutach. Na dodatek jeśli kadencja jest poprawnie zliczana, to od czasu do czasu (zwłaszcza po zatrzymaniu) próbuje pobierać dane z czujnika obrotu koła. Masz nowy gsc-10, jeśli go nie zalałeś wodą, to powinien działać dobrze, sprawdź czy na pewno magnes jest w dobrej odległości od czujnika (nie może być za daleko). O ile pamiętam, to lampka mruga tylko na początku (po wciśnięciu przycisku), w czasie normalnej pracy już nie (po co marnować energię), tak więc nie jest to wyznacznik poprawnej pracy. W przypadku gsc-10 należy ustawić w edge czujnik kombo kadencja/prędkość, ustawienie tyko kadencja czy tylko prędkość raczej nie działa.

 

Daj link do aktywności w connect, rzucę okiem na faktyczny zapis danych.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2823 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 22 lipiec 2015 - 12:04

Pomroczność jasna, czy co? Dzisiaj, jak wcześniej przed jazdą, gdy 500-ka złapała satelity, nacisnąłem START, ale licznik miał wpisany poprzedni dystans z poniedziałku i zsumowały mi się dwa treningi. Pamiętam, że po ostatniej jeździe nacisnąłem STOP, jak zawsze zresztą, tylko wcześniej licznik startował od zera i nie musiałem usuwać historii. Chyba. Bo już zgłupiałem, czy kasowałem ją, czy nie. Wyjaśnijcie mi proszę, czy konieczne jest usuwanie poprzednich aktywności, żeby licznik zaczął zliczać od zera? W tym upale już nic nie kumam.



#2824 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 lipiec 2015 - 12:19

Nie wyzerowałeś licznika (nacisnąć i przytrzymać przycisk lap/reset) i dlatego masz obie aktywności razem.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2825 Szymon89

Szymon89
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipiec 2015 - 13:58

Nie wyzerowałeś licznika (nacisnąć i przytrzymać przycisk lap/reset) i dlatego masz obie aktywności razem.

 

Licznik automatycznie się zeruje po podłączeniu do komputera, gdy jedziesz bez zgrywania do komputera po treningu, przed rozpoczęciem następnego trzeba zerować.



#2826 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 22 lipiec 2015 - 14:58

O właśnie! Tu jest chyba odpowiedź. Dotąd nie kasowałem zapisów w sposób opisany przez Prozora, ale po każdej jeździe podłączałem go do kompa i oglądałem dane w Training Center. To go chyba zerowało. W poniedziałek tylko oglądałem ślad w BaseCamp i widocznie ten program nie anuluje aktywności.

Dzięki Panowie!



#2827 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 lipiec 2015 - 22:46

mam znaczek strava na swoim EDGE1000 segmenty ładują się super w GC mogę sobie przełączać segmenty strava lub te garmina 

 

zmiany w oprogramowaniu :

Please note!:If you have a Vector power system running 2.90 SW or older this update will disable Cycling Dynamics and Torque Effectiveness/Pedal Smoothness. You can re-enable these under the new "Vector Features" option found under the Sensor Details screen while paired to your Vector system.


Changes made from 3.10 to 4.10

  • Added support for Strava Live Segments. To start the Strava Live Segments experience, go to connect.garmin.com and link your Garmin Connect account with your Strava premium account through the segments widget, then sync with your Edge 1000 through WiFi, Garmin Connect Mobile, or Garmin Express.
  • Increased the amount of segments that can be stored from 50 to 100.
  • Fixed Edge Remote connection issues.
  • Fixed an issue with route replacement.
  • Fixed missed calls not displaying the phone number when connected to an Android phone.
  • Improved Bluetooth file download notifications.
  • Fixed Distance Ahead/Behind data field when riding a segment with the Virtual Partner training page disabled.
  • Fixed Course Point Distance data field.
  • Fixed Pedal Smoothness and Torque Effectiveness ride summary fields with left-side-only power meters.


#2828 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 23 lipiec 2015 - 07:53

spec- wystarczy, że zalogowałeś się do WiFi na edge 1000 i pobrał wszystkie segmenty ze stravy ?

 

przestawiłeś konto w stravie na premium na 3 miesiące FREE ?

czy wystarczyło połączyć konta może bez wybierania opcji PREMIUM ?



#2829 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 lipiec 2015 - 08:33

pobierałem przez mobilną wersję GC , E1000 połączył się z jabolem i sam przesyła jak kliknę gwiazdkę przy segmencie na strava to  za 5s jest na 1000 , wcześniej wywalił sam wszystkie segmenty jakie miałem na e1000

strava na 3 miesiące FREE

jedyna wada to taka ,że wchodzą segmenty do urządzenia nie na kartę , ale ręcznie je przeniosłem

Załączony plik  strava.jpg   61,87 KB   28 Ilość pobrań


  • mm85 lubi to

#2830 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 23 lipiec 2015 - 08:59

no to sobie dzisiaj przetestuje :)

 

wkurza tylko to wymuszanie premium ale coś za coś ;)



#2831 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 lipiec 2015 - 09:09

w premium widzę teraz jak mocno pojechałem dany segment tzn moc jest rozpisana wcześniej tylko ustawiłem FTP bo  wersji podstawowej

pokazywał tylko waty na segmencie



#2832 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 23 lipiec 2015 - 19:49

Kuźwa ... zaktualizowałem Edge 1000 do najnowszej wersji 4.10 i zresetowała mi się w profilach aktywności obu rowerów funkcja LICZNIK - przy obu rowerach mam przebieg 0.00 km. Czy u Was też się tak zrobiło ?

 

Może ktoś wie, czy da się WPISAĆ RĘCZNIE przebieg w jakimś pliku, jeśli tak to w jakim ? Jakaś masakra !!!

 



#2833 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 lipiec 2015 - 08:59

No to czekam na te zmiany dla 510/810 - głównie interesują mnie:

  • Increased the amount of segments that can be stored from 50 to 100. - to akurat było wkurzające, bo co prawda założeniem ograniczenia ilości pewno było to, żeby za dużo segmentów jednocześnie nie wyświetlać, bo zamula mapę (810, jak w 1000 tego nie wiem), w teorii wystarczy włączyć te, na których nam zależy. Włączenie wszystkich 100 może nieźle zapaćkać mapę i przymulić obsługę ekranu z mapą (przynajmniej w 810, 1000 może to lepiej obsługiwać, ale pewny nie jestem)
  • Fixed Edge Remote connection issues. - mam nadzieję, że to poprawili, bo zaczynam się wkurzać na tego pilota, no i nie wiem, czy to pilot głupieje, czy oprogramowanie skopane, jak widać chyba to drugie...

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2834 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 lipiec 2015 - 11:33

musisz trochę poczekać lub przesiadka na 1000 :

 

Yes, to enable Strava Segments to work with your Garmin you'll need the new firmware, which for the moment has only been released for the Garmin 1000 and Garmin 520. The Edge 810/510 will have the firmware released within the third quarter, but there's no exact release date at this time. 

The functionality is pretty different, hence the need for the new firmware.

When the firmware for your device is released, you'll then see the connection option within Garmin Connect. 

No plans at this time for supporting Run devices, and I'll look into the question about starring run segments and the 100 segment limit. Thanks!



#2835 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 25 lipiec 2015 - 08:57

udało wam się połączyć konta ale tak żeby strava automatycznie nie importowała każdego treningu ?

na stravie chce mieć tylko jazdy gdzie robiłem próbę czasową na segmencie - czy zostaje mi tylko stary sposób ?

#2836 Prz

Prz
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 25 lipiec 2015 - 09:27

Ustaw pozostałe jazdy jako prywatne i tyle, wtedy nie liczą się do segmentow.

#2837 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 25 lipiec 2015 - 10:35

musiałbym po każdym automatycznym imporcie do connect treningu wchodzić na strave i przedstawiać prywatność ... bez sensu zwłaszcza ze segmenty robię kilka razy w sezonie

#2838 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 26 lipiec 2015 - 06:40

Połączyłem Garmin Conect ze Strava.

Czy aktywności z GC powinny automatycznie zapisać się w Stravie ??


ZORBA pozdrawia !!


#2839 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 26 lipiec 2015 - 07:07

każda nowa w gc przejdzie do stravy

#2840 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 26 lipiec 2015 - 07:10

każda nowa w gc przejdzie do stravy

 

To już wiem ;-)

Jak można zapisać w Stravie "stare" aktywności ?? Czy w ogóle można ?? 


ZORBA pozdrawia !!




Dodaj odpowiedź